PDA

View Full Version : За ескапеле и за това, как някой хора не знаят какво е това.



cherinka
07-16-2008, 16:41
Абе, да му се невиди!
Девойка, която е спала с над 20 момчета, одеве си говорихме и тя ми казва, че за сефте чувала думата "Ескапеле" и, че не знае какво е това. После ми вика, че знае за противозачатъчните, но не и за ескапеле! БОЖЕ МОЙ!
На скоро също си говорих с няколко приятелки и те ми казаха, че не знаели кога точно се използва "ескапеле" и за какво. Дори не знаеха, че е свързано със секса.
Ауе, тоя свят е много сбъркан, бе!
Вярно е, че много малко хора четат я в интернет, я по списания и книги за секса и т.н, но явно повече наблягат за позите, за чувствата по време и след секс, на френската любов и кво ли още не. А защо не наблягат повече за предпазването по времена секс!?
Единствено знаят за "ПРЕЗЕРВАТИВ" и си мислят, че знаят всичко.... щом има презерватив, значи всичко е идеално. Да, ама не!
По билбордовете по улиците в града и извън градовете трябва да сложат не само реклами на алкохол с голи мацки и цигари, и строителни фирми и кво ли още не, ами да вземат да направят по няколко билборда с Ескапеле и отдолу с указание за употребата му.
Бих го направила, само, че нямам излишни 2000лв.
Тва ме хвърля в шаш и паника! Харабия! Да си нямаш ни най-малка представа от нещо толкова съществено и важно!

preichetoy
07-16-2008, 16:48
И какво се иска от нас?

i'm so excited!
07-16-2008, 16:54
реклами има, това че не се казва нищо в тях , е друг въпрос. "3 дни имаш да избягаш ,3 дни имаш да решиш". 3 дена от какво да избягам , от торбалан ли!?!
но като се замислим е по-добре, че не знаят за ескапел, щото все пак е спешен контрацептив, хормони, които ти бъгват целата система. ама пичките понеже са прости и си го пият ментови бонбони ..'ее, ся ша праим секс, мързи ме да ходя до най-близкия отрепан супермаркет да си купя 2 капута, ай ся ша са ибем тъй, пък утре ше пия ескапел'.
зле. :?

donkihot
07-16-2008, 16:55
колкото и да ни се иска не можем да казваме на хората за какво и кога да мислят...просто излишно си хабиш нервите!

mysterious93
07-16-2008, 16:58
трябва да влизат повече тук значи :D ттеми от сорта "дали съм бременна и какво да правя?" и съвети "взимай ескапел" бол..

SeXy_BeBe
07-16-2008, 18:01
хахахахахаха аз съм на 20 и съм се убедила, че на днешно време много малко от тинейджърите се интересуват от каквото и да било свързано с секс-а и предпазването от бременност и болести предавани по полов път. Ама после ми пишат някви ама супер тъпите и смешни теми в форумите!!!!!
ХОРА ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ И СЕ ОСЪЗНАЙТЕ НА КОЛКО СТЕ И КАКВО ПРАВИТЕ И ПРЕДИ ДА ПРАВИТЕ ВЗЕМЕТЕ И ПРОЧЕТЕТЕ НЯКОЙ И ДРУГ РЕД ЗА СЕКС-А!!

Sunny_stz
07-16-2008, 18:14
Ami to ima i drugi protivoza4atu4ni ne samo escapelle...To kato otide6 v nqkoq apteka i popita6 6te ti kajat,koe za kakvo e...Otnosno protivoza4atu4nite izbqgvam da gi polzvam..

Rebirthing
07-16-2008, 18:22
Еми за това домовете за сираци са пълни :( просто няма кой да мисли в момента и като стане белята...

Fx1
07-16-2008, 20:20
Реклами си има, даже ми беше втръснало по градския транспорт да ми се блещи скачащата мацка с 3те дни да избяга.

Не разбирам за какво се възмущаваш. Нали си я "просветлила". Като пускаш поредната тема за спешна контрацепция, същите хора, прочели предишните 100 такива теми, ще прочетат и тази. Тези, които не четат "я в интернет, я по списания и книги за секса", няма да прочетат и това.

Но, ок, ще вляза в духа на темата - Ц, ц, ц, възмутена съм!

Sapphire_Illusion
07-16-2008, 20:27
Мммм... honestly, допреди три дни и аз не знаех какво е "ЕскапеЛ", сиреч не знаех конкретното име на лекарството, а ми бе познато като стоп-хапче, знаех и за какво сружи, и ако се наложи, бих го намерил в аптека... Но иначе наименованието го чух наскоро:V.

preichetoy
07-16-2008, 20:57
Реклами си има, даже ми беше втръснало по градския транспорт да ми се блещи скачащата мацка с 3те дни да избяга.

Не разбирам за какво се възмущаваш. Нали си я "просветлила". Като пускаш поредната тема за спешна контрацепция, същите хора, прочели предишните 100 такива теми, ще прочетат и тази. Тези, които не четат "я в интернет, я по списания и книги за секса", няма да прочетат и това.

Но, ок, ще вляза в духа на темата - Ц, ц, ц, възмутена съм! +1

Rofl4e
07-16-2008, 23:16
Те са не образовани те ще си патят не ти така че.. кфо се ядосваш поне ако ти доиде до главата ще зн кфо да правиш и меко казано ще спиш спокоино защото ще си наясно какво става/(е)станало какво да правиш как и т.н. а те даже и с това няма да са наясно

fiama
07-17-2008, 03:55
Правят секс, а не знаят за хапчето за спешна контрацпеция - да, това никак не е добре! Но представи си, че знаеха, правят си секс без предпазни средства, разчитат след това на хапчето да "ги спаси" - и това не е оферта! Ти гледай, че въобще за контрацепция като презервативи са чували и ползват!

albb
07-17-2008, 11:02
Много е кофти това положение наистина :( Все пак не е толкова трудно да влезеш в един форум като този и да се посъветваш,да прочетеш нещо и да се образоваш :x Толково ли е трудно да му се невиди!Много безотговорни хора има на този свят :-x Секса освен удоволствие е и отговорност!
;-)

mishaaaaa
07-17-2008, 11:09
Свиквай, свиквай ... такива са повечето в днешно време.
Аз чета от всичко за секса, най - вече за предпазните мерки, защото какви ли не неща стават.
Между другото не се ли пише Ескапел, а не ЕскапелЕ ?

blackfate
07-17-2008, 11:13
Май не трябва да пиша тук, но ... добре знам какво е ескапеле, кога се пие и стр. ефекти, действие и тн... предпазни мерки взимам, обаче вчера ни се скъса презерватива ... Той твърди, че е свършил отвън, а и аз не съм усетила да е свършвал в мен ... обаче презерватива беше толкова брутално скъсан, че си няма накъде ... и незнам колко време сме го правили със скъсан ... И аз няма и не искам да пия ескапеле,.. обаче той все още не е сигурен, дали за всеки случай не трябва... вие какво мислите?

mishaaaaa
07-17-2008, 11:17
При такива моменти, когато не е сигурен къде е свършил, може би трябва да вземеш, защото колкото и да е опасен в този момент сигурно ще бъде по - добре да се консултираш с лекар или пък да вземеш едно хапче.

ПП: Колкото и да не ги одобрявам, мисля че е по - добре от аборт или бебе, не мислите ли?

eveto_xx
07-17-2008, 11:17
Ами щом не сте сигурни,друг изход не виждам.Освен ,ако знаеш кога си в овулация...

blackfate
07-17-2008, 11:28
Ама той е сигурен, смисъл нали написах "Той твърди, че е свършил отвън, а и аз не съм усетила да е свършвал в мен" ... което ще рече, че не е в мен ... ако беше в мен досега да съм взела, но той е сигурен че е извън мен.. опасенията ми са от това, че незнам колко време сме били са скъсан презерватив (горе при резервоарчето) и предеякуационната течност, макар че шанса е минимален незнам, лесно се панирам

bebeT00
07-17-2008, 12:03
Абе, да му се невиди!
Девойка, която е спала с над 20 момчета, одеве си говорихме и тя ми казва, че за сефте чувала думата "Ескапеле" и, че не знае какво е това. После ми вика, че знае за противозачатъчните, но не и за ескапеле! БОЖЕ МОЙ!
На скоро също си говорих с няколко приятелки и те ми казаха, че не знаели кога точно се използва "ескапеле" и за какво. Дори не знаеха, че е свързано със секса.
Ауе, тоя свят е много сбъркан, бе!
Вярно е, че много малко хора четат я в интернет, я по списания и книги за секса и т.н, но явно повече наблягат за позите, за чувствата по време и след секс, на френската любов и кво ли още не. А защо не наблягат повече за предпазването по времена секс!?
Единствено знаят за "ПРЕЗЕРВАТИВ" и си мислят, че знаят всичко.... щом има презерватив, значи всичко е идеално. Да, ама не!
По билбордовете по улиците в града и извън градовете трябва да сложат не само реклами на алкохол с голи мацки и цигари, и строителни фирми и кво ли още не, ами да вземат да направят по няколко билборда с Ескапеле и отдолу с указание за употребата му.
Бих го направила, само, че нямам излишни 2000лв.
Тва ме хвърля в шаш и паника! Харабия! Да си нямаш ни най-малка представа от нещо толкова съществено и важно!
ve4e ni6to neme y4udva