PDA

View Full Version : От сладолед много ли се пълнее?



oooo
07-17-2008, 16:45
Здравейте аз съм на 15 години.Имам перфекна фигурна.Всеки ден правя коремни преси.Когато бях на училище издържах 5 дена без сладолед=,а в най-добрия случеи седем.Аз тоигава ядох от калаксито беше ми много вкусно.То е 73 грама.Но лятото ям малко сладолед през де,два три.Преди ходих на аеробика,но сега няма.Аз се движа мисла,че няма проблем.Иначе никаква захар не ям освен сладолед :D Много ли се пълнее :)

sladku_bebzi
07-17-2008, 16:50
Яж си, щом тренираш няма проблем :) Аз всеки ден ям по 1, пък не съм напълняла :-D

sladkъ_mackъ
07-17-2008, 17:00
що се занасяте бе :shock: аз в момента чета и си праскам филийка с течен шоколад,ям по колко ми душа иска и съм си ок... :grin:

suitable
07-17-2008, 17:07
Работата е там, че когато човек иска да отслабне и постоянно му се струва, че яде нещо, което ще му попречи.. виждал съм да питат и за водата.. така че.. :}

MidnightCreep
07-17-2008, 18:00
Ако прекаляваш с количествата.
Каквото и да ядеш,ако си поела повече калории,отколкото изгаряш винаги ще напълнееш.
8) 8) 8)

Cannelle
07-17-2008, 18:09
В 100г сладолед има приблизително 150-170ккал(в зависимост от вкуса).Така че не се притеснявай,яж колкото искаш,ако се движиш достатъчно.Аз лятото и по 3 ям на ден и нищо ми няма :-D

monityY
07-17-2008, 18:12
Въпроса ти е глупав..Толкова ли пък не можете без сладолед..?Нз аз от година и половина не съм яла сладолед..Нямам и желание..То нито може да те нахрани кой знае колко нито.. ддз.. Отвикнала съм..Като ти се яде яж..И да пълнее се..Все пак има захар,мляко,сметани,шокола и и тем подобни щуротии..Един сладолед ли ще изядеш или 1 шоколад ..То няма разлика.. Такаче не прекаляваЙ...Но ако пък ти се пълнее даваааййй яж яж яж не спирай..Само внимавай със захарта че е вредна в голями количества ;) :-D

what is love
07-19-2008, 22:18
Чувала съм, че от сладките неща сладоледът е най-диетичен, тъй като най-калоричният сладолед е 350-400 калории, а организмът изразходва около 100 само за затоплянето му. Незнам дали е вярно но така съм чувала :)

hottie
07-19-2008, 22:48
Яж си на воля! няма нищо по-хубаво от сладолед лятото. Няма да напълнееш от някакво си кирливо сладоледче. В тая горещина само като ходиш по улиците топиш мазнини 8)

zloto
07-20-2008, 06:45
Яж си на воля! няма нищо по-хубаво от сладолед лятото. Няма да напълнееш от някакво си кирливо сладоледче. В тая горещина само като ходиш по улиците топиш мазнини 8)
Така е, да. Аз почти нямам апетит за друго, но ям сладолед или шоколад всеки ден, а не съм напълняла, даже малко съм свалила :)

mArMaLaDkA
07-20-2008, 07:09
Ти си дете ! Яж каквото ти душа иска ! Ако не ядете сега сладоледи и шоколади и т.н,после надали ще ви се прияде.

hottie
07-20-2008, 08:39
Яж си на воля! няма нищо по-хубаво от сладолед лятото. Няма да напълнееш от някакво си кирливо сладоледче. В тая горещина само като ходиш по улиците топиш мазнини 8)
Така е, да. Аз почти нямам апетит за друго, но ям сладолед или шоколад всеки ден, а не съм напълняла, даже малко съм свалила :)

и аз в тази жега нагъвам яко сладолед ! И съм отслабнала :D ама то не ми се яде друго освен това и зеленчуци и плодове

nejnaDROGA
07-20-2008, 08:42
..Един сладолед ли ще изядеш или 1 шоколад ..То няма разлика.. Такаче не прекаляваЙ...Но ако пък ти се пълнее даваааййй яж яж яж не спирай..Само внимавай със захарта че е вредна в голями количества ;) :-D
:lol: :razz: :lol: МОЛЯ ТЕ образовай се малко :lol: :razz: :lol: Ти знаеш ли колко сладоледа трябва да изяде за да достигне калориите на един шоколад :lol: :razz: :lol: Освен това захарния % в сладоледа не е никак голям,така че трудно ще си навлече проблеми :lol: :razz: :lol: А и защо изпъкваш думите на авторката?!Тя си е казала "Но лятото ям малко сладолед през де,два три."
=> (знак за следователно ако не знаеш :D ) няма как да е решила да пълнее,а и не яде постоянно (както се изрази по-горе) :lol: :razz: :lol:


До авторката:Не се притеснявай :) Щом правиш упражнения и се движиш доста дори по 1-2 сладоледа да ядеш на ден пак няма да е проблем :) НО подчертавам СЛАДОЛЕДИ,а не МЕЛБИ :D (казвам го,защото някои много много не виждат разлика в 2-те понятия :D )

miloto_girl_4e
07-20-2008, 10:41
Няма лошо човек да си хапва сладолед в тези жеги... :)
А и все пак само лятото се набляга така на това изкушение, през останалите три сезона от дъжд на вятър се случва да хапнем сладоледче :)
Не се пълнее, споко, все пак сладоледът е студен и организма ни изразходва калории, като го ядем, за да го стопли(колкото и смешно да ви звучи, проверете, Дженифъп Анистън яде само замразени храни, точно поради тази причина) :)

monityY
07-20-2008, 19:07
..Един сладолед ли ще изядеш или 1 шоколад ..То няма разлика.. Такаче не прекаляваЙ...Но ако пък ти се пълнее даваааййй яж яж яж не спирай..Само внимавай със захарта че е вредна в голями количества ;) :-D
:lol: :razz: :lol: МОЛЯ ТЕ образовай се малко :lol: :razz: :lol: Ти знаеш ли колко сладоледа трябва да изяде за да достигне калориите на един шоколад :lol: :razz: :lol: Освен това захарния % в сладоледа не е никак голям,така че трудно ще си навлече проблеми :lol: :razz: :lol: А и защо изпъкваш думите на авторката?!Тя си е казала "Но лятото ям малко сладолед през де,два три."
=> (знак за следователно ако не знаеш :D ) няма как да е решила да пълнее,а и не яде постоянно (както се изрази по-горе) :lol: :razz: :lol:


До авторката:Не се притеснявай :) Щом правиш упражнения и се движиш доста дори по 1-2 сладоледа да ядеш на ден пак няма да е проблем :) НО подчертавам СЛАДОЛЕДИ,а не МЕЛБИ :D (казвам го,защото някои много много не виждат разлика в 2-те понятия :D
)

Имах предвит малко шоколадче,а не 100гр ;) ..А и зависи какъв сладолед яде..Аз имах предвит от тези по калоричните :)

CuRly_Doll
07-20-2008, 20:59
Зависи от количеството,НО казват,че сладоледът е адски калоричен.Аз гледам да се ограничавам от него,пък и от сладки истории и безалкохолни напитки

Madness
07-20-2008, 21:28
абе не знам ама втора вечер изяждам почти кило и ако продължавам така ше стана 100 кила :-D

RaI4etO
07-20-2008, 22:31
ох аз вече забравих вкуса на сладоледа в буквалния смисъл,втълпила съм си,че от всичко сладко много се дебелее и не смея да изям и един шоколадов бонбон......на мнение съм,че можеш да си го позволиш няколко пъти в седмицата,ако спортуваш...жалко само,че имам мания за не дебелеене :?

kuklichka_bg
07-20-2008, 22:49
Здравейте аз съм на 15 години.Имам перфекна фигурна.Всеки ден правя коремни преси.Когато бях на училище издържах 5 дена без сладолед=,а в най-добрия случеи седем.Аз тоигава ядох от калаксито беше ми много вкусно.То е 73 грама.Но лятото ям малко сладолед през де,два три.Преди ходих на аеробика,но сега няма.Аз се движа мисла,че няма проблем.Иначе никаква захар не ям освен сладолед :D Много ли се пълнее :)

zle si

cooool
07-21-2008, 09:20
Зависи дали разграшдаш съставките му, защото има случай за момичета, които пълнеят от мюсли и прясно мляко, защото не могат да го разградят. Не бива да се плашиш от сладкото.. ;) То има антидепресивни свойства => е полезно !!!

sladkish_14
07-21-2008, 12:08
Оффф пълни глупости !!! Ако почна от 15 годишна да се ограничавам и да не ям сладолед или шоколад,кога ще ги ям на 50 години ли ? Адски глупаво е това..

hottie
07-21-2008, 12:12
Абе яжте си бе хора ! Още сте малки. Как може от сега да се ограничавате? Организмът си знае от какво се нуждае. А ако е малко по-калорично го изразходвайте някъде. Най-лото е да се лишавате от нещо.

Pliok0019
07-21-2008, 12:14
Авторката...стегни се. Сладоледа не е особено калоричен. Спри да броиш грамовете и калорийте, за да не стане нещо страшно.

OneGirl
07-21-2008, 12:18
Как от сладолед ще се пълнее бе :shock: ?Спокоино яж си сладолед няма да напълнееш,то по тая логика аз трябва да съм 100 кила ама не съм 42 съм.

www
07-21-2008, 19:48
Здравейте аз съм на 15 години.Имам перфекна фигурна.Всеки ден правя коремни преси.Когато бях на училище издържах 5 дена без сладолед=,а в най-добрия случеи седем.Аз тоигава ядох от калаксито беше ми много вкусно.То е 73 грама.Но лятото ям малко сладолед през де,два три.Преди ходих на аеробика,но сега няма.Аз се движа мисла,че няма проблем.Иначе никаква захар не ям освен сладолед :D Много ли се пълнее :)
izob6to ne se pulnee ot sladoleda vij v google ima statii po vuprosa ot 6okolada da no ot sladoled ne no est ne prekalqvai ... gledai da e bez vafli buzmojno po 4ist

CuRly_Doll
07-21-2008, 20:16
Сладолед карамел - 183 ккал.
Сладолед шоколад - 188 ккал.
Сладолед ягода - 150 ккал.

Шоколад - калориите при всички видове са между 520 и 560

Като се има в предвид,че това за сладоледа е на 100 гр.Сладоледът,шоколадите и общо взето всички сладки изделия са калориини бомби и сладоледът не прави изключение.Това,че един примерно не дебелее от сладкото е въпрос на ген.

www
08-07-2008, 19:16
Оффф пълни глупости !!! Ако почна от 15 годишна да се ограничавам и да не ям сладолед или шоколад,кога ще ги ям на 50 години ли ? Адски глупаво е това..
а на 50 години диети ли ще правищ?! мога да ти кажа 4е сега кожата ти и лицето ти са добре... и няма да е ло6о и ако тялото е.На 50 год няма да знам на кой свят съм па камо ли диети...

SeXyL[!]Nk@
08-07-2008, 20:14
Работата е там, че когато човек иска да отслабне и постоянно му се струва, че яде нещо, което ще му попречи.. виждал съм да питат и за водата.. така че.. :}
Едно е вода съвсем различно е сладолед. H20 e чисто в-во, докато сладоледа е тъпкан с кв'и ли не боклуци.

psychopath
08-08-2008, 01:43
ама много.
но кво ти пука :D

mistake
08-18-2008, 10:50
по принцип - да. от сладолед св пълнее. Но при всеки е различно. То си е от структурата. Яй каквото си поискаш , ако тренираш или се движиш достатъчно за да изгориш поетата храна.

Decu
08-18-2008, 10:53
Абе..скоро гледах една кутия на Фамилия и пишеше, че на 100 г има 150-170 калории..и да ви кажа това изобщо не е много.

pifiella
08-18-2008, 13:23
Не се пълнее толкова колкото ти вреди на здравете.Сладоледа е като шоколада качва ти инсулина и си щастлив(щоколада е известен като храната на щастието)но има и друг продукт,които има същото действие........банана

silver_moon
08-18-2008, 13:56
аве хора вия не разбрахте ли, че броя на калориите не е от значение, а това от какво са приети тези калории...тоя сладолед е бъкан с какви ли не ла*на, дет само като се сетя ми се от яжда, камо ли да го изям...незнам, аз съм почитателка на здравословното хранене (не на диетите, а на здравословното хранене) и за мен тоя сладолед е толкова гаден, че идея си нямате :D

до авторката: тъй като в сладоледа има доста въглехидрати, го яж до обяд и проблем нямаш никакъв,но все пак не прекалявай де...а ако ти се хапва нещо студено и разхладително следобед яж студено кисело млекце или аз си правя кремче от кисело млекце и ядки или кисело млекце и плодове или кисело млекце и канела+ванилия...и кремчето го слагам за един час в камерата и бон апети :D

kalpazanka
08-18-2008, 20:06
Много ли се пълнее :)
Виж в коя група според енергийния разход спадаш и си направи сметка каква част от килоджаулите правиш с тия 73 грама сладолед. Всичко се свежда до елементарна математика!

sladkish_14
08-18-2008, 20:18
Ужасссссссссссссссс :shock: :shock: Адски много се дебелее от сладоледа :? Никога повече не яж , луда ли си..?! ти си само на 15 сладолед ще ядеш :-x :-x Чак като станеш на 50 и не се грижиш за фигурата си, може :)

Izzy_
08-19-2008, 08:04
Съмнявам се да ядеш само салатаки,пилешко,супи и прочие,та до сладоледа да опреш... :? Иначе едва ли се пълнее много,аз в момента нищо не спортувам,хапвам си сладолед всеки ден и не съм качила нито килограм цяло лято. ;)

xxxSnowflakexxx
08-20-2008, 21:15
](*,) ](*,) ](*,)

plamka
08-20-2008, 22:29
Абе..скоро гледах една кутия на Фамилия и пишеше, че на 100 г има 150-170 калории..и да ви кажа това изобщо не е много.
az minaliq den qdoh edin sladoled ama ne pomnq na koq firma vanilov s 0% maznini i be6e 87 kcal na 100 gr :)

Kalista
08-21-2008, 17:44
Зависи от толкова много неща,зависи от това дали се движиш,зависи от организма,от метаболизма.....
никой тук не може да ти каже дали ще напълнееш ако ядеш сладолед

RiseGirl
08-21-2008, 17:52
Сладоледите на Nesteа също имат малко калории :)

draki4ka
08-21-2008, 19:31
не ма е*е дори да се дебелее дори не ям постоянно на ден по 2-3 слдоледа 4и има слу4аи във които и по пове4е !!!

Bubbly
08-21-2008, 19:38
Тц дебелее се и още как! Ако продължавш така ще вземеш да качиш 2-3 кила, милото и френдчетата ще те зарежат и ще си скапеш живота още на 15. Затова не забравяй да теглиш, пресмяташ калориите на всяка хапка и нощем да се теглиш по 3 пъти.
Съжалявам, че ти говоря така без да те познавам, но умът ми не го побира нямаш ли нещо по-сериозно, с което да се занимаваш, че си тръгнала да се тревожиш за 2-та сладоледа, които ядеш седмично ? :-o

SunSmile
08-21-2008, 20:58
Оооо пълнее се!!! Нема начин!!! Ако изядеш макс 200 грама сладолед ше качиш 5 кила!!!! .... Оф бе да ви еба в тъпите хора! Сякви тъпи теми пускате! На кутията си пише колко калории има!!! А калориите дават енергия! дебелее се.... ма как няма да се дебелее!! Яж всеки ден сладолед и дано да 'надебееш' в мозъка, щото май се е смалил нещо :-x

PiruBloodz
08-21-2008, 21:58
да.. изядох 10 фамилни и сега съм 250 кила :(

ReBeL
08-22-2008, 09:44
Ами до колкото знам си има калориики, плюс това ако нямаше щеше да има сладолед във всяка диета.

аз съм чувала за диета с ванилов сладолед ама не смея да пробвам :-D

pinki
08-25-2008, 12:05
Работата е там, че когато човек иска да отслабне и постоянно му се струва, че яде нещо, което ще му попречи.. виждал съм да питат и за водата.. така че.. :}
:shock: е чак пък за водата... :-s еми аз като се замисля от какво е направен сладоледа само захарта е "врагът" , замислете се > мляко (или вода дори), захар :o , яйца, ванилия (там някаква есенция) :) , а и колкото и да е калоричен ти като си спортуваш нямаш никакви проблеми ;)

Ai4ka
08-25-2008, 12:11
не се притеснявай яж колкото ти сърце иска :P аз примерно не тренирам нищо освен да се разхождам много ама прекалено много :D и всеки ден ям по 2 3 сладоледа или на 4 дена голяма кутия и не съм напълняла се съм си 47 килца :D

baby_face
08-25-2008, 14:04
Зависи от метаболизма - има хора, които и цяла фабрика да изядът нищо няма да им стане, но има и хора (като мен), които едва ли не само като го погледнат им се лепи. Второто, което според мен трябва да се отбележи е, че не калориите са важни - пример: голямо количество плодова салата и 1 обикновен сладолед имат горе-долу еднакъв брой калории, но салатата засища много повече от 1 сладолед. Но все пак ако сега на ядеш кога - когато станеш на 100 ?! :)

Chrissie
08-26-2008, 00:49
В интерес на истината,от всичкото сладко,което съществува,най-безобиден е сладоледа.Разбира се и той има калории,но нищо няма да ти стане,ако си позволяваш по един сладолед на ден,но недей повече,защото няма да е полезно.Освен това се има предвид и че тренираш,така че не виждам къде ще е точно проблема.Но ако ядеш сладолед,не си позволявай друго сладко.Ааа,исках и да ти кажа,че е по-добре да изядеш един сладолед,отколкото една вафла,да кажем. :)