PDA

View Full Version : Оргаметрил



monkey_
07-14-2008, 17:16
здарвейте моля ви даите ми мнения и съвети...Днес гениколожката ми изписа Orgametril за 30дни по 2таблетки на ден.Изписа ми го защото ще ходя на море и да не съм в мензис тогава?Четох в интернет доста мнения и искам да ви попитам.. Наистина ли от него се напалнява?И как дейсва като противозачатачно средство или точно обратното като спомагащо за забременяване?И имам друг въпрос опасно ли е ако се смеси с алкохол? Мерси предварително :)

darla
07-14-2008, 17:22
kato protivoza4atu4no ili to4no obratnoto?!?!?!??!Nqma ni6to ob6to s bremennostta,po princip e kruvospira6to,no na men li4no ne mi deistva ama hi4.Samo vit.C me spasqva v takiva slu4ai,toq Orgametril ne6to boza mi se struva!

ninka_baby
07-14-2008, 18:15
оххх...боже! нали си била при генеколог..защо не попита него?!.. тцтц
та така..сега по темата
Всяка година мензиса ми се пада така,че точно дА ме хване на морето и само първата година ходих при генеколог,от там нататък всяка година си взимам без да ходя.
Няма никакви ефекти,противозачатъчни и т.н.н. това са глупости!!!
Просто ти отменя мензиса,това е!
От алкохола няма нищо.на моретата съм пила много,мнооого и не е имало нищо,просто си въобразяваш.пий си там хапчетата,ходи си на плаж,пий си алкохолец и си гледай кефа,стига си се притеснявала за простотий.! :-x Айде приятна почивка! :)
П.П. и тази година ще го пия аз пхх...ако ми не е писнало от тоя Оргаметрил;] айде.

Mementomori
07-14-2008, 21:25
Аз веднъж го пих,май месец,нямаше никакви проблеми и не съм надебеляла,не съм го смесвала с алкохол,само с енергийни напитки...

monkey_
07-15-2008, 14:42
nqkoi da kaje o6te ne6to po vaprosa ? :) pls

fiama
07-15-2008, 15:39
Миналта година пих оргаметрил. Докато го пиеш няма да ти дойде, ще ти дойде 2-3 дена след като спреш. Не е противозачатъчно. По принцип повишава нивото на прогестерон -> по-голяма вероятност, ако искаш да забременееш. Честно да ти кажа, пих го 7-8 дена и след това ми казваха че съм напълняла, а точно в този период мога да кажа, че почти не ядях. Но това са хормони и на всеки му влияят по различен начин. Майка ми и жената на брат ми са пили и не са качили и кг от него.

kalpazanka
07-15-2008, 16:50
http://www.bda.bg/bdias/3847s.pdf
Потиска овулацията, следователно действа като противозачатъчно.

monkey_
07-16-2008, 11:42
edni kazvat 4e e kato protivo4ata4no drugi 4e podpomaga ovolaciqta :-o :-o :-o

monkey_
07-16-2008, 11:42
edni kazvat 4e e kato protivo4ata4no drugi 4e podpomaga za zabremenqvane :-o :-o :-o

kalpazanka
07-16-2008, 12:09
Неслучайно съм постнала листовката на лекарството! Четете нея, не се водете по това какво казва еди-кой си!

Fx1
07-16-2008, 16:01
НЕ Е ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНО!

Наистина ме съмнява да си ходила на гинеколог, защо не попита него/нея!

На случайни хора от нета ли ще вярваш или на лекаря си?!

kalpazanka
07-16-2008, 16:07
Някои случайни хора от нета могат и да те сложат в малкия си джоб по компетентност! :D Така че не прибързвай с роптаене.

Rebirthing
07-17-2008, 00:56
здарвейте моля ви даите ми мнения и съвети...Днес гениколожката ми изписа Orgametril за 30дни по 2таблетки на ден.Изписа ми го защото ще ходя на море и да не съм в мензис тогава?Четох в интернет доста мнения и искам да ви попитам.. Наистина ли от него се напалнява?И как дейсва като противозачатачно средство или точно обратното като спомагащо за забременяване?И имам друг въпрос опасно ли е ако се смеси с алкохол? Мерси предварително :)

Не,просто спира цикъла само докато го пиеш,от него не се непълнява и последно-не го смесвай с алкохол лекарствата не се смесват с алкохол :).

pritesnena
05-19-2012, 08:50
оххх...боже! нали си била при генеколог..защо не попита него?!.. тцтц
та така..сега по темата
Всяка година мензиса ми се пада така,че точно дА ме хване на морето и само първата година ходих при генеколог,от там нататък всяка година си взимам без да ходя.
Няма никакви ефекти,противозачатъчни и т.н.н. това са глупости!!!
Просто ти отменя мензиса,това е!
От алкохола няма нищо.на моретата съм пила много,мнооого и не е имало нищо,просто си въобразяваш.пий си там хапчетата,ходи си на плаж,пий си алкохолец и си гледай кефа,стига си се притеснявала за простотий.! :-x Айде приятна почивка! :)
П.П. и тази година ще го пия аз пхх...ако ми не е писнало от тоя Оргаметрил;] айде.


ЗДР...нз дали точно тук от долу трябва да го напиша... , Почетох това което написа и съм заинтересована,Ти говореше за ОРГАМЕНТРИЛ нали? на мен лекаря ми предписа да пия 4,5 дни преди да ми дойде мензиса 2 дневно по 1 хапче и да спра да го пия тогава когато искам да ми дойде мензиса... някъде май по-горе прочетох че това хапче ОРГАМЕНТРИЛ не помага, когато искаш да отложиш цикъла. И се питам дали да го пия още , днес взех първото хапче.....

kalpazanka
05-19-2012, 08:53
Пише се ОРГАМЕТРИЛ! И темата е от 2008 година!

Лично аз съм против оргаметрила и стария му събрат, но явно ти си решила да спестиш парички и не си искала модерен гестаген.

pritesnena
05-19-2012, 09:15
Пише се ОРГАМЕТРИЛ! И темата е от 2008 година!

Лично аз съм против оргаметрила и стария му събрат, но явно ти си решила да спестиш парички и не си искала модерен гестаген.


Не KALPAZANKE, гинеколога ми препоръча,,, ОРГАМЕТРИЛ... И се съветвам в този форум... Ако имаш нещо което ще ме заитересова напиши го...

kalpazanka
05-19-2012, 09:19
Против правилата на форума е.