PDA

View Full Version : Много важен въпрос...



07-16-2008, 17:24
Имам 2 топчета по 1 килограм.
С машината Х ги хвърлям на :
Едното топче на височина 2 метра, при което то се сблъска с тяло с маса , да речем 1 килограм.
Второто на височина 1.99метра.
След удара тяло 1 и тяло 2 падат в/у друго тяло с маса 1 килограм с име Т.
Кое тяло ще приложи повече сила в/у тялото Т?

illidan_stormrage_bg
07-16-2008, 17:39
Мисля че тяло 1 но зависи от сблъсака дали е еластичен.

Bobby_1st
07-16-2008, 18:07
Ако първото тяло се одари в твърд предмет мисля, че второто ще приложи повече сила в/у Т, но ако се одари в някой еластичен предмет мисля, че ще е първото.

cherinka
07-16-2008, 18:45
Ми, не трябва ли да е това топче, което пада от най-голямата дължина, защото, попринцип колкото по-голямо е разтоянието, от което пада едно тяло, като се засилва на долу и скоростта му става по-бърза.
Абе, не знам кво казах.

RAWRRR
07-16-2008, 21:56
Първото има пове4е ъъ инерция,второто пове4е маса..при сблъсъка с Т е възможно първото да приложи по-голяма сила,а ако останат върху Т за пове4е време-второто,защото има по-голяма маса-съответно и сила на тежестта.

07-16-2008, 22:22
Първото има пове4е ъъ инерция,второто пове4е маса..при сблъсъка с Т е възможно първото да приложи по-голяма сила,а ако останат върху Т за пове4е време-второто,защото има по-голяма маса-съответно и сила на тежестта.
Топчетата имат еднаква маса.
Предмета в който се удря 1 не е еластичен.
По мой сметки второто тяло ще приложи повече сила в/у Т, защото сбора от енергийте му е по-голям от това на удрящото се тяло.
Инерцията няма нищо общо със задачата.
Задачата я измислих аз, като си подхвърлях 1 топче в къщи и мисля, че е достойна за олимпиада по физика (да речем първо ниво :Р).