PDA

View Full Version : Исус Христос



xaxa
07-12-2008, 13:47
Спориме с други потребители и искам да питам и вас.
Майката на Исус Христос как забременява?

and1streetball
07-12-2008, 13:52
Спорът е дали на Исус баща му се казва Йосиф.

splendour
07-12-2008, 13:53
Йосив е 2 баща на Христос. бяьти се едно му е изневерила с бог Shocked

xaxa
07-12-2008, 13:53
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

xaxa
07-12-2008, 13:54
Йосив е 2 баща на Христос. бяьти се едно му е изневерила с бог Shocked
nemu e izniverila s nikogo a bog q d1rqva s Isus

stefity
07-12-2008, 13:54
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.

and1streetball
07-12-2008, 13:57
Майка му бе.
Йосиф е биологичния му баща.
Бог е пратил ангел в съня на Дева Мариа, да и каже че ще роди бог :)
Бог има три форми: Отца, сина и светия дух 8)

IvOnDa
07-12-2008, 14:00
Въплъщението ни показва, че Исус дойде на земята като човек. Раждането на Христос от девицата Мария е начинът, по който Той дойде на земята. Той бе заченат в утробата на Мария чрез силата на Святият Дух (Матей 1:18; Лука 1:35). Във времето на нейното зачатие тя бе сгодена за Йосиф (Матей 1:18). Тя бе девствена (Лука 1:34) и остана такава до раждането на Исус (Матей 1:25). Когато ангела дойде и й каза, че ще роди син, Мария каза „Как ще бъде това, тъй като мъж не познавам? И ангелът в отговор й рече: Светият Дух ще дойде върху ти, и силата на Всевишния ще те осени (Лука 1:34-35). Това не означава, че Святият Дух е „бащата” на Исус. Това означава, че според човешката си природа, Исус не е имал изобщо баща. Неговото невероятно зачеване става само чрез силата и словото Божие. По този начин, ние виждаме известна прилика със сътворението на света. Т.е. Бог създаде земята чрез Неговата си сила и слово.

and1streetball
07-12-2008, 14:04
Въплъщението ни показва, че Исус дойде на земята като човек. Раждането на Христос от девицата Мария е начинът, по който Той дойде на земята. Той бе заченат в утробата на Мария чрез силата на Святият Дух (Матей 1:18; Лука 1:35). Във времето на нейното зачатие тя бе сгодена за Йосиф (Матей 1:18). Тя бе девствена (Лука 1:34) и остана такава до раждането на Исус (Матей 1:25). Когато ангела дойде и й каза, че ще роди син, Мария каза „Как ще бъде това, тъй като мъж не познавам? И ангелът в отговор й рече: Светият Дух ще дойде върху ти, и силата на Всевишния ще те осени (Лука 1:34-35). Това не означава, че Святият Дух е „бащата” на Исус. Това означава, че според човешката си природа, Исус не е имал изобщо баща. Неговото невероятно зачеване става само чрез силата и словото Божие. По този начин, ние виждаме известна прилика със сътворението на света. Т.е. Бог създаде земята чрез Неговата си сила и слово.

Ае момиче ти си много начетена и само хубави теми пускаш. Браво :) ;)

IvOnDa
07-12-2008, 14:06
Въплъщението ни показва, че Исус дойде на земята като човек. Раждането на Христос от девицата Мария е начинът, по който Той дойде на земята. Той бе заченат в утробата на Мария чрез силата на Святият Дух (Матей 1:18; Лука 1:35). Във времето на нейното зачатие тя бе сгодена за Йосиф (Матей 1:18). Тя бе девствена (Лука 1:34) и остана такава до раждането на Исус (Матей 1:25). Когато ангела дойде и й каза, че ще роди син, Мария каза „Как ще бъде това, тъй като мъж не познавам? И ангелът в отговор й рече: Светият Дух ще дойде върху ти, и силата на Всевишния ще те осени (Лука 1:34-35). Това не означава, че Святият Дух е „бащата” на Исус. Това означава, че според човешката си природа, Исус не е имал изобщо баща. Неговото невероятно зачеване става само чрез силата и словото Божие. По този начин, ние виждаме известна прилика със сътворението на света. Т.е. Бог създаде земята чрез Неговата си сила и слово.


благодаря!!ама ядосват ме затова :-D :lol: :razz:

Ае момиче ти си много начетена и само хубави теми пускаш. Браво :) ;)

splendour
07-12-2008, 14:22
Майка му бе.
Йосиф е биологичния му баща.
Бог е пратил ангел в съня на Дева Мариа, да и каже че ще роди бог :)
Бог има три форми: Отца, сина и светия дух 8) е как ще роди бог омфг.тя ражда исус а бог вече отдавна си е съществувал.йосив е мъжа на мария и затова се пада небиологичен баща на исус въпреки че тука не става въпрос за биология.това си е вид чудо

Christ
07-12-2008, 14:58
Въплъщението ни показва, че Исус дойде на земята като човек. Раждането на Христос от девицата Мария е начинът, по който Той дойде на земята. Той бе заченат в утробата на Мария чрез силата на Святият Дух (Матей 1:18; Лука 1:35). Във времето на нейното зачатие тя бе сгодена за Йосиф (Матей 1:18). Тя бе девствена (Лука 1:34) и остана такава до раждането на Исус (Матей 1:25). Когато ангела дойде и й каза, че ще роди син, Мария каза „Как ще бъде това, тъй като мъж не познавам? И ангелът в отговор й рече: Светият Дух ще дойде върху ти, и силата на Всевишния ще те осени (Лука 1:34-35). Това не означава, че Святият Дух е „бащата” на Исус. Това означава, че според човешката си природа, Исус не е имал изобщо баща. Неговото невероятно зачеване става само чрез силата и словото Божие. По този начин, ние виждаме известна прилика със сътворението на света. Т.е. Бог създаде земята чрез Неговата си сила и слово.

Indeed.

Blab
07-12-2008, 15:03
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.

:lol: :razz: :D
непорочно зачатие(все пак това е приказка)

май бейби лов да се научи как се пише "Йосиф" :)

Christ
07-12-2008, 15:20
К'ва приказка, бе..?!

xaxa
07-12-2008, 21:28
Въплъщението ни показва, че Исус дойде на земята като човек. Раждането на Христос от девицата Мария е начинът, по който Той дойде на земята. Той бе заченат в утробата на Мария чрез силата на Святият Дух (Матей 1:18; Лука 1:35). Във времето на нейното зачатие тя бе сгодена за Йосиф (Матей 1:18). Тя бе девствена (Лука 1:34) и остана такава до раждането на Исус (Матей 1:25). Когато ангела дойде и й каза, че ще роди син, Мария каза „Как ще бъде това, тъй като мъж не познавам? И ангелът в отговор й рече: Светият Дух ще дойде върху ти, и силата на Всевишния ще те осени (Лука 1:34-35). Това не означава, че Святият Дух е „бащата” на Исус. Това означава, че според човешката си природа, Исус не е имал изобщо баща. Неговото невероятно зачеване става само чрез силата и словото Божие. По този начин, ние виждаме известна прилика със сътворението на света. Т.е. Бог създаде земята чрез Неговата си сила и слово.
vseki si ima ba6ta/maika 6tom YOsif nego e napravil tugas nese smqta za negov ba6ta i stiga ste mi dr1nkali prostotii!

Nam3less
07-13-2008, 01:00
Въплъщението ни показва, че Исус дойде на земята като човек. Раждането на Христос от девицата Мария е начинът, по който Той дойде на земята. Той бе заченат в утробата на Мария чрез силата на Святият Дух (Матей 1:18; Лука 1:35). Във времето на нейното зачатие тя бе сгодена за Йосиф (Матей 1:18). Тя бе девствена (Лука 1:34) и остана такава до раждането на Исус (Матей 1:25). Когато ангела дойде и й каза, че ще роди син, Мария каза „Как ще бъде това, тъй като мъж не познавам? И ангелът в отговор й рече: Светият Дух ще дойде върху ти, и силата на Всевишния ще те осени (Лука 1:34-35). Това не означава, че Святият Дух е „бащата” на Исус. Това означава, че според човешката си природа, Исус не е имал изобщо баща. Неговото невероятно зачеване става само чрез силата и словото Божие. По този начин, ние виждаме известна прилика със сътворението на света. Т.е. Бог създаде земята чрез Неговата си сила и слово.
vseki si ima ba6ta/maika 6tom YOsif nego e napravil tugas nese smqta za negov ba6ta i stiga ste mi dr1nkali prostotii!За Бог физическите и биологични закони и неща не важат.

lsd43
07-13-2008, 13:55
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.

Е не това ме разби,абе момиче чети първо пък тогава говори глупости! :razz: :razz:

Dreammy
08-02-2008, 21:24
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock:

Christ
08-02-2008, 22:17
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Dreammy
08-02-2008, 22:19
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

lsd43
08-02-2008, 22:22
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

Ми не се чуди щом има хора ,които пишат ,че Мария Магдалена е майка на Исус. :D

Christ
08-02-2008, 22:25
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

Къде си била през цялото време? :-D

Dreammy
08-02-2008, 22:40
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

Къде си била през цялото време? :-D

Ne znam, za purvi put vidqh temata. :-D

:)

Christ
08-02-2008, 22:41
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

Къде си била през цялото време? :-D

Ne znam, za purvi put vidqh temata. :-D

:)

Е, да, ама не е само тази тема. ;)

Dreammy
08-02-2008, 22:42
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

Ми не се чуди щом има хора ,които пишат ,че Мария Магдалена е майка на Исус. :D

:lol:

S risk da prozvycha neobrazovana, ne se li pishe Iisys?

Christ
08-02-2008, 22:45
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock: Изненадваш ли се?

Da. :?

Ми не се чуди щом има хора ,които пишат ,че Мария Магдалена е майка на Исус. :D

:lol:

S risk da prozvycha neobrazovana, ne se li pishe Iisys? Няма значение. :)

Dreammy
08-02-2008, 22:48
Aha, dobre.Mersi. :)

xaxa
08-03-2008, 00:44
molq

metala666
08-09-2008, 08:25
Спориме с други потребители и искам да питам и вас.
Майката на Исус Христос как забременява?

е как разбира се с ебане :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ScionOfStorm
08-09-2008, 08:30
Ъх...към християните *не искам да прозвучи неуважително* - невярващите могат да приемат Библията както искат - ако щат като мит, като легенда. Аз не очаквам от вас Енума Елиш или Едите да ги приемате като истина и пътеводител в живота, нали? Защо вие да го очаквате същото, само че с Библията, от другите? ;]

Туйто :)

SiegHeil
08-09-2008, 12:41
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock:

Най-продаваната приказка евър, факт.

InitialD
08-09-2008, 16:02
К'ва приказка, бе..?!

Dojivqh da sum suglasna s teb.

Bibliqta za prikazka li q imate??? :shock:

Най-продаваната приказка евър, факт.

Да,ако най-продаваната приказка е Светата Библия то "Моята борба" е научнофантастичен роман!!!

Тъпи нацита...

SiegHeil
08-10-2008, 23:43
Да,ако най-продаваната приказка е Светата Библия то "Моята борба" е научнофантастичен роман!!!

Тъпи нацита...

Научи се да използваш тая метафора че току-що каза че Моята борба е абсолютната истина...ние сме тъпите, а ? 8-)
А като ми докажеш че Исус или който е човек е ходел по вода, възкръсвал или мултиплицирал храна ще призная Библията за енциклопедия, ок ?

tankistabg
08-11-2008, 05:46
Спориме с други потребители и искам да питам и вас.
Майката на Исус Христос как забременява?
абе кои му пука!

Тез шибани мургави педери в Палестина са се пибали като стадо свине преди заколение в месоферма

valkanovb
08-11-2008, 09:30
k moje wsi4ki hora na zemqta(ai bez trima) da se poqwili 4rez grqh.

anichkaaaaa
08-11-2008, 12:07
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.
Мария Магдалена не е майка на Исус ,нещо се бъркаш.

Natalia
08-11-2008, 13:43
Спориме с други потребители и искам да питам и вас.
Майката на Исус Христос как забременява?
абе кои му пука!

Тез шибани мургави педери в Палестина са се пибали като стадо свине преди заколение в месоферма :D

tankistabg
08-11-2008, 17:26
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.
Мария Магдалена не е майка на Исус ,нещо се бъркаш.
Магдалена му е любовницата. Заедно с свети петър са правели уникум тройки!
8) 8) 8)

lsd43
08-11-2008, 22:23
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.
Мария Магдалена не е майка на Исус ,нещо се бъркаш.
Магдалена му е любовницата. Заедно с свети петър са правели уникум тройки!
8) 8) 8)

Щом казваш...

NaughtyWhisper
08-11-2008, 23:40
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.
Мария Магдалена не е майка на Исус ,нещо се бъркаш.
Магдалена му е любовницата. Заедно с свети петър са правели уникум тройки!
8) 8) 8)


Оооооо мургавото ми албанско, обсебено от Тангра братче се обади! Каде се изгуби?


Нямаше ме няколко седмици, то взели че се появили егати индивидите тука. N/C
С идиоти не ми се спори, късно е..

lsd43
08-11-2008, 23:49
ne spor1t e koi e dal jivot na Isus

Животът на Исус е дала Мария Магдалена, която е забременяла, а Господ и е опростил греха и.
Мария Магдалена не е майка на Исус ,нещо се бъркаш.
Магдалена му е любовницата. Заедно с свети петър са правели уникум тройки!
8) 8) 8)


Оооооо мургавото ми албанско, обсебено от Тангра братче се обади! Каде се изгуби?


Нямаше ме няколко седмици, то взели че се появили егати индивидите тука. N/C
С идиоти не ми се спори, късно е..


Еми човек ,просто има хора ,които не са виждали библия през живота си и изведнъж решават да се правят на интересни със "умните" си изказвания.Както съм казвал от подобни спорове няма смисъл,защото всеки държи на неговото си.

Nam3less2
08-12-2008, 17:17
Аман от такива теми. Любопитните хора все питат как Исус ходи по вода и всякакви такива необясними физически неща. Библията не е книга, която трябва да се разгадава от учени. Смисълът не е да узнаеш как е станало нещо, а смисълът от това нещо и да извлечеш мъдростта от него. Атеистите примерно изобщо не ги интересува това, ами са пълни материалисти, които вярват само на науката и няма да повярват в библията докато не разберат как е станало едикое си.

vuryss
08-12-2008, 22:28
Не вярвах че в тоя форум, пълен с извратености ще има и християни чесно...

А по темата: Бог (Отец) е баща на Исус, Йосиф нема нищо общо в зачеването

затова е и Светата Троица: Дух, БАЩА и Син ;)

Christ
08-12-2008, 22:49
Не вярвах че в тоя форум, пълен с извратености ще има и християни чесно...

А по темата: Бог (Отец) е баща на Исус, Йосиф нема нищо общо в зачеването

затова е и Светата Троица: Дух, БАЩА и Син ;)

Дух, Отец и Слово.

KariZma
08-12-2008, 23:01
[quote]

Дух, Отец и Слово.

Съжалявам, но ще трябва да те поправя,Christ!

Бог - Син; Бог - Отец; Святи Дух.
Това е святата троица!

Christ
08-12-2008, 23:13
[quote]

Дух, Отец и Слово.

Съжалявам, но ще трябва да те поправя,Christ!

Бог - Син; Бог - Отец; Святи Дух.
Това е святата троица!

Като някой каже свята ми иде да си счупя клавиатурата....

Цитирай ми първа глава от евангелието на Йоан.

Natalia
08-12-2008, 23:49
[quote]

Дух, Отец и Слово.

Съжалявам, но ще трябва да те поправя,Christ!

Бог - Син; Бог - Отец; Святи Дух.
Това е святата троица!

Като някой каже свята ми иде да си счупя клавиатурата....

Цитирай ми първа глава от евангелието на Йоан.маниаци :D

KariZma
08-13-2008, 16:49
[quote]

Дух, Отец и Слово.

Съжалявам, но ще трябва да те поправя,Christ!

Бог - Син; Бог - Отец; Святи Дух.
Това е святата троица!

Като някой каже свята ми иде да си счупя клавиатурата....

Цитирай ми първа глава от евангелието на Йоан.

ОК. И на мен не ми харесва това ''светата троица'' (пък и като го писах беше 1 часа през нощта :D )

:idea: Божие Триединство! :idea: :arrow: така мисля че е по-добре

ScionOfStorm
08-13-2008, 18:21
Не вярвах че в тоя форум, пълен с извратености ще има и християни чесно...


Какви извратености, освен редовните глупости на ТИЙНОВЕ, за които е този форум?

Правопис съкс?

Christ
08-13-2008, 19:21
:idea: Божие Триединство! :idea: :arrow: така мисля че е по-добре


Йоан 1:1 В началото бе Словото.

Словото в случая, синът.

KariZma
08-13-2008, 20:33
:idea: Божие Триединство! :idea: :arrow: така мисля че е по-добре


Йоан 1:1 В началото бе Словото.

Словото в случая, синът.

мне :)

и Светият Дух слезе върху Него в телесен образ като гълъб, който казваше: Ти си Моят възлюбен Син; в Тебе е Моето благоволение.
Лука 3:22

Ето тук в този стих се показва кое е Триединството!

и 1---Светият Дух слезе върху 2---Него (т.е. Исус Бог-Син) в телесен образ като гълъб, който казваше: Ти си Моят възлюбен Син; в Тебе е МОЕТО благоволение.--- Бог-Отец
Лука 3:22


Този стих:
1. В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.
Означава, че словото е от самоя Бог, няма нищо общо с Божиято триединство!

InitialD
08-18-2008, 02:14
Да,ако най-продаваната приказка е Светата Библия то "Моята борба" е научнофантастичен роман!!!

Тъпи нацита...

Научи се да използваш тая метафора че току-що каза че Моята борба е абсолютната истина...ние сме тъпите, а ? 8-)
А като ми докажеш че Исус или който е човек е ходел по вода, възкръсвал или мултиплицирал храна ще призная Библията за енциклопедия, ок ?

Ще те разочаровам mein furer ама хитлер е бил евреин и то по майка (евреите се признават когато са по майчина линия)!

Така че моята борба може спокойно да се преименува на "Тората 2-евреите отвръщат на удара и се превръщат в мъченици".

А вие нацитата сляпо вярвате и боготворите някакъв еврейн и смятате че е защитавал вашите интереси!
Смешки до безкрай!

SiegHeil
08-18-2008, 02:36
Ще те разочаровам mein furer ама хитлер е бил евреин и то по майка (евреите се признават когато са по майчина линия)!

Така че моята борба може спокойно да се преименува на "Тората 2-евреите отвръщат на удара и се превръщат в мъченици".

А вие нацитата сляпо вярвате и боготворите някакъв еврейн и смятате че е защитавал вашите интереси!
Смешки до безкрай!
Ако обичаш не обръщай спора в друга посока...не ми отговори на нито един от въпросите горе ^^
А знаеш ли колко ми дреме на кура(с извинение), че майка му е еврейка...кога ще се научите да определяте хората по това което са, а не по произхода...научи се да правиш разлика между расист и нацист..
А това че измисления холокост е използван за пиар е вярно...
И още нещо...национал-социалист не значи хитлерист...идеята на национал-социализма е от много, ама много преди Хитлер така че той няма много общо с идеите освен че ги е написал на хартия и изменил наместа...
та да обобщим...не умееш да говориш български, изгнорираш и избягваш истината, водиш се от расови предрасъдъци...кой е тъпия, а ? 8-)

ПП: фюрер не се пише така ^^

InitialD
08-18-2008, 03:46
Ще те разочаровам mein furer ама хитлер е бил евреин и то по майка (евреите се признават когато са по майчина линия)!

Така че моята борба може спокойно да се преименува на "Тората 2-евреите отвръщат на удара и се превръщат в мъченици".

А вие нацитата сляпо вярвате и боготворите някакъв еврейн и смятате че е защитавал вашите интереси!
Смешки до безкрай!
Ако обичаш не обръщай спора в друга посока...не ми отговори на нито един от въпросите горе ^^
А знаеш ли колко ми дреме на кура(с извинение), че майка му е еврейка...кога ще се научите да определяте хората по това което са, а не по произхода...научи се да правиш разлика между расист и нацист..
А това че измисления холокост е използван за пиар е вярно...
И още нещо...национал-социалист не значи хитлерист...идеята на национал-социализма е от много, ама много преди Хитлер така че той няма много общо с идеите освен че ги е написал на хартия и изменил наместа...
та да обобщим...не умееш да говориш български, изгнорираш и избягваш истината, водиш се от расови предрасъдъци...кой е тъпия, а ? 8-)

ПП: фюрер не се пише така ^^

Момче въобще не се съзтезавам с тебе по нищо .. ако искам ще ти отговарям!
Факта е че си тъпо наци и толкова .. друго не ми трябва да знам!
Хитлер е тъпак както и всичките му алкохолизирани сподвижници и умрялата им идеология!
Господ го е наказал защото го е заслужавал!

SiegHeil
08-18-2008, 03:56
Момче въобще не се съзтезавам с тебе по нищо .. ако искам ще ти отговарям!
Факта е че си тъпо наци и толкова .. друго не ми трябва да знам!
Хитлер е тъпак както и всичките му алкохолизирани сподвижници и умрялата им идеология!
Господ го е наказал защото го е заслужавал!

Само ми трябваше да ти видя 2рото изречение...съдиш хората че гледат цвета на кожата а ти си същия...тва че съм наци не ме ли прави човек, не съм ли равноправен на другите назависимо от цвят на кожата, религия или политически убеждения ?
А мисля че всички видяха кой е тъпия тука...като не успя да се оправдаеш веднага почна с обидите...ае у лево, видях ти зъбите, връщай се обратно в пещерата ^^

InitialD
08-18-2008, 04:09
Момче въобще не се съзтезавам с тебе по нищо .. ако искам ще ти отговарям!
Факта е че си тъпо наци и толкова .. друго не ми трябва да знам!
Хитлер е тъпак както и всичките му алкохолизирани сподвижници и умрялата им идеология!
Господ го е наказал защото го е заслужавал!

Само ми трябваше да ти видя 2рото изречение...съдиш хората че гледат цвета на кожата а ти си същия...тва че съм наци не ме ли прави човек, не съм ли равноправен на другите назависимо от цвят на кожата, религия или политически убеждения ?
А мисля че всички видяха кой е тъпия тука...като не успя да се оправдаеш веднага почна с обидите...ае у лево, видях ти зъбите, връщай се обратно в пещерата ^^

И къде точно споменавам цвета на кожата ти!?!?
Но виж за това че те съдя че си наци ... съм съгласен .. все пак като цяло хората не обичат нацитата .. и кво всички те расисти ли са!?!?!И да нацитата не са хора а крайни расисти,хомофоби и като цяло хейтъри.Религия нямаш .. все пак си наци по-велик от хитлер за теб няма!!!Като не ти харесва темата регистрирай се в някой ирански форум... там ще ти се накефят .. хитлер е на почит сред радикалните боклуци! :lol:

theolog
08-21-2008, 20:32
Christ написа:
Цитат:


Дух, Отец и Слово.


Съжалявам, но ще трябва да те поправя,Christ!

Бог - Син; Бог - Отец; Святи Дух.
Това е святата троица!


Като някой каже свята ми иде да си счупя клавиатурата....

Цитирай ми първа глава от евангелието на Йоан.

ето ти 1-ва глава от евангелието на Св. апостол и Евангелист Йоан Богослов

1. В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
2. То беше в начало у Бога.
3. Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.
4. В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
5. И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.
6. Имаше един човек, пратен от Бога, името му Иоан;
7. той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината, та всички да повярват чрез него.
8. Той не беше светлината, а бе пратен да свидетелствува за светлината.
9. Съществуваше истинската светлина, която просветява всеки човек, идващ на света.
10. В света беше, и светът чрез Него стана, но светът Го не позна.
11. Дойде у Своите Си, и Своите Го не приеха.
12. А на всички ония, които Го приеха, - на вярващите в Неговото име, - даде възможност да станат чеда Божии;
13. те не от кръв, ни от похот плътска, нито от похот мъжка, а от Бога се родиха.

Св. ап. и ев. Йоан Богослов
14. И Словото стана плът, и живя между нас, пълно с благодат и истина; и ние видяхме славата Му, слава като на Единороден от Отца.
15. Иоан свидетелствуваше за Него и викаше, думайки: Тоя беше, за Когото казах: Идещият след мене ме изпревари, защото съществуваше по-напред от мене.
16. И от Неговата пълнота всички ние приехме и благодат въз благодат;
17. защото Законът бе даден чрез Моисея, а благодатта и истината произлезе чрез Иисуса Христа.
18. Бога никой никога не е видял. Единородният Син, Който е в недрата на Отца, Той Го обясни.
19. И това е свидетелството на Иоана, когато иудеите проводиха от Иерусалим свещеници и левити да го попитат: кой си ти?
20. Той изповяда, и не се отрече; той изповяда: не съм аз Христос.
21. И попитаха го: а що си? Илия ли си ти? Рече: не съм. Пророкът ли си ти? И отговори: не.
22. Тогава му рекоха: кой си, за да дадем отговор на ония, които са ни пратили; какво казваш за себе си?
23. Той рече: "аз съм глас на викащия в пустинята: оправете пътя Господен", както е казал пророк Исаия.
24. А пратените бяха измежду фарисеите;
25. те го попитаха и му рекоха: защо тогава кръщаваш, ако не си Христос, ни Илия, нито Пророкът?
26. Иоан им отговори и рече: аз кръщавам с вода, но посред вас стои Един, Когото вие не познавате.
27. Той е Идещият след мене, Който ме изпревари, и Комуто аз не съм достоен да развържа ремъка на обущата Му.
28. Това стана във Витавара, отвъд Иордан, дето Иоан кръщаваше.
29. На другия ден Иоан вижда Иисуса, че отива към него, и казва: ето Агнецът Божии, Който взима върху Си греха на света.
30. Този е, за Когото аз казах: след мене иде Мъж, Който ме изпревари, защото съществуваше по-напред от мене.
31. Аз Го не познавах; но, за да стане Той явен на Израиля, затова дойдох да кръщавам с вода.

32. И свидетелствуваше Иоан, казвайки: видях Духа да слиза от небето като гълъб, и остана върху Него.
33. Аз Го не познавах; но Оня, Който ме прати да кръщавам с вода, ми рече: над Когото видиш да слиза Духът и да остава върху Него, Този е, Който кръщава с Дух Светий.
34. И аз видях и свидетелствувах, че Този е Син Божий.
35. На другия ден пак стоеше Иоан, и двама от учениците му.
36. И като се вгледа в Иисуса, Който вървеше, рече: ето Агнецът Божий.
37. Като чуха от него тия думи, двамата ученици отидоха подир Иисуса.
38. А Иисус, като се обърна и ги видя, че идат подире Му, казва им: какво търсите? Те Му отговориха: Рави! (което значи: учителю) де живееш?
39. Казва им: дойдете и вижте. Те отидоха и видяха, де живее; и престояха оня ден при Него. Часът беше около десетия.
40. Един от двамата, които бяха чули за Иисуса от Иоана и бяха тръгнали след Него, беше Андрей, брат на Симона Петра.
41. Той пръв намира брата си Симона и му казва: намерихме Месия (което значи Христос);
42. и заведе го при Иисуса. А Иисус, като се вгледа в Него, рече: ти си Симон, син Ионин; ти ще се наречеш Кифа (което значи Петър - камък).
43. На другия ден Иисус поиска да отиде в Галилея, и намира Филипа и му казва: върви след Мене.
44. А Филип беше от Витсаида, от града Андреев и Петров.
45. Филип намира Натанаила и му казва: намерихме Иисуса, сина Иосифов, от Назарет, за Когото писа Моисей в Закона, и говориха пророците.
46. А Натанаил му рече: от Назарет може ли да излезе нещо добро? Филип му казва: дойди и виж.
47. Иисус видя Натанаила да отива към Него и казва: ето истински израилтянин, у когото няма лукавство.
48. Натанаил Му казва: отде ме познаваш? Иисус отговори и му рече: преди Филип да те повика, когато ти беше под смоковницата, видях те.
49. Натанаил Му отговори: Рави! Ти си Син Божий, Ти си Царят Израилев.
50. Иисус му отговори и рече: ти вярваш, понеже ти казах: видях те под смоковницата; по-големи неща от това ще видиш.
51. И казва му: истина, истина ви говоря: отсега ще виждате небето отворено, и Ангелите Божии да възлизат и слизат над Сина Човечески.

а относно
Като някой каже свята ми иде да си счупя клавиатурата

ПОНЯТИЕ ЗА "СВЕТ", "СВЕТО", "СВЕТОСТ",СВЕТОСТТА КАТО НРАВСТВЕНО СЪСТОЯНИЕ И НРАВСТВЕНА ЗАДАЧА НА ХРИСТИЯНИНА

Думата "свет" се прилага и към предмети (светия Кръст, светия Потир) и към места (Света Гора, света Обител), и към времена (Света Четиридесятница), и към лица (свети Иоан Рилски), и към действия (Света Божествена Литургия), и към Църквата, и към Бога.
Приложено към предмети, места, времена, лица и т.н., прилагателното "свет" означава, че тези предмети, места, времена, лица са отделени от обикновеното, от светското и са придадени или посветени на Бога. Свето въобще е онова, което служи на Бога. Свети са храмовете, хлебовете на Предложението, помазаният с елей, дрехите на свещенослужителите, Свещеното Писание. Свети са всички човеци, които Бог е призовал по силата на заветните отношения за Свое служение - израилският народ, първосвещениците, свещениците и левитите, пророците, патриарсите, християните като избрани от Бога, свети са Ангелите като Божии служители.
За човека обаче светостта не е само израз на чисто формална принадлежност към Бога. Тя трябва да стане нравствено състояние, тя е нравствено състояние на човека. Човеците трябва да се освещават и да бъдат свети. "Освещаването" чрез измиване на тялото и изпиране на дрехите, преди да се доближим към Господа и Господното, трябва да символизира необходимостта от вътрешна духовна чистота.
Новият Завет поставя ударението върху вътрешната светост. Самото греховно положение е вече грях, сторен в сърцето (Мат.5:28 ) . Чрез Светото тайнство кръщение християнинът се омива от греховете, осветява се, оправдава се в името на Господа Нашего Иисуса Христа и чрез Светия Дух (1 Кор.6:11). Постигнатото в самото Тайнство кръщение, състояние на светост изисква съответна нему дейност, т.е. изисква свят живот. Понеже Бог е светлина, т.е. чиста светост и християнинът трябва да ходи в светлина, т.е.в светост, за да може да влезе в общение с Бога (1. Иоан.1:7"
"7. ако ли ходим в светлината, както и Той е в светлината, имаме общение един с други, и кръвта на Иисуса Христа, Неговия Син, ни очистя от всеки грях."
Свети апостол Петър увещава:
"15. но по примера на призовалия вас Светия и вие сами бъдете свети във всички постъпки.
16. Защото писано е: "бъдете свети, понеже Аз съм свет"
(1. Пет.15-16).
Светостта може да нараства чрез делата на любовта. Светостта е не само нравствена задача, но и довежда до нравствено съвършенство и богоуподобяване:

"2. Възлюбени, сега сме чеда Божии; но още не е станало явно, какво ще бъдем. Знаем само, че, кога стане явно, ще бъдем подобни Нему, защото ще Го видим както си е.
3. И всякой, който има тая надежда на Него, очиства себе си, както е Той чист."
(1. Иоан.3:2-3),
до съзерцаване на Бога (Мат. 5: 8 ) и до спасение, т.е. до вечен живот (Рим.6:22). Свети апостол Павел пише: "Залагайте да има мир с всички и святост, без която никой няма да види Господа" (Евр. 12:14). "Чистите по сърце …..", казва Спасителят, "ще видят Бога" (Мат. 5:8 ).
Превърналото се в нравствена категория понятие "свет" е равносилно с нравствено съвършен човек чрез постоянното съдействие на свръхестествената благодат. Когато кажем светия, разбираме преди всичко човек с нравствена чистота и нравствено величие, прославен от Бога.
Прилагателното "свет" употребено за лица, освен че означава, както беше изтъкнато, състояние на душата, която тя има след светото кръщение, но означава и това състояние, което тя има след Светото тайнство покаяние.
Прилагателното "свет" употребено към действия, означава не само. Че действията се вършат в Божие име, но и че Бог ги е заповядал и чрез тях Той освещава човека.
Светостта на Църквата трябва да се разбира в смисъл, че нейните членове са осветени и се стремят към нравстено усъвършенстване и непорочност. Църквата е свята, защо е свят нейният Основател, защото е свят нейният Глава - Богочовекът Иисус Христос, защото е свято Христовото учение, на което се изгражданашата вяра, защото е света Благодатта Божия, която живее в Църквата, защото са свети Тайнствата, чрез които тази Божествена благодат се предава на вярващите.
Понятието "свет", отнасящо се до човека, не означава безгрешен. И светиите са считали себе си за грешни. Без грях е само Бог. Дори и за ингелския свят е казано: "… и у Ангелите Си (Бог - с.м.) съглежда недостатъци" (Иов 4:12 ).
Когато се говори за светост у Бога, обикновено под това се разбира, че Бог е нравствено същество в най-абсолютния смисъл на думата, че Той е самата светост.
В най-дълбокия смисъл Свещеното Писание нарича Свет, Бога Отца, заради Неговото вечно, превъзхождащо всякакво космическо величие и пълнота на истина и правда, Христа - понеже е Бог и освен това пратен в света от Бога Отец заслужба и чрез Своята кръв извърши освещаването на изкуплението. Най-после Светия Дух, заради неговата божественост, освещаването на християните, прощаване на греховете, съобщаване на истината и откровение, на любов и мир, получава прибавката "Свет" като съставна част на името.

ФАКТОРИ КОИТО ИЗГРАЖДАТ СВЕТОСТТА

Наша нравствена задача е да постигнем съвършенството, светостта. Спасителят ни повелява: "Бъдете съвършени, както е съвършен Вашия Отец" (Мат. 5:48 ) , а свети апостол Павел казва:
"Бог … ни приканва …към светост" (1 Сол. 4:7).
Светостта е нравствения идеал на християнството. Свети апостол Павел пише: "Тази е волята Божия: да бъдете осветени" (1 Сол.4:1). По своята същина светостта е божественост присадена на човешка основа с човешко усилие и Божия помощ, постигнато богоподобие и обожествяване. Даденото определение за светостта е библейско. В Библията е казано: "Вие сте богове, вие сте всички синове на Всевишния" (Пс. 81:6; Иоан. 10:34-36).
Кои са факторите, които изграждат светостта?
Беше изтъкнато, че по своята същина светосттае божественост присадена на човешка основа с човешко усилие и Божия помощ.
От тук е ясно, че светостта е двустранен процес, че тя се изгражда от човека и Бога. Преди всичко човек трябва сам, по своя воля, да се отврати от греха и порока и сам да възжелае доброто и добродетелта, сам да се стреми към светостта. Човек трябва сам по свое желание да се освободи от робството на греха и самоволно и свободно да се подчини на Бога, като върши Нрговата света воля. Ние сме свободни да избираме между доброто и злото, мржду вечния живот и духовната смърт.
Човешката свободна воля е първият фактор за изграждането на светостта. Тя обаче се постига не само с усилията на човека, а и с Божия помощ. Лозоват пръчка няма да даде плод, ако не е на Лозата (Иоан.15:4 ), и дивата маслина, ако не е присадена, т.е. на питомния Корен (Рим. 11:17 ).
Светостта се постига чрез действието на човека и Божията благодат. Божията благодат е вторият фактор за изграждането на светостта.
В случая под благодат трябва да се разбира оная особене сила, която Бог дава на човека, за да извърши тя в душата му присъщите на нея, на благодатта, действия. Тази благодат е свръхестествена, спасителна Божия сила, която се дава на човека даром, чрез Дух Светий, заради извършеното от Иисуса Христа - Божия Син изкупително дело, която извършва нашето духовно възраждане - оправдание или очистване от граховете и освещаване за наследяване на вечен живот.
Иисус Христос е дошъл и страдал за нас, завещаел е своето Евангелие и благодатни тайнства, основал е Своята Църква и учредил каноническо свещенство с единствената цел да бъде човекът приобщен към божествената севтост.
Поради свободната си воля човек иска да приеме помощта на благодатта, но може и да й се противи, може да отваря или да затваря сърцето си за нея.

ПОСТИЖИМОСТ НА СВЕТОСТТА В ОБИКНОВЕНИТЕ УСЛОВИЯ

Светостта не е определена само за богоизбрани люде и не се осъществява само при особени обстоятелства или изключителни условия. Тя е задължителна за всички християни през всички времена и е възможна и постижима и тук в света при обикновените жизнени условия, при които са поставени всички хора на този свят. Първите християни са живели не само при най-обикновени жизнени условия, но ежедневно са били гонени, притеснявани и преследвани заради вярата им и от тогавашната езическа власт, и от народните озлобени към тях тълпи, и от тогавашните учени и философи. В житието на много от прославилите се с духовните си подвизи тогава люде се вижда, по сводетелството на апологетите и църковните писатели от онова време, силата и величието на християнството и неговата божественост.
В петата глава на "Посланието на Диоген" (християнски литературен паметник от втори век неправилно приписван на сети Юстин Философ), за живота на християните се казва следното:
"Те са в плът, но не живеят по плътски. Намират се на земята, но са граждани небеси. Повинуват се на установените закони, но със своя живот превъзхождат самите закони. Те обичат всички…".
Още през първи век, въпреки неблагоприятните обстоятелства Иерусалимската християнска община образува първата комуна, при която всички членове са били поставени при еднакви и равноправни условия на живот. През четвърти век свети Василий Велики изгражда край Кесария Кападокийска така наречения от свети Григорий Богослов "Нов град" с приюти, работилници, училища, болници, старопиталища и др. където можели да намерят подслон и християни и нехристияни и всички били поставени при еднакви условия на живот. От по-ново време (XX век) блестящ пример на свят живот в света е този на Кръстовъздвиженското трудово братство в с. Янполь в Русия, Черниговска губерния.

Възрастване в светостта

Както беше споменато нравствен идеал на християнина е духовното съвършенство, т.е. светостта. Този идеал е възвишен и пътят към него е безкраен. Няма пункт по тоя път когато християнинът би могъл да спре и да каже че е достигнал съвършенството и светостта. По пътят към съвършенството може да има прогрес, но е възможно и обратното, дори застоя е вече изоставане. Ние сме призвани да вървим напред и все нагоре, да растем в светостта, да се изкачваме все по-високо и по-високо по стъпалата на нравствеността. Всеки нов ден ние трябва да ставаме духовно и нравстено все по-съвършени.
На въпроса, дали изискваното от нас постоянно и всекидневно духовно усъвършенствуване не се превръща в някакъв изтощителен и непосилен за човека маратон, св.Григоий Нисийски отговаря, че Бог никога и от никого не изисква повече от това, което позволяват силите на всеки човек по отделно.
Степента на нашето растене в светостта, на нашето изкачване по лествицата нагоре, на нашето нравствено съвършенство е право пропорционална на степента на нашето търсене на подпомагащата ни в нашето духовно обновление и напредване Божия благодат. Взаимовръзката между нашето усилие за духовно обновление и преуспяване в Божията подпомогаща ни благодат Иисус Христос разяснява с притчата за “Благодарният човек” и раздадените от него “мини” на своите слуги /Лук.19:13-25/.


Благодатните прояви на висша светост

Ония слуги, т.е. ония християни, в упоменатата евангелска притча, които с “мината”, т.е. с Божията благодат, която се дава в св. Тайнство кръщение и в другите разбира се Тайнства всекиму по равно и даром, усърдно са “търгували” и са припечелили повече те, най-вече, са напреднали в светостта, достигнали са висша светост. Те са Светиите станали свети по добродетелен живот. Наричаме ги и “Праведници”, понеже са вървели по правия, по Божия път. Тях ги наричаме още “Божии угодници”, понеже с добродетелния си живот са угодили на Бога.
И в живота и в смъртта на Светиите се възвеличава Божието име. А и Бог прославя Светиите още през земния им живот, като ги удостоява с различни духовни дарби.
От по-особените благодатни прояви при висшата светост ще споменем следните: прозорливост или предсказване, видения, чудеса. Светиите са имали способността да проникват в човешките сърца и души, да четат мислите на хората, да откриват настроенията им, да предугаждат техните намерения. Даже и по-далечни събития из живота на отделни личности и народи са били открити за чистото “Духовно око” на Светиите. Бог е удостоявал Светиите и с чудни видения. Св. Серафим Саровски видял ангели да служат заедно със свещенослужителите по време на богослужението, Иисус Христос да благославя народа и т.н. Чрез светиите Бог извършвал най-различни чудеса, най-често изцерявания на тежко или безнадежно болни.
Не може и не трябва обаче да се поставя знак за равенство между делата на нашумелите по наше време екстрасенси и чудесата на светиите. Първите могат да помагат на тялото, но не водят към спасение на душата, както правят вторите.

Надявам се по горе написаното да ви е от полза. защото забелязвам, че познанията ви в тази област куцат

Christ
08-21-2008, 20:50
Надявам се по горе написаното да ви е от полза. защото забелязвам, че познанията ви в тази област куцат

Свята с ударение на последната сричка.

AceSpades
08-22-2008, 02:00
Мария е омъжена за Йосиф ,но май забременява от Светия Дух, но не съм сигурен.

theolog
08-22-2008, 08:28
Рождеството на Иисуса Христа станало така: то станало след годежа на Преблагословената Му Майка, Пречистата Дева Мария с Иосиф, мъж праведен и вече стар (защото бил на осемдесет години).

Според свидетелствата на свети Григорий Нисийски и на свети Епифаний Кипърски, Пречистата Дева му била дадена като съпруга, за да съхранява той девството й и да се грижи за нея. Още преди да започнат да живеят заедно, се оказало, че тя е заченала в утробата си от Светия Дух.

Праведният Иосиф бил мним мъж на Мария, а в действителност бил пазител на посветената й на Бога девическа чистота и очевидец на непорочния й живот. Защото на Господа било угодно да укрие от дявола тайната на Своето въплъщение от пречистата Дева, и затова Той покрил девството на Майка Си със съпружество, за да не знае врагът, че това е тази Дева, за Която Исаия предрекъл: "ето, Девицата ще зачене" (Ис. 7:14).

За това свидетелства свети Атанасий, архиепископ Александрийски със следните думи:

"Иосиф е трябвало да послужи на тайнството, за да се слави Девата, като че имаща мъж, и за да остане скрита за дявола самата истина за нещата, тъй че той да не знае това, което има да стане, по какъв начин Бог ще благоволи да пре бивава с хората" (Слово на Рождество Христово).

И свети Василий Велики казва:

"Годежът с Иосиф е извършен за това, да се укрие от княза на този век (тоест дявола) въплъщението на Сина Божий" (Слово на Рождество Христово).

Същото казва и свети Иоан Дамаскин:

"Иосиф се сгодява за Мария като мъж, та дяволът, не знаейки за безмъжното Рождество Христово от Девица, да отстъпи, тоест да престане да подбужда Ирод и да подстрекава иудеите към завист. Защото дяволът още от времето, когато Исаия предрекъл, че "ето, Девицата ще зачене и ще роди", зорко следял всички девици да не би някоя от тях да зачене без мъж и да роди, оставайки девица. Божият промисъл устроил годежа на Дева Мария с Иосиф, за да се скрият от княза на тъмнината и девството на Пречистата Богородица, и въплъщението на Бога Слово."

Още преди извършването на съпружеската тайна, Пречистата Дева Мария се оказала непразна от Светия Дух и святата й утроба възраствала, вместявайки в себе си невместимия Бог. А бременността й започнала особено да се забелязва тогава, когато, след като изминало тримесечното й пребиваване при Елисавета, тя се върнала у дома си и Божественият плод вътре в нея възраствал с всеки изминал ден, а денят на раждането на младенеца Христос все повече и повече приближавал.

Като видял това, Иосиф бил в голямо недоумение и печал, защото мислел, че тя е нарушила обета на девството. В голямо смущение праведният старец казал:

- Как е могло да стане това? Аз не съм я познал и дори с мисъл не съм съгрешил против нея, а ето, тя е бременна. Уви, как се случи това? Кой я прелъсти? И какво да сторя, не зная. Да я изоблича ли като законопрестъпница, или да замълча заради срама, който тогава ще легне върху нея и върху мен? Ако я изоблича, тогава, разбира се, тя ще бъде убита с камъни по Моисеевия закон и аз ще се явя като че мъчител, който я е предал на люта смърт. А ако не я подложа на изобличение, ще имам част с прелюбодейците. Какво да сторя? Недоумявам. Ще я изпъдя тайно, нека върви където иска. Или аз сам ще избягам от нея в далечна страна, за да не видят очите ми този позор.

Размишлявайки така, праведният Иосиф се приближил до Дева Мария и й казал, както свидетелства за това свети Софроний, патриарх Иерусалимски:

"Мария, какво е това, което виждам в теб: зад честта http://www.teenproblem.net/forum срамота, зад веселието http://www.teenproblem.net/forum скръб; и вместо похвали, укор ми донесе; приех те непорочна от иерея в църквата, а какво виждам сега?" (Из службата на Предпразнество на Рождество Христово, тропар на първия царски час)

И свети Атанасий Александрийски повествува за същото така:

"Иосиф, като видял, че Дева Мария е заченала в утробата си, но като не знаел, колко е велико съкровището вътре в нея, в смущението си я попитал: "Какво се е случило с теб, Мария? Не си ли ти чистата Дева, възпитана в свещените притвори на храма? Не си ли ти тази Мария, която не искаше да погледне лицата на мъжете? Не си ли ти тази, която свещениците не можеха да уговорят да встъпи в брак? Не си ли ти тази, която обеща да съхрани неувяхнала розата на девството? Къде е чертогът на твоето целомъдрие? Къде е горницата, охраняваща девствената ти чистота? Къде е срамежливото ти лице? Аз се срамувам, а ти чувстваш дръзновение, защото скривам греха ти."

Докато Иосиф й говорел всичко това, о, как се срамувала нескверната Агница, непорочната гълъбица, целомъдрената Дева, изчервявайки лицето си от тези Иосифови думи? Тя не смеела да му разкрие благовестието, което й донесъл Архангелът, и пророчеството, което изрекла за нея Елисавета, не смеела да стори това, защото се бояла да не се покаже тщеславна и обичаща похвалата. За това свидетелства и свети Атанасий, който влага в устата й следните думи към Иосиф:

"Ако сама започна да ти разказвам за себе си, ще ти се сторя тщеславна. Потърпи малко, Иосифе, и пастирите ще ти открият (истината) за мен."

Само едно казала Дева Мария на Иосиф в отговор на недоумението му:

- Жив Господ, Който ме пази и досега в непорочно девство, защото аз не съм познала грях и никой не ме е докоснал, а това, което е в мен, е от Божието желание и по Божие действие.

А Иосиф, като човек, мислел по човешки и подозирал, че зачатието й е станало от грях. Но бидейки праведен, той не искал да я изобличи, а пожелал тайно да я отпусне, или (както е написано в сирийския превод) той намислил тайно да я остави, тоест да замине от нея някъде надалеч. И когато той помислил това, ето ангел Господен му се явил насън, казвайки:

- Иосифе, сине Давидов, не бой се да приемеш Мария, жена си.

Ангелът затова нарича Девата жена на Иосиф, за да опровергае мисълта му за прелюбодейство (понеже Иосиф мислел, че жена му е заченала от прелюбодейство). Ангелът като че ли казвал на Иосиф така: "Сгодената е твоя жена и не принадлежи на друг мъж."

За това блаженият Теофилакт казва така:

"Ангелът нарича Мария жена на Иосиф, показвайки с това, че сгодената за него не се е осквернила с друг. А също и затова, заедно с девството да бъде почетено и законното съпружество."

Така разсъждава и свети Василий Велики:

"Ангелът нарекъл Мария и Дева, и сгодена за мъж, та така и девството да почете, и брака да не укори. Девството било избрано като необходимо за светото рождение, а годежът, който е начало на брака, бил извършен по закона за това, за да не помисли някой, че раждането е произлязло от беззаконие, а също и за това, Иосиф да стане всякогашен свидетел на Мариината чистота, за да не бъде подлагана тя на упреци, че уж е осквернила девството си. Тя си имала (в лицето на Иосиф) годеник, който бил свидетел и пазител на живота й" (Слово на Рождество Христово).

Ангелът казва на Иосиф: "Не бой се да приемеш Мария, жена си". Тези думи означават:

"Приеми жена си, според годежа, и девицата, според обета й, даден на Бога (така обясняват свети Григорий Нисийски и блажени Иероним), защото тя е първата девица от израилския народ, която е обещала на Бога да запази девството си неосквернено до самата си кончина. Не бой се, защото заченалото се в нея е от Духа Светаго. Тя ще роди Син, и ще Му наречеш името, ще наречеш името като баща, макар че не си участвал в зачеването Му; защото за бащите е обичайно да дават имена на децата си, както и Авраам е назовал своя син Исаак (Бит. 21:2). Така и ти, макар че не си природен, а само мним баща на Младенеца, ще Му послужиш по бащински, като Му наречеш името."

Блажени Теофилакт от името на Ангела казва на Иосиф така:

"Макар че не си имал никакво участие в зачеването на Младенеца, аз искам да ти дам този сан (бащинския), за да Му наречеш и името; ти ще Му назовеш името, макар че Той не е твоя рожба; така ти ще Му сториш това, което е свойствено за бащата. А кое е името? Иисус, което значи Спасител, защото Той ще спаси народа Си от греховете му."

Като станал от сън, Иосиф направил така, както му наредил ангелът Господен, и приел жена си, сгодена за него, която била непорочна Девица, посветена на Господа чрез обета за девство, и Майка на Владиката, заченала Спасителя на света от Духа Светаго. Той я приел като своя годеница, въздавайки й с любов голяма чест, като на Господня Девица, служейки й с благоговение и страх, като на Майка на Спасителя.

"И не познаваше я, докле тя роди" (Мат. 1:25), тоест (според изяснението на Теофилакт) никога не я познал като жена. Защото как би могъл той, бидейки праведен, да познае тази, която му била дадена от храма Господен не за брак, а за опазване на девството й под вид на брак? Как би могъл да се докосне до девицата Господня, която била обещала на Бога вечно девство? Как би могъл да се докосне до Пренепорочната Майка на своя Господ и Създател? А това, че Евангелието казва: "докле тя роди", представлява обичаен начин на изразяване на Писанието, което употребява думата "докле" в смисъл на безкрайно време.

Защото и Давид казва: "Рече Господ Господу моему: седи от дясната Ми страна, докле туря Твоите врагове подножие на нозете Ти" (Пс. 109:1). Тук мисълта не е тази, че Господ - Син само дотогава ще седи отдясно на Господа - Отца, докато Той не положи враговете Му в подножието на нозете Му; но тази, че и след като враговете Му бъдат покорени под нозете Му, Господ - Син още по-преславно ще седи, като Победител, в безкрайните векове.

Подобно на това и за свети Иосиф се пише: "не познаваше я, докле тя роди" (Мат. 1:25), не в смисъл, че той после уж я бил познал, както мислели някои еретици, каквото учение е чуждо на Православната църква; но в този смисъл, че след раждането на такъв Син, Който бил въплътен Бог, и след толкова велики чудеса, станали по време на раждането Му, на които Иосиф бил очевидец, този благочестив старец не само не смеел да я докосне, но и дълбоко я почитал, както роб господарката си, служейки й със страх и трепет, като на Божия Майка.

За тази дума "докле" свети Теофилакт пояснява:

"За Писанието е обичайно да говори така, както казва то и за потопа: "врана(та)... отлиташе и прилиташе (в ковчега), докле изсъхна земята от водата" (Бит. 8:7), а враната после не се върнала.

И Христос казва: "Аз съм с вас през всички дни до свършека на света" (Мат. 28:20). А нима след свършека на света Той не ще бъде с нас? Напротив, тогава, в безкрайните векове, Той още повече ще бъде с нас.

Така и тук се казва: "докле тя роди", тоест, че Иосиф не е познал Пресветата Дева нито преди раждането, нито след раждането на Христа, подобно на това, както и Господ ще бъде неотстъпно с нас и докато свят светува, и след свършека на света. А и как би могъл Иосиф да докосне Пречистата Дева, след като е узнал за неиказаното раждане на Спасителя от нея?"

Непорочното девство на Пречистата Богородица и след рождеството на Спасителя се открива ясно и от това, че когато Иосиф започнал да се съмнява относно бременната Девица и дори си мислел дали тя не е лишена насилствено от девството си, тогава ангелът му се явил и нарекъл Мария негова жена: "не бой се (казал той) да приемеш Мария, жена си" и с това опровергал съмнението му за прелюбодейство.

А когато същият ангел се явил на Иосиф вече след Рождеството Христово във Витлеем и в Египет, и когато този праведен старец вече получил откровение за Мариината чистота и за Богомладенеца, заченат от Светия Дух, тогава ангелът вече не нарича Пречистата Дева Мария негова жена, а само Майка на Родения, защото в Евангелието пише така: "А след като си отидоха, ето, Ангел Господен се явява насъне Иосифу и казва: "стани, вземи Младенеца и майка Му (а не "жена ти"), и бягай в Египет" (Мат. 2:13). И в Египет ангелът отново казва на Иосиф: "стани, вземи Младенеца и майка Му и иди в земята Израилева" (Мат. 2:20), явно показвайки с това, че той насочвал Иосиф не към брак, а към служение на Младенеца и на Майка Му.

И така, не само че Иосиф не познавал Мария като своя жена дотогава, докато тя родила своя първороден Син, но и след раждането на Богомладенеца тя останала нетленна Дева, както всички велики църковни учители единогласно свидетелстват за това.

Разказва се и това*, че по времето, когато Пресвета Дева Мария вече била заченала в утробата си, един от книжниците, на име Анин (вече след явяването на ангела на Иосиф), като дошъл в дома им и като видял бременната Девица, бързо отишъл при първосвещеника и при целия синедрион и им казал:

- Този дърводелец Иосиф, когато вие наричахте праведен, е извършил беззаконие: той тайно е обезчестил и осквернил Девицата, която му беше дадена от храма Господен, за да я пази, и ето, тя сега е заченала в утробата си.

Изпратените от първосвещеника слуги отишли в Иосифовия дом и намерили Мария бременна, както им казал онзи книжник. Те я хванали заедно с Иосиф и ги завели при първосвещеника и при целия синедрион. А първосвещеникът казал на Дева Мария:

- Забрави Господа Бога ти, възпитаната в Светая Светих, получавалата храна от ангелски ръце и слушалата ангелско пение! Какво е това, което си сторила?

А тя с плач казала:

- Жив Господ, Бог мой, чиста съм и мъж не познавам.

След това първосвещеникът казал и на Иосиф:

- Какво е това, което си сторил?

Той отговорил:

- Жив Господ, Бог мой, чист съм от нея.

А първосвещеникът му казал:

- Тъй като ти не преклони главата си под крепката Божия ръка, за да бъде благословено потомството ти и тайно от синовете Израилеви се смеси с Девицата, посветена в дар на Господа, затова двамата с нея трябва да изпиете горчивата вода, що докарва проклятие, за да разкрие Господ греха ви пред всички.

А от Бога чрез Мойсей бил установен такъв съд, както пише за това в 5-а глава на 4-ата Моисеева книга (Числа): ако някой мъж или някоя жена бъдат заподозрени в прелюбодеяние и не открият истината за себе си, на такива в храма Господен им се давала клетвена вода при специални свещенодействия и при специален чин. И след изпиването на тази вода Божият съд извършвал някакво изобличително знамение над извършилите прелюбодеяние, с което знамение ставало явно извършеното беззаконие. С такава именно вода първосвещеникът по подобаващия чин напоил отначало Иосиф, а после Мария, и над нея не се извършило никакво изобличително знамение, тъй че народът се чудел на това, че грехът им не се открива. Тогава първослещеникът им казал:

http://www.teenproblem.net/forum Щом Господ Бог не яви греха ви, идете си с мир.

И ги отпуснал. А Иосиф, като взел Дева Мария, отишъл у дома си, радвайки се и славейки Бога Израилев.


* Този разказ се съдържа в апокрифното Евангелие на Иаков, т.н. "Първоевангелие на Иаков", в 15 и 16 глави. Той е повторен и в много други апокрифни съчинения, например в "История на раждането на Мария и детството на Спасителя", макар с някои изменения.


След това излязла заповед от кесария Август да се направи преброяване по цялата земя, и всички отивали да се записват, всеки в своя град. Тръгнал и Иосиф от Галилея, от град Назарет, за Иудея, града Давидов, наречен Витлеем, понеже произхождал от дома и рода Давидов, за да се запише с Мария, сгодената за него жена, която била бременна.

Витлеем е малък град, недалеч от Иерусалим, в южна посока; разположен край пътя, който води към планинската страна, към Хеврон, свещеническия град, където се намирал домът на Захария и където Пречистата Дева, след архангелското благовестие, посетила и поздравила Елисавета, майката на Предтеча. По такъв начин Витлеем е разположен на средата на пътя между Иерусалим и Хеврон, а от галилейския град Назарет той е на разстояние три дни път или малко повече.

Витлеем се нарича град Давидов, защото в него се родил Давид и в него бил помазан за цар; там е умряла Рахил, там е и гробът на Иесей, бащата Давидов (Бит. 35:19).

Предишното название на Витлеем било Евфрат, но Иаков, когато пасял там стадата си, назовал това място дом на хляба (Витлеем), предвиждайки с духа си и предвъзвестявайки, че в това място трябва да се роди "хляб(ът), слязъл от небето" (Иоан. 6:51), Христос Господ.

А близо до Витлеем, на изток, срещу Давидовия кладенец, до който той веднъж силно ожаднял и казал: "Кой ще ми донесе да пия вода от Витлеемския кладенец, който е при портите" (2Цар. 23:15) http://www.teenproblem.net/forum в скалистия хълм, върху който е разположен град Витлеем, се намира една пещера. Недалеч от тази пещера се намирала нива, принадлежаща на Саломия, която също била жителка на Витлеем и се падала сродница както на Дева Мария, така и на Иосиф.

И когато Иосиф се приближавал към града, на непознаващата брак Чиста Невеста й дошло време да роди и той започнал да търси дом за нощуване, където Раждащата би могла да си намери удобно място, за да роди благословения Плод на утробата си. Но той не можал да намери подслон поради множеството народ, дошъл да се записва, който препълнил не само общата странноприемница, но и целия град. Затова Иосиф се приютил в посочената пещера, защото в странноприемницата нямало място за тях, а денят вече клонял към вечер.

Тази пещера служела за подслон на добитъка, и в нея Пречистата и Преблагословена Дева в полунощния час усърдно се молела на Бога и пребивавайки цялата в богомислие и горейки от желание за Господа и от любов към Него, родила без болки нашия Господ Иисус Христос, в двадесет и петия ден на месец декември.

Така безболезнено и трябвало да роди тази, която заченала без съпружеска сладост: "не познах (казала тя) сладост, към брака съм непричастна" (Стихира втора на Благовещение на Пресвета Богородица, на "Господи воззвах"). И тъй като тя заченала в чистота, то и родила без болка, както казва за това свети Григорий Нисийски:

"Девата заченала, Девата носила (плод) в утробата си, Девата родила, Девата си останала дева; на земята още не е бивало чудо, подобно на това" (Слово на Рождество Христово).

И свети Дамаскин казва:

"О, чудо ново сред всички древни чудеса! Кой е видял майка, без мъж родила".

Пресветата Дева родила без мъж Христа, подобно на Адам, който без жена произвел Ева, за което свети Иоан Златоуст казва така:

"Както Адам без жена е произвел жената, така и тук Девата без мъж родила Мъжа, връщайки чрез това дълга на мъжете за Ева. Адам останал цял след вземането на ребро от тялото му, и Девата пребивавала непокътната след раждането на Младенеца" (Слово на Рождество Христово).

И се изпълнило това, което като че в сянка било преобразувано в неизгарящата къпина и в Червено море:

"И както къпината опалвана не изгаряше (възпява Църквата), така и дева си родила, и дева си останала" (Догматик глас втори).

И на друго място:

"Морето след преминаването на Израиля остана непроходимо; Непорочната след раждането на Емануил остана непокътната" (Догматик глас пети).

Така Приснодева Мария родила въплътения Бог, без да накърни девството си. И това раждане станало без обичайната помощ и прислужване на баба, както свидетелства за това свети Атанасий Александрийски, когато, беседвайки за следните евангелски слова: "роди своя Син първенец, пови Го и Го положи в ясли" (Лук. 2:7) http://www.teenproblem.net/forum казва така:

"Погледни тайнственото раждане на Девата: сама родила тя, и сама повила Младенеца. При светските жени една ражда, а друга повива, а при Пресветата Дева не е така. Сама родила тя, и сама повила в пелени, Сама бидейки безболезнена майка и необучена баба, не позволила на никого да се докосне с нечисти ръце до Пречистото Рождество: сама послужила на Родения от нея, и Го повила, и Го положила в ясли."

А свети Киприан казва така:

"В раждането и след раждането Девата с Божествена сила си останала дева, тя, която родила безболезнено и не се нуждаела от никакви услуги от страна на акушерка, но сама била и родителка, и прислужница на раждането, и затова полага благоговейни грижи за своя Младенец: милва Го, прегръща Го, целува Го, подава Му гърдите си, и всичко това извършва радостно, без никаква болка, без никаква немощ на природата, обичайна при раждането."

И така, тя сама с девическите си ръце послужила на некърнимото си Рождество (на Божествения Младенец), очаквайки старицата Саломия, сродницата си, която Иосиф отишъл да повика, за да прислужва на Пресветата Дева. Но Саломия дошла, когато делото вече било извършено, защото тази, която родила, тя също и служела, носейки Младенеца, повивайки Го и полагайки Го в ясли.

* Това сказание е взето от "Първоевангелие на Иаков"

Свети свещеномъченик епископ Зинон предава още, че бабата, като дошла, не повярвала, че раждането било девствено и безболезнено, и се опитала с помощта на обичайните прийоми на акушерското изкуство да узнае наистина ли е такова това раждане. Но веднага я поразило наказание за дръзката й постъпка, защото ръката й, осмелила се да извърши тази проверка, внезапно силно се възпалила от огнена болест и изсъхнала. А когато боледуващата допряла ръката си до Божествения Младенец, тя веднага се изцерила и станала така здрава, както била и по-рано. Тогава Саломия повярвала, че Майката е Дева, а Младенецът http://www.teenproblem.net/forum Бог*.

След това непорочната Родителка и необичайната Служителка на новородения си Младенец, като повила пресладкото си Чедо с чисти бели ленени тънки пелени, предварително приготвени за това и донесени от Назарет, и като Го положила в яслите, намиращи се в тази пещера, Му се поклонила, като на Свой Бог и Създател, за което си спомня блаженият Йосиф, творецът на канони, когато се обръща със следните думи към Пречистата Дева:

"Откровице, като държеше на ръце и се покланяше, и майчински целуваше Въплътения и Покрития с човешко подобие, ти казваше: пресладко Чедо, как така държа Теб, Държащия в ръката Си цялата твар?"

"Воплощенного Отроковице, и обложеннаго человеческим подобием, держащи руками и покланяющися и лобызающи матерски: чадо, глаголала еси, сладчайшее, тако тя сице держу, дрожащего рукою всю тварь".
(Служба на предпразднество на Рождество Христово 23 декември, трипеснец на вечерни, песнен девета) .

Достоверно е, че Богоотроковицата се е поклонила до земята на Родения от нея, лежащ в яслите и ангелските чинове с удивление невидимо ги окръжавали, както и Църквата свидетелства за това, когато казва:

"Ангелите окръжиха яслите като херувимски престол; пещерата виждаха като небе, заради лежащия в нея Владика".

А към яслите били привързани вол и магаре, за да се изпълни Писанието: "Волът познава стопанина си, и оселът http://www.teenproblem.net/forum яслите на господаря си" (Ис. 1:3). А тези вол и магаре били доведени от Иосиф от Назарет. Магарето било доведено заради бременната Дева, за да я носи на себе си по време на пътя, а вола Иосиф довел, за да го продаде и да даде дължимия данък, събиран по заповед на кесаря, а също и за да си купи всичко нужно. Тези две безсловесни животни, стоейки до яслите, с диханието си съгрявали Младенеца, по случай тогавашното зимно време и по такъв начин служели на своя Владика и Творец.

А Иосиф се поклонил и на Родения, и на Родилата, защото тогава той разбрал, че Роденото от нея е от Светия Дух, както говори за това и свети Атанасий:

"Наистина Иосиф не я е познавал, докато тя не е родила своя пръвороден Син; дотогава, докато Девата носела Заченатото от нея, той не я познавал, не знаел какво има в нея, не знаел какво се извършва в нея. А когато тя родила, тогава той познал; тогава Иосиф познал, каква била силата на Девата и каква се е сподобила да стане тя. Тогава познал той, виждайки Девата, кърмеща с гърдите си и в същото време запазваща нетленния цвят на девството. Тогава познал той, когато Девата родила, но не изпитала това, което е свойствено на родилките. Тогава познал той, че неразсичащият се камък подавал гърдите си на духовния Камък. Тогава познал Иосиф, че за нея е писал Исаия: "ето, Девицата ще зачене."

Тези думи на свети Атанасий потвърждават, че в този момент Иосиф познал силата на тайнството и като познал, поклонил се със страх и с радост, благодарейки на въплътения Бог, Който го сподобил да бъде очевидец и служител на тази тайна.

А относно времето на Христовото рождество, мнозина достоверни писатели казват, че това е било в полунощ в събота срещу неделя; и това известие се съгласува с Шестия вселенски събор, който обяснява празнуването на неделния ден така:

"Понеже в този ден Бог сътвори светлината; в същия този ден Бог благоволи да се роди; в същия този ден Той прие кръщение в Иордан от Иоан; в същия този ден Самият премилостив Изкупител на човешкия род, заради нашето спасение, възкръсна от мъртвите; в същия този ден Той изля Светия Дух върху учениците Си".

И тъй както, според достоверно известие, Той бил заченат в девическата утроба по време на благовещението в петък и пострадал пак в петък, така и в неделен ден се родил, и в неделен ден възкръснал. И на Христа Му приличало да се роди в неделния ден, в който Бог рекъл: "да бъде светлина" (Бит. 1:3), и в който "биде светлина" (Бит. 1:3); подобавало и в същия този ден и Самият Той, вечносъществуващата Светлина, да възсияе на света.

А това, че Христос е трябвало да се роди през нощта и в определен час, за това пророчески е предречено в книгата "Премъдрост Соломонова", където се казва така:

"когато тихо мълчание обгръщаше всичко, и нощта в течението си бе стигнала до средата, слезе от небето, от царствените престоли, всред гибелната земя всемощната Твоя дума като страшен воин" (Прем. 18:14-15).



* Вероятно тези сказания св. Димитрий Ростовски е заимствал от някои западни сказания за Христовото Рождество.

По време на Христовото Рождество станали и големи чудеса по цялата земя. Така, в същия този час, в който нашият Господ излязъл през девическите врати, запечатани с чистота, внезапно в тази пещера от скалата бликнал воден извор, а в Рим от земята избликнал ручей с елей и потекъл в река Тибър. Идолският храм, наричан вечен, се разрушил; идолите се разбили, и пак там на небето се появили три слънца. В Испания през тази нощ се появил облак, по-светъл от слънцето, а в Иудейската страна енгадските лозя разцъфтели, въпреки зимното време.

А особено чудесно било това, което е описано в Евангелието, когато ангели слезли от небето с песнопение и явно се показали пред хората. Това се случило така.

Срещу пещерата, в която се родил Христос, според свидетелството на блажения Иероним, се намирала много висока кула, наречена Адер, в която живеели пастири на стада. Там през тази нощ трима от тях случайно бодърствали и пазели стадото си, и ето, върховният сред небесните сили ангел (който, според мнението на свети Киприан, бил светият благовестител Гавриил) им се явил в голямо сияние, блестейки с небесна слава, с която той ги осиял; като го видели, те много се уплашили. Но явилият се ангел, като им наредил да оставят страха и да не се боят, им благовестил радостта, настъпваща за целия свят чрез раждането на Спасителя. При това той им казал и белег за истинността на благовестието си: "ще намерите (казал той) Младенец повит, лежащ в ясли."

Докато ангелът им казвал това, внезапно във въздуха се чуло пение на многобройни небесни воинства, които прославяли Бога и възпявали: "слава във висините Богу, и на земята мир, между човеците благоволение" (Лук. 2:12-14)!

След това ангелско явяване и пение на небесните сили, пастирите, като се посъветвали помежду си, отишли бързо във Витлеем, за да видят, истинни ли са думите на ангела, и те отишли и видели Пречистата Дева Мария Богородица и свети Иосиф, годеника й, а също Младенеца повит, лежащ в ясли. И като повярвали, че това несъмнено е Христос Господ, очакваният Месия, дошъл да спаси човешкия род, те Му се поклонили и разказали всичко, което видели и чули, и което им било казано от ангела за Този Младенец. И всички слушащи (Иосиф, Саломия и тези, които през това време дошли тук) се чудели на думите на пастирите, а особено Пречистата Дева Майка, безболезнено родила, спазвала всички тия думи, слагайки ги в сърцето си. И пастирите се върнали, славейки и хвалейки Бога.

Така станало Рождеството на Иисуса Христа, нашия Господ, на Когото и от нас, грешните, да бъде чест и слава, поклонение и благодарение, с безначалния Му Отец и с Вечносъществуващия Дух, сега и винаги, и във вечни векове. Амин.

Kman
08-22-2008, 12:15
Егати фанатиците :lol:

theolog
08-22-2008, 12:49
защо фанатици :-o

Kman
08-22-2008, 12:56
чест и слава......поклонение и благодарение......Вечносъщес твуващия Дух......сега и винаги, и във вечни векове.....
Всеки един фанатик ги изговаря постоянно тези думи и ги защитава ревностно като че ли защитава достойнството си и го брани със сетни сили и бликаща от сърцето агресия.

Kaley
01-24-2010, 20:53
някой беше написал че Йосиф бил на 80 год. Е да ама не. Мария е била на 13 когато е забременяла от Св. Дух с Исус.. мислите ли че 13 годишна ще си хареса 80 годишен.............

Neo712
01-27-2010, 16:43
Да ме извинявате,но такова нещо като "Бог" няма и не е имало.

van4o
02-03-2010, 14:20
Матей 1:18-25
18 А рождението на Исуса Христа биде така: след като бе сгодена майка му Мария за Иосифа, преди да бяха се съединили тя се намери непразна от Светия Дух.
19 А мъжът й Иосиф, понеже беше праведен, а пък не искаше да я изложи, намисли да я напусне тайно.
20 Но, когато мислеше това, ето, ангел от Господа му се яви насъне и каза: Иосифе, сине Давидов, не бой се да вземеш жена си Мария; защото зачнатото в нея е от Светия Дух.
21 Тя ще роди син, когото ще наречеш Исус; защото Той е Който ще спаси людете Си от греховете им.
22 А всичко това стана за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка който казва:
23 "Ето девицата ще зачне и ще роди син; И ще го нарекат Емануил" (което значи, Бог с нас).
24 И тъй, Иосиф, като стана от сън, стори както му заповяда ангелът от Господа и взе жена си;
25 но не я познаваше докато тя роди [първородния си] син; и нарече го Исус.

haaveilua
03-18-2010, 07:51
Йосиф не е баща на Иисус!! Нали на Дева Мария и се явяваше ангел, който й заявява, че ще дари живот на божия Син :?

gandalfepi4
03-18-2010, 08:39
Абе май пропускате нещо важно, което много се надявах да видя в темата-

как по-точно се забременява без х-у-й ???

ако "техниката" на Бог е била да забремени Маги по конвенциялния начин значи ѝ се е изпразнил в дундата... което не звучи много като хората :lol:

може и да е решил с магия само да накара яйцеклетката ѝ да реши, че е оплодена и да почне да се развива... което пък е биологически невъзможно защото в половите клетки има митоза а не мейоза (мое да съм ги разменил :D) и те не могат да направят цяло човешко същество, а само нещо пихтиесто, безформено и най-вече мъртво.

нема божествени хромозоми (сперма) ерго нема дете как става този номер без паца наистина??? има разни непорочни зачатия обаче те са нещо, което най-просто може да се определи като раждане на близнак (ако някой не знае и му е интересно да 'оди в гугъл-това е буквално раждане на неродено дете стояло в утробата с майката)

единствното друго възможно нещо за което се сещам е Боги да е искал да сътвори от нищото некъв зародиш и да ѝ го е набутал в средновековната шунда на Маги да се мъчи да ражда... но това пък не обяснява защо просто не си е направил готов човек както и преди и не е използвал неговата форма наместо некво ранимо парче месо което да го гонят всички от люлката още...

па и къв е тоя враг в по-горния цитат това е шибания създател на мултивселената и всяка възможна реалност що просто не щракне с пръсти и не си превърне врагът в бабуин или мръсен памперс или нещо малко по-слабо от митичен ангел надарен с невъзможни сили :(

бе нещо куца в тая история според мене :oops:

filmimilmi
03-18-2010, 11:28
@gandalfepi4, това ще ти хареса.
http://karutzar.blogspot.com/search/label/%D0%98%D1%81%D1%83%D1%81

gandalfepi4
03-18-2010, 12:26
^ знам ги повечето :D

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-19-2010, 22:36
Само като прочетох, че майката на Иисус Христос е Мария Магдалена...ми стана ясно колко са вещи някои.
Абе човека ви попита как е бил заченат бай Иисус вии почнахте да се плюете по теми за нацисти,расисти,Хитлер и тн :D