PDA

View Full Version : Има ли някфо мазило за пъпки,с което да минат до 2-3 дена? :



monityY
07-16-2008, 05:17
Има ли нещо за пъпки..От което като се намажа до 2-3 дена макс да изчезне пъпката напълно..Питам защото ми е спешно..Независимо от цената ако има нещо с което мога да се намажа и дадена пъпка да мине е така за максимално кратко време..Моля ви кажете..Просто да питам дали има нещо такова за БЪРЗ ефект! Може въпроса да ми е тъп..Ама все пак да проверя ;)

adizitk1
07-16-2008, 05:34
Въпросът ти не е тъп,в никакъв случай!Пробвай със салицилов спирт,с крем Здраве или с онова малко гелче на Clean & Clear,което намалява пъпките до 4 часа.

monityY
07-16-2008, 05:42
Въпросът ти не е тъп,в никакъв случай!Пробвай със салицилов спирт,с крем Здраве или с онова малко гелче на Clean & Clear,което намалява пъпките до 4 часа.

Хм... Крем здраве и салициловия спирт нямат толкова бърз ефект колкото ми трябва на мен.. Но виж за гелчето може да си го взема.. Стига някой да не даде по добър отговор по темата :) Мерси.

adizitk1
07-16-2008, 05:50
Съжалявам,ако не съм дала изчерпателен отговор. :oops: Ето какво можеш да пробваш със салициловия спирт-взимаш една клечка за уши,хууубаво я напояваш и в продължение на колкото издържиш минути я държиш на пъпката.От време на време отново я напоявай.Веднъж направих така и след няколко минути се обели и толкоз,нямаше я,но друг е въпросът,че я държах оклоко половин-един час. :-D След това я намазвам с крем Здраве и вс приключва. :)

mrssmith
07-16-2008, 06:49
много зависи каква е пъпката-подкожна, надута и зачервена, набрала с връхче, разранена...? съгласна съм с adizitk1 , салициловият спирт наистина много добре и бързо изсушава, само че мисля би ти бил най-полезен ако пъпката ти е от гнойните,с връхче.

goldharz
07-16-2008, 06:50
Пробвай с ихтамол ,с една клечка за уши си загребваш малко,слагаш на пъпката,слагаш една лепенка отгоре и този ритуал в продължение на 2-3 вечери :)

fiama
07-16-2008, 06:54
Значи аз от скоро време правя следното: ако имам пъпка, независимо дали по лицето или по гърба, вечер я мажа с Гарниер Пюр 3 в 1, но не го измивам след няколко минути, а си спя така цяла нощ и почиствам чак на сутринта. А бе не знам как става, ама изсушава пъпката, някак си самото петънце, което отстава от нея се бели. Може освен това да съчетаеш и с употребата на крем Здраве. В смисъл след като измиеш мястото намажи с крема. Ако ти се занимава - опитай, може да ти подейства положително, както на мен ;)

firegirlll
07-16-2008, 07:29
Ако вече ползваш серия от определена марка козметика и си остановила, че ти действа добре на кожата, може да си вземеш и крема за бързо отстраняване на акне от същата серия ;) Ако не си, отиди в магазина и разгледай кой крем за какъв тип кожа е предназначен :) Успех.

BoRe
07-16-2008, 07:44
Значи аз от скоро време правя следното: ако имам пъпка, независимо дали по лицето или по гърба, вечер я мажа с Гарниер Пюр 3 в 1, но не го измивам след няколко минути, а си спя така цяла нощ и почиствам чак на сутринта. А бе не знам как става, ама изсушава пъпката, някак си самото петънце, което отстава от нея се бели. Може освен това да съчетаеш и с употребата на крем Здраве. В смисъл след като измиеш мястото намажи с крема. Ако ти се занимава - опитай, може да ти подейства положително, както на мен ;)
не бях се замислял
има малко логика но все пак ако няккъф силен крема дали на сутринта няма да се сабудиш с дупка в главата :grin: :grin:

monityY
07-16-2008, 07:58
Хм мерси за изчерпателните отговори..Ще пробвам по тия начина и ще видим дали ще мине до петък-събота.. :) Иначе пъпките са 2 една до друга с гнойно връхче аз ги стисках,стисках щото не се понасям така... и сега е едно зачервено,леко подуто...ГРОЗОТИЯ :( :(

bonbonkata011
07-16-2008, 08:02
http://www.prikachi.com/files/240961P.jpg
ето това мазило ги маха можеш да го намериш в аптеките много е хубаво и струва около 7-8лева айде успех :)

monityY
07-16-2008, 08:03
http://www.prikachi.com/files/240961P.jpg
ето това мазило ги маха можеш да го намериш в аптеките много е хубаво и струва около 7-8лева айде успех :)

Поне ако дам 7-8 лв за него ще има ли бърз ефект... и после да не остане и следа от пъпката?! За да знам струва ли си.. :?

monityY
07-16-2008, 21:20
Малеее как побеля.. Тфа май не се маха лесно бялото дет се образува.. Иначе пъпките нз... ся са си бели ама нз..

sladkъ_mackъ
07-16-2008, 21:28
http://www.prikachi.com/files/240961P.jpg
ето това мазило ги маха можеш да го намериш в аптеките много е хубаво и струва около 7-8лева айде успех :) :? не ми изглежда надеждно :? що просто не си сложиш за момента(явно е среща или нещо важно) фдт или коректор или пудра?? по лесно е ;-)

monityY
07-16-2008, 21:46
http://www.prikachi.com/files/240961P.jpg
ето това мазило ги маха можеш да го намериш в аптеките много е хубаво и струва около 7-8лева айде успех :) :? не ми изглежда надеждно :? що просто не си сложиш за момента(явно е среща или нещо важно) фдт или коректор или пудра?? по лесно е ;-)

Аз фдт и пудра слагам винаги..Ама точно тия ранички дет се образуваха ся почнаха да се белят някфи червени гадни и с фдт и пудрата супер грозно изглежда някфо белещо..Аз пак ще си сложа де ..Ама исках да направя нещо по въпроса та да се махнат направо ;)

monityY
07-16-2008, 22:05
ОЩЕ ПО ЛОША НОВИНА :shock: На дупчицата която се беше образувала в средата на едната раничка.. Щот аз от пъпка я напраих верно на раничка...След като държах салициловия спирт 20 мин ли колко нз се появи кяфяво петънце.. Се 1 имам бемка..И някакво ужасно не се мага..Дали не стана нещо от тоя спирт..Дали ще се махне това петънце за 2 дена..Божее ужас...А относно другата пъпчица дето беше до тази..Дупчицата си седи пак с някфо петънце кафявко ама някфо микроскопично..Абе нз ама тфа големичкото ми вади очите..Искам да го махна..УоУуу :shock:

taamara
07-16-2008, 22:10
Ами има едно кремче Pally се казва http://www.prikachi.com/files/242774B.jpg лев и нещо е, но изсушава кожата, по принцип се води избелващ крем, но срещу пъпки на мен поне много ми помага

И Витасин http://www.prikachi.com/files/242776V.jpg от аптеките около 3 лв. е

nekaflude
07-16-2008, 22:10
да това кафявото се появява винаги.. и на мен ми се е появявало. маха се за 1 ден.. максимум!

monityY
07-16-2008, 22:13
да това кафявото се появява винаги.. и на мен ми се е появявало. маха се за 1 ден.. максимум!

Аа успокои ме.. пХууу а като се махне ще се запълни ли дупчицата на която се намира..Смис ше зарасне ли или.. Щот все пак целта е да мине напълно до 3 дена .. :?

taamara
07-16-2008, 22:13
По-внимателно със салициловия спирт...

Cherlotte
07-16-2008, 22:13
Ще се махне това кафявото, най-вероятно ще се обели. А иначе - и спирта, и тези мазила малките (Clean&Clear, Eveline ...) изсушават пъпката, кожата се бели отдолу остава по-здрава и светла кожа (може да е по-тъмна все още, но чак толкова бързо не става). Това със спирта има ефект пробвала съм го, това с гелчето - също. А ихтиолът е за изсмукване на гной. :) И на мен много пъти ми се е случвало да разчовъркам някоя пъпка и да стане по-зле отколкото е била. Мажи се както ти казаха със спирта или с гелчето по 1-2 пъти на ден (дръж повечко време,ако е клечка със спирт, но само на съответното място), после с някакво кремче и ще мине. А и без това каза,че отгоре ще слагаш фон дьо тен и пудра. :)

monityY
07-17-2008, 16:42
Охх.. Днеска стана по зле.. Посиня малко около пъпчиците,разрани ми се надолу и по устната малко..Ужасно е....!!!! ;( .. Нз ся баба ми вика паста за зъби че помагало,то някфо кат херпес ли ддз.. Намазах се..После ше си напрая маска с хума.После пак с тоя спирт ше се мажа..После с крем здраве..После със Зенерит с което си се мажа редовно..После ше се намажа с Гарниер Пюр 3 в 1.. Макар че гледам отзад на тубичката пише че е за черни точки..Ама карай.. Все пак вие ми го препоръчахте .. Ще седя с него цяла нощ и на сутринта пак ще се намажа с крем Здраве..Е как ви се струва тая процедура? Ще мине ли уааа ужас...Ужасно проблемна кожа имам направооооооооо :(

mishaaaaa
07-17-2008, 16:51
Да, да има.
Аз го имам пъпките направо изгарят за 1-2 макс 3 дни.
Казва се Далацин (Dalacin) наистина е много добро.
Има го на таблетки и на мазило, но препоръчвам мазилото, понеже незнам как действат таблетките.
В аптеките се продава, дано съм била полезна, айде чао :)

monityY
07-17-2008, 16:54
Да, да има.
Аз го имам пъпките направо изгарят за 1-2 макс 3 дни.
Казва се Далацин (Dalacin) наистина е много добро.
Има го на таблетки и на мазило, но препоръчвам мазилото, понеже незнам как действат таблетките.
В аптеките се продава, дано съм била полезна, айде чао :)

Ох сумати неща си купих..Направо фалирах вече..Колко струва това? Ще пробвам и него... Нз да не стане пък нещо с толкова много неща дет ги ползвам за да го махна туй чудо

mishaaaaa
07-17-2008, 16:56
Ами, съжелявам, но незнам колко струва :(
Понеже гаджето ми ми го даде да ползвам и аз съм супер доволна от него ... дори сега ще отида да се намажа.
Незнам колко парички е, но провери в някоя аптека, ако не е скъпо много си го вземи ... :) УСПЕХ!

pyfpaff
07-17-2008, 22:19
Pally ...tova kremche e super evtino..az lichno sum dovolna ot nego..no izbqgvam da go slagam na veche razchopleni pypki...

Divna
07-17-2008, 22:40
Първак ракия, изгарят моментално :grin:
Отначало мястото ще се зачерви, но като си направиш маска и се намажеш с крем Здраве след 3 дни няма да ги има :)
Само не ги човъркай, щот допълнително ще се разранят и ще засегнеш кожата около тях :)
След тва се намажи с тоник на СПИРТНА основа и въпросът ти е решен :)
Можеш да стриеш няколко хапчета Аспирин в една чаша, да добавиш няколко капки вода докато стане на каша и да се намажеш, повърхността ще заздравее и предотвратява от поява на нови досадници 8)

Puky
07-17-2008, 22:51
Зенерит .. Това е решението за 2 дена струва 15 кинта .. ама е супер ..
Ама като гледам вече мнението ми няма ефект защото двата дни са минали.. :-D

monityY
07-18-2008, 09:15
2 дена минаха да..А пъпчиците леко са хванали коричка.. Не ме греят те в момента..Положението е много по сериозно..Около тях имам голямо лилаво петно някакво..Незнам от какво,разранила ми се е и горната част на устната.. Мазах се с всичко което описах по горе ..Няма ефект..Боли,щипе НЕ И НЕ.. Са отивам в аптеката да питам нещо херпеси или нз какво,ще го покажа какво е положението.. Да го види и да си зема нещо специално за тфа..Ох нее за съжаление не стана както исках да мине,а стана мега по зле..И имам чуството че спирта дет го държах оня ден е виновен за всичко..От тогава ми стана така..Направо ще СЕ ГРЪМНАААААААААААААААААААА АААААААААААААААА

o0ps
07-18-2008, 11:56
Еми да, прекалила си със спирта и си си изгорила не само пъпката, а и здравата кожа около нея. И аз съм го правила този номер, но не съм държала спирта 20 минути, а около 10, и кожата ми само се разранява леко. Няма да е херпес, а по-скоро и устната си си изгорила. Ама все пак ще видиш какво ще ти кажат в аптека и другия път не прави такива глупости. Тя за 2 дена сама щеше да си мине пъпката. :?

monityY
07-19-2008, 08:27
Еми да, прекалила си със спирта и си си изгорила не само пъпката, а и здравата кожа около нея. И аз съм го правила този номер, но не съм държала спирта 20 минути, а около 10, и кожата ми само се разранява леко. Няма да е херпес, а по-скоро и устната си си изгорила. Ама все пак ще видиш какво ще ти кажат в аптека и другия път не прави такива глупости. Тя за 2 дена сама щеше да си мине пъпката. :?

Отидох направо до личната лекарка..И каза че е херпес..Или поне аз така разбрах..Предписа ми едни бая скъпи хапчета,както и кремче и ся съм се побуркала тука...Срам ме е да излезна на улицата ужас... УЖАСССССССССССС :cry: Толкова ме е яд..Ако не беше това чудо,ся понеделника щеше да е най-хубавия ми ден,но уви...Във вторник съм на контролен преглед..Което значи че сигурно и до тогава няма да мине уааааааааааааа :cry:

dji
07-19-2008, 09:45
Колко % трябва да е салициловия спирт?

Tedcho
07-23-2008, 12:24
iskam da pitam neshto za da ne otvarqm nova tema ima li nqkfo mazilo ili tam s neshto da si miq liceto za da ne mi e mazna kojata ne q ponasqm :? :? :o :o :o :(
mersi predvaritelno :-) :)

sLaDkA_GrEsHkA
07-23-2008, 14:39
da beshe otishla oshte v na4aloto na kozmetik.... :(

GbSy
07-23-2008, 15:28
iskam da pitam neshto za da ne otvarqm nova tema ima li nqkfo mazilo ili tam s neshto da si miq liceto za da ne mi e mazna kojata ne q ponasqm :? :? :o :o :o :(
mersi predvaritelno :-) :)

Ами пробвай синьото кремче на ЕLEA.
То е за мазна кожа, проблемна, пъпки и т.н.
От него не ми се омазнява вече толкова.
Иначе кажете това с Гарниера през ноща ефикасно ли е, че и аз се побърках с тия пъпки.
Са ми излиза няква гадна на брадата, и е червена, пък връх няма...
Направооо... :-x

Tedcho
07-23-2008, 16:03
iskam da pitam neshto za da ne otvarqm nova tema ima li nqkfo mazilo ili tam s neshto da si miq liceto za da ne mi e mazna kojata ne q ponasqm :? :? :o :o :o :(
mersi predvaritelno :-) :)

Ами пробвай синьото кремче на ЕLEA.
То е за мазна кожа, проблемна, пъпки и т.н.
От него не ми се омазнява вече толкова.
Иначе кажете това с Гарниера през ноща ефикасно ли е, че и аз се побърках с тия пъпки.
Са ми излиза няква гадна на брадата, и е червена, пък връх няма...
Направооо... :-x
mersi :-) a cena moje li da mi kajesh :)

LaDy_DaQnA
07-23-2008, 16:40
ае тва е просто херпес на вс може да се случи кфо се филмираш

GbSy
07-23-2008, 19:18
iskam da pitam neshto za da ne otvarqm nova tema ima li nqkfo mazilo ili tam s neshto da si miq liceto za da ne mi e mazna kojata ne q ponasqm :? :? :o :o :o :(
mersi predvaritelno :-) :)

Ами пробвай синьото кремче на ЕLEA.
То е за мазна кожа, проблемна, пъпки и т.н.
От него не ми се омазнява вече толкова.
Иначе кажете това с Гарниера през ноща ефикасно ли е, че и аз се побърках с тия пъпки.
Са ми излиза няква гадна на брадата, и е червена, пък връх няма...
Направооо... :-x
mersi :-) a cena moje li da mi kajesh :)

Предполагам, че е към 5 лв.

Tedcho
07-23-2008, 20:13
iskam da pitam neshto za da ne otvarqm nova tema ima li nqkfo mazilo ili tam s neshto da si miq liceto za da ne mi e mazna kojata ne q ponasqm :? :? :o :o :o :(
mersi predvaritelno :-) :)

Ами пробвай синьото кремче на ЕLEA.
То е за мазна кожа, проблемна, пъпки и т.н.
От него не ми се омазнява вече толкова.
Иначе кажете това с Гарниера през ноща ефикасно ли е, че и аз се побърках с тия пъпки.
Са ми излиза няква гадна на брадата, и е червена, пък връх няма...
Направооо... :-x
mersi :-) a cena moje li da mi kajesh :)

Предполагам, че е към 5 лв.
ms mn ytre otivam da si do vzema :D

BoRe
07-23-2008, 20:57
Еми да, прекалила си със спирта и си си изгорила не само пъпката, а и здравата кожа около нея. И аз съм го правила този номер, но не съм държала спирта 20 минути, а около 10, и кожата ми само се разранява леко. Няма да е херпес, а по-скоро и устната си си изгорила. Ама все пак ще видиш какво ще ти кажат в аптека и другия път не прави такива глупости. Тя за 2 дена сама щеше да си мине пъпката. :?

Отидох направо до личната лекарка..И каза че е херпес..Или поне аз така разбрах..Предписа ми едни бая скъпи хапчета,както и кремче и ся съм се побуркала тука...Срам ме е да излезна на улицата ужас... УЖАСССССССССССС :cry: Толкова ме е яд..Ако не беше това чудо,ся понеделника щеше да е най-хубавия ми ден,но уви...Във вторник съм на контролен преглед..Което значи че сигурно и до тогава няма да мине уааааааааааааа :cry:
Ползвай презарватив бе момиче. Утре не дай боже сифилис ше си доомъкнеш. :X Тогава ще търсих хапчетата ама ги няма . :D ще те боли дупето от пеницилиновите инджекции :booooomb:

sexy_glezla
07-24-2008, 10:52
prosto moje6 da polzva6 prudukta na Clinique-Anti Blumish 3 Step System-vqrno e 4e e malko skapi4ko,no ako go polzva6 redovno nqma da ima6 nikakav problem s papkite :)kazvam go ot sobstven opit.Mn dobra seriq e i deistva :)

Tedcho
07-24-2008, 15:45
Еми да, прекалила си със спирта и си си изгорила не само пъпката, а и здравата кожа около нея. И аз съм го правила този номер, но не съм държала спирта 20 минути, а около 10, и кожата ми само се разранява леко. Няма да е херпес, а по-скоро и устната си си изгорила. Ама все пак ще видиш какво ще ти кажат в аптека и другия път не прави такива глупости. Тя за 2 дена сама щеше да си мине пъпката. :?
kolko min trqbva da se darji za da ne se razrani :-D

monityY
07-26-2008, 22:19
Опраи ми се херпесчето,мерси на всички :) И да ви кажа това което ми каза лекарката,макар повечето да го знаете...НИКОГА не стискайте пъпка от устната на горе..Може да стане мн страшно,като при мен..А и тфа със спирта няя да го правя никога повече,защото няма начин да не се засегне дори и леко кожата около пъпчицата.. Ето при мен стана мега зле,но се оправих :) Тенкс още 1 път на всички :)