PDA

View Full Version : Пожълтяване на ноктите



Girlicious
07-14-2008, 15:56
Значи забелязах,че ноктите ми започнаха леко да пожълтяват..знаете ли от какво се получава,как да спра пожълтяването и ако може по някакъв начин да станат пак нормални...моля ви дайте някакви съвети щото ми е мн кофти така

BoRe
07-14-2008, 15:58
получава се от лошата хигиена.
Грижи се повече за тях

Girlicious
07-14-2008, 16:03
получава се от лошата хигиена.
Грижи се повече за тях


Е как така лоша хигиена на ноктите ли???
Как по точно да се грижа зе тях?
Аз полагам грижи за тях....смисъл поддържам ги... :(

BoRe
07-14-2008, 16:06
получава се от лошата хигиена.
Грижи се повече за тях


Е как така лоша хигиена на ноктите ли???
Как по точно да се грижа зе тях?
Аз полагам грижи за тях....смисъл поддържам ги... :(

не е от хигиената
тфа се дължи на недостига на витамин Е в организма
вземи си заздравител и приемай храни богати на този витаамин
:)

Girlicious
07-14-2008, 16:12
получава се от лошата хигиена.
Грижи се повече за тях


Е как така лоша хигиена на ноктите ли???
Как по точно да се грижа зе тях?
Аз полагам грижи за тях....смисъл поддържам ги... :(

не е от хигиената
тфа се дължи на недостига на витамин Е в организма
вземи си заздравител и приемай храни богати на този витаамин
:)



Аз използвам заздравителя на Икаров и съм мн доволна...ноктите ми са здрави и от 1 година нито един не се е счупил...а за витамините ок ще почна да приемам повече

BoRe
07-14-2008, 16:15
ам земи си по хубав заздравител забрави за Икаров

SunSmile
07-14-2008, 16:20
Ако се лакирваш често с по-тъмни цветове без преди това да си сложила основа, е напълно нормално да ти пожълтеят. Ако ги оставиш да израстът без да ги лакирваш или само със заздравител, ще си върнат предишния цвят. Тва не е толкова притиснително, щото моите нокти също пожълтяват, но това е честото лакирване, тъй като постоянно съм с лак. Не е от хигиената, защото моята хигиена е много стриктна, понеже най - късия ми нокът не е по-малък от 0.5 см :oops: Не се притиснявай, оставяй си ноктите без лак, за да 'дишат' и ще се оправят :)

BoRe
07-14-2008, 16:20
мога да ти препоръчам заздравинел на La Ric
но и става и с по евтиния на Perfect (против цепене,скрива неравностите и е с екстракт от морски водорасли скрива пожълтяването и придава деликатен вид на ноктите.)

TheNewReligion
07-14-2008, 16:21
Май се получаваше от непрекъснатото лакира с много искрящи цветове . Пък може и да е от недостига на някакво вещество в организма ... Знам ли ... Купи си избелващ лак на "Есенс" и заздравител . Можеш да се консутлираш и със специалист .

BoRe
07-14-2008, 16:23
Ако се лакирваш често с по-тъмни цветове без преди това да си сложила основа, е напълно нормално да ти пожълтеят. Ако ги оставиш да израстът без да ги лакирваш или само със заздравител, ще си върнат предишния цвят. Тва не е толкова притиснително, щото моите нокти също пожълтяват, но това е честото лакирване, тъй като постоянно съм с лак. Не е от хигиената, защото моята хигиена е много стриктна, понеже най - късия ми нокът не е по-малък от 0.5 см :oops: Не се притиснявай, оставяй си ноктите без лак, за да 'дишат' и ще се оправят :)
ако жълтината е вследствие от лак няма страшно със лимонов сок търкай мястото по- интензивно и е достатъчно

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-14-2008, 16:34
Може да е от постоянно лакиране! Вземи зи някакъв заздравител и спри да ги лакираш за известно време :)

Girlicious
07-14-2008, 16:37
Ами сигурно е от лакирането,защото аз винаги съм лакирана...а пък нескам да излизам без лак с такива нокти...ще пробвам този избелващ лак...дано да ми помогне

Puky
07-14-2008, 16:39
Ами известно време ги лакривай с безцветен лак даже е желателно да е безцветен лак или по - светъл ;)

o0ps
07-14-2008, 16:42
ам земи си по хубав заздравител забрави за Икаров
Глупости! Продуктите на "Икаров" са от естествени съставки и са много качествени!
Вземи си на "Пърфект" 5 в 1 - то е против пожълтяването. :)

miloto_girl_4e
07-14-2008, 16:56
Важното е да има лакирване :D :D
Значи пожълтяването става от прекалената употреба на лак, от използването на лакочистител и ако след това не си изплакнеш ръцете :)
За да не стават такива неща, слагай основа преди цвета, ползвай заздравители и 1-2 дена в седмицата ходи без лак, за да си почиват ноктите ти :)

schhhhhhh
07-14-2008, 17:18
Ако пушиш също е възможно да са жълти.Но,ако е от лакирането,ходи 2-3 дена в седмицата без лак,както казаха преди мен

Liar
07-14-2008, 17:53
Продължавай да се лакираш както обикновено само че под лака слагай заздравител не масло на Икаров.Него също можеш да продължаваш да си го ползваш но заздравителя-задължително.

st1ka
07-14-2008, 19:33
От цигарите също се получава или както вече казаха от липса на витамини.

albb
07-15-2008, 14:27
Това най-често се получава когато се лакираш с червен лак за нокти.За да го предотвратиш просто се лакирай с безцветен преди да нанесеш основниа цвят и си готова :) Проблема е решен! :)

.zombie.
07-31-2008, 10:34
И на мен ми се е случвало да ми пожълтеят ноктите.Точно в този период не се хранех много правилно,но започнах да ям всяка вечер салата(например),плодове,яй ца...И ми се оправиха.Сега постоянно си ги лакирам в черно,ям си яйца,плодове и салати и всичко е наред с ноктите ми.

Wrathchild
07-31-2008, 11:05
Стига се лакира...

babykiller_
07-31-2008, 13:41
а бе ако пушиш е 100 процента вероятно да е от това

Izzy_
07-31-2008, 13:51
Ако лака ти за нокти не е качествен...Пък и може да е липса на витамини.

Kalista
07-31-2008, 22:55
Аз пуша и ми пожлтяват пък и постоянно съм с лак а когато го чистя изпилявам ноктите леко по повърхноста им - чувала съм че е полезно защото се премахват мъртвите клетки и заглаждат повърхноста и стават отново розовички ,после за 10 минути си потапям ръцете във купичка вода с лимонов сок след това слагам заздравител от Ейвън (много съм доволна от него) и накрая се лакирвам
Направи и ти така ще има ефект ;)

Punk_Princess9412
08-01-2008, 04:48
Може и да имаш гъби4ки,защото на майка ми ноктите и са жълти и има гъби4ки..но сигурно не е от това проблема,щом си поддържаш ноктите

BlueCat
08-01-2008, 07:30
На Oriflame има една избелваща пилинг маска за нокти, може да подейства.

___mimity___
08-01-2008, 07:52
не е от хигиената
тфа се дължи на недостига на витамин Е в организма
вземи си заздравител и приемай храни богати на този витаамин
Smile
tocno taka@!!!! :-)

Presley
08-01-2008, 09:49
И при мен преди време беше същото положение.
Вероятно е от това,че постоянно си лакирана.Купи си някаква основа-эаэдравител.Аэ отдолу преди лака си нанасям 2 пъти на Perfect един лак,които е эаэдравяващ ш против чупене.И вече не жълтеят толкова. ;]

didi97x
08-31-2011, 19:03
Колко струва това масло на Икаров

Kotarachetooo
09-01-2011, 08:41
Може да е от постоянно лакиране! Вземи зи някакъв заздравител и спри да ги лакираш за известно време :)

gummybear
09-01-2011, 08:44
Ако се лакирваш често с по-тъмни цветове без преди това да си сложила основа, е напълно нормално да ти пожълтеят. Ако ги оставиш да израстът без да ги лакирваш или само със заздравител, ще си върнат предишния цвят. Тва не е толкова притиснително, щото моите нокти също пожълтяват, но това е честото лакирване, тъй като постоянно съм с лак. Не е от хигиената, защото моята хигиена е много стриктна, понеже най - късия ми нокът не е по-малък от 0.5 см :oops: Не се притиснявай, оставяй си ноктите без лак, за да 'дишат' и ще се оправят :)

marin4itu
09-01-2011, 09:05
Темата е от 2008 година.
Въпросът от 2011 година беше колко струва маслото на Икаров. 2 лева от аптека се купува.

mey_si
09-01-2011, 12:55
ам земи си по хубав заздравител забрави за Икаров

Вземи си на "Пърфект" 5 в 1 - то е против пожълтяването. :)
Аз си взех този на Perfect 5 in 1 и изобщо не съм доволна...от него ноктите ми стават още по жълти и на сичкото отгоре имат син отенък... :(