PDA

View Full Version : менструация



svetoslova
07-14-2008, 23:55
Искам да попитам някой имал ли е като моя проблем - значи по принцип ми идва на около 22 дни, но предния месец ми дойде 2 пъти през 17 дни, но повече се безпокоя че минаха 12 дни и отново ми дойде. Незнам дали да се безпокоя или не :(

SunShinePearl
07-15-2008, 00:05
slu4va se ponqkoga i na sestra mi se e slu4valo ako e mn pritesnena ili ne6to,moje da e ot vsi4ko no ako produlji po dulgo otidi na lekar

fiama
07-15-2008, 05:40
На колко години си и от колко време имаш цикъл? Да пазиш диети случайно? Ако цикълът ти е от скоро и не е регулиран е нормално да ти идва по-често, но ако имаш цикъл повече от 3 години не е много добре. Нормалният период на цикъл е от 21 до 40 дена, при различните жени варира. Но 12-17 дена си е доста често. Не е лошо да се посъветваш с гинеколог. Може би се дължи на хормонален проблем.

fuck_me_pls
07-15-2008, 07:02
Искам да попитам някой имал ли е като моя проблем - значи по принцип ми идва на около 22 дни, но предния месец ми дойде 2 пъти през 17 дни, но повече се безпокоя че минаха 12 дни и отново ми дойде. Незнам дали да се безпокоя или не :(

Това за двата пъти и на мен ми се е случвало..но след това си ми дойде нормалноо а нз на теб защо е дошло след 12 пак :( ММ наистина ако това продължава е най-добре да отидеш на лекар..може да има някакъв проблем :? ..Успех и дано да се оправиш ;)

GlOrSiTy
07-15-2008, 08:12
ами още ти е нередовен ;) ..на мен ми се случва някой път два пъти в месеца през 15 дни,но ням страшно :P

svetoslova
07-16-2008, 23:34
На колко години си и от колко време имаш цикъл? Да пазиш диети случайно? Ако цикълът ти е от скоро и не е регулиран е нормално да ти идва по-често, но ако имаш цикъл повече от 3 години не е много добре. Нормалният период на цикъл е от 21 до 40 дена, при различните жени варира. Но 12-17 дена си е доста често. Не е лошо да се посъветваш с гинеколог. Може би се дължи на хормонален проблем.

Ами втора година вече ми варви, ама от скоро е редовно. И диети не пазя. Може би се дължи на това, че от съвсем скоро водя полов живот, а смятам че това е промяна за организмът ми ии вичи не се притеснявам толкова, защото поразпитах приятелки и те са имали подобни случеи :oops:

fiama
07-17-2008, 04:29
Имаш цикъл от сравнително скоро и е нормално да не е регулиран още. Нямаш повод за тревога.

svetoslova
07-17-2008, 15:16
Да ама и ми върви мн малко количество :-o Аз и затова се опасявам