PDA

View Full Version : На какво може да се дължи?



Lily23
07-13-2008, 08:29
Ами имам едно проблемче... в последно време (последните 2-3 месеца) супер много ми се вие свят и ми причернява. Като се изправя например, или като си сменя по-рязко позицията на тялото.
Всъщност някъде от седми клас съм така, само че напоследък много зачестява... непрекъснато е, даже когато изобщо не се изправям рязко :/ а пък има и случаи когато ми се върти главата през целия ден, ужасно е дразнещо^^

Just_me_91
07-13-2008, 08:55
Честно казано трябва да си вземеш направление от личния и да отидеш на кръвни изследвания.И аз имам същия проблем и преди 3 месеца си направих изследвания съвсем случайно и се оказа че имам анемия.По-добре отиди на лекар,за да разбереш причината преди да е станало много късно.Не чакай до последния момент като мен :)

mumiikataa
07-13-2008, 08:57
Може наистина да е от анемия,но пък може и да е ниско кръвно или нещо съвсем друго.И моят съвет е да отидеш на лекар.

FootballManager
07-13-2008, 08:59
:( Вазможно е тумор в главата.Аз съм онкоболен и имах подобни симптоми.Но е възможно и да е нещо по-просто. :? [/b]

schhhhhhh
07-13-2008, 09:01
Честно казано трябва да си вземеш направление от личния и да отидеш на кръвни изследвания.И аз имам същия проблем и преди 3 месеца си направих изследвания съвсем случайно и се оказа че имам анемия.По-добре отиди на лекар,за да разбереш причината преди да е станало много късно.Не чакай до последния момент като мен :)

Права е . :) Аз имам същия проблем , ако може да се нарече така, и не е приятно въобще :( :( .Почти всяка сутрин като ставам от леглото съм така,но това може и да се дължи на това ,че съм спала досега и съм била отпусната и изведнъж ставаш от леглото,което " стресира един вид организма. Най-добре отиди на лекар.

n0Lcho
07-13-2008, 09:46
анемия, ниско кръвно, мигрена..

Много неща може да са. Имам го абсолютно същия проблем, но най-гадното е, че ходих на 686353435 лекаря и пак нищо :( :( :( Много е гадно да ти има нещо и ти да знаеш, че го има, а лекарите да ти казват "нищо ти няма, много си си добре"...

Lily23
07-13-2008, 09:52
Да, и мигрената много често се проявява при мен... откакто се помня... А нищо чудно да е анемия, всъщност и майка ми има...
Мерси на всички иначе :)

kairla
07-13-2008, 10:19
ami i az sum taka! Kogato stavam mnogo riazko ili ne6to podobno vsi4ko mi se vurti a kogato se protiagam poniakoga daje se tresa mnogo e stranno! No az poneje pripadah i sa mi pravili vsiii4ki izsledvania i ni6to mi niama. Prosto kogato se izpravij riazko muskolite ti se svivat ili ne6to podobno i eto za6to se polu4ava taka. No za vseki slu4ai idi na lekar

mumiikataa
07-13-2008, 10:39
Нали я знаете малката подробност,че на лекарите въобще не им пука и им е най-лено да ти кажат "мии няма ти нищо "супер си" "в отлично здраве си"...

The_Devil_Girl
07-13-2008, 19:07
То и аз съм така но мойто е наследствено просто като стана рязко и ми причернява ... по - добре питай родителите си дали е нормално и дали им се случва ако не по- добре иди на лекар ... Успех !!!

pisana
07-14-2008, 09:48
Много хора имат същия проблем, което в повечето случаи е нормално явление. Нарича се " ортостатична реакция " и представлява рязко спадане на артериалното кръвно налягане при изправяне от легнало или наведено положение. По-често е при хора с постоянно ниско кръвно и при жени ( поради менструацията ). Възможно причина е анемията. Моят съвет е да се посети лекар, тъй като е възможно да има и друга причина за тези симптоми, която само специалист бил открил.

Viche
07-17-2008, 21:50
то и аз като лежа и после като стана рязко се получава така не се притеснявай защото ходя по два пъти на година на основен преглед и нищо ми няма 8-)

Rebirthing
07-18-2008, 00:31
А това причерняване как го описваш,просто ти става черно пред очите или ти присветват разни светлинки все едно дълго време са ти светили в очите или си гледала към слънцето?

samonervi
07-18-2008, 06:17
На мен ми се случва много често.Причините поне при мен са: ниско кръвно,неядене,много кафета и цигари,не ям сладко и не пия достатъчно течности.
Ако поне едно от нещата правиш и ти - това е причината

LadyDy
07-18-2008, 06:47
Така бях и аз преди. Само че и не знаех къде съм в продължение на няколко секунди и ми причерняваше. Правиха ми ЕКГ на главата, нищо ми нямаше, но проблема отшумя с течение на времето. Нищо чудно да е от възрастта. Знае ли човек... :)

Harum_Scarum
07-18-2008, 07:33
Хах аз сам така ...Преди често си прпадах и маика ми се беше изплашила и ми праиха пални кравни изледвания,но слава богу не излена нищо... Сега съм си свикнала и когато усета че прекалено ми причернява и посядам или се облягам някаде...По-принцип имам малко ниско кравно но не ме притеснява ...

Lily23
07-18-2008, 08:12
А това причерняване как го описваш,просто ти става черно пред очите или ти присветват разни светлинки все едно дълго време са ти светили в очите или си гледала към слънцето?
Ами по-скоро ми става черно пред очите, много е неприятно...
Иначе не знам, скоро не са ми мерили кръвното, може наистина да е ниско...

Hayashi
07-18-2008, 10:29
От кръвното е сигурно,защото и на мен понякога ми се случва.

fiama
07-18-2008, 12:37
Според мен е от ниско кръвно, и аз бях така като по-малка. Изгради си навик да не ставаш рязко от леглото или въобще от седнало и легнало положение. Ставай бавно и постепенно. Яж шоколад всеки ден, или пий кафе и кола. Пий много течности. Ако усетиш, че ти става зле, направи си яйрян със сол и го изпий. Носи винаги шишенце вода с теб и ментов бонбон - двете са много необходими при ниско кръвно.

BurningDesire
07-25-2008, 16:12
Всъщност и аз имам същия проблем, сега съм на 18 г. и откакто се помня съм си така. Няколко пъти са ми правили кръвни изследвания по други причини и лекарката каза, че са доста добри. По принцип винаги съм имала доста ниско кръвно - около 90/60 и мисля, че е от това. Твоето кръвно колко е? А и още нещо - наскоро един лекар ми каза, че мислел, че може да съм анемична, защото съм много бяла, но аз винаги съм си била такава и ако имах анемия щеше да се види на кръвните изследвания, които съм си правила, нали? Вие какво мислите?

sweeetmaniche
07-26-2008, 16:19
За всеки случай отиди на лекар .

des1t000
07-27-2008, 16:32
нискоо кръвно..и аз съм така...лежи на стдено...и пий солена вода...помага :)

PaSs1on
07-27-2008, 16:40
spored mene e ot kruvnoto 4esno kazano i na mene mi e stavalo taka i mi kazaha 4e e ot razteja be6e mn zle tolkva mi se vie6e svqt i mi pri4ernqva6e leko i daje vijdah razmazano mn be6e 6ibano spox spored mene nqma problem :)

Sladuranka_ta
08-19-2008, 17:45
Точно тази тема ми трябваше!Значи ше се опитам да опиша проблема си по най подробния начин.Момиче на 15 съм,попринцип съм си слабичка но както аз така майка ми забелязваме че напоследък с1м станала още по слаба.Нещо ми е едно отмаляло..при рязки движения ми пречернява.А снощи изведнъж за секунди ми се зави свят дори немога да го опиша нещо сякаш ме чална в главата.И за секунди естесвено отмина.Обаче държа да отбележа че не пия много вода а особено в тези жеги е много необходимо но какво да се прави..не ми се допива и забравям.А за храненето..също немога да кажа че се храня кой знай колко редовно ама се пак..Та..притесненията ми са възможно ли е да имам анемия или нещо такова..какви са признаците и т.н..Много ви се моля който има мнение по въпроса или знае нещо да отговори.Благодаря ви предварително :)
:(

ElisaDay
08-19-2008, 19:46
Пиите повече течности :)

pitan4icata
08-19-2008, 20:24
oh ne sam samo az zna4i :) poslednite 2-3 sedmici sam vse taka mn e gadno kat stana ve4e i karam na avtopilot do banqta 6tot mi e prede pred o4ite ,az mislq 4e e ot jegata ama ako e anemiq...
da pitam tezi koito imat anemiq piqt li nqkvi Lekarsta?

kalpazanka
08-20-2008, 06:36
Ортостатична хипотония най-вероятно. Устните розови ли са?

Vikitooo
08-20-2008, 06:47
Абсолютно същата съм! И съм яла, и съм отпочинала и пак така ми става...Имаш чуството, че ще паднеш. Не съм му обърнала голямо внимание до сега, но мисля, че е от кръвното. :?

pisenceto_94
08-20-2008, 07:00
Това сигурно наистина е от ниско кръвно,затова по-добре се посъветвай с лекар. :) :) :)

Lily23
08-20-2008, 07:29
Бла.. много е неприятно.. Вчера цял ден ми се виеше свят, а не беше горещо. Смисъл, бях в планината, бях си яла... а и си пия достатъчно течности :/

blue_ice
08-20-2008, 11:41
Добре, че намерих тази тема. И аз от около 1-2 месеца имам този проблем. Стана ли от леглото сутрин и изведнъж ми причернявя и почва да ми се вие свят. Даже веднъж ми стана толкова лошо, че не се държах на краката си и за малко да припадна. Питах майка си и тя казя, че не е сериозно и е щот имам анемия сигурно или ниско кръвно. Но продължавам да си се притеснявям де.... :neutral:

Sladuranka_ta
08-20-2008, 11:42
За по-горния въпрос ..устните ми са розови но мисля че попринцип съм си така :)
А за мнението малко над мен - искам да ти кажа че когато аз бях на планина мене също ми се виеше свят даже по гадно немога да го опиша..едно такова се едно несъм аз в момента но в същото време осъзнавам всичко..леле немога да го опиша ше ме помислите за луда.. таа мисълта ми беше че може да е от климата и аз тяка бях и когато се прибрах във варна и ми мина веднага :)

Sladuranka_ta
08-20-2008, 14:14
Ааа да ви попитам от анемията отслабва ли се / много ? :o

kalpazanka
08-20-2008, 16:35
За отслабване не знам, но устните и ноктите на ръцете посиняват.

AceSpades
08-21-2008, 23:03
Имам същия проблем, ако може да се нарече така. Не пречи много, даже понякога ми е готино. Най-вероятно е ниско кръвно и когато рязко се изправиш недостатъчно кръв достига до главата, което причинява световъртеж и причерняване. Може и да си хипотоник ( ниско кръвно)