PDA

View Full Version : Истинските приятели - как да се справим в труден момент ?!



exclusive_
07-16-2008, 15:58
Здравейте ! Отворих тази тема ,защото имам много сериозен проблем ,а незнам как да го реша.Става дума за един мой приятел.Учеше в моето училище ,но тази година завърши и преди 3 седмици замина със майка си и сестра си ,да живее в Пазарджик.Миналата седмица в Сряда си дойде за 1 вечер , за да се види с баща си.Тъй като майка му и баща му са разведени ,баща му остана да живее в едно село близо до моя роден град Казанлък.Когато дойде ми се обади да се видим.Прекарахме повече от 5 часа заедно ,и когато стана време да си тръгва ,беше адски гадно.Не съм го виждала и чувала от 1 седмица ,и мисля ,че ще откача всеки момент.Писахме си смс-и ,но не мисля ,че това е "ЧУВАНЕ".Истината е ,че през цялото време ,когато живееше тук ,не ми обръщаше внимание ,а сега ,когато замина ,изведнъж поиска да сме гаджета.Мойте думи бяха "Миличък ,нямам нищо против ,но километрите са много.Нека бъдем реалисти ,невъзможно е да крепим връзка само po телефона или по скайп." ..След което той се съгласи с мен ,и няколко минути по - късно се разплака.Когато го попитах защо плаче ,той ми каза "Не ми се връща в Пазарджик.Искам да остана тук при приятелите си ,при теб и да сме заедно." ..Колкото и да се опитвах да го успокоя ,не успях ..Само успях да се разплача.Незнам защо ,но знам ,че отвътре ми идваше да изкрещя "ЗАЩООООО".Обичам го прекалено много ,и не мога да свикна с мисълта ,че съм загубила най - добрият си приятел.Хората ми казват ,че не съм го загубила ,защото той е жив.Да ,но за мен е от значение ,да е там ,където съм и аз.Вече нищо няма да е същото.Няма да ги има всички онези забави.Няма да го има и смехът.Няма да го има и човекът ,който ме крепеше ,и ми даваше сили.Няма да го има и чувството ,да знам ,че ще е зад мен в труден момент.Незнам как и по какъв начин ,се случи всичко това ,но знам ,че този човек спечели моето доверие ,моята обич ,моите сълзи ,и винаги ще си остане там ,където му е мястото ,а то е в сърцето ми.Всичко ,което сме преживели заедно ,всяко място ,ми напомня за него ,и някак си ме кара да плача ,колкото и да не искам.Просто този човек ,спечели първото и единствено място в сърцето и живота ми.Истината е ,че сега се чувствам безащитна ,когато го няма.Трудно ми е ,да се изправя и да си кажа "Ще се справиш!".Явно не ме разбирате ,или се чудите какво ли му е толкова специалното ,че да стигам до тук.Няма за какво ,да се чудите.Просто животът винаги ни поднася изненади ,независимо какви са те - лоши или добри.Който не е изпитал това ,което аз ,значи не е намерил истински приятел ,и спокойствието ,което той му дава.Ще ме разберете ,когато намерите такъв човек ,и изпитате същото.Мразя се само за едно нещо и то е ...това ,че му обещах ,да не плача ,и да не посягам на живота си ,дори и да не си помислям за това.Мразя се ,защото му го обещах ,а наруших обещанието си.Съжалявам ,че дори за секунда помислих ,да сложа край на глупавия си живот ...съжалявам и за сълзите ,които обещах да не проливам ..съжалявам и за това ,че си помислих да го забравя.Простете ми ,че ви занимавам с това ,но единствено по този начин ,мога да излея всичко онова ,което ме яде малко по малко всеки ден ,и не ми дава покой.Моля ви ...ако някой знае ,как да постъпя ..нека ми каже.Това нещо ме убива.Помогнете ми да се справя с проблема си ,защото не издържам вече.... Благодаря ви предварително!!!

pam1
07-16-2008, 16:04
Много съжалявам за случилото се!!!Незнам как ще се справиш .Развличай се някак си колкото и трудно да ти е :( Времето лекува! Дано се справиш!УСПЕХ!И отново-Съжалявам :(

soul1199
07-16-2008, 16:09
:( sujelqvam mila,nz,kak da ti pomogna,makar,4e mn izkam i znam,kakvo e,no ne nai-dobriqt mi fr. ,a moeto mom4e,koito e v dryg grad,znam,kakvo e prosto e mn gadno,emi hodete si na gosti,govorete po tela,nz :-o

exclusive_
07-16-2008, 16:10
...Благодаря за мнението ,ще опитам !

Pliok0019
07-16-2008, 16:15
Съжалявам за случилото се. Няма как да ти дам съвет за подобен проблем. Колкото и клиширано да звучи - времето лекува.

Успех! (:

exclusive_
07-16-2008, 16:19
Благодаря ....Мисля ,че ще ми е нужен .........

taffy
07-16-2008, 16:27
Ами..чесно казано нз какво да ти кажа..Мн ме разчуства с тая тема.. Наистина е мн кофти така..Говорете си по-често по тела, скайп, ходете си на гости.. Др. нз какво мога да те посъветвам..Успех! :-)

BaiToq
07-16-2008, 16:51
Като завършиш и ти,
продължете живота си заедно. :)

NightSky
07-16-2008, 18:01
Скоро ще свикнеш с мисълта, че е далеч и няма да ти е толкова тежко. А като завършиш и ти, ще можете да сте си заедно. Ако още искате, разбира се. Напълно възможно е връзка да се поддържа и с по-редки срещи, главно по skype и по телефона.

pandelka
07-16-2008, 18:50
:( :( (cry) Чета ти историята и се сещам..че и аз имах подобен проблем с малки неточности..тогава моят най-добър приятел заминаваше за известно време и знаех,че няма да се виждаме мн време..
Но виж трябва да бъдеш мн силна ии да продължиш напред колкото и да ти е трудно без него..колкото и винаги където отидеш да се сещаш за него и за моментите ви прекарани на това място заедно..както каза той винаги ще остане в сърцето и знай че от там няма никога да излезне винаги ще бъде вътре ;)Мацка вие сигурно ще се виждате понякога,когато имате възможност и можете просто трябва да се примириш,че няма да си толкова мн време с него.. (cry) Гадно е да но няма друг начин..недей да нарушаваш обещанието си което си му дала да не посагаш на живота си и да не плачеш..защото бъди сигурна и на него му е гадно и ако знае че ти плачеш и т.н ще му става все по-гадно и гадно бъдете силни и ше се справите .Щее дойде ден в който вече сами ще решавате какво да правите с живота си къде да живеете и така нататък но до тогава трябва да се примирите..но аз съм сигурна че ще се виждате и по скайп и с смс и с разговори можете да си споделяте какво се случва един с друг и да си давате съвети..Не е като лице в лице но пак ще бъдете един до друг в трудни и хубави моменти ..когато си спомняш за него винаги се усмихвай ии го запомни с хубавите моменти..и нека на лицето ти когато се сещаш за него винаги да има една голяма усмивка ии знай че някой ден всичко ще се подреди ;) ;) ;) Късмет мила..бъди силна и наистина мн съжалявам за това,което ти се е случило но в живота има смях и сълзи .. ;););)

Lord_Of_The_Night
07-16-2008, 19:12
Надявам се да ти помогна доколкото мога.След един месец един от най-добрите ми прятели заминава за Англия да учи там и на мен ми е гадно защото го познавам от 10 години,били сме заедно толкова време и сега той ще замине,но искам да ти кажа едно това не означава последно сбогом,ако ме разбираш,просто понякога се случват такива неща в живота на човек,понякога пътищата се разделят,но след време може и да се съберат.Така че моля те гледай по светлно на нещата,вие може да си се чувате да си говорите,така че пак ти казвам това не е последно сбогом.Разбирам че ти е трудно,но няма смисал само да тъжиш.Ето ти един пример чичо ми не беше се виждал с един приятел от има 20 години просто защото живота ги беше разделил не че са се скарали нещо,а пък сега се виждат доста често,така че никога незнаеш какво ще ти поднесе живота. :)

exclusive_
07-16-2008, 19:28
[quote=samo_za_snimka]

1 да го духаш взе ми аватара...

2 Значи това което разказа е отвратително... ЗАВЪРШИЛ Е...ДА ОТИВА ПРИ БАЩА СИ И ТАКА...

п.с. напиши книга по това...или някакъв разказ. Историята ти е някак яка :>

Ся внимавай аз какво ще ти кажа!!!!!

1.ТИ ГО ДУХАЙ ..ПО ВЪЗМОЖНОСТ НА КОН !!!!
2.ОТВРАТИТЕЛНИЯ СИ ТИ !!!!
3.НЕ МИ КАЗВАЙ КАКВО ДА ПИША И КАКВО НЕ !!!!
4.АКО ВЗИМАШ ИСТОРИЯТА МИ ЗА СМЕШНА ,ЗНАЧИ ЕДИНСТВЕНИЯ СМЕШНИК ТУК СИ ТИ !!!
И 5-ТО ,НО НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО ...НИКОЙ НЕ ТИ Е ВЗИМАЛ АВАТАРА !!! ..ОТ КЪДЕ ЗНАЕШ ,ЧЕ НЕ ГО Е НАМЕРИЛ ПРЕДИ ТЕБ АААААА ?!?! ...ЩЕ ТИ КАЖА САМО ЕДНО ... "НА КОЙТО НЕ МУ ПОНАСЯ ,ДА СЕ ИЗНАСЯ !!!!!! ".... В СЛУЧАЯ ТРЯААА НЕЗАБАВНО СЕ ИЗНЕСЕШ ОТ ТУКА !!!! КРЕТЕН ....КАКВО ЛИ РАЗБИРАШ ТИ ОТ СТРАДАНИЕ И ОТ БОЛКА ...ДАНО ЖИВОТА ТИ ПОДНЕСЕ ПОДОБНА ИЗНЕНАДА ,НО ДА Е МНОГООООО ПО - ГАДНА !!!!!!!!!!!!!!

Presley
07-16-2008, 19:30
Аэ энам как се чувстваш,эащото и при мен има нещо подобно.Става дума эа момиче де,но това няма эначение.Трудно е ,когато човек,с който си иэживял адски много неща-и добри и лоши,эамине някъде далеч.Странно е като се сетиш,че не можете да водите предишния си начин на живот.Така е.Ама няма начин.Така става.И все пак спомените са вечни.Keep waling.

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 19:37
1. да го духаш взе ми аватара...


Това че ти си залухав и неможеш да си качиш аватар не ти дава правото да обиждаш другите..

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 19:46
Не... ти си простия

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 19:54
Граматиката ти куца.

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 19:58
Ама ти вярно си много залухав. Веднага нападаш и почваш да псуваш като хамалин. Много си зле, пич. Успокой се малко :!:
Няк1де напсувах ли те аз? Обидих ли те по начина, по който ме обиждаш ти?
Нужно ли е показваш пред толкова много хора ниската ти култура ?

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 20:07
хахах еми идеята на ника ми такава... да дразня хората.. човек с1м, който не се интересува от хорското мнение и не ми пука кой ме мрази и кой не... и в реалния живот чат-пат обичам да дразня...
Недей да се впрягаш толкова, просто част от прис1ствието ми повелява да дразня останалите потребители..

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 20:12
Имах 1 тема, но на дали скоро ще пусна друга... проблемите си ги решавам сам на моя си отговорност и не се допитвам до другите. В повечето случаи правя правилния избор. В другия случай когато напрая грешния избор ми дреме ...... паспорта...

1 с1вет : Недей веднага да нападаш и да почваш да псуваш. Просто товае признак за ниска култура и лошо в1зпитание.

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 20:17
хаха както искаш го в1зприемай. Това, че не ми пука какво говориш и плямпаш си е в мой плюс... за тебе минус, щот се дразниш... xAxA

exclusive_
07-16-2008, 20:24
СМЕШНИЯ СИ ТИ ...ДА ТИ СЕ ВРЪЩАТ ПЕТОРНО ШИБАНИТЕ ДУМИ !!!! ....ГЕЙЧЕ НЕШАСТНО !!!! МАЙАНТА ТИ ...ПО - УМНИЯ ВИНАГИ ОТСТЪПВА !!!

gPa3HuTeJl
07-16-2008, 22:11
xhhAHxAHXhAhxAHxHAxhAHxH тоя ме кефи..

babity
07-17-2008, 12:50
По - скоро е жалък! :?

shantity
07-17-2008, 23:39
xhhAHxAHXhAhxAHxHAxhAHxH тоя ме кефи..

и мен :razz: :razz: :razz: прай ги да си барат ушите :razz: :razz: :razz:

pandelka
07-18-2008, 07:24
аз съм смешен... неее ти си смешна даже ти се подигравам заради проблема... ГАДНО ТИ Е И ТОВА МИ ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ :> караме да се кефя... искам никога да не забравиш ттова което ти се случва и да ти е гадно до края на дните ти :>

Живота и на теб ще ти поднесе някоя неприятна изненада заради,която ще страдаш много..сигурно вече ти е поднасял де..
Само се моля тогава да няма такива хора..като теб и да ти кажат нещата които ти каза на момичето..
Опитай се поне ведн1ж да се поставиш на нейното място(или мястото на някой друг)..защото наистина е мн гадно..
като виждаш,че тя не е права просто си зам1лчи.. ;)..
Но с1здаваш някакво лошо впечатление в някои други хора за тва ако някога ти пуснеш тема не очаквай разбирателство от всички..
Нямам нищо против теб забавен си ;) Ама просто тука малко май прекали с убидите ..на момичето наистина му е мн тежко,но явно ти не го разбра ;) Ае както и да е с1с здраве ;)

pandelka
07-18-2008, 08:57
СМЕШНИЯ СИ ТИ ...ДА ТИ СЕ ВРЪЩАТ ПЕТОРНО ШИБАНИТЕ ДУМИ !!!! ....ГЕЙЧЕ НЕШАСТНО !!!! МАЙАНТА ТИ ...ПО - УМНИЯ ВИНАГИ ОТСТЪПВА !!!


Остави го..няма управия ;)

AnzaRe
07-18-2008, 09:00
And i was the bad? :shock: