PDA

View Full Version : Нужно ли е да се правим на каквито не сме?



Denchoy
07-15-2008, 12:41
Винаги ми е било чудно, защо трябва, когато сме нарананени да казваме, че не ни пука....Погледнете например профилите в skype, когато 1 момиче е влюбено и има връзка се е написало Мацката на еди кой си или Ангелчето на незнам си кой, когато вече не са заедно, момичето става "Гадна кучка без сърце"...Защо, когато споделш на някой, че се чувстваш зле заради постъпката на някой спрямо теб, получаваш критики от рода на "много си зле, как може да плачеш за тоя идиот.." и пр...
Мисля, че е излишно да се правим, на каквито не сме и да не даваме воля на истинските си чувства само за да докажем някому нещо....
Кажете вие какво мислите :)

Whyniser
07-15-2008, 12:49
]Винаги ми е било чудно, защо трябва, когато сме нарананени да казваме, че не ни пука....Погледнете например профилите в skype, когато 1 момиче е влюбено и има връзка се е написало Мацката на еди кой си или Ангелчето на незнам си кой, когато вече не са заедно, момичето става "Гадна кучка без сърце"...Защо, когато споделш на някой, че се чувстваш зле заради постъпката на някой спрямо теб, получаваш критики от рода на "много си зле, как може да плачеш за тоя идиот.." и пр...
Мисля, че е излишно да се правим, на каквито не сме и да не даваме воля на истинските си чувства само за да докажем някому нещо....
Кажете вие какво мислите :)
То трябва да е така.Но в днешно време е като,че ли престъпление да не се правиш на някой.Ако не се правиш се едно си никой.Това поне аз наблюдавам

cooool
07-15-2008, 12:49
Много си права, но за съжаление много малко хора го осъзнават... Е, все пак много от хората те преценят по това колко пари си дал за обувките си.. или за часовете пред огледалото, а не за това което говориш, така че.. важното е ние, които осъзнаваме това да се подкрепяме.

vamp
07-15-2008, 12:55
]Винаги ми е било чудно, защо трябва, когато сме нарананени да казваме, че не ни пука....Погледнете например профилите в skype, когато 1 момиче е влюбено и има връзка се е написало Мацката на еди кой си или Ангелчето на незнам си кой, когато вече не са заедно, момичето става "Гадна кучка без сърце"...Защо, когато споделш на някой, че се чувстваш зле заради постъпката на някой спрямо теб, получаваш критики от рода на "много си зле, как може да плачеш за тоя идиот.." и пр...
Мисля, че е излишно да се правим, на каквито не сме и да не даваме воля на истинските си чувства само за да докажем някому нещо....
Кажете вие какво мислите :)

Мисля,че си много права!

Pliok0019
07-15-2008, 12:58
Точно така е за съжаление.

ivakavlad
07-15-2008, 12:58
просто в днешно време е така ако решиш примерно да излееш мъката си на някой в повечето случай вместо да получиш разбиране и съвет започват присмиване и обиди като как може да си толкова жалък да ревеш за момиче или педалче и тем подобни затова всеки се прави че не му пука поне пред другите за да не търпи обиди и критики това е начин на защита

Denchoy
07-15-2008, 13:00
На мен ми е ясно, че е за "зашита", чудно ми е, защо трябва да се защитаваме от уж най-близките ни хора...

Erica
07-15-2008, 13:01
По принцип си много права!Само че повечето хора са сеиржии и лицемери...Затова понякога е по-добре нашите проблеми да си останат наши,нашата мъка и болка да си остане наша,щастието също!Животът ни учи,че не трябва да се разкриваме пред всеки!

ivakavlad
07-15-2008, 13:04
]На мен ми е ясно, че е за "зашита", чудно ми е, защо трябва да се защитаваме от уж най-близките ни хора...

ами както е казано добри приятели верни предатели а и човек неможе да има вяра на никой дори и на собственният си задник мислиси че ще пръдне па вземе се насере

второто ми исказване беше малко цинично за което се извинявам но си е така

Erica
07-15-2008, 13:08
]На мен ми е ясно, че е за "зашита", чудно ми е, защо трябва да се защитаваме от уж най-близките ни хора...

На мен пък ми се струва,че истински близкият ти човек трябва да те подкрепи...
На мен никога не ми се е случвало хората на които адски много държа и те на мен съответно - и да ми се измеят,когато съм зле...и имам проблем...
Това го правят така наречените \"приятели\",които са такива само на думи...От такива \"приятели\" трябва да се пазим и да не се разкриваме докрай - за наше добро..

Lord_Of_The_Night
07-15-2008, 13:09
За мен всеки трябва да бъде себе си и да не му пука какво ще кажат останалите,защото е много по-лесно да играеш някаква роля,но е по трудно да бъдеш себе си,но това носи по голяма наслада. :)

Denchoy
07-15-2008, 13:13
Наистина е по-лесно да си този, който хората очакват да си....

Presley
07-15-2008, 13:16
Колкото по-емоционален си,толкова по-вълнуващ ще е животът ти.Така че давайте глас на емоциите си винаги,когато те напират.

ivakavlad
07-15-2008, 13:24
За мен всеки трябва да бъде себе си и да не му пука какво ще кажат останалите,защото е много по-лесно да играеш някаква роля,но е по трудно да бъдеш себе си,но това носи по голяма наслада. :)

лесно е да се каже човек да бъде себеси без да му пука какво ще кажат другите за него лично аз съм правил опит да бъда себеси единственното което видях бяха подигравки и обиди даже и тук вече не споделям проблемите си защото преди време пуснах една тема в която изразих цялата си болка и това което ми казаха повечето така наречените "компетентни" хора беше че съм педал, шизофреник(защото бях писал в 3-то лице за себеси), кретен, тъпо емо пращаха ме също така да си режа вените и както бях испаднал в страшна депресия знаеш ли колко готино ми стана като ми написаха всичко това опитвал съм се да говоря и с така наречените ми приятели ама и там нищо ефекта беше че си останах сам такаче по добре е човек да играе роля отколкото да бъде себеси поне в отношение на чувствата

sasha_90
07-15-2008, 13:28
И аз мисля,че всеки трябва да е естествен,но не всички са като мен.Днес почти всички се правят на "вижте кой/коя съм аз".

babity
07-15-2008, 13:29
Аз до преди няколко месеца - 7 - 8, бях... дали ми беше, студено, топло, бях влюбена, или просто ми се пикаеше... можеше да се разбере от профила на скайпа ми или пък си казвах всичко ей така... После изведнъж спрях! Ако си имам гадже не е нужно целият свят да знае. Нужно ми е да знаят само 2 - 3 човека, нататък не ме интересува. После.. ако съм скъсала с гаджето си и започна да лея сълзи от профила си и той го прочете нали ще започне да ме съжалява... ще е супер унизително и гадно! Все едно да му кажа: аз съм жалка, лягам в краката ти и можеш да си ме мачкаш на спокойствие, защото в момента съм уязвима и ти се отдава възможност! След това пък не ми се щеше да занимавам близките си с мои проблеми. Преживях много скандали от типа: Ти не се интересуваш от нас, не ни допускаш и не искаш да ни кажеш какво ти е. Беше мъчително и за мен, беше гадно и за тях. Сега се чувствам по - спокойна да говоря за чувствата си с тях, но само с тях и пак гледам да спестявам негативното колкото е възможно. При нормални обстоятелства дори и да ми се е случило най - лошото на света няма начин да се разбере без да си кажа. "На моменти" съм и те си ме знаят. Ту съм мълчалива, ту ги карам да се заливат от смях със всяка следваща реплика или жест. Като цяло мисля, че колкото са по - сдържани хорат, толкова по - голям плюс е това за тях!

sh3_1s_7h3_0n3
07-15-2008, 13:29
Понякога просто се налага да се 'правим'. В крайна сметка не може да хленчиш на всеки по всяко време за 'разбитото си сърце'. На най-добрата си прятелка - да, но под път и над път да занимаваш хората с личните си проблеми, когато едва ги познаваш тях...
Ето..аз примерно съм другата крайност. Говоря изключително малко, почти изобщо... и то сигурно 1-2ма да знаят какво се случва гоооре-дооолу с/в мен... е, заради това си патя... и се самопрее.авам задържайки всичко в себе си, но ми е по-лесно да вляза в ролята на 'усмихната непукистка', отколкото да си излея душата. :)

Denchoy
07-15-2008, 13:34
Никой не казва, да си изливаш чувствата на всеки.И защо трябва да се "правиш"?
Аз съм на принципа "това съм аз и не ме е срам да го показвам", когато не съм в настроение, не е нужно да се хила като дебил, при условие, че никак не ми е до смях....Едно е да си мълчиш, друго да се правиш :)

Lord_Of_The_Night
07-15-2008, 13:42
За мен всеки трябва да бъде себе си и да не му пука какво ще кажат останалите,защото е много по-лесно да играеш някаква роля,но е по трудно да бъдеш себе си,но това носи по голяма наслада. :)

лесно е да се каже човек да бъде себеси без да му пука какво ще кажат другите за него лично аз съм правил опит да бъда себеси единственното което видях бяха подигравки и обиди даже и тук вече не споделям проблемите си защото преди време пуснах една тема в която изразих цялата си болка и това което ми казаха повечето така наречените "компетентни" хора беше че съм педал, шизофреник(защото бях писал в 3-то лице за себеси), кретен, тъпо емо пращаха ме също така да си режа вените и както бях испаднал в страшна депресия знаеш ли колко готино ми стана като ми написаха всичко това опитвал съм се да говоря и с така наречените ми приятели ама и там нищо ефекта беше че си останах сам такаче по добре е човек да играе роля отколкото да бъде себеси поне в отношение на чувствата
Едно ще ти кажа не трябва толкова да ти пука какво мислят някакви олигофрени за теб.Да наистина е гадно,но докато не го осъзнаеш само ще ти вреди,с толкова много идиоти ще се сблъскаш в живота си че си нямаш на идея,но един човек винаги може да "затапи" идиота.

sh3_1s_7h3_0n3
07-15-2008, 13:46
]Никой не казва, да си изливаш чувствата на всеки.И защо трябва да се "правиш"?
Аз съм на принципа "това съм аз и не ме е срам да го показвам", когато не съм в настроение, не е нужно да се хила като дебил, при условие, че никак не ми е до смях....Едно е да си мълчиш, друго да се правиш :)

Не знам... аз просто..... съм се научила да бъда такава. Сега ми излиза през носа във всяко отношение. И ми е мноого трудно да се променя. Не ме е срам от това каква съм. Правя го по-скоро, за да не натоварвам другите. Докато тренирах плуване, се справях доста по-лесно с 'правенето', защото си го изкарвах на водата и ми минаваше. :)
Не всеки може, а и не е длъжен, да изтърпява 'кризисните моменти' на другите. Това, че аз мога, не означава, че и другите трябва да могат..:neutral:

albb
07-15-2008, 13:49
Днес може би се наблюдава следната тенденция:да се опитваме на подражаваме на бляскавите звезди в списанията и филмите.Прекарвайки твърде много време в това да се опитваме да копираме други вместо да се отдадем на своите чувства и да ги развиваве може би ставаме леко "безчувствени" :( И когато някой ни сподели,че е наранен по една или друга причина ние не можем да го разберем,защото чувствата ни вече са закърнели :( И този,които се нуждае от подкрепа и разбиране срещне само присмех вече не смее да споделя и започва да пркрива това,което чувства :( :( :( Жалко е ,че все повече забравяме как се общува...

Escarina
07-15-2008, 13:52
Защото така е модерно. Не прикриването на чувствата, модерно е от едната крайност да минеш в другата, модерно е да си пишеш разни клиширани смешни мисли на mood-a... А масата хора се водят по модата. Никога не съм си признавала като ми има нещо и винаги съм гледала да се справя сама с вътрешните ми терзания и ако надувам главата на някой, то това е най-добрата ми приятелка. Не обичам а ме съжаляват, нито обичам да се самосъжалявам, но простотии от сорта на "кучка съм, ама не твоята" , "гадна кучка без сърце" , "сърцетууу ми е леденуууу" и т.н. просто ме овращават. Позьорщина :?

babity
07-15-2008, 13:52
]Никой не казва, да си изливаш чувствата на всеки.И защо трябва да се "правиш"?
Аз съм на принципа "това съм аз и не ме е срам да го показвам", когато не съм в настроение, не е нужно да се хила като дебил, при условие, че никак не ми е до смях....Едно е да си мълчиш, друго да се правиш :)

Не е казано, че след като не рева на рамото на приятелите ми за всичко, а се забавлявам с тях дори и в тежките моменти се правя на нещо, което не съм. Приятелите ми спечелиха безплатна екскурзия до Париж, всички до един, без изключения (можех и аз да я имам, но не пожелах). Когато ми го съобщиха нях подтисната и се чувствах зле, но неможех да се държа като сопол и да хленча и да им развалям кефа, не съм такава! Не съм от типа хора, които ще хленчат. Ако съм си го позволявала, то е било пред непознати в интернет еднократно. Хората от близкото ми обкръжение не бива да ме познават като ревла, момиче, което е неспособно да се справи с проблемите си. Аз може и да съм такава, но искам да е ясно, че и в най - лошите си моменти ще съм там за да се радвам с тях и за да им дам едно рамо когато са зле.

eminemims
07-15-2008, 13:53
мисля че някои хора са пълни идиоти ... #-o

NaNa_SladuRana
07-15-2008, 14:11
ако искаш да запазиш себе си е нужно,но ако желаеш хората да видят истинската ти същност-твърдо НЕ!

Bloodlust
07-15-2008, 17:32
Съгласна съм с мненията на babity и Jus7__Me. Емо изпълненията са много на мода. Само дето повечето хора не разбират, че така нареченото *емо* не е показване само на лошите емоции, а парадиране с емоции като цяло. Поне това е оригиналния замисъл, де.

ivakavlad
07-15-2008, 17:33
За мен всеки трябва да бъде себе си и да не му пука какво ще кажат останалите,защото е много по-лесно да играеш някаква роля,но е по трудно да бъдеш себе си,но това носи по голяма наслада. :)

лесно е да се каже човек да бъде себеси без да му пука какво ще кажат другите за него лично аз съм правил опит да бъда себеси единственното което видях бяха подигравки и обиди даже и тук вече не споделям проблемите си защото преди време пуснах една тема в която изразих цялата си болка и това което ми казаха повечето така наречените "компетентни" хора беше че съм педал, шизофреник(защото бях писал в 3-то лице за себеси), кретен, тъпо емо пращаха ме също така да си режа вените и както бях испаднал в страшна депресия знаеш ли колко готино ми стана като ми написаха всичко това опитвал съм се да говоря и с така наречените ми приятели ама и там нищо ефекта беше че си останах сам такаче по добре е човек да играе роля отколкото да бъде себеси поне в отношение на чувствата
Едно ще ти кажа не трябва толкова да ти пука какво мислят някакви олигофрени за теб.Да наистина е гадно,но докато не го осъзнаеш само ще ти вреди,с толкова много идиоти ще се сблъскаш в живота си че си нямаш на идея,но един човек винаги може да "затапи" идиота.

то че нетрябва нетрябва ама не е много есно цял живот да слушаш подигравките на другите но ще се опиам да не играя роля но необещавам резултат и да така е пълно е с идиоти навсякаде накадето се обърнеш

Lord_Of_The_Night
07-15-2008, 17:41
За мен всеки трябва да бъде себе си и да не му пука какво ще кажат останалите,защото е много по-лесно да играеш някаква роля,но е по трудно да бъдеш себе си,но това носи по голяма наслада. :)

лесно е да се каже човек да бъде себеси без да му пука какво ще кажат другите за него лично аз съм правил опит да бъда себеси единственното което видях бяха подигравки и обиди даже и тук вече не споделям проблемите си защото преди време пуснах една тема в която изразих цялата си болка и това което ми казаха повечето така наречените "компетентни" хора беше че съм педал, шизофреник(защото бях писал в 3-то лице за себеси), кретен, тъпо емо пращаха ме също така да си режа вените и както бях испаднал в страшна депресия знаеш ли колко готино ми стана като ми написаха всичко това опитвал съм се да говоря и с така наречените ми приятели ама и там нищо ефекта беше че си останах сам такаче по добре е човек да играе роля отколкото да бъде себеси поне в отношение на чувствата
Едно ще ти кажа не трябва толкова да ти пука какво мислят някакви олигофрени за теб.Да наистина е гадно,но докато не го осъзнаеш само ще ти вреди,с толкова много идиоти ще се сблъскаш в живота си че си нямаш на идея,но един човек винаги може да "затапи" идиота.

то че нетрябва нетрябва ама не е много есно цял живот да слушаш подигравките на другите но ще се опиам да не играя роля но необещавам резултат и да така е пълно е с идиоти навсякаде накадето се обърнеш
Никой не е казал че е лесно,но винаги има начин да накараш един идиот да замалчи вярвай ми.И те ще се осъзнаят след време.Важното е да държиш на своето,колкото и да е трудно след време хората ще започнат даже повече да те уважават,защото не играеш някакви роли,а си просто себе си и товага ще си кажеш ето аз отстоявах принципите си и вярвай ми тогава ще изпиташ по-голяма наслада.

ivakavlad
07-15-2008, 17:51
а дай боже след толкова болка и страдание да дойде и найто време благодаря почувствах се по добре :)

`loretka`
07-15-2008, 17:57
аз пък мисля,че за да бъдеш себе си изцяло трябва да си самоуверен,да не ти пука за чуждото мнение,общо взето да предпочиташ себе си пред другите,в смисъл такъв примерно да си отстояваш принципите,въпреки че няма да се хареса на някой и така.Относно това,че си крием чувствата това понякога ни се налага,защото не сме сигурни дали другите ще ни разберат или поради някаква друга причина.Аз лично предпочитам да си кажа какво ме тормози,но пък не винаги го правя.

Lord_Of_The_Night
07-15-2008, 18:06
а дай боже след толкова болка и страдание да дойде и найто време благодаря почувствах се по добре :)
Няма дай боже бъди сигурен че след време всичко ще се нареди,важното е да вярваш в това. :)

Weedey
07-16-2008, 11:02
На мен ми е ясно, че е за "зашита", чудно ми е, защо трябва да се защитаваме от уж най-близките ни хора...
_________________

Защото в повечето случай "Най-Близките" ни хора се оказват гадовете които се смеят на всяко твое нещастие! Поне при мен е така де... незнам как са вашите фр, но наскоро се появи един от законите на Мърфи... и разбрах че колкото и гаден да е живота все пак имам няколко приятеля...
Така че внимавайте пред кого какво споделяте и да не ви пука от смрадовете които се смеят на това че ви е тежко... ;)

_FaShIoN_
07-16-2008, 11:15
Да така е,трябва да сме естествени и да показваме чувствата си...но много хора крият чувствата си,защото някои хора ги използват срещу самите тях и то хора,които обичат,а от това ги боли още повече... :)

F_CK_all_I_need_is_U
07-16-2008, 11:16
Budete sebe si,ve4e ima dostatu4no drygi xora :smt003

unicorn_f
07-16-2008, 14:07
м да прав/а си,но има и някои неща заради които наистина не си струва да се плаче!

mhmhmhmhm
07-16-2008, 14:14
заеби ги ти тия глупавите от скайпа :-o

punkrock
07-16-2008, 14:29
Еми какво да се прави. Просто някои ги е страх да си признаят истината и затова.
Или пък гаджето им ги е скъсало и те за да се направят, че не им пука и че им е било все тая си ги пишат тея надписи: "Гадна кучка без сърце" или култовото "Кучка съм, ама не твоята".8-)


П.П. Аз на профила ми в скайп нищо не пиша... все ми е тая

pam1
07-16-2008, 15:50
не е нужно никак даже :)

BaiToq
07-16-2008, 18:17
]Винаги ми е било чудно, защо трябва, когато сме нарананени да казваме, че не ни пука....Погледнете например профилите в skype, когато 1 момиче е влюбено и има връзка се е написало Мацката на еди кой си или Ангелчето на незнам си кой, когато вече не са заедно, момичето става "Гадна кучка без сърце"...Защо, когато споделш на някой, че се чувстваш зле заради постъпката на някой спрямо теб, получаваш критики от рода на "много си зле, как може да плачеш за тоя идиот.." и пр...
Мисля, че е излишно да се правим, на каквито не сме и да не даваме воля на истинските си чувства само за да докажем някому нещо....
Кажете вие какво мислите :)
Много си права,но много хора са лицемерни
и искат да изглеждат силни ли,ддз.
И на мен ми е смешно като почнат да се пишат лични
работи,така че да бъдат видяни от всички.
Смешно е,тъпо е...

Virtuallll
07-16-2008, 20:33
Да ако целите да сте център на вниманието или да си избивате комплексите за сметка на други хора...

`'Sweety`'
07-19-2008, 13:19
доста правилно ,за съжаление:)

didi_baby
07-19-2008, 20:43
Днес всичко е толкова изкуствено...не понасям такива хора които се мислят за "силни" а същевременно не са...

donkihot
07-19-2008, 21:13
найстина не се опитвай да промениш хората..и не слагай вси4ки от общ знаменател..аз имам истински приятели,на които като им се оплаквам и дори като им пла4а на рамото не винят другия,а се стараят да разберат моята болка,защото преди вси4ко щом ме е наранил някой зна4и ми е пукало за него...а не мога да спра да оби4ам някой просто защото той е направил еди какво си..