PDA

View Full Version : Да ви питам за едни снимки:)



juuuuu
07-11-2008, 20:41
Трябва да направя от 3снимки - паспортни. Например снимам няколко на стената. И така да я умаля и да я пейстна да са няколко и после като отпечатам снимката, само да ги изрежа и да ги дам за паспорт. Но кажете как да ги умаля (3.5см на 4.5см). Без съвети за снимки в професионално фото,плс :). Благодаря.

И имам още дин въпрос. Трябва да ида до Гърция. На 16, близо 17години съм, с чичо ми. Ако имам пълномощно, ще ми рябва ли паспорт. По-бързата процедура каква е цената?

Fionna
07-11-2008, 21:15
Дори и да имаш пълномощно (което е задължително) трябва да имаш и паспорт!!!
За другото немога да ти помогна,сорка

Christ
07-11-2008, 21:23
Гърция, доколкото знам е в ЕС(ССР)

Само лична карта? :?

machoka
07-11-2008, 21:24
В Гърцлия влизаш само с лична карта, но ако нямаш 18 мисля че ще ти трябва пълномощно.
А снимки за паспорт не съм убеден че туко-така можеш да си направиш у вас )

Seducti0n
07-11-2008, 21:32
В Гърцлия влизаш само с лична карта, но ако нямаш 18 мисля че ще ти трябва пълномощно.
А снимки за паспорт не съм убеден че туко-така можеш да си направиш у вас )

На практика може да си ги направи, но ще си проличи.
Все пак във фотото работят, хора професионалисти, знаят от какво разстоние да те снимат, има специална светлина, поза и такива неща, но щом си е наумила авторката...
Относно документацията-Да трябва ти нотариално заверено пълномощно, че родителите ти са съгласни да напуснеш страната. :)

RAWRRR
07-11-2008, 22:24
За снимките ти казаха,сега за Гърция..

Миналия месец пътувах до там,затова мисля,4е мога да ти дам достоверна информация:

1во.Не ти трябва паспорт-само с ли4на карта.
2ро.Трябва ти пълномощно И копие от пълномощното.Не забравяй второто,защото е задължително..казвам ти го,защото накараха едно моми4е да слезне от влака и да търси ксерокс в 2 и половина сутринта на Кулата,за да си изкара копие.Затова не забравяй да си направиш предварително.

LizZz
07-12-2008, 09:08
За портретните снимки трябва да си осветена равномерно навсякъде и отзад да има едноцветен фон.
С какъв фотоапарат ще снимаш?
Не е лошо да викнеш някой приятел да те снима.
Сложи няква хартия(1-2-3 пласта БЯЛА тоалетна хартия или обикновенна хартия за писане, ама да е чисто бяла - ти си прецени колко пласта трябват) за дифузьор пред светкавицата(само, ако е вградена) за да освети равномерно и не прекалено силно лицето ти.
Преди снимката си избърши лицето с кърпичка, защото по тва време е топличко и може да ти е леко изпотено челото и т.н. и там се получава отразяване и снимката става кофти..
Абе що не отидеш да си направиш една снимка като хората?
И аз даже се снимам още във фото за такива снимки..
То не е кой знае ква философия, ама трябва да имаш студийно осветление и хубав принтер, който да печата на фотохартия.
Във фотошопа забравих как се правеха 4 снимки една до друга...

juuuuu
07-12-2008, 09:16
За снимките ти казаха,сега за Гърция..

Миналия месец пътувах до там,затова мисля,4е мога да ти дам достоверна информация:

1во.Не ти трябва паспорт-само с ли4на карта.
2ро.Трябва ти пълномощно И копие от пълномощното.Не забравяй второто,защото е задължително..казвам ти го,защото накараха едно моми4е да слезне от влака и да търси ксерокс в 2 и половина сутринта на Кулата,за да си изкара копие.Затова не забравяй да си направиш предварително.
Мерси. А ти си под 18, така ли :)

kuklichka_bg
07-13-2008, 17:41
Трябва да направя от 3снимки - паспортни. Например снимам няколко на стената. И така да я умаля и да я пейстна да са няколко и после като отпечатам снимката, само да ги изрежа и да ги дам за паспорт. Но кажете как да ги умаля (3.5см на 4.5см). Без съвети за снимки в професионално фото,плс :). Благодаря.

И имам още дин въпрос. Трябва да ида до Гърция. На 16, близо 17години съм, с чичо ми. Ако имам пълномощно, ще ми рябва ли паспорт. По-бързата процедура каква е цената?

za 5 lv li si ili za tui kak shte izlezesh ?

LiLGrizzly
07-13-2008, 18:11
nz sry :-o

Kassu
07-13-2008, 18:35
nz sry :-o

:-o