PDA

View Full Version : Кичурите- причина за косопад?!?



Vikitooo
07-13-2008, 06:35
Здравейте =]

Сигурно темата е изчерпана, но аз пак да се обадя. :D Проблема ми е , че от извесно време косата започан тотално да ми капе!!! Боже Господи имала съм моменти, в които съм се плашила като видя колко коса имам в ръката. Като се къпя е нещо страшно! Трагично е положението!!!
Никога не съм имала такъв проблем. Ходя на мн добър фризьор, постригвам се редовно, хубави самплоани използвам, маски...Незнам, незнам какво става! Дали защото преди няколко месеци си направих кичури и косата видимо ми се изтощи??? Моля Ви кажете ми някакво лекарство или маска или и аз нз какво за да ми остане коса??И мислите ли , че кичурите са причина за косопада ми?

bibi90
07-13-2008, 07:21
Определено може да е от кичурите,те много изтощават косата.Аз когато бях с кичури имах два пъти по-малко коса,отколкото сега(от година и половина не си правя вече) и косата ми определено е мнооого по-добре.Иначе си вземи ампули против косопад.На Phyto и на Vichy има много добри.Аз лично съм по-доволна от тези на Phyto.Успех :)

fiama
07-13-2008, 16:39
Не знам дали кичурите са причина за косопада ти. Но при всички положения, ако имаш възможност прави старата добре позната маска за коса: газ, мас и оцет - есента имах ужасен косопад и след няколко такива маски косата ми доби видимо по-здрав вид и спря да капе.

unfaithful1234
07-13-2008, 16:53
Не знам дали кичурите са причина за косопада ти. Но при всички положения, ако имаш възможност прави старата добре позната маска за коса: газ, мас и оцет - есента имах ужасен косопад и след няколко такива маски косата ми доби видимо по-здрав вид и спря да капе.
da,a освен това майка ми ползва ампулите на Виши и косата и е страхотна,не пада въобще,а я боядисва...Малко са скъпи,но си заслужава определено... :) Успех!Прочети и темата за травитаминола,с него също ще ти е хубава косата...

GabisiTa
07-13-2008, 16:54
И аз съм си правила няколко пъти кичури, косата ми е доста изтощена, но не капе много... Не знам, при теб може би е от кичурите. Вземи си ампули против косопад ;)

Liar
07-13-2008, 23:08
Може и на дерматолог да идеш...

TheNewReligion
07-13-2008, 23:21
Трудно е да се каже от какво ти пада косата . Това , че ползваш шампоани , балсами , маски , кристали , серуми и други продукти НЕ значи , че се грижиш добре за косата си . Можеш да си мислиш , че шампоана е качествен , но да не е . Може косата ти да пада и от кичурите , които си си направила . Може косапада да се дължи на недостатъчното съдържание на цинк в организма . Ще ти препоръчам да не третираш косата си един месец по никакъв начин , т.е да не я изправяш , кърдиш и боядисваш . Спри да използваш маска , балсам , кристали ... Абе , там каквото ползваш . Просто я мий с шампоан , реши я , но Не използвай сешоар . Оставяй косата си да съхне сама . Естествено косата ти няма да изглежда толкова хубава , колкото на снимката , но ще разбереш дали прекаленото третиране е причина за косопада или недостига на цинк . Можеш да се консултираш и със специалист. Успех ! :)

Presley
07-14-2008, 12:08
И аэ съм така.Имам кичури от година и нещо и откакто си ги направих, косата ми доста се иэтощи.Эаплита се много,а эа косопада да не говорим-пада ми много коса на всяко сресване.И аэ се плаша вече.Полэвам кви ли не простотии,ама май файда няма.Съветвам те да поговориш с фриэьорката ти.Аэ говорих с мойта и тя ми препоръча някаква маска професионална.Вэех си я,но не съм особено доволна.То май май с колкото повече неща я мацаш и си мислиш,че и помагаш,толкова повече й вредиш...може би точно там е проблемът-трябва да се сведат до минимум препаратите,с които я третираш.Преси,сешоари-эабрави ги.И така.Говори с фриэьорката си.Щото наистина си е неприятна работа това.Энам го от личен опит,но самата аэ още не съм намерила решение.

amazonkata90
07-14-2008, 14:36
старата добре позната маска за коса: газ, мас и оцет - - това не беше ли против въшки? :-o :-o :-o

Относно изтощената ти коса - първо я подрежи, второ - купи си маски специално за изтощена коса и трето - за първо и второ се обърни към добър фризьор, който ще ти даде най-точните упътвания. Не бързай да си купуваш нещо само защото си чула, че върху някой друг то е имало добър ефект.

Puky
07-14-2008, 14:47
Определено е от кичурите.. Можеш да ползваш шампоан Pregaine струа около 8 лв. Беше препоръчан на майка ми заади косопад.. А пък престави си на баща ми му излезна коса на плешивото :D :D Използвай го дакото не видиш видим резултат ;)

BoRe
07-14-2008, 16:02
ми възможно е и от кичурите на косата да се дължи
до колкото знам боята за кичу,рите е по силна от тая за цялостно боядисване