PDA

View Full Version : Как да стегна вътрешната част на бедрата - Кажете упражнения



Lip.Gloss
07-16-2008, 15:21
Здравейте! :)
Извинявам се ако темата се повтаря, но търсих и не намерих нищо!

Та въпроса ми е, ще можете ли да ми кажете някакви упражнения за стягане на вътрешната част на бедрата? Аз правя най-различни, но не забелязвам стягане само във вътрешната част! Ако се сещате за нещо по- специялно пишете!
Благодаря ви! :)

albb
07-16-2008, 15:29
Това е упражнение от каланетиката:сядаш на пода и с глезените си обхващаш някаква упора,но краката трябва да са разкрачени на ширината на раменете(може да са леко свити)после започваш да стискаш(сякаш се опитваш са счупиш опората с краката си)и почваш да броиш бавно до 75.Като заякнеш стигаш с бренето до 100(след седмица да речем)това се прави най-много 2 пъти на ден :) УСПЕХ и дано съм ти помогнала

qg0dkata
07-16-2008, 15:30
За вътрешната част на бедрата клек и адуктор машина. Клекът с широк разкрач и пръсти сочещи навън. Внимавай, защото трудно се пази баланс в това положение. Адуктор машината много бавно изпълнение, така че да пазиш напрежението върху мускула през цялото време.
За глутеуса, напади, абдуктор машина и глутеус мост. При машината важи същото относно изпълнението. Глутеус моста може и на един крак да го правиш. Прави го бавно и задържай в горно положение, като се стремиш да стягш мускула. Повторения, колкото можеш. Кардиото, което правиш, би било по-добре да е на степер. След подобна тренировка, според лични наблюдения, човек избягва стълбите поне 2 дни под всякаква форма.


Крачещи напади с дъмбели - няма такова упражнение за оформяне краката като цяло, при клека използваш най - силната част на краката ти - или предната или задната или гъза, при нападите използваш всичко.

Тва са от един друг форум - мнения на хора, които наистина ми харесаха и които са дали наистина много хубави съвети (: Успех.

elena_k
07-16-2008, 16:06
Заставаш до еднин стол слагаш си ходилата от външната страна на крачетата И стискаш колкото можеш дълго :)

vbox4o
07-16-2008, 16:42
elena_k :Заставаш до еднин стол слагаш си ходилата от външната страна на крачетата И стискаш колкото можеш дълго



=; =; =; =;

Lip.Gloss
07-17-2008, 07:20
Благодаря ви за идейте :)

bebo4estvo
06-22-2011, 13:28
ами ножиците помагат(лягаш на земята вдигаш си краката изпънати и ги движиш като ножица)