PDA

View Full Version : Тичането помага ли



lo0s3r
07-15-2008, 18:49
за забързване на ударите с ръце и крака? също така за ударите с крака би трябвало да ги прави по-силни ? :neutral: или.. ?

Andreev
07-15-2008, 19:07
Боксьор ли искаш да ставаш?По принцип бягането помага за издържливоста. За по-здрави удари - тежести, за по-бързи много повторения. Поне това съм забелязал аз.

lo0s3r
07-15-2008, 19:09
исках на кикбокс да се запиша, но в София неможах да намеря никъде, където тренировки да се провеждат през лятото. сега мисля като започнат и аз да се запиша и поне малко да се подготвя+

pdd
07-15-2008, 20:11
am za po burzi moje bi no za po silni ne za po silen udar moje da vzemesh dve leki girichki i da pravish treaktoriqta na udara ;)

Myrth
07-15-2008, 20:16
Тренирай с тежести, но имай предвид, че силата на удара (това важи за всичко, дори и за джагите ;]]] ) идва от рязката промяна между отпуснатост и стегнатост. Тоест колкото по-отпуснат си, толкова ще бъдеш и по-бърз, а самата съкрушителност идва от увереността при стягането. А за това се изисква една специфична мускулна сила. Тежестите не могат да ти я дадат изцяло, трябва да циклиш яко и по хиляди пъти самите удари.
Ако си решил да тичаш, прави спринтове, те развиват експлозивната сила на краката. Само с това обаче няма да минеш ;)

Поне ще можеш да се ометеш бързо бързо ако ударите не помогнат :P

dimanushka
07-18-2008, 21:40
ti4aneto pomaga za vsi4ko.. izdrujlivost, stqga cqloto tqlo za6toto taka se natovarvat vsi4ki muskuli po tqloto i nai ve4e dupeto i krakata, su6to se gorqt mn kalorii i sledovatelno se slabee, za zdrave da ne se boleduva, za refleks, za burzina... vsi4ko koeto ti doide na akula. ti4aneto pomaga

DJACK
07-19-2008, 07:55
И най вече ефекта не е само докато тичаш а и прес останалото време прес целия ден ,забързва ти метаболизма :D

SiegHeil
07-19-2008, 16:41
am za po burzi moje bi no za po silni ne za po silen udar moje da vzemesh dve leki girichki i da pravish treaktoriqta na udara ;)
хх..да ти имам съвета :D :D

Тичането помага за издръжливост и за силата на краката..а и от тичане като свалиш мазнините ще придобиеш известна бързина..
А за бърз удар точно ти трябват 2 леки гири и биеш във въздуха възможно най бързо..резултатите са моментални..
За силен удар се правят няколко повторения(2-4) с максимални килограми...

lebron23
07-19-2008, 21:53
Боксьор ли искаш да ставаш?По принцип бягането помага за издържливоста. За по-здрави удари - тежести, за по-бързи много повторения. Поне това съм забелязал аз.
+1