PDA

View Full Version : Хелп за моята Таттоо.



japixloops
07-12-2008, 18:42
преди 8 дена я направих , зараснала е Денем я мажа с вазелин

и в 2-3 < това стана днес. Отидох на плаж но преди това сложих Слънцезащитен Крем 20 Фактор . ала бала

звънях на този който ми я прави и каза поне Месец да не се напича яко на слънце

та може би лепенка или нещо да сложа ?? Някой от вас с тату сигурно е правил хитър номер . И ако може да го сподели :? :-o

Jamalska
07-12-2008, 18:48
eми аз си слагах платче,което се залепяше в/у вазелина.докато се пека де.Иначе-покрито...шалче,ала-бала...зависи колко е голямо и къде е.Ако е на ръката ще е по-лесно:)

LiveFlower
07-12-2008, 18:50
Освен за по-дълготрайната яркост на татуировката трябва да се погрижите и за здравето на кожата си. Вече казахме почти всичко за летните приготовления и сме убедени, че багажът ви стои в единия ъгъл на стаята и търпеливо чака да го грабнете и заведете на почивка.

Е, добре де, преувеличаваме малко, но ние тук в Тялото си преговаряме редовно списъка с неща, които не трябва да забравяме на тръгване.

За десерт си оставихме една доста деликатна слънцезащитна тема. Всички, които могат да се похвалят с тела украсени от татуировки, да четат надолу със завишено внимание. Лятното слънцестоене може да се окаже доста опасно удоволствие, както за здравето на кожата ви, така и за красивия й външен вид.

Обезцветяване

Да събираш по цял ден тен на плажа е като да влезеш в хлориран басейн с току що боядисана коса. Резултатът, както се бяхме изразили веднъж е направо „тоалетен“.

Попадайки по-дълго време върху кожата, ултравиолетовите лъчи неминуемо я изсушават, но още по-силен ефект имат върху татуировката.

Мастилото в кожата ви започва да се „захабява“ и да губи яркостта на нюансите си. Вместо брилянтна украса, рисунката ви заприличва по-скоро на скучна ваденка.

Това разбира се не значи, че бяхте дотук с пясъка и слънцето.

Защитата на първо място

Освен по-дълготрайна яркост на татуировката има и един още по-важен момент от грижата за нарисуваното ви тяло – здравето на кожата. Слънцето става все по-безпощадно с всяко изминало лято и слънцезащитният крем с по-нисък от 15 фактор просто не ви трябва. Почти денонощно крем със защитно действие трябва да покрива кожата ви.

И сами се досещате, че само един слой от крема обаче, не би могъл да предпази достатъчно качествено татуировката ви.

Вариантът е само един – върху нея използвайте защитен лосион с много висок фактор и по-възможност нанесете поне 2-3 пласта от него.

Тен на закрито

Придобиването на летен загар в солариума е не по-малко опасно от прякото излагане на слънце, даже напротив. В този случай ултравиолетовите лъчи са много по-концентрирани и рискът да „прегорите“, докато си лежите в солариума е прекалено голям.

И понеже не сте навън под натуралния източник на топлина, не можете да усетите кога кожата ви започва да пари от горещина и следователно губите реална представа колко да стоите под синьо-белите лампи. А рязкото потъмняване на кожата е много по-противопоказно като цяло, отколкото постепенното събиране на тен.

На разходка

И в града кожата ви е също толкова уязвима, колкото на брега на морето или в по планинските баири. Защитните мерки и в трите случая са едни и същи.

Нов татус, нов късмет

Ако татуировката ви е съвсем прясна, просто забравете за излагането на слънце по всякакъв повод. Още по-малко за мазането й с каквито и да е било лосиони, били те слънцезащитни или не. В този случай проявете разумно търпение, следвайте стриктно инструкциите на татуиста ви и я изчакайте да зарасне. Това все пак си и рана, не забравяйте.

През цялото време се опитвахме да избягваме употребата на думите „рак на кожата“, но и без да ги споменаваме, сте наясно с огромния риск от това заболяване.

Бъдете отговорни към тялото си и то няма да ви изостави. А красотата се поддържа с някой ма-а-алки лишения и повечко грижа.

Взимайте предвид и последните защитни мерки и приятно мързелуване по време на ваканцията.




izto4nik-tialoto.bg



dano ti e polezno

japixloops
07-12-2008, 21:40
^ Да това го четох , аз искам да покрия Напълно целия Татус

Забравих да кажа че ми е на Врата , а за плата ще го пробвам

techCandy
07-13-2008, 04:55
Да бе, като толкова искаш да се показваш на света, поне да си я беше
направил през зимата, когато по- умните хора я правят, за да можеш през лятото да си спокоен. 20 фактор е крайно недостатъчно, освен че рисунката ше стане на буламач е и супер вредно.... Абе някво, да, като си тъп...са ше си трошиш главата....оправяй се...

japixloops
07-13-2008, 08:39
мерси за гостоприемните коментари , а защо не се замислите че Може би нямам време да отида пак до София ?

ходя .. с тате но нямаме време да спрем Камо ли да си запиша час и да отида

ако отидем вторник , и имам час тогава да .. но ако отида вторник и запиша за четвъртък тате просто няма да иска !! Той не ми е съгласен С обицата на ухото .. а за Тату ще ме кара до София :x

Направих си я , защото имах време и бях по работа да видя майка ми защото си дойде от Испания ? Сега ясно ли е защо съм тъп

japixloops
07-13-2008, 09:32
ясно. но казах че нямам време да отида до София Рейса е 5 часа натам

аз съм в Град Лом :?

Jamalska
07-13-2008, 09:39
Пусни си дълга коса...така де в случая-прикачи си кичури да пазят сянка ;) :D

Madness
07-13-2008, 10:42
близо си до Видин, Враца и Монтана, където можеш да си направиш тату...
във Видин не може
:-D

japixloops
07-13-2008, 11:06
хмм

ianababy
07-17-2008, 08:10
здравейте. горда съм с това, че в сабота и аз станах "собственик" на татоировка, която не е много голяма и е на краста. Вече се обели и на мен случайно ми попадна предложение за море.... попринцип ходя с далги рокли или потници, и тя не се вижда, но за плажа ..... моля за помощ. купила съм си сланцезащитно масло с фактор 50+ за деца и мисля 4е е достата4но, но по ваше мнение дали да я покрия докато съм на плаж?

mhmhmhmhm
07-17-2008, 08:20
близо си до Видин, Враца и Монтана, където можеш да си направиш тату...
във Видин не може
:-D
как бе?
може.. :D

ianababy
07-17-2008, 08:32
демек да не ходя на плаж ... или поже да я покрия?
исках да кажа на кръста :)

fake
07-17-2008, 12:46
абе, вижте ся кво.
хората са ви казали, не си излагайте татусите на слънце. оттука нататъка си е лично ваш проблем. ракът на кожата ще си е лично ваш също, и тогава даже преебаният и избелял татус няма да ви прави чак такова впечатление, все пак ще умрете и ще се разложите и никой няма да го види.
печете се на слънце като нямате акъл и си правите татуировки, за да се гъзареете лятото на плажа.


до ломското селянче - във Видин има студио с мацка татуистка, в Монтана има трима татуисти, за които се сещам, а сигурно има и още, във Враца се намира студиото на един от най-добрите в България (да)


ако искате перфектна татуировка, правете я есента, мийте, мажете често, не я пипайте с мръсни ръце, не я белете, не я излагайет на слънце. каквото и друго да направите, ще се отрази зле.

Denchoy
07-17-2008, 13:02
ясно. но казах че нямам време да отида до София Рейса е 5 часа натам

аз съм в Град Лом :?

Наистина си МНОГО тъп, аз съм от Враца и тук има студио за татуировки, познавам татуиста, учил е с майка ми, и със сигурност да си е свършил добре работата, да не говорим, че сигурно е щял да ти вземе по-малко пари, отколкото в София....
Татуировката е нещо ВАЖНО, което първо ще ти вади очите цял живот и второ е нещо, за което ако не се грижиш добре, ще си имаш проблеми, преди да си я направиш, можеше да се поинтересуваш (а доколкото разбрах си го направил и си разбрал на какви лишения ще се подложиш). Както и да е, сега си троши главата! :?

ianababy
07-17-2008, 17:16
вижте.. аз много си даржа на татуировката... и да обели се защото е само много танак контур без цвят и запълване... сащо така аз неискам да се пека с нея или да се газарея по плажа, а да разбер как най-евективно да я покрия и с какво защото сега не се сещам за начин.. това е... ина4е аз така или иначе си ходя с дълги блузи, потници и т.н.

ianababy
07-17-2008, 17:29
в крайна сметка аз пак казвам, че неискам да се правя на интересна такаче, ако това е начин мога да си купя цял бански...