PDA

View Full Version : Като българи нека реагираме на обидната реклама на Herringbo



chirsten
07-16-2008, 23:49
Tекстът на рекламата гласи:

“Ризите, шити на ръка, са толкова добри, колкото ръцете, които ги шият. Ето защо точно Хенри Бувоа е нашият главен шивач.

С обиколка на ръката 6 см, само тя е подходяща да ушие риза с не по-малко от 11 347 шева, които свързват нейните 19 части. Хенри е от Франция, нация с малки и фини ръце.

Известни са с изтънчените дейности като гравиране и свирене на флейта. Тази генетична предпоставка показва защо французите са прочути със създаването на фини модни облекла, а не например със зидарска дейност.

Ето защо българите не са известни със своите шивашки умения, тъй като пръстите им са дебели като салам. Никога не купувайте риза, шита от българин.

За най-фини детайли винаги купувайте ризи, правени от шивачи с малки ръце. На света няма шивач с по-малки ръце от нашия Хенри”.

Тази реклама показва, че нелоялната конкуренция е готова да уронва престижа както на българската шивашка индустрия, така и на всички, които наричаме себе си българи.

Шеговитият тон има своите граници. А какво да кажем за вкуса и интересите на организаторите на конкурса?

Нашите искания са M&C Saatchi да се откажат от приза и публично Австралия да се извини на всички българи, които бяха обидени от действията на тези две австралийски фирми.


За пореден път публично унижаване на нацията ни... Петицията можете да подпишете тук: http://www.bgpetition.com/obidna-reklama-Harringbone/sign.html

chirsten
07-17-2008, 00:29
И това е съвсем малка част от всичко.... Ето още на какво попаднах....
http://ziezi.net/gavra.html

teen-age-R
07-17-2008, 02:17
И това е съвсем малка част от всичко.... Ето още на какво попаднах....
http://ziezi.net/gavra.html
tva si go slojih na skype. kolkoto pove4e znaqt, tolkova po dobre. samo 6te6e da e hybavo da gi ima i na angliiski za da moje i teq deto ne znaqt bg da razberat za kvo stava vupros

LINKNOT
07-17-2008, 02:42
Ето защо българите не са известни със своите шивашки умения, тъй като пръстите им са дебели като салам.

Дояде ми се салам. :lol:

Подписах се иначе. 8)

Water_lili
07-17-2008, 09:18
рекламата е първо супер стара, освен това няква фирма(и българите в АВСТРАЛИЯ) е изразила недоволството си вече и те най цинично са казали ,че не са искали да обидят никой и че било един вид шега или нещо отсорта беше. Което като цяло може и да е истина ,защото няма да се очудя ,ако те просто не знаят ,че има такава страна като България. При всички положения смятам ,че е по притеснително ,че една толкова дискриминираща реклама е спечелила някъв конкурс (май в Кан беше) и е на 3то място... Освен това искам да кажа, че може би ако народът спре да вярва на политическите простотии как има заговор срещи нас и всички ни мразят и се чудят как да ни прецакат, може и да се оправим някой ден :x . Стига сте разпространявали простотиите на някви псевдо патриоти ,които няма кво друго да правят освен да виждат навсякъде заговори

chirsten
07-17-2008, 09:34
Извинявам се, че пускам неактуална информация, щом рекламата е стара. И все пак мисля, че на никого не е навредила, а точно обратното - събудила е поне малко патриотизъм.

Water_lili, май теб те гони световната конспирация... :-D За никакви политически заговори не съм говорила.... Съжалявам, че намираш това за простотии, но наистина ми е трудно да повярвам, че не виждаш нищо нередно в тези неща. И аз съм на мнение, че първо трябва да се отърсим от самосъжалението си и така да започнем да се развиваме, мо мисля също и че това включва и изразяването на недоволство към подобни неща...

Пийс... 8)

LadyCarameL
07-17-2008, 12:07
Тва го гледах на Господари на ефира 8-)

PinkFloydSound
07-17-2008, 12:10
Ей, аз свиря на флейта! 8-)