PDA

View Full Version : За дерматолозите и гинеколозите



Liar
07-11-2008, 23:37
Та,може темата да е малко тъпа и да не е за този раздел,но искам да питам 8-)
Когато ходите при личния лекар да му искате направление за горните два типа лекари,той(личния) пита ли ви какво ви е и иска ли да ви преглежда???
Мога ли да отида при някой от двата специалиста (гинеколог и дерматолог) за профилактичен преглед(за гинеколога знам,че може,ами др)?Мога ли да си пусна изследвания без да нямам оплаквания?
Наистина ми трябва да знам.

mArMaLaDkA
07-12-2008, 05:34
Ами...принципно мисля,че лекаря трябва да те пита за дерматолога защо ти е направление...не вярвам да раздава току така направления.Лично аз ,когато имах проблеми с кожата(чак окото ми бе засегнато) си личеше,че не съм добре и не ми иска обяснения.Лично можеш да обясниш примерно на лекаря,че имаш някакъв обрив,който не си убедена от какво е и т.н.Мисля,че 1-во обаче преглежда и ако не е по неговата част тогава ти дава направление за друг.Смятам,че няма да имаш проблеми да отидеш на профилактичен преглед на дерматолог,но мисля че би трябвало да заплатиш нещо.И да-можеш да пуснеш изследвания,просто за профилактика,но и те струват нещо.И все пак не съм много компетентна по въпроса.Отдавна беше времето,когато търчах в поликлиники и болници за изследвания и направления.Нека и други изкажат мнение..надявам се все пак да съм ти била полезна с нещо.

preichetoy
07-12-2008, 08:39
Иска ви се обяснение, в направлението пише с какъв проблем отиваш...

hottie
07-12-2008, 09:28
Та,може темата да е малко тъпа и да не е за този раздел,но искам да питам 8-)
Когато ходите при личния лекар да му искате направление за горните два типа лекари,той(личния) пита ли ви какво ви е и иска ли да ви преглежда???
Мога ли да отида при някой от двата специалиста (гинеколог и дерматолог) за профилактичен преглед(за гинеколога знам,че може,ами др)?Мога ли да си пусна изследвания без да нямам оплаквания?
Наистина ми трябва да знам.

Не е изключено личния ти да попита, но това не значи , че трябва непременно да му кажеш. Не те преглежда- стига да не е дерматолог или гинеколог, което силно ме съмнява 8-)
Можеш да отидеш и на профилактичен с или без направление - ще ти направят излседванията, които поискаш разбира се.

monkey_
07-12-2008, 15:58
minaliq mesec hodih pri li4nata i iskah da otida na genikolog profilakti4no, a tq mi kaza 4e ne moga da otida profilakti4no na pregled... :(

Liar
07-12-2008, 20:33
minaliq mesec hodih pri li4nata i iskah da otida na genikolog profilakti4no, a tq mi kaza 4e ne moga da otida profilakti4no na pregled... :(
как да не може :& Ужас...
Иначе мерси на всички.

hottie
07-12-2008, 22:16
minaliq mesec hodih pri li4nata i iskah da otida na genikolog profilakti4no, a tq mi kaza 4e ne moga da otida profilakti4no na pregled... :(

Смени личната ! Тая очевидно е идиотка, НЕ може да ти откаже! Пести си направленията, то е очевидно.