PDA

View Full Version : Кола маска вкъщи



DeePurple
07-14-2008, 11:44
Момичета, дайте съвет за някоя свястна кола маска, която можем да си използваме сами вкъщи? Топли, студени, начин на употреба, ала-бала...

mysterious93
07-14-2008, 15:29
преди малко ползвах студена на Jankar (май така беше)някъв ужас...така болеше :D махах си космите от ръцете..е..махна ги :)само че довършвах с епилатора щот мн ме болеше :-D добра е но трябва да има някой да дърпа ако ти е за 1 път..мн боли и ако не беше майка едва ли щях да се усмеля да дърпам :-D иначе..не ескъпа около 1 лев беше.изкарваш я мачкаш я и си я слагаш на крака натискаш малко хубаво да залепне и дърпаш :)

preichetoy
07-14-2008, 15:49
преди малко ползвах студена на Jankar (май така беше)някъв ужас...така болеше :D махах си космите от ръцете..е..махна ги :)само че довършвах с епилатора щот мн ме болеше :-D добра е но трябва да има някой да дърпа ако ти е за 1 път..мн боли и ако не беше майка едва ли щях да се усмеля да дърпам :-D иначе..не ескъпа около 1 лев беше.изкарваш я мачкаш я и си я слагаш на крака натискаш малко хубаво да залепне и дърпаш :) Ама колко по един лев трябав да си взема :?

mysterious93
07-14-2008, 16:26
:D права си..е то зависи откъде ще маха космите :)но ако е отвсякъде...(триъгълник,кра а,мишници..)ще трябва повечко :D

jghgh
07-15-2008, 07:02
И аз ползвам студената на Jankar и не ме боли о.0 Обикновено си взимам 2 броя за всеки случай. Лесно е за употреба ама по някое време се скапва и почва да лепне като дъвка по пръстите :shock: Трябва да се усети тоя момент щото веднж малко трудно си изчистих ръцете... :D

А някой от форума ползва ли топла кола маска у дома? Да ми препоръчате някаква, че искам да пробвам.

sweatkiss
07-15-2008, 07:38
Еми аз ползвам Strep и Veet ....
Така се ползват...
1.Измийте кожата и подсушете с кърпа.Важно е кожата да не е мазна или суха.За ефикасно отстраняване на косми ,лентата трябва да бъде затоплена.Затоплете Strep Cristal Strip с ръце в продължение на минута.
2.Хванете краищата на сгънатата лента и ги разделете като отделяте двете части на лентата много бавно една от друга.
3.Прегънете едната половина на лентата на две с восъчната част на вътре.Опъвайки кожата ,поставете другата лента върху мястото ,което ще депилирате по посока на разтежа на космите.Пригладете с ръка лентата няколко пъти и продължете с точка 4.
4.Издърпайте долния край на лентата с бързо и рязко движение по посока обратна на разтежа на космите.Ако върху кожата остане част от восъка или не сте доволни от резултата ,лентата не е била достатъчно затоплена с ръце или е била оставена да престои прекалено дълго върху кожата.
5.Вземете прегънатата лента(точка 3).Навийте я на ролка и пртиснете ролката няколко пъти с пръсти ,докато восъкът отново прилепне.
6.След разгъване на лентата ,тя се използва по горепосоченият начин начин (точка 3 и 4).Всяка лента може да се използва по няколко пъти.
След депилацията ,нанесете тънък слой мазен крем за овлажняване.
Дано съм ти помогнала... :) Пък и навсякъде има приложение...

DeePurple
07-15-2008, 08:15
Благодаря ви! Довечера ще пиша да кажа какъв е бил резултата. (:

fiama
07-15-2008, 09:44
Когато си правя кола-маска вкъщи, купувах си на Jankar - една в тубичка. Слагах я за няколко секунди в микровълновата, кола-маската се разтапя много добре (внимавай да не стане прекалено топла), нанасям със шпатулката, която е вътре, слагам парче плат върху нанесената вече кола-маска и дърпам. Ефектът е добър. Аз хабя по малко повечко кола-маска - за краката ми трябват 2 тубички, но мои приятелки с една карат по доста време.

plamka
07-15-2008, 12:40
А някой от форума ползва ли топла кола маска у дома? Да ми препоръчате някаква, че искам да пробвам.
az sum pozlvala za rucete topla kola na jankar... ama mi e po - lesno s epilator, po - barzo stava...

adizitk1
07-15-2008, 15:21
Взимаш си едни готови лентички и действаш!!!

firegirlll
07-15-2008, 17:12
Ползвала съм такава кола маска, но наскоро пробвах топла с ленти и определено съм 10 пъти по-доволна.

margo_93
07-17-2008, 13:23
Аз не съм привърженичка на домашната...Някак си не става както трябва.Предпочитам услугите на професионалист.Сега за 10-15 лева....Пък и си е друго ,когато някои дръг дърпа,особено на триъгълника.

6emet4e
07-18-2008, 13:37
Не знам, ама студената кола маска става много лепкава и гадна не знам как се оправяте вие...Аз веднъж я пробвах за подмишниците и омацах всичко....вече си карам с лентички 8-)
аве и аз така...веднъж пробвах(аз на краката)и цялата се Улепках
вие кво правите незнам :neutral:

аз от скоро почнах с течна на Jankar и съм доволна :)

mishaaaaa
07-18-2008, 13:43
Ходих на козметик за триъгълника и ми взе 5лв. ... не боли кой знае колко , търпи се .
Но майка ми ми я прави същата. тя си прави сама кола маска от 8 години и доста е свикнала, така че мисля на нея да давам вече :))))

miss_survivor
07-18-2008, 13:56
az mn iskam da hodq na koik da mi maha na triygylnika ama toi salona e edna staq i vliza6 i si4ki te z i vseki moment moje da vlezne nqkoi da te vidi 6toto az sym ot malyk grad i takiva saloni golemi nemaaa :SSS

030
01-22-2010, 14:19
moje li da mi kaje nqkoi kak to4no se izpolzvat letite VEET za podmi6nici i bikini liniq za6toto nz kak i probvah no cqlata se ulepih v lepiloto :(

heiress
01-23-2010, 00:20
На Veet розовите са пълен болкук.. много ме е яд. Взех си ги, за всеки случай, ако ми се наложии съм много разочарована, защото се оказаха наистина пълен боклук. Иначе аз лично предпочитам коломаската при козметик. Даже утре ще ходя. Може да я питам за нещо, което е удобно за домашна употреба.

030
01-24-2010, 14:18
da mn 6te sam ti blagodarna heiress :) za6totot tezi taka si stoqt ve4e okolko 3 sedmici i o6te ne sam gi polzvala

plushinka1
01-24-2010, 14:57
аз се обезкосмявам с кола маска вкъщи на всички части от тялото, но имам нагревател...50 лева беше но 1 път го купуваш после само патрончетата с кола които са по 3 лв не е скъпо има различни видове според предпочитанията и вида на космите :)

plushinka1
01-24-2010, 14:58
аз се обезкосмявам с кола маска вкъщи на всички части от тялото, но имам нагревател...50 лева беше но 1 път го купуваш после само патрончетата с кола които са по 3 лв не е скъпо има различни видове според предпочитанията и вида на космите :) ии топлата кола маска е по-добър вариант тъй като от топлината порите се отварят и космите се отстраняват по-лесно следователно и по-безболезно

030
01-28-2010, 12:44
а тя как се използва искам да кажа топлата

GossipGirl89
01-28-2010, 13:30
За всички части от тялото без триъгълника ползвам топлата на Jankar и съм много доволна. А за триъгълника ходя на козметик, защото просто сама не мога да се справя - първо, че ме е страх да дръпна и второ, че не мога хубаво да ги махна сама... Друго си е някой друг да дръпне :)
А колкото до розовите лентички на Veet - наистина пълен боклук... Миналия месец ми се наложи да си ги взема - е освен, че цялата бях в лепило, абсолютно нищо не махнаха, а само ми накъсаха косъмчетата та после трябваше да чакам сумати време да ми се оправят за кола :?

vow
01-28-2010, 14:12
така значи мисля че повечето мнения са за топлата Джанкар, но като ида в аптеката кво да кажа :D дайте ми една топла кола маска, така ли? все пак тя няма да е топла тогава :D

vow
01-28-2010, 18:55
така значи мисля че повечето мнения са за топлата Джанкар, но като ида в аптеката кво да кажа :D дайте ми една топла кола маска, така ли? все пак тя няма да е топла тогава :D

Kallyn4eto
01-28-2010, 19:11
Имате ли от топлата кола маска на Джанкар?

Или каква кола маска на Джанкар имате?
- ...
Ами дайте ми от топлата :D

Axel_f
02-13-2010, 14:52
аз се обезкосмявам с кола маска вкъщи на всички части от тялото, но имам нагревател...50 лева беше но 1 път го купуваш после само патрончетата с кола които са по 3 лв не е скъпо има различни видове според предпочитанията и вида на космите :) ии топлата кола маска е по-добър вариант тъй като от топлината порите се отварят и космите се отстраняват по-лесно следователно и по-безболезно
И аз мисля да си купя, защото ми писна да давам куп пари за кола маска...На триъгълника едва ли ще се справя сама, но поне на краката...

А ленти купуваш ли си?

jonka
07-12-2013, 12:03
Ас ползвам една италианска и съм ного доволен мисля че беше joycare-340 или нещо подобно .
Пълнители сии купувам запо 12 лева 6 броя от една парфюмерия а лента на ролка .

aniezina
07-12-2013, 12:16
Аз пък съм по-доволна от студената на Джанкар, явно евъпрос на предпочитания. Иначе сега ползвам една на Таки Про, признавам, не е никак силна, но мирише уникално и оставя кожата супер мека. Иначе за крака предпочитам епилатор, но понякога и кола правя, а на триъгълника и за не мога да дръпна, ходя си на козметик.

П.П.: За тези от вас, които се омазват в кола (но истинска, не на захарна основа) измийте се с каквото олио имате, бебешко, готварско, зехтин. Така няма да си смъкнете кожата. Вероятно повечето от вас го знаят, но имах колежка, която си махала лицевото окосмяване и забравила да си вземе кърпички за след почистването. Резултата беше, че от търкане с топла вода и хавлия си беше разранила кожата над устните. Ужасно. Ако колата е захарна - топла вода върши работа.