PDA

View Full Version : Обезкосмяването на интимни части - не поредната глупава тема



L31h4z
07-16-2008, 10:31
Убеден съм, че има хиляда подобни теми из форума, но това, което искам да попитам е доста конкретно и ще се радвам на няколко интелигентни отговора, които да изчерпят темата.
Въпросите ми са няколко:
1.Добра идея ли е обезкосмяването с пинсета (моля, не ми предлагайте кола-маска, камо ли епилатор - предпочитам по малко болка за по-дълго време, вместо много болка наведнъж - решил съм, че ако няма да е бръснене/крем депилатоар, ще отделя малко време с пинсетката, вместо по малко време на всеки няколко дни за другия нетраен метод), особено за космите в основата на инструмента и тестисите? Пробвах малко, болката не е никак ужасна, крайно търпима е, зачервяването е в рамките на няколко часа...Това, което ме притеснява е лекото кръвотечение (е става въпрос за една кървава точица след махане на косъма, не за кръвотечение, което се налага да спирам с марля) при по-големичките косъмчета и дали е безопасно що се отнася до тези части от...ами интимните части.
2.Другият ми въпрос е в случай, че получа положителен отговор на първото ми запитване: Какъв е най-добрият начин за махане на косъмчетата?
Например:
Дали първо да се обръсна и да изчакам да порастнат и тогава да ги скубя или да ги подкъся и да скубя така?
Дали да скубя по-посока на косъма или обратно?
Дали да ползвам някакво успокояващо кремче, дали да си взема един горещ душ преди това, дали "еди какво си" и т.н.т.?
Абе, в общи линии ще съм ви благодарен да разясните въпроса и да ми дадете някой друг полезен съвет. :)
Благодаря предварително. :) :) :) :)

Nadelina
07-16-2008, 10:35
S pinseta i az sym go pravila, ama me zabolqva vrata i se otkazvam byrzo. Inache varianta si e udachen. Vzemi si goresht dush predi tova, shte ti omekne kojata i nqma da boli tolkova i shte izlizat po lesno. Podkysi gi predi tova i zapochvai. A za posokata...tova e pinseta, nqma znachenie nakyde rastat.

ell_ownz
07-16-2008, 10:49
saglasna sam s Nedelina, no mislq 4e trqbva da se skubqt po posoka na rasteja.ina4e i az sum go pravila, no e mn dosadno...v nikakav slu4ai ne gi brusni, zashtoto kato porasnat posle stava ujas

remember_me
07-16-2008, 10:57
mi az se brasna. i az sam na mnenieto 4e skola maska i s epilator e golqma bolka :D s pinsetata az izob6to ne se vijdam. syper dosadna rabota e spored mene. nai malko 6te ti trqbvat 2h ako li ne pove4e. no 6tom iska6 s pinseta naistina e po dobre da si vzeme6 edni topal dy6 po lesno 6te gi mahne6. ako sa dalgi gi podreji taka po lesno 6te gi mahne6 :)

WaterLilly
07-16-2008, 11:00
Аз предпочитам депилатоар, защото няма болка, но пък е доста нетрайно и растат много бързо. От него нито намаляват космите както при епилирането, нито се увеличават като при бръсненето.

CuteBaby
07-16-2008, 12:15
Аз ги махам с епилатор,но преди да по4на с епилатора ги махнах веднъж с пинсета...наистина е досадно но има ефект и щом това е твоето решение ;) Хубаво е да си вземеш топъл душ преди това и след това да се намажеш с някакво успокояващо кремче,а посоката мисля че е по-добре по посока на растежа на косъма да ги махаш ;) успех

Liar
07-16-2008, 13:24
Напротив.Това е поредната глупава тема...Пък и не можа ли да пишеш в някоя стара ами нова трябваше да отваряш..Щот са мн малко другите нали...
1.Можеш да използваш пинсета щом имаш търпение.От малко кръвчица няма да умреш.Просто косъма е бил дебел и ти си дръпнал мн рязко.
2.Да ги подкъсиш и тогава да скубиш.В коя посока скубеш няма значение.
3.Преди да започнеш си вземи душ,а след като свършиш се намажи с някакъв крем срещу кожни раздразнения.Например Здраве.Той е мултифункционален xd а и е 1-2лв.Може и да се мажеш с крем срещу подкожни косми,защото ако ти се появят ще ти е много неприятно.

fiama
07-16-2008, 16:20
Според мен най-удачно е първо да си вземеш топъл душ. Може да си избръснеш космите, няколко дена след това, като понабодат, да ги махнеш с пинсета, щом имаш нерви за това. Не мисля, че кръвта е някакъв проблем. След епилацията намажи с някое успокояващо кремче, а може и с лосион за бебета - поне ще си сигурен, че няма да раздразни кожата.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-16-2008, 17:09
Дотук казаха всичко, аз само ще допълня, че с пинсета се скубят по посока на растежа и така..

Marge
07-17-2008, 09:55
Че те с пинсета или се скубят или не, кво е тва по посока на косъма, по обратна посока хахаха
Значи ако имаш нерви си ги махай с пинсета, няма лошо, не ги бръсни първо, само се подкастри ;) Преди това е хубаво да си вземеш горещ душ да се разкиснеш хубаво.
Между другото това с пинсетата е само временно решение, в един момент ще ти писне от тая пинсета и ще трябва да измислиш нещо друго ;)

taina_18
07-17-2008, 10:39
Ами аз ще използвам, че вече има тема за обезкосмяването и ще пиша тук! Въпроса ми е по-специално към момичетата, защото и аз съм момиче! :D Когато си бръснете интимните части как го правите - по посока на растежа на космите или по обратната посока? :-D Защото аз съм пробвала и по двата начина - когато бръсна по посока на растежа, няма голям ефект, а когато бръсна срещу растежа на космите, после имам червени пъпчици в продължение на няколко дни.

Искам да попитам - след всяко бръснене ли, сърби докато израснат косъмчетата?

ra4ence
07-17-2008, 11:30
Използвайте дамските бръсначки,розови са и след това нямам никакви проблеми от рода на кръв и пъпчици, дори да се бръснете през ден-два.

N0_feAR
07-17-2008, 14:03
S pinseta i az sym go pravila, ama me zabolqva vrata i se otkazvam byrzo. Inache varianta si e udachen. Vzemi si goresht dush predi tova, shte ti omekne kojata i nqma da boli tolkova i shte izlizat po lesno. Podkysi gi predi tova i zapochvai. A za posokata...tova e pinseta, nqma znachenie nakyde rastat.
на абсолютно същото мнение съм

SunShinePearl
07-17-2008, 14:09
male hora dnes probvah s epilator 6tqh da umra ot bolka sega 6te dovur6a s pinseta ujas ne vi preporu4vam tva e samo za mazohisti

sLadkaTa_LoRi
07-17-2008, 16:32
Аз ще си позволя да попитам относно бръсненето на Интимните Части.. всички ли се обезкосмяват напълно, като се има предвид, че правите секс или се оставят съвсем малко? Всичките ми приятелки казват различно, но аз искам да видя и вашето мнение? :-o

_DaYa_
07-17-2008, 19:45
Аз ще си позволя да попитам относно бръсненето на Интимните Части.. всички ли се обезкосмяват напълно, като се има предвид, че правите секс или се оставят съвсем малко? Всичките ми приятелки казват различно, но аз искам да видя и вашето мнение? :-o
miii az napalno...za pinsetkata nqmam nervi...za epilatora mn me boli...za depilatoara mn pari...ii brysna se... :/ prejalvam 4ervenite p1p4ici...
predi se opitvah da si pravq formichki :-D zanimavah se super mn vreme s edno syrce...i nakraq nestana i se qdosah :razz:

draki4ka
07-18-2008, 20:36
аз се бръсна но някой може ли да ми каже случайно ми хрумна хубаво ли е да се обръсне6 и тогава с епилатора да махне6 "изцяло"както се кава??? малко зву4и тъпо ама може би и помага :-o :) :)

foreverr
07-18-2008, 20:45
Ами щом като си решил да си ги скубиш с пинсета си ги скуби, но отнема много време.Но все пак щом така искаш.....А иначе по-добре ги подкъсявай с ножичка и после ги скуби.Скуби ги по посока на косъма с по-рязко дърпане.За кремче-ами може да си вземеш ако искаш или ако след процедурата доста те боли или е доста зачервено мястото.А за горещ душ преди това-мисля, че не е нужно.

draki4ka
07-18-2008, 21:15
Ами щом като си решил да си ги скубиш с пинсета си ги скуби, но отнема много време.Но все пак щом така искаш.....А иначе по-добре ги подкъсявай с ножичка и после ги скуби.Скуби ги по посока на косъма с по-рязко дърпане.За кремче-ами може да си вземеш ако искаш или ако след процедурата доста те боли или е доста зачервено мястото.А за горещ душ преди това-мисля, че не е нужно.

може би с студен ду6 4увала съм 4е студеното се замразява поне малко болката :-D :-D :-D ама не ми се вярва :D :D

tdk
07-20-2008, 23:48
Ami probvala sam nqkolko pati parvo boli ve4e vtoriq pat ne mn,ima hubav efekt parvata sedmica,no posle po4vat da izbita i tqrbav da gi 4aka6 i tva e dosta dosadno pak i s pinseta ne moje navsqkade za6toto dosta boli d adarpa6,ami samo po v na4aloto,az sam se naso4ila kam kola maskata 6toto e i po-barzo navednaj mn ,a ne 1 po 1 golqma igar4ka :oops:

ManyG
09-02-2010, 09:31
закърняват ли някой косъмчета при обезкосмяването с пинсета? ти би трябвало да е на принципа на епилатора.

Naik1
09-02-2010, 14:37
До автора:
Ти си момче => не ти пречи, ако не си идеално гладък, нали ? Аз лично ползвам машинка за подстригване и остават къси косъмчета, които никак не ми пречат.Нито боли нито сърби - чиста работа 8-) .Само по "инструмента" мажа крем депилатоар и всичко изгаря.Ако не ми се бяга до аптеката за крема пускам bigche power-a и всичко минава под 5те ножчета + 1 за прецизност 8) .И общо взето така.
Колкото до пинсетаа - пробвал съм я само по лицето(брадата) и няма да ти казвам как изкрещях.. ако е някаква друга болка ще си я изтърпя без проблеми, само че като дръпнах с пинсетата :х все едно косъмът започваше от петата.. отскубнах го и засилих пинсетата в стената и после я гледам, че се изкривила :D От тогава - с пинсета само веждите !
Това ти препоръчвам аз.Не се хаби с епилатори и тем подобни - излишна болка ;) Както казах по-нагоре - ти си момче( момче -> мъж :д ) => не ти пречат късите косъмчета.Аз навсякъде къртя с машинката и съм доволен (само край г*за с крем, че немога да се видя и оставям).
Дано съм помонгал ;)

ОМГФГЩ Темата е от 2008 :shock: :shock: нищо толкова труд положих да го напиша няма да го трия сега 8-)

heiress
09-02-2010, 22:26
Аз нещо не мога да схвана какъв е смисъла да се обезкосмявате с пинсета, при положение, че с епилатор е абсолютно същото с единствената разлика, че отнема много по- малко време...

eleniii
09-03-2010, 09:38
а да ви питам,като отида на козметик за интимните части махат ли ги изцяло,имам предвит на ануса може ли да ми ги махне козметичката.малко ме е срам да питам такива работи,но все пак...момиче съм.

lifelesscorpse
09-03-2010, 13:08
а да ви питам,като отида на козметик за интимните части махат ли ги изцяло,имам предвит на ануса може ли да ми ги махне козметичката.малко ме е срам да питам такива работи,но все пак...момиче съм.


Много ясно,че може да ти ги махне.Всеки път,щом отида на кола-маска моята козметичка маха всичко.Тъпо би изглеждало,ако отпред е голичко и гладко,а отзад... :lol:

Няма от какво да те е срам.Това е нормална процедура.Козметичката е виждала всякакви.Точно от нея не трябва да се притесняваш ;)