PDA

View Full Version : Защо точно 21?



Mementomori
07-12-2008, 00:56
Здравейте хора!Сетих се нещо и отговора на възникналия въпрос не го открих.По принцип е ясно,че момичета,които водят полов живот,трябва профилактично да посещават гинеколог.Колкото за девствените,на няколко места съм чела,че щом станат на 21 години,задължително трябва да отидят.Нищо против установените правила и прочие,но някой знае защо пък точно на 21?А не на 20 или 22?Има ли нещо толкова специфично в тази възраст,въпреки че имаше нещо свързано с развитието на организма и подобно...,но ако изключим биологията?Друга причина?А и още един въпрос-вярно ли е,че девствените не ги преглеждат "отдолу",а само с видеозон?
Благодаря за "просветлението" предварително,ако на някого му се пише нещо смислено,моля!Лека нощ!

Seducti0n
07-12-2008, 01:04
Аз съм чела, че е препоръчително първият генекологичен преглед да се извърши преди навършването на 18 години, независимо от това дали момичето е девствено или не. :wink:

kalpazanka
07-12-2008, 14:33
Не първият гЕнекологичен, а гИнекологичен! И не е вярно за това, че при навършени 18 започваш да ходиш на гинеколог. Започваш тогава, когато имаш МЦ или 3 месеца, след като си започнала полов живот.

fuck_brainpants
07-13-2008, 12:20
Абе.... ходиш когато чувстваш, че нещо не е наред - ТОВА Е ! Девствениците могат да имат и бяло течение !!!! Какво да чакат след 3 4 год да са ебат ли ?!!?! То до тогава може да ги е увредило ми мислете пък малко !!!!!!!

hottie
07-13-2008, 12:25
Освен при проблем профилактично едно момиче трябва да ходи на гинеколог след първата менструация.

cooool
07-15-2008, 08:29
Добре е да се ходи редовно. Няма оточнена възраст, на която трябва да отидеш. Да момичето ако не е имала полов контакт я гледат на Ехограф или видеозон. Обаче, ако не е девствена е по-добре да кажеш на лекаря, защото ще те прегледа по друг начин, кадето всичко се вижда по-добре.