PDA

View Full Version : Проблем с мястото на диска.



PoPPy
07-12-2008, 18:52
Така, паметта на диска "C" ми е 14 GB и проблемът е тук.
Сега имам свободно място едва 1 GB, а на диска, всъщност, имам не повече от 2-3 GB запълнено място.

Въпросът, мисля, е ясен. Де са другите 10 GB.

edit: Пробвах с "Disc Cleanup" и резулатът беше почти нулев.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-12-2008, 19:17
Не знам от къде е проблемът, но най - добре си преинсталирай Windows-a и си разпредели дисковото пространство.. Аз ако знаех как да си направя всичко да ми е на едно място, да съм го направила... успех

MemphisBleek
07-12-2008, 19:47
Вероятни бед сектори на харда. Ако е това то единствения вариант е нов хард ;)

moncho
07-14-2008, 07:37
Вероятни бед сектори на харда. Ако е това то единствения вариант е нов хард ;)

Аре по спокойно

My Computer>Properties>System Restore>Turn of system restore on all drives (трябва да има отметка)

Dosko
07-14-2008, 09:03
А защо просто не пусниш едно сканиране на дяла ;) Ще се види кой прав кой крив ;)
Мy Computer -> Local Disk C: -> (дясно копче) -> Properties -> Tools -> Error Checking -> Check Now...
И ще се види ;)

twinski92
07-14-2008, 09:30
ако няма лоши сектори или не открива никакви грешки Windows има гадния навик да си заделя Virtual Memory която се заделя от дяла C: и никога не му е достатъчна провери в My Computer - Properties -> advanced -> Perfomance Settings -> Advanced виш най-доле виртуал мемори колко е ако ти се стори прекалено много или е толкова колкото липсва просто дай change и го направи примерно 1ГБ да има при мен е толко

K_O_L_E_V
07-14-2008, 13:33
Все пак пробвай , да не би да имаш скрити папки ;)

D3Co
07-15-2008, 08:39
Липсващото място е заето от : System Restore,Page File,Temporary Internet Files (ако се ползва Internet Explorer,ако се ползва мозила е различно,защото по default тя използва до 50мб пространство за кеш...) и Hibernate,ако е включен...Page File-а по-добре не го пипай.Това ти е "Виртуалната Памет",която се използва,когато нямаш свободна рам памет.Когато се заеме рам паметта,уиндоуса ползва тази виртуална памет от хард диск-а.Page File-a е горе-долу равен на размера на рам паметта,като максималния му размер е 4096MB (4GB).За да видиш дали Hibernate е включен,трябва да отидеш на Start/Settings/Control Panel/Power Options/Hibernate и ако е включен,махаш отметката,даваш Apply,и после ok.Hibernate-a или на български - "заспиване" е равно на размера на рам паметта и служи за по-бързо стартиране на уиндоуса.Можеш да го изключиш,без да се притесняваш.System Restore или "Възтановяване на системата".Може да се изключи от My Computer/Properties/System Restore.По-добре само да го намалиш за диск "C:".Това става като отидеш на My Computer/Properties/System Restore настиснеш на диск "C:" и дадеш Settings.После мръдни слайдъра наляво и ще се намали размера на System Restor-а.Temporary Internet Files можеш да почистваш с програмата CCleaner,която чисти и други неща,които не са нужни.Нея можеш да свалиш оттук (http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=default&id=28169),а превод за нея може да свалиш оттук (http://www.download.bg/?cls=program&mtd=default&id=401817).