PDA

View Full Version : раничка на шийката на матката



zaiobaio
07-14-2008, 14:17
здравейте, бих искала да задам малко въпроси.
днес бях на гинеколог за пръв път и се оказа, че имам гъбички, бяло течение и раничка на шийката на матката. изписа ми антибиотик, едно друго лекарство и 2 вида свещички (първо едните, после другите).
въпроса ми е някой ако е имал подобни проблеми да сподели как е минало лечението, защото се чудя с тези всички лекарства ли ще се лекувам или това е само началото ? :shock:
а и лекарката не ми каза дали мога да правя секс и дали има някаква опасност за приятеля ми и дали да си прави и той изследвания ?
(секс без презерватив никога не съм правила)
мерси предварително :-)

Tazadar
07-14-2008, 14:28
Ами щом имаш гъбички не трябва да правиш секс, за да не ги лепнеш и на приятеля ти!

zaiobaio
07-14-2008, 14:33
ами ние сме заедно от 3 месеца и винаги сме ползвали презервативи. може ли да съм го заразила вече ?!

cooool
07-14-2008, 15:14
Аз имам същият проблем, но пия едни хапчета, които предразполагат към гъбички. Надявам се да нямаш други проблеми, иначе и приятелят ти трябва да се лекува със сигурност, дори и да няма симптоми, при момчетата не винаги се появяват такива. Иначе не прави секс скоро време, за да се излекуваш, имам предвид поне месец според мен. Иначе каквото съм чела по темата, инкубационния период е от 4 дни до 6 месеца, сама прецени за себе си, ако не са ти казали. Иначе трябва да се грижиш по-добре за себе си, засилена хигиена, поне докато се оправиш, а раничката се загаря с .. някакво лекарство. Гениколога при когото бях ходила, ми каза че става с някаква апаратура, като се обгаря по този начин, но втория специалист при когото ходих каза, че съм млада (17г) и предпочита да се използва медикамент. Самата процедура се извършва след като си свършила с хапчетата и крема и първите няколко дни след цикъл. Стискам палци, не се притеснявай.. ;) отначало човек се шашка, но така е в живота.

Tazadar
07-14-2008, 20:12
ами ние сме заедно от 3 месеца и винаги сме ползвали презервативи. може ли да съм го заразила вече ?! Ами може ти да си го заразила, може той теб, може и той да не е заразен. Все пак не е зле и той да ходи да се прегледа.

cooool
07-15-2008, 07:37
ами ние сме заедно от 3 месеца и винаги сме ползвали презервативи. може ли да съм го заразила вече ?! Ами може ти да си го заразила, може той теб, може и той да не е заразен. Все пак не е зле и той да ходи да се прегледа.
Това е задължително, защото ако ти се оправиш, той пак ще те зарази и обратно.

kalpazanka
07-15-2008, 08:43
При полово предавани болести винаги се лекуват и двамата партньори!

zaiobaio
07-15-2008, 09:18
аз имам и диабет и тези гъбички са най-вероятно от това. никой не ме е заразил. чудя се след като винаги сме правили секс с презерватив и той не ми е правил френска (само аз на него) пак ли може да съм го заразила ?!
100 пъти вече питам но ми е много объркано . извинявайте :) :oops:

hottie
07-15-2008, 09:32
здравейте, бих искала да задам малко въпроси.
днес бях на гинеколог за пръв път и се оказа, че имам гъбички, бяло течение и раничка на шийката на матката. изписа ми антибиотик, едно друго лекарство и 2 вида свещички (първо едните, после другите).
въпроса ми е някой ако е имал подобни проблеми да сподели как е минало лечението, защото се чудя с тези всички лекарства ли ще се лекувам или това е само началото ? :shock:
а и лекарката не ми каза дали мога да правя секс и дали има някаква опасност за приятеля ми и дали да си прави и той изследвания ?
(секс без презерватив никога не съм правила)
мерси предварително :-)

Мила гъбичките са лесна работа и с антибиотиците ще ти минат. До тогава се пазете с презерватив.
НО тази раничка как я откри? Направи ли ти цитонамазка? Какво са резултатите? Поискай и колпоскопия!
Раничка на шийката на матката е причинена от човешки папилома вирус. Ако не се третира и се остави с времето може да се стигне до рак на шийката на матката. Това е много разпространено между жените и младите момичета и затова е нужно всяко момиче да си прави цитонамазка веднъж годишно.
Пиши ми резултатите от цитото ??

Виж и този сайт - http://www.hpvgard.org/

Но не се притеснявай лекува се. Но не и с антибиотици. Ако е в начала фаза може с имуностимуланти, а в по-напреднала с конизация, например. Това е лека локална операцийка за 10 минути.

kalpazanka
07-15-2008, 14:15
Изопринозин да ти е изписвала?

fiama
07-15-2008, 15:42
Раничката май се гореше по някакъв начин. Гъбичките се лекуват, но не винаги това е лесно и бързо. Трябва и приятелят ти да се лекаува. Секс правете само с предпазни средства. И прави си поне веднъж годишно цитонамазка - тези гъбички и ранички не са малък проблем. Късмет.

zaiobaio
07-16-2008, 11:53
писах на един гинеколог с 30 години практика. ето отговора му:

"Гъбичките (“Candida albicans”) са често явление защото те са част от нашата нормална чревна флора. Те не са инфекция, която идва отвън. Нито пък се предават по полов път. Те просто си седят в нас, в червата, кротуват си, подтиснати до голяма степен от защитните сили на организма. Те са част от нас.
Разрастват се в по-голямо количество и предизвикват оплаквания, когато защитните сили на организма отслабнат по някакъв повод. А поводи много – грип, стрес, пътуване, и – пиене на антибиотици по някакъв повод... Те подтискат млечнокиселите бактерии на влагалището (които го пазят от инфекции) и на тяхно място пламват гъбичките. Гъбички да имаш не е страшно. Те не водят до усложнения като безплодие, например. Просто е досадно – сърби, тече, пари... Партньорът не е застрашен дори и да правите секс без презерватив. Достатъчно е просто да се измие внимателно след секса. Гъбичките искат кисела среда за развитието си и влагалището е подходящо за тях (реакцията на нормалното влагалищно течение е кисела, заради млечнокиселите бактерии) докато при мъжките полови органи – всичко е външно, сухо е, не е кисело... Затова мъжете не хващат, а и не предават гъбички."

zaiobaio
07-16-2008, 11:54
Изопринозин да ти е изписвала?
не. изписа ми далацин ц, гиналгин, низорал и канестен.

kalpazanka
07-16-2008, 12:07
Защо не потърсиш и второ мнение? Все пак си на 17! Малко стряскащо звучи на тази възраст да имаш раничка на шийката! Пиши ми ЛС, ако искаш да ти препоръчам лекар!

zaiobaio
07-16-2008, 14:21
на 23 съм ;)

hottie
07-17-2008, 19:21
писах на един гинеколог с 30 години практика. ето отговора му:

"Гъбичките (“Candida albicans”) са често явление защото те са част от нашата нормална чревна флора. Те не са инфекция, която идва отвън. Нито пък се предават по полов път. Те просто си седят в нас, в червата, кротуват си, подтиснати до голяма степен от защитните сили на организма. Те са част от нас.
Разрастват се в по-голямо количество и предизвикват оплаквания, когато защитните сили на организма отслабнат по някакъв повод. А поводи много – грип, стрес, пътуване, и – пиене на антибиотици по някакъв повод... Те подтискат млечнокиселите бактерии на влагалището (които го пазят от инфекции) и на тяхно място пламват гъбичките. Гъбички да имаш не е страшно. Те не водят до усложнения като безплодие, например. Просто е досадно – сърби, тече, пари... Партньорът не е застрашен дори и да правите секс без презерватив. Достатъчно е просто да се измие внимателно след секса. Гъбичките искат кисела среда за развитието си и влагалището е подходящо за тях (реакцията на нормалното влагалищно течение е кисела, заради млечнокиселите бактерии) докато при мъжките полови органи – всичко е външно, сухо е, не е кисело... Затова мъжете не хващат, а и не предават гъбички."

Тоя лекар е много зле!! Смени го !! гъбичките се предават по полов път и не се махат с едно измиване.
и второ - погиржи се за раничката на шийката на матката защото е ОПАСНО!