PDA

View Full Version : За кола маската при козметичките



juuuuu
07-14-2008, 11:09
Искам и аз да мога да си правя кола маска вкъщи - от онази при козметичката - гореща, кафява. Вари ли се, как, колко? Каква марка, долу горе цена? :?

Имам и един проблем, от кола маската на триъгълника, сега като напират да растат - са станали едни пъпчици и косъмчетата не успяват да пробият и много ме боли :? . В пъпчиците има и бяло :( Някакъв съвет?

Благодаря за отговорите!!! :)

FeelMe
07-14-2008, 11:51
едва ли ще намериш кола маска като на козметичката ти...поне мойта си я поръчва от чужбина но питай козметичката ти (ако нямаш просто отиди при някоя) да ти поръча и на теб и тя ще ти я даде като й я докарат.едва ли ще има нещо против,освен ако не е някоя надута скръндза :D .разделя се количеството кола маска на няколко части и ако е същата за каквато се сещам тя е в твърдо състояние и трябва да се сложи в съд и на котлона докато се разтопи.с една част от кола маската можеш и година да изкараш защото като се изчитиш един път и след тва като наново я загрееш се прецежда и става като нова(изчиства се от косъмчетата).а относно пъпчиците и на мен ми се появяват понякога и мойта козметичка ме посъветва да си купя бебешко олио и след къпане да се мажа.при мен изчезнаха проблемите.пробвай го ако искаш.при мен ефект определено има.айде успех от мен... :)

mysterious93
07-14-2008, 15:31
ами косъмчетата може да са подкожни :-o относо другото..предното мнение беше доста изчерпателно :P

juuuuu
07-15-2008, 21:12
Е какво да й кажа - "Еми няма да идвам да ти плащам на теб да ми правиш кола маска, поръчай ми на мен да си правя с къщи безплатно" ?!?
Няма ли начин да си намеря по аптеките !?!??

FeelMe
07-16-2008, 08:38
ami az sum sig 4e ako q pomoli6 6te ti poru4a i na teb.kaji 4e predpo4ita6 da si pravi6 kola maskata sama...ne vijdam za6to se pritesnqva6 tolkova da popita6.kaji i "razbrah ot fr 4e raboti6 s mn hubava kola maska i se 4udeh moje li da mi kaje6 ot kude da si q kupq(da mi poru4a6) za6toto predo4itam az da si q pravq".po tozi na4in hem 6te q poluskae6 po nqkakuv na4in 4e rabotata i e dobra(a vqrvai mi 6te se poluskae),hem takti4no 6te q popita6.ne se pritesnqvai,probvai-ni6to ne gubi6. :)

tdk
07-21-2008, 00:10
Off nqma smisal ot kozmetik sestra mi hodi vednaj zeha i 7 leva za race sledva6tiq pat si ig naprai sama v nas i stana sa6toto samo 4e za 1,50 I az sam na prinzipa at home :-D

foreverr
07-21-2008, 07:13
Ами точно като кола маската на козметичката си сигурно няма да можеш да намериш, а и сигурно ако намериш ще е скъпа!!!Но аз ти препоръчвам течната кола маска, защото топлата кола маска да си я правиш сама е доста опасно.Аз един път си бях купила няква топла и нали тя се затопля на водна баня и се разтапя и пробвах на крака си-топла е и е гадно-особено лятото-в тая жега!Дори като си я правиш сама можеш да се изгориш или да си направиш синини!!!Имам една фр пострадала така.А и друг голям недостатък на топлата кола маска е, че като си я стоплиш на водна баня още преди да си си махнала космите тя ще е истинала!А докато козметичката ти предполагам използва специална машинка която поддържа кола маската!Но тази машинка струва над 40 лева!Вместо да даваш толкова пари си купи една течна кола маска и ще видиш, че е по лесна за употреба от топлата, а разлика в махането на космите няма-и двете ги махат по един и същи начин.

6emet4e
07-21-2008, 19:08
Ами точно като кола маската на козметичката си сигурно няма да можеш да намериш, а и сигурно ако намериш ще е скъпа!!!Но аз ти препоръчвам течната кола маска, защото топлата кола маска да си я правиш сама е доста опасно.Аз един път си бях купила няква топла и нали тя се затопля на водна баня и се разтапя и пробвах на крака си-топла е и е гадно-особено лятото-в тая жега!Дори като си я правиш сама можеш да се изгориш или да си направиш синини!!!Имам една фр пострадала така.А и друг голям недостатък на топлата кола маска е, че като си я стоплиш на водна баня още преди да си си махнала космите тя ще е истинала!А докато козметичката ти предполагам използва специална машинка която поддържа кола маската!Но тази машинка струва над 40 лева!Вместо да даваш толкова пари си купи една течна кола маска и ще видиш, че е по лесна за употреба от топлата, а разлика в махането на космите няма-и двете ги махат по един и същи начин.

извинявай,всичко хубаво,НО течната кола маска не е ли топла?!
+това не е нужно да я топлиш толкова че чак пък да ти изгори кожата?!
и още-как аз като си правя такава кола маска и си я затоплям на водна пара,никога не ми изтива чак пък толкова бързо,та като се намажа и тя да е изтинала?! :?

fiama
07-21-2008, 19:29
За кола-маската вкъщи аз процедирам по следния начин: от магазина си купувам течна кола-маска в тубички. Слагам я за няколко секунди в микровълновата, тя се разтапя, с шпатулакта я нанасям на краката, слагам парче плат отгоре и дърпам. Знам, че имаше и някакъв вариант да се приготвя сместа за кола-маска вкъщи, но не знам с акви продукти точно става това. Колкото до пъпките, не ги стискай - там кожата е чувствителна, освен това може да си докараш инфекция. Освен да вземеш леко и внимателно да ексфолираш кожата там с утайка от кафе, за друго не се сещам. Това с цел да избият по-лесно косъмчетата.

Amelly
07-21-2008, 19:36
За кола-маската вкъщи аз процедирам по следния начин: от магазина си купувам течна кола-маска в тубички. Слагам я за няколко секунди в микровълновата, тя се разтапя, с шпатулакта я нанасям на краката, слагам парче плат отгоре и дърпам. Знам, че имаше и някакъв вариант да се приготвя сместа за кола-маска вкъщи, но не знам с акви продукти точно става това. Колкото до пъпките, не ги стискай - там кожата е чувствителна, освен това може да си докараш инфекция. Освен да вземеш леко и внимателно да ексфолираш кожата там с утайка от кафе, за друго не се сещам. Това с цел да избият по-лесно косъмчетата.
Може ли да ми разясните малко повече,колко струва колата маска от къде точно да си я взема/супермаркет,аптека/.Ефекта повече ли от на епилатора и какъв точно плат,някакви парцали ли,чаршафи.а ипоследно ако нямае микровълнова как мога да я затопля