PDA

View Full Version : Темата в СУ



PeopleAlwaysLeave
07-14-2008, 10:52
Има ли кандидатстващи в СУ от форума? Бяхте ли днес на изпита по БЕЛ ? Доволни ли сте от Вазов ?

Аз лично не съм доволна - бях учила Вазов - "Под игото" ии неска писах есето :? Ботев си го знаех перфектно... Честно казано очаквах да се падне Славейков или Яворов, не знам защо. Здраве да е! :)

BeBsItO
07-14-2008, 16:50
еми и на мен ще ми е интеренсо да чуя..как са се представили съфорумниците :)а на теб успех

PeopleAlwaysLeave
07-14-2008, 18:54
Мерси, но не се наядявам на особено висока оценка. Тоя Вазов ми обърка плановете малко. Ще разчитам на историята на 16ти :) Успех на всички, които ще се явяват на историята!

BeBsItO
07-15-2008, 09:23
Мерси, но не се наядявам на особено висока оценка. Тоя Вазов ми обърка плановете малко. Ще разчитам на историята на 16ти :) Успех на всички, които ще се явяват на историята! Искам да те попитам, ти с каква спецялност искаш,че кандидатстваш и с бг и с история :)

o0ps
07-15-2008, 10:26
Мерси, но не се наядявам на особено висока оценка. Тоя Вазов ми обърка плановете малко. Ще разчитам на историята на 16ти :) Успех на всички, които ще се явяват на историята! Искам да те попитам, ти с каква спецялност искаш,че кандидатстваш и с бг и с история :)
Сигурно с право. Успех и от мен. :)
А ето и друга тема за този изпит:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=182608

PeopleAlwaysLeave
07-15-2008, 14:34
BeBsItO ,

Право искам най-вече, но след вчерашната излагация по Литература не мисля, че ще успея да се преборя за него. :(

Иначе не отказвам и Психология или Политология.

Абе честно казано вече съм навита на всичко само да знам, че са минали изпитите и съм вътре :?

BeBsItO
07-15-2008, 15:08
За право не се ли кандидатства само с история??? :-o или литературата ти е резервен варянт :(

Jamalska
07-15-2008, 15:46
Мама му мръсна на Вазов.

BeBsItO
07-15-2008, 16:03
Мама му мръсна на Вазов. :D :D :D :D :D :D чак и татко му..... :D :D

PeopleAlwaysLeave
07-15-2008, 16:40
Мама му мръсна на Вазов.

И аз така викам 8-)

BeBsItO с История и Литература - и с двете.

BeboP
07-15-2008, 16:59
Успех утре на Историята!http://kolobok.us/smiles/big_standart/good2.gif

BeBsItO
07-15-2008, 17:29
Как така и с двете??? Не си ли избираш едно ОТ ДВЕТЕ????? иЛИ ТРЯБВА И С 2 ТЕ НАВЕДНЪЖ ?? :(

PeopleAlwaysLeave
07-15-2008, 18:21
И с двете е.

Балообразуването при Парвото става по следният начин:

Оценка от изпита по История * 2 + Оценка от изпита по БЕЛ + Оценка по История от дипломата + Оценка по БЕЛ от дипломата = БАЛ

BeBsItO
07-15-2008, 18:28
И с двете е.

Балообразуването при Парвото става по следният начин:

Оценка от изпита по История * 2 + Оценка от изпита по БЕЛ + Оценка по История от дипломата + Оценка по БЕЛ от дипломата = БАЛ Mайкоооо ти ме разби :( Мерси за инфото 8-) Ще треа да наблягам и на Литературата значи ....пуфффф ......

PeopleAlwaysLeave
07-15-2008, 19:37
Наблягай яко. Не знам кой клас ще си сега, но ако ще си 12ти на есен (а дори и 11ти) по-добре си набави темите по единия предмет и започвай да ги учиш още от сега защото 12ти клас ще ти излезне през нослете меко казано. Историята не е никак лесен предмет - още по-малко кандидат-студентските теми...Дълги са, има някои на които трябва да отделиш повечко време и просто...няма да можеш да смогваш и за даскало, и за изпити да учиш. Така че моят съвет е още отсега да почнеш с подготовката, за да ти е по-лесно след това :)

BeBsItO
07-15-2008, 21:22
Наблягай яко. Не знам кой клас ще си сега, но ако ще си 12ти на есен (а дори и 11ти) по-добре си набави темите по единия предмет и започвай да ги учиш още от сега защото 12ти клас ще ти излезне през нослете меко казано. Историята не е никак лесен предмет - още по-малко кандидат-студентските теми...Дълги са, има някои на които трябва да отделиш повечко време и просто...няма да можеш да смогваш и за даскало, и за изпити да учиш. Така че моят съвет е още отсега да почнеш с подготовката, за да ти е по-лесно след това :) Мерси за съвета, аз точно това и правя :) Сега ще съм 10 клас...и всички ми казват ,че съм луда и имам време...ама не е точно така.... тъй ,че съм започнала подготовката :)

Jamalska
07-16-2008, 06:31
Пфу Външна политика 1939-1944 и Раковски...добре че не отидох:)

PeopleAlwaysLeave
07-16-2008, 07:04
Аз съм ебаси каръка заклевам се :lol: По Литература не бях учила Епопеята, сега по История ВСВ не я бях чела, камоли да я уча. А Раковски също не го бях пипвала от Февруари. Пък и не знам защо реших, че няма да се падне :( Празен лист предадох...

Както и да е. Вътре съм в СУ, но се надявах днес да изкарад добра оценка и да си гоня правото. Здраве да е.

Loshotia
07-16-2008, 07:36
Голяма изненада е тая Нова история- май за първи път се пада. Сигурно народа масово за Раковски ще пише

BeboP
07-16-2008, 08:54
^
И доста хоря горят... Особено тези, които имат незадоволителна оценка на предварителния и са се надявали да изкарат по-висока днес.

Jamalska
07-16-2008, 09:07
А на предварителния супер мн хора скъсаха,въпреки че бяха уверени,че са писали много и то хубаво. :(

Loshotia
07-16-2008, 09:56
А на предварителния супер мн хора скъсаха,въпреки че бяха уверени,че са писали много и то хубаво. :(
Аха...една приятелка си написа темата перфектно, но писала страшно много за славяни и прабългари и...4.00

BeBsItO
07-16-2008, 11:52
Хайде де....няма ли и други ходили на изпита днес? Сантра ,тайна ли е от къде си? Позната си ми :)

Loshotia
07-16-2008, 12:33
Хайде де....няма ли и други ходили на изпита днес? Сантра ,тайна ли е от къде си? Позната си ми :)
От София съм

ra4ence
07-16-2008, 13:04
ВСВ е уникално лесна,кратка,ясна и лека тема!
Раковски е сухарска,с повече фактология, няма възможност за толкова анализи,колкото във ВСВ.

BeBsItO
07-16-2008, 13:39
Хайде де....няма ли и други ходили на изпита днес? Сантра ,тайна ли е от къде си? Позната си ми :)
От София съмOK :) Mислех ,че си от ПраВЕЦ :) но е моя гршката,извиняваи :)

Jessika_MG
07-16-2008, 18:34
Една моя приятелка беше на изпита и каза, че е много доволна. Наистина и тя не е очаквала да се падне Вазов, нито Ботев, но пък си е знаела много добре темата. Очаквам да има поне 5, защото тя много учи тая година и знам, че се е справила много добре :)

BeBsItO
07-16-2008, 19:32
Една моя приятелка беше на изпита и каза, че е много доволна. Наистина и тя не е очаквала да се падне Вазов, нито Ботев, но пък си е знаела много добре темата. Очаквам да има поне 5, защото тя много учи тая година и знам, че се е справила много добре :) Дай боже секи му!!!!!!!

Loshotia
07-17-2008, 08:17
За вчерашния изпит по история- братовчедка ми каза, че масово народа се изнесъл на 15тата минута...за съжаление и тя е предала бял лист :(

chocoleptic
07-17-2008, 10:31
Много хора са доволни от Вазов ама тази нова история ..
Успех на всички ..
Дано влезете.

Jessika_MG
07-17-2008, 12:12
Една моя приятелка беше на изпита и каза, че е много доволна. Наистина и тя не е очаквала да се падне Вазов, нито Ботев, но пък си е знаела много добре темата. Очаквам да има поне 5, защото тя много учи тая година и знам, че се е справила много добре :) Дай боже секи му!!!!!!!
Ами тя ми каза, че всички хора около нея, които могла да види де, са предали бели листи. Едната яла ли ко правила, другия гледал в точка, тоя зад нея спал през целия изпит ....

Loshotia
07-17-2008, 13:14
Тази година ще има МНОГО двойки!

Blab
07-17-2008, 13:20
Дано, дано!

ПП:Сантра, хубав профил. :)

BeBsItO
07-17-2008, 14:20
Дано, дано!

ПП:Сантра, хубав профил. :) Дано да има двойки ли?? :shock: :lol:

Иначе...сега виждате ли колко е важно да не намесваме логиката...ами да учим всичко което се изисква.Незнам как може да кажете...ооо точно тази само не сам я учил/а !? Не осъзнавате ли ,че става дума за бъдешето ви...... това е един от най-важните моменти в живота..... ох...

Все пак успех,стискам палци :)

Loshotia
07-17-2008, 14:32
Дано, дано!

ПП:Сантра, хубав профил. :) Дано да има двойки ли?? :shock: :lol:

Иначе...сега виждате ли колко е важно да не намесваме логиката...ами да учим всичко което се изисква.Незнам как може да кажете...ооо точно тази само не сам я учил/а !? Не осъзнавате ли ,че става дума за бъдешето ви...... това е един от най-важните моменти в живота..... ох...

Все пак успех,стискам палци :)

Като тръгнеш да учиш темите и да се готвиш за още 2,3 изпита по различни предмети пак ще си говорим. Като се готви повече от един предмет е много ясно, че единия все назад ще остане.
Представа имаш ли от обема на темите и от броя им?

be_true: Amelie Poulin rocks!

BeBsItO
07-17-2008, 14:42
Дано, дано!

ПП:Сантра, хубав профил. :) Дано да има двойки ли?? :shock: :lol:

Иначе...сега виждате ли колко е важно да не намесваме логиката...ами да учим всичко което се изисква.Незнам как може да кажете...ооо точно тази само не сам я учил/а !? Не осъзнавате ли ,че става дума за бъдешето ви...... това е един от най-важните моменти в живота..... ох...

Все пак успех,стискам палци :)

Като тръгнеш да учиш темите и да се готвиш за още 2,3 изпита по различни предмети пак ще си говорим. Като се готви повече от един предмет е много ясно, че единия все назад ще остане.
Представа имаш ли от обема на темите и от броя им?

be_true: Amelie Poulin rocks! Виж сега,ясно ми е. Точно поради тази причина съм започнала от сега да се готвя.Не казвам ,че не си права,но не можеш да отречеш факта ,че някои хора се отнасят мн безотговорно към бъдещето си и сядат да учат последнитя 2 месеца.Не визирам никой от форума. Това е лично мое мнение,никой не е длъжен да се съгласява с мен......

Loshotia
07-18-2008, 07:34
^ Как се готвиш, по какво учиш? Според мен ти е твърде рано да се готвиш. А и 2 месеца са напълно достатъчно да се зазубрят темите- ефект има, но нищо не остава после, а и кашата е пълна, но всеки си има методика.
Пък и при 2+2 теми е много по голям шансът да ти се падне нещо, което си учил.

PeopleAlwaysLeave
07-18-2008, 08:19
Не е хубаво темите да се зубрят. Трябва да се учи с разбиране, защото като си назубрил една тема след 2 дни почваш да зубриш друга и като назубриш и другата вече не помниш нищо от първата...

BeBsItO
07-18-2008, 14:15
Не е хубаво темите да се зубрят. Трябва да се учи с разбиране, защото като си назубрил една тема след 2 дни почваш да зубриш друга и като назубриш и другата вече не помниш нищо от първата... Така е,а за сведение на Сантра........аз не зубря,и ефект няма.Опитвам се да уча,но в пълният смисъл на думата. И съм написала вече 3 теми. Бавно....малко по малко,до 12 ти клас ще ги напиша всичките 22 :) Не искам да се обяснявам на никого,всеки си има всой метод.Едните учат,другите зубрят.

Loshotia
07-18-2008, 14:19
BeBsItO, ти пък защо реши, че някой те обвинява, че зубриш?!Щом не искаш, не ми обяснявай как учиш- съжелявам, че проявих любопитство

BeBsItO
07-18-2008, 14:33
BeBsItO, ти пък защо реши, че някой те обвинява, че зубриш?!Щом не искаш, не ми обяснявай как учиш- съжелявам, че проявих любопитство Не,неее напротив. Просто ми прозвуча малко подигравателно. Моля ви не ме вземайте за някакъв луд зубар с болни амбиции ! Но по тази тема съм наистина болна.......много хора ми се смеят като им кажа....... Иначе няма проблем Сантра.Аз съм си виновна.

AliceSw
07-18-2008, 15:23
^на учещите с разбирането много поздрави...темите по каквото и да е - БЕЛ, история, география са зубрашка история...така се изкарват най-високи оценки...а за около 6 месеца макс можеш да научиш 22 теми наизуст, колкото и да си зле

BeBsItO
07-18-2008, 17:42
^на учещите с разбирането много поздрави...темите по каквото и да е - БЕЛ, история, география са зубрашка история...така се изкарват най-високи оценки...а за около 6 месеца макс можеш да научиш 22 теми наизуст, колкото и да си зле :D :D :D Извинявай но такова ''компетентно'' мнение не бях чувала. :lol: Мнооого е зле народа.Сега разбирам защо България никога няма да се оправи :lol:

miss_match
07-18-2008, 19:04
^на учещите с разбирането много поздрави...темите по каквото и да е - БЕЛ, история, география са зубрашка история...така се изкарват най-високи оценки...а за около 6 месеца макс можеш да научиш 22 теми наизуст, колкото и да си зле

Аз кандидатствам тази година с история и литература...
И да, по история може и да става въпрос за зубрене в някои случаи, но в самите теми са включени много анализи на събитията, така че по някакъв начин да ти се изяснят логически защо са точно така.Вярно е, че в по-голямата си част са чисто научаване наизуст.
И ти или не си кандидатствала с литература, или просто не си се подготвяла както трябва, защото в седми клас може и да са те карали да учиш наизуст, но за кандидатстудентски изпит няма как да стане това.Не можеш да знаеш как точно ще бъде формулирана темата върху даден автор и произведение, за да си убеден, че това, което си научил, ще отговоря на зададения проблем.И ако просто си напишеш някакви думички и фразички, но без да разбираш за какво става въпрос, темата ти въобще няма да отговаря на изискванията и няма как да получиш висока оценка.Нужно е да си запознат с основните идеи и мотиви в творчеството на опеределен автор, да си разсъждвал върху тях, да си се опитвал сам да ги откриеш в някои произведения и да ги разбереш.Много се дразня, когато някой говори без да си дава сметка за нещата и без да има личен опит.

AliceSw
07-18-2008, 20:41
давам си доста ясна сметка...не са ме карали да уча теми наизуст никога, просто в седми клас, когато ходех на курсове по БЕЛ, госпожата успя да ме научи как да пиша, начинът, по който да се изразявам и аргументирам...на това сигурно не му е тук мястото, но имам пълните точки на анализа на матурата, а ще кандидатствам с математика...някакси имам достатъчно хора в обкръжението, които ще кандидатстват с тези неща...всичко се учи наизуст, като знаеш достатъчно добър анализ и можеш да мислиш поне малко, можеш да говориш едни и същи неща по всяка тема, само да вадиш различни изводи и да правиш различни логически връзки


само заради зубрашката история не кандидаствам с литература...много добър мои приятел, с доста богата обща култура имаше 4,50 на предварителния по история в СУ, никога не е учил неща наизуст, съответно затова оценката му е такава

ra4ence
07-18-2008, 20:48
Представа имаш ли от обема на темите и от броя им?

Само да ви светна за още по-светлата действителност. По време на сесия тия теми,които сега ги учите по цяла година, тогава ще имате средно по 5-6 изпита такива. Всеки със същия обем материал. Времето ви за учене обаче няма да е 1 година за всеки зипит,а 4-5 дни максимум.
Малко или много- зубренето е нужно.

BeBsItO
07-19-2008, 17:51
Представа имаш ли от обема на темите и от броя им?

Само да ви светна за още по-светлата действителност. По време на сесия тия теми,които сега ги учите по цяла година, тогава ще имате средно по 5-6 изпита такива. Всеки със същия обем материал. Времето ви за учене обаче няма да е 1 година за всеки зипит,а 4-5 дни максимум.
Малко или много- зубренето е нужно. ОХ права си..... и все пак искам да науча основните неща, а не да ги назубря :)

sherry
07-19-2008, 18:12
Харесвам Вазов, ама бях готова да пиша за "Под игото", Епопеята изобщо не я бях преговаряла и ми е много кофти. Дано все пак оценката е добра. Много се старах за тоя изпит...

BeBsItO
07-20-2008, 12:24
Харесвам Вазов, ама бях готова да пиша за "Под игото", Епопеята изобщо не я бях преговаряла и ми е много кофти. Дано все пак оценката е добра. Много се старах за тоя изпит... Дано си го взела !

Loshotia
07-20-2008, 19:09
Представа имаш ли от обема на темите и от броя им?

Само да ви светна за още по-светлата действителност. По време на сесия тия теми,които сега ги учите по цяла година, тогава ще имате средно по 5-6 изпита такива. Всеки със същия обем материал. Времето ви за учене обаче няма да е 1 година за всеки зипит,а 4-5 дни максимум.
Малко или много- зубренето е нужно.

знам, знам, но и ти знаеш в гимназията какви са обемите и някак нанагорно идва изведнъж тея теми

passion92
08-25-2008, 13:20
Дано, дано!

ПП:Сантра, хубав профил. :) Дано да има двойки ли?? :shock: :lol:

Иначе...сега виждате ли колко е важно да не намесваме логиката...ами да учим всичко което се изисква.Незнам как може да кажете...ооо точно тази само не сам я учил/а !? Не осъзнавате ли ,че става дума за бъдешето ви...... това е един от най-важните моменти в живота..... ох...

Все пак успех,стискам палци :)

Като тръгнеш да учиш темите и да се готвиш за още 2,3 изпита по различни предмети пак ще си говорим. Като се готви повече от един предмет е много ясно, че единия все назад ще остане.
Представа имаш ли от обема на темите и от броя им?

be_true: Amelie Poulin rocks!

а ти имаш ли ? знаеш ли ги колко са ... и по имена ?