PDA

View Full Version : Как гледате филми без субтитри???



MoMoXiXi
07-16-2008, 16:32
Здравейте на всички. Из форумите все чета това-> "гледам филми без субтитри" Добре, айде да кажем си 11-12 клас и по-бива да разбираш какво говорят, ама чак път толкова ли сте напред ?!?! Аз УЖ съм в Езикова гимназия , ще бъда 10 клас , нищо не мога да разбера какво говорят! А пък винаги съм била добра по английски! Или си мънкат под носа или говорят много бързо, или диалект....понякога съжалявам защо влязох в тая тъпата гимназия дето нищо не учим! Тази година никаква нова граматика не сме вземали, ама това е др въпрос де, отклоних се от темата .. xD :( :(

Exothermic
07-16-2008, 16:36
С очи.
http://www.pugcasso.com/images/animation_eyes.gif

zvezdichkaaa
07-16-2008, 16:41
Е как нищо не разбираш,аз съм по-малка от теб,но пак горе-долу схващам смисъла.Заслушай се и ще разбереш какво говорят.То и ние нищо не сме взимали по англ. и аз дори от филмите повече научавам сякаш.Като слушам и погледна субтитрите и научавам по някоя и друга реплика :) (това,че някой влагат и по малко лично творчество в субтитрите си е друг въпрос).

MoMoXiXi
07-16-2008, 16:44
Да, да, това че горе-долу схващам смисъла и разбирам за какво говорят-да, но не разбирам всичко-даже не ги и чувам понякога-едно завалено бързо говорят или на диалект...баси мноо съм тъпа, бе :?

fake
07-16-2008, 16:47
ми...ти си го каза поне. :) ^
личи си колко учите:)
ще свикнеш. а може би не. аз лично нямам проблеми, от втори клас уча английски и разбирам всичко от филмите, със субтитри не ги гледам, щото ми пречат.

MoMoXiXi
07-16-2008, 16:48
Хахах :D аз си спомням, че бях единствената, която на Powerpuff girls не само гледаше картинки, а и разбираше нещо. 8-)

MoMoXiXi
07-16-2008, 16:51
ми...ти си го каза поне. :) ^
личи си колко учите:)
ще свикнеш. а може би не. аз лично нямам проблеми, от втори клас уча английски и разбирам всичко от филмите, със субтитри не ги гледам, щото ми пречат.

Ам, аз уча от по-рано-верно си го казах, ама не смятам, че съм кой знае колко зле, поне по английски-в смисъл имало е моменти от целият клас когато само аз съм слушала и съм си учела. Но явно не е достатъчно; сигурно не съм свикнала или както каза може да съм си тъпа.

Pliok0019
07-16-2008, 16:52
Аз горовя по-добре немски, отколкото английски, но се спрям с филмите без субтитри. Не знам езика на добро ниво, не мога да говоря правилно, но г/д разбирам. 10ти клас съм и уча немски.

crazyhair
07-16-2008, 17:06
С очи.
http://www.pugcasso.com/images/animation_eyes.gif
:D :D :D ako ne si nared s o4ite si e samo tvoi problem

yuyuto
07-16-2008, 17:08
Еми и аз като излизат една по една сериите на ОТХ и като я пуснат новата серия и все още няма субтитри, нямам търпение и си ги гледам без... Че говорят на жаргон, говорят, но като изгледаж една-две серии и научиш към 10-15 жаргонни изрази и до там се изчерпват всичките до края на 5 сезон... Всичко се разбира, съвсем елементарен английски език, не сложния, който учим в училище...(използват се само три времена - мин,бъд и сег, никви сегашни перфектни, бъд. времена в миналото и тем подобни...) Същото е и в песните... Не виждам какво сложно виждаш... :(
Мен лично липсата на субтитри изобщо не ме смущава...

yuyuto
07-16-2008, 17:14
С очи.
http://www.pugcasso.com/images/animation_eyes.gif
:D :D :D ako ne si nared s o4ite si e samo tvoi problem
Да ви светна, щот явно се правите на много разбиращи - автора/ката пита как гледаме филми без субтитри, щом гледаме филми без субтитри - значи слушаме речта на героите, а не ги четем от субтитрите... А слушането с кой орган се извършва? С очите ли? :grin:
Пф...

valentinka_1990
07-16-2008, 17:33
Просто това,което учим в училище се различава от говоримия английски.Ние го учим правилно,а те използват много съкращения и диалекти.Като в българския.Чужденците учат,че трябва да казват "Защо" и "Какво",а ние понякога казваме "Що" и "К'во".просто ти трябва малко повече време да им свикнеш на произношението.
Не се притеснявай,че тази година не сте взели никаква граматика.Ние взехме 90 % от необходимото в 8 клас и до сега (11 клас) само доразвиваме знанията си.

SINDEL
07-16-2008, 17:40
:D сладур... Ми като не разбираш и грам английски, няма да гледаш филми без субтитри много ясно...

Exothermic
07-16-2008, 18:01
С очи.
http://www.pugcasso.com/images/animation_eyes.gif
:D :D :D ako ne si nared s o4ite si e samo tvoi problem
Да ви светна, щот явно се правите на много разбиращи - автора/ката пита как гледаме филми без субтитри, щом гледаме филми без субтитри - значи слушаме речта на героите, а не ги четем от субтитрите... А слушането с кой орган се извършва? С очите ли? :grin:
Пф...
Сухар/ка. :? :lol:

07-16-2008, 18:03
Гледам филми със субтитри, само ако съм изморен и ме мързи да слушам к'во говорят... ВЕЧЕ НЕ.
20 минути игра с едни субтитри за АНДРОМЕДА ме отказаха от всякакъв вид субтитри вече.
Да си ебат майката.

FakePlasticTree
07-16-2008, 18:07
Аз съм прецакана в това отношение. Субтитрите ми не излизат на български и не мога да ги оправя, пробвах всичко. И сега се примирих и гледам без субтитри...не разбирам съвсем всичко, но главното го схващам. Пък и не съм много по филмите.

07-16-2008, 18:08
Аз съм прецакана в това отношение. Субтитрите ми не излизат на български и не мога да ги оправя, пробвах всичко. И сега се примирих и гледам без субтитри...не разбирам съвсем всичко, но главното го схващам. Пък и не съм много по филмите.
Днес реших да помонга на някой... :
Кой плейър ползваш? Сложи си ГОМ, няма как да не ти излизат на български?
Я дай още инфо по проблема?

FakePlasticTree
07-16-2008, 18:13
Ам..мерси за желанието. (: ВЛЦ ползвам или уиндоус... И проблемът е от самия компютър, защото нито в Скайпове и т.н. мога да пиша на български, нито субтитрите ми могат да излизат на бг. Пробвала съм онова...нещо, което уж кирилизира, ако компа няма български, ама пак не става...

Saymon90
07-16-2008, 18:17
Е, какво му е странното на това да гледаш без субтитри? Аз мразя български субтитри, защото ме разсейвват... а озвучени на български дори дума да не става. Не обичам чужд превод, защото обикновено е дебилен.
А и не виждам какво чудно има в това, че някой умее да говори и разбира чужд език - той за това се учи. Но ако си мислиш, че "ученето" в училище е достатъчно... особено имайки предвид, че повечето от вас си изкарват оценките с преписване и подскзване и после си мислят, че знаят английски. Успех ;)

MoMoXiXi
07-16-2008, 19:07
Май пак останах неразбрана. :(
Не е странно, че учат и разбират, и знаят.
Именно, че в училище не е добра подготовката, но там почти винаги съм се справяла без проблем, без пищови или преписване-езиците ги заучавам лесно. Просто се нервирам защо не мога да ги разбера какво говорят, след като съм учила езика толкова години, и не само в даскало! Примерно как разбирате какво казват, след като за две секунди казват изречение, което съдържа 10 думи!

Jamalska
07-16-2008, 19:22
Единствения филм,който не можах да изгледам без субтитри,е един стар за Поаро

Blo0dyBitch
07-16-2008, 19:50
на 15 съм и хич не харесвам да гледам филм/сериал без субтитри...
иначе доста често изпадам в именно тава ситуация,много ми се гледа въпросното нещо,а или е по чужда телевизия,или още не са му излезли субтитрите...не ми е проблем да ги разбирам-съсредоточавам се в/у това,което чувам и това,което виждам,а и така научавам някои диалектни и/или специфични думи :D
твоето не е от малко знания,а от липса на трейнинг-аз си се гърчех преди години и се ядосвах,4е много бързо и неразбрано говорят,но ве4е не ми прави впе4атление-ще свикнеш и ти

Mirelchetoo14
07-16-2008, 20:40
Е, не знам как е при теб, но аз от 13 годишна натам без проблем си гледам филми на английски без субтитри.Всъщност, даже и да има субс, не ги чета :-D Хич не е сложно, пък и не може да очакваш от раз да разбереш всичко.Аз първоначално като чуех дума, която не разбирам паузирах БСто и провярявах в речника.Така се научава разговорен английски(по-скоро американски) най-лесно.Виж, ако говорим за филми, в които се говори на автентичен чист английски а не на американски е много по-трудно и заради произношението и защото използват много повече богатството на езика си.

Mirelchetoo14
07-16-2008, 20:41
Примерно как разбирате какво казват, след като за две секунди казват изречение, което съдържа 10 думи!

Просто реакцията на мозъка се забавя докато го обработи, но все пак го разбираш с около 3 секунди закъснение,ако се съсредоточиш,а след време и без да се напъваш. ;)

sh3_1s_7h3_0n3
07-16-2008, 21:21
Аз пък гледам филми със субтитри и понякога така се улисвам, че изобщо забравям за тях.. и някъде към края се сещам. Просто като гледаш много филми, те не използват чак толкова сложни реплики, и някак свикваш. Особено с определени често срещани изрази... а то почти всичко е клише, освен..такива като CSI и Д-р Хаус, където има доста термини. :)

Rofl4e
07-17-2008, 01:09
Филми без субтитри не гледам.. (рядо гледам и филми де)не смятам че съм толкова добра по англ.ез за да гледам флими без субтитри ноо песнички си превеждам.. без проблемно

MoMoXiXi
07-17-2008, 09:40
Окей. :)

yuyuto
07-17-2008, 11:02
Windows не чете субтитри с разширение txt... Winamp също... Обаче BSplayer чете... Ето линк -> http://bsplayerfree.com/en/bs.player/download/
Сваляш си го, инсталираш си го и после много лесно... Отваряш плейър-а, цъкаш с десен бутон върху него, отварят ти се опциите и там избираш "Зареди субтитри" или ако ти е на англ. менюто "Load subtitles"... Избираш там въпросната папка, където ти се намират субтитрите, цъкаш върху тях и те ти се зареждат... Тва е...
П.П. А и не забравяй, че ако са ти в архивен файл субтитрите, първо трябва да ги разархивираш...

hottie
07-17-2008, 20:11
Здравейте на всички. Из форумите все чета това-> "гледам филми без субтитри" Добре, айде да кажем си 11-12 клас и по-бива да разбираш какво говорят, ама чак път толкова ли сте напред ?!?! Аз УЖ съм в Езикова гимназия , ще бъда 10 клас , нищо не мога да разбера какво говорят! А пък винаги съм била добра по английски! Или си мънкат под носа или говорят много бързо, или диалект....понякога съжалявам защо влязох в тая тъпата гимназия дето нищо не учим! Тази година никаква нова граматика не сме вземали, ама това е др въпрос де, отклоних се от темата .. xD :( :(

Ае стига бе ! Аз пък се чудя какви са тези хора, които само се молят за субтитри и не искат да си го пуснат без. Според мен е много лесно да гледаш без субтитри. Дори и да имаш някоя непозната думичка винаги хващаш смисъла. Просто трябва да потренираш повечко.

Romance
07-17-2008, 20:29
Че не мога да си легна и да си чета ами да си напрягам мозъка..цялото удовлоствие от филма ми заминава ..пък и аз съм от тези,на които езиците.. :?

LetiCherry
07-17-2008, 20:35
Ами не е толкова трудно, трябва просто да потренираш малко слуха си или да гледаш тв на английски или да общуваш с хора на английски. Пък и може в началотот да не хващаш всяка дума, но след време ще разбираш всичко.

И не мога да си представя, че си добра по английски и не схващаш какво говорят. Все пак ако дойде някой англичанин и те заговори какво ще му покажеш - шестиците в училище?!

SuNsEt
07-17-2008, 20:52
Еми аз си тегля на английски филми и ако имат субтитри с тях...Ако нямат-свикнала съм и си ги превеждам. :-P

qg0dkata
07-17-2008, 20:56
Абе не гледам, но понякога само ми се случва като не включа субтитрите да прещракам малко напред..Някой неща ги разбирам (: Не е толкова сложно..просто трябва да се замислиш над нещата, които казват актьорите и да гледаш картината..Тва му е цаката..По-малка съм от теб :oops:

kuklichka_bg
07-17-2008, 21:28
Здравейте на всички. Из форумите все чета това-> "гледам филми без субтитри" Добре, айде да кажем си 11-12 клас и по-бива да разбираш какво говорят, ама чак път толкова ли сте напред ?!?! Аз УЖ съм в Езикова гимназия , ще бъда 10 клас , нищо не мога да разбера какво говорят! А пък винаги съм била добра по английски! Или си мънкат под носа или говорят много бързо, или диалект....понякога съжалявам защо влязох в тая тъпата гимназия дето нищо не учим! Тази година никаква нова граматика не сме вземали, ама това е др въпрос де, отклоних се от темата .. xD :( :(

mi az u4a angliski ot 4 godini kato vtori ezik i savsem spokoino si gledam film teb e problema

dudumaster
07-17-2008, 21:30
със перфектните ми познания по английски, абе научих се от Cartoon Networkи въобще не се занимавам със субтитри :D

xXx_light_metal_girl_xD
07-17-2008, 22:03
Аз гледам, но си разбирам..не съм като някои тук 8-) :razz:

RottenFlesh
07-18-2008, 09:31
Само Cartoon Network :D Аз от там научих половината английски 8-)

sladkъ_mackъ
07-18-2008, 13:51
Аз съм на 13 (6-ти за 7-ми) и си гледам филми без субс без проблем ;)
Дори по-честичко ги гледам без субтитри, защото така си развивам езика (говорим САМО на английски език).Не разбирам абсолютно всичко, но повечето неща ги разбирам. +1 И аз съм в Ег-за 9 клас съм,не мога да кажа че съм сред най-добрите по английски,но пък говоримо го разбирам доста :grin:

krem4et0
07-18-2008, 14:54
Немски като хората съм учила 1 година 2 часа седмично. Английски уча от 5-ти клас до 4-ти курс във ВУЗ-а. По RTL разбирам много повече, отколкото гледайки филм на английски без субтитри.
А защо е така? Когато бях малка и кабелната ни беше от 8 канала, 4 от тях бяха немски. И следоветелно гледаш почти през цялото време немски. сестрата отначало превеждаше, а после и сами се справяхме. Гледала съм какво ли не и разбирам повече..........трябва практика в слушането просто. Мъчих се с Бягство от затвора, ама.....разбирам половината смисъл.....доста голяма част ми се губи по тъча! А и аз филм или сериал (изключвам по ТВ), не съм гледала сигурно от миналата година. Изключвам тези, които "гледаме" с мъжа.

Forester
07-18-2008, 15:54
Хахах :D аз си спомням, че бях единствената, която на Powerpuff girls не само гледаше картинки, а и разбираше нещо. 8-)

+1 :Д

Kassu
07-18-2008, 16:33
Филмите си ги гледам без субс отдавна, но пък постоянно си чатя и разговарям на английски..

Dreammy
07-18-2008, 20:38
Здравейте на всички. Из форумите все чета това-> "гледам филми без субтитри" Добре, айде да кажем си 11-12 клас и по-бива да разбираш какво говорят, ама чак път толкова ли сте напред ?!?! Аз УЖ съм в Езикова гимназия , ще бъда 10 клас , нищо не мога да разбера какво говорят! А пък винаги съм била добра по английски! Или си мънкат под носа или говорят много бързо, или диалект....понякога съжалявам защо влязох в тая тъпата гимназия дето нищо не учим! Тази година никаква нова граматика не сме вземали, ама това е др въпрос де, отклоних се от темата .. xD :( :(

Ami, vzemi naychi ezika i shte progledash filmi bez sybtitri :?

mulgore
07-18-2008, 20:46
Гледам филми ме без субтритри,когато няма или примерно някой сериал на английски по телевизията.

6emet4e
07-18-2008, 21:30
не е нужно да знаеш езика перфектно за да разбереш един филм без субтитри,важното е да знаеш по главните неща за да ти стане ясно за какво става въпрос....

Jоnny
07-18-2008, 21:37
Най-често ги разбирам.. Само понякога тегля субтитри на английски, а не на български, защото като видя некой дебил седнал да превежда и даже да не се доближава до истината се нервя..

Gothique♫
07-18-2008, 22:36
Абе аз такива субтитри съм теглила,че свят да ви се завие такова творчество беше проявено да не кажа,че няяше почти нищо общо с репликите и някой дето незнае език напрао може да му текне плюнката.Просто с времето се свиква и го гледаш без субтитри,по-добре си свали филм + английски субтитри ако не разбираш кво говорят поради бързината. :)

pykankata
07-23-2008, 15:26
kak...s merak.. 8) :-P

DisciplineAndOrder
07-23-2008, 15:34
аз нямам проблем с това ;)