PDA

View Full Version : protivoza4ata4ni



mimencety_
07-14-2008, 19:53
pyrvo iskam da se izvinq za latinicata no nqmam kirilica
i taka da pristapq kam vaprosa
kogato mi idva cicula me boli super mnogo i re6ih da otida na ginekolog i da se posavetvam za protivoza4ata4ni toi mi kaza 4e moga da piq i az si kupih regulon nali vsi4ko normalno po4nah gi v pyrviq den kogato mi doide i ve4e 12 dena az gi piq i sam v cikyl
molq ako nqkoi znae ne6to po vaprosa da pi6e za6toto ve4e se pritesnqvam
ako temata ne e za tozi razdel moje da q premestite

L0LiPoP
07-14-2008, 19:56
Напълно възможно за първи път.. :-o

blackfate
07-14-2008, 19:57
Ъъъ... тоя лекар не ти ли обясни как се пият ... а дори ти непрочете ли опътването ...
Виж сега,доколкото аз знам, противозачатъчните се пият 28 дена, след което има пауза 1 седмица, когато трябва да ти дойде,... и не трябва да пиеш противозачатъчни по време на цикъла ...
Бтв - на колко си години? Щото ако си под 16 нз как са ти дали противозачатъчни, и аз имам същия проблем, и поради факта че съм на 15 ми каза, че треа да търпя и да се друсам с бусколизин ... тц тц тц ...
незнам...
не мисля че е уместно да се пият докъто си в цикъл, макар че служат за обезболяващи. ужас

mrssmith
07-14-2008, 19:58
нормално е да имаш такива аномалии първия месец, даже да прокървяваш след това без да си в цикъл. ако се случи така и другия месец когато ти дойде, иди при лекарката да ти смени хапчетата. :)

mrssmith
07-14-2008, 20:02
Ъъъ... тоя лекар не ти ли обясни как се пият ... а дори ти непрочете ли опътването ...
Виж сега,доколкото аз знам, противозачатъчните се пият 28 дена, след което има пауза 1 седмица, когато трябва да ти дойде,... и не трябва да пиеш противозачатъчни по време на цикъла ...
Бтв - на колко си години? Щото ако си под 16 нз как са ти дали противозачатъчни, и аз имам същия проблем, и поради факта че съм на 15 ми каза, че треа да търпя и да се друсам с бусколизин ... тц тц тц ...
незнам...
не мисля че е уместно да се пият докъто си в цикъл, макар че служат за обезболяващи. ужас

моите хапчета се пият 21 дни, следва 7 дни почивка (в която не е задължително да ми се пада цикъла), след това пак пия 21 дни и пак 7 дни почивка. идва ми попринцип по време на пиенето, тоест по време на тея 21 дни. почивката си я правя-без значение дали съм в цикъл или не-всеки път когато свърша блистера, който е от 21 хапчета. не знам ти за какви хапчета си чувала, че да не могат да се пият по време на цикъл.

Tazadar
07-14-2008, 20:07
Ъъъ... тоя лекар не ти ли обясни как се пият ... а дори ти непрочете ли опътването ...
Виж сега,доколкото аз знам, противозачатъчните се пият 28 дена, след което има пауза 1 седмица, когато трябва да ти дойде,... и не трябва да пиеш противозачатъчни по време на цикъла ...
Бтв - на колко си години? Щото ако си под 16 нз как са ти дали противозачатъчни, и аз имам същия проблем, и поради факта че съм на 15 ми каза, че треа да търпя и да се друсам с бусколизин ... тц тц тц ...
незнам...
не мисля че е уместно да се пият докъто си в цикъл, макар че служат за обезболяващи. ужас

моите хапчета се пият 21 дни, следва 7 дни почивка (в която не е задължително да ми се пада цикъла), след това пак пия 21 дни и пак 7 дни почивка. идва ми попринцип по време на пиенето, тоест по време на тея 21 дни. почивката си я правя-без значение дали съм в цикъл или не-всеки път когато свърша блистера, който е от 21 хапчета. не знам ти за какви хапчета си чувала, че да не могат да се пият по време на цикъл. Ами и аз съм чувал за тези хапчета, които трябва да ги прекъснеш, да ти дойде и пак да ги започнеш. Може би дори в този форум съм го чел, но не съм сиг...

L0LiPoP
07-14-2008, 20:10
Аре, млъкнете, моля ви, като не сте компетентни не пишете коментари, подяволите!!!!!!!!! ](*,) Като се почват да се пият противозачатъчни за първи път, първото хапче се пие в първия ден от цикъла обикновено (някой лекари казват и да почва да се пие и от 3-4 ден на цикъла,но не мисля, че има някакъв смисъл да се изчаква действието от хапчетата). Противозачатъчните са много различни и не се пият само за предпазване от забременяване, колкото до видовете, според периода на пиене и почивка са два вида - такива, каквито се пият по 28 дена без почивки между опаковките (един блистер има 28 хапчета) и други които се пият по 21 дена и имат по 21 хапчета в блистер, по принцип при тях се правят 7 дни почивка между опаковките, но може да не се прави почивка между опаковките, за да си пропуснете цикъла, демек да не го пуснете да "дойде" или да почнете следващата опаковка няколко дена по-рано, за да изместите по-напред цикъла си, НО последните две неща могат да се правят МАКСИМУМ 3-4 ПЪТИ подред, в противен случай, хормони, цикъл - всичко ще ви се обърка!!! Така че не знам за кой път ще го кажа: "Внимавайте с противозачатъчните, пийте ги само по предписание на гинеколог и се консултирайте с него по време на приема им, защото това са ХОРМОНИ, а НЕ БОНБОНИ!!!" :-o

mimencety_
07-14-2008, 20:31
lolipop qsno mi e kak se piqt konsultirah se s lekar no me pritesnqva tova 4e ot kakto sam gi po4nala sa minali 12 dena i az o6te sam v cikal :o

L0LiPoP
07-14-2008, 20:37
Аз съм чувала за случаи, на които и по цял месец им текло или само им зацапвало, по принцип като за първа опаковка е нормално..

hottie
07-14-2008, 21:22
В началото е нормално да се получат подобни аномалии. Но ако и по-нататък е така се консултиеай пак с лекаря ти. Тези хапчета може да не са за теб.

Virgin
07-14-2008, 21:48
и на мен ми се случи първия месец от приемането им (не пия тези, които и ти, но в случая не смятам, че има особено значение). изчаках да видя дали ще спре от самосебе си, но не се получи. обадих се на гинеколога си и той ми каза, че е трябвало да му се обадя от първия ден, в който съм забелязала проблема, така че няма да е лошо да се свържеш с него, вместо да питаш непознати какво да правиш.

btw това беше аномалия само за първия месец, сега всичко си е на 6+. има вероятност да напълнееш малко, но после отслабваш от самосебе си. good luck :-)