PDA

View Full Version : Добавки през лятото?



Johny1407
07-15-2008, 18:52
Тренирам фитнес от около 1 месец и вече смятам да започвам да взимам добавки. Някой хора обаче ми казват че през лятото ефектът им е по слаб и няма смисъл. Наистина ли по това време е безмислено да взимам добавки или е долу горе същото както и през останалата част от годината? Иначе, аз съм на 14 години, 60кг, 170см. Ориентирал съм се към комбинацията Сурватъчен Протеин-Креатин-Глутамин и искам максимално бърз напредък.

machine
07-15-2008, 20:20
Добавките фи взимай периода есен-пролет.Сега трудно се качва маса.Ти тренираш от месец и вече на добавки искаш.Добавките могат да се взимат лятото,но само като си натрупал достатъчно маса и искаш да задържиш резултата,а от твоя опит нямаш толкова маса.
Моят съвет е да ги почнеш през есента и да ти е следното:гейнер вместо суроватка,аминокиселини,кр еатин,глутамин и таурин.Ако искаш по-тънко махаме креатина и таурина.

Andreev
07-15-2008, 20:32
моето мнение е,че тея добавки са пълна простотия ...
като искаш мускули - ходи си на фитнес спортувай сериозно. с тея добавки освен да си съкратиш живота друго няма да направиш.Тая химия е мега вредна. Не че съм кой знае колко по-голям от теб ама с поведението ти ме изумяваш - ходиш един месец на фитнес и вече стана новия рони колман (ако така се казваше). моя съвет е не взимай добавки малак си ще ти писне след 6-7 месеца и ще съжаляваш че си взимал 8)

machine
07-15-2008, 20:44
прав си той няма стажа за добавки.Те принципно се пият,когато човек е достигнал максимално генетичният си потенциал чрез правилни тренировки и режими на възстановяване и на хранене.

Добавките не са вредни.Получават се чрез синтезиране по химичен път,но в тях няма с ъставки,които са забранени и вредни за тялото.Това са витамини,минерали и киселини,които се синтезират и образуват в тялото в малки количества,но за да се получи от тях желаното действие количеството им трябва да бъде превишено.А и не всички минерали и витамини можем да получим чрез храната.
[/quote]

tuzaro
07-15-2008, 21:04
не взимай нищо, прозто яж повече 8)

Myrth
07-15-2008, 22:05
Няма нищо лошо да взимаш добавки...освен едно. "Разглезваш си тялото". Мога да се хвана на бас, че нямаш достатъчно добро хранене за трупане на мускулатура. Замисли се поне дали на закуска ядеш по 8-10 белтъка? И дали поемаш достатъчно въглехидрати, за да поддържаш положителен калориен баланс? Вероятно не.

Така че, яж като животно и не си давай парите за добавки, а вече когато прогреса не е същия, тогава помисли за тях.

Ако пък наистина имаш пари и желание си направи супер режим на хранене + добавки според целите ти. Това е идеалният случай и няма нищо лошо, стига да не разчиташ само на добавките. Няма да излезе нищо ;)

За хормонални препарати недей и помисля :D

ShadyRecords
07-16-2008, 10:44
моето мнение е,че тея добавки са пълна простотия ...
като искаш мускули - ходи си на фитнес спортувай сериозно. с тея добавки освен да си съкратиш живота друго няма да направиш.Тая химия е мега вредна. Не че съм кой знае колко по-голям от теб ама с поведението ти ме изумяваш - ходиш един месец на фитнес и вече стана новия рони колман (ако така се казваше). моя съвет е не взимай добавки малак си ще ти писне след 6-7 месеца и ще съжаляваш че си взимал 8)


Аре мнение от хора който не са стъпвали в зала няма нужда добавките ще му съкратят живота ти ненормален ли си ? тва не са AC (анаболни стероиди) първо той няма стажа за добавки 1 месец не е нищо използвай началния си потенциал като го минеш тогава си вземи 1 протейнче и 1 креатин зависи кво целиш но първо протеина креатина по късно добавките не са стероиди няма да ти навредят просто си ги пиеш както е написано на опаковката. Поздрави

Andreev
07-16-2008, 11:52
моето мнение е,че тея добавки са пълна простотия ...
като искаш мускули - ходи си на фитнес спортувай сериозно. с тея добавки освен да си съкратиш живота друго няма да направиш.Тая химия е мега вредна. Не че съм кой знае колко по-голям от теб ама с поведението ти ме изумяваш - ходиш един месец на фитнес и вече стана новия рони колман (ако така се казваше). моя съвет е не взимай добавки малак си ще ти писне след 6-7 месеца и ще съжаляваш че си взимал 8)


Аре мнение от хора който не са стъпвали в зала няма нужда добавките ще му съкратят живота ти ненормален ли си ? тва не са AC (анаболни стероиди) първо той няма стажа за добавки 1 месец не е нищо използвай началния си потенциал като го минеш тогава си вземи 1 протейнче и 1 креатин зависи кво целиш но първо протеина креатина по късно добавките не са стероиди няма да ти навредят просто си ги пиеш както е написано на опаковката. Поздрави

хаха умник през ден съм там :razz: , а с тея добавки като му писне след половин година и като спре да ходи на фитнес ще е като буре :grin:

Myrth
07-16-2008, 12:42
Андреев, че няма да е като буре, няма да е, ама ще си е дал парите, което не е никак малко.

DJACK
07-16-2008, 19:42
И всичките ми приятели казват хапчетата са вредни пък каквото щеш миговори ? чета в някой страни креатина го мсилят за допинг и е забранен.

Моето мнение че протейнчетата и леките добавки нямат нищо вредно освен ако се прекалява с дозата малко раздразнение на стомаха но за много кратко.
Според мен дори са полезни ако не се храниш качествено .
Лично мое мнение

Аз ще започна да взимам добавки прес есента и измата и малко от пролетта защотото такъв ми е огранизма че е невъзможо да кача маса прес лятото.
Както се казва зимата качваме,пролетта сваляме,а лятото се газарим :razz:

lcl
07-28-2008, 21:05
Органичното се храни с органично...

cSSiE
07-29-2008, 01:05
рано за добавки купи си чисто месо и яж Яж сичко 60 кг са малко :) после зимата можеш да се подкрепиш с добавки но здравото ядене трябва да продължи :) месото му е майката :P
Пс. Лятото не се кача лесно аз например когато започнах бях 64 кГ 1.78 и сега съм 75 Кг (кг ги качих за 1 зима :) ) и сега лятото свалих 1 кило :(

vikc
07-29-2008, 08:19
Правилното хранене е на първо място. Не може да хапваш макдоналдс да взимаш добавки и да очакваш положителни резултати. Мой съвет е да се храниш правилно и да тренираш здраво вече като направиш поне година стаж може да започнеш да взимаш хранителни добавки. :)