PDA

View Full Version : болна съм помогнете ми ........



ElinoOor
07-18-2008, 09:13
здравейте на всички на мен вече ми е ясно че съм болна най вероятно от някакъв летен грип и сега имам чувството че главата ми ще експлоадира никаде не мога да изляза до личния лекар защото едвам вървятака де някой знае ли какво да пия чай аналгин...... просто да спре проклетата болка моля ви се умирам тук :(

hottie
07-18-2008, 09:34
Дай повече подробности - температура?хрема?Гърло? Или само болки и отпадналост?

razlichnata_f
07-18-2008, 09:35
За глава можеш да пиеш парацетамол или аналгин, също за настинка или грип мисля, че колдрекс или хервекс могат да помогнат.

bestone
07-18-2008, 09:39
Ami kato te boli glavata 6to stoi6 na kompiutara ... taka 6te stane samo po lo6o ... izpii Nurofen ili ne6to podobno i idi na 4ist vazduh ili da spi6 kato se sabudi6 moje da ti e minalo :o

mArMaLaDkA
07-18-2008, 09:42
Така е.Аналгини и парацетамоли,упсарин и т.н.Само да те посъветвам да не пиеш аналгин или парацетамол,ако смяташ да пиеш Coldrex,понеже в него се съдържат.Пий повече течности.Чай с мед и лимон.Не действа само,когато те боли гърло,ами и когато имаш хрема,защото сгрява.Ползвай капки за нослето,ако тече.И най-добре влез в банята.Хем ще се освежиш,хем от парата,ще ти се отпуши носа(ако имаш хрема).И още нещо:ако те боли гърло смесваш лимон и мед в купичка или чашка.Ако има още нещо-обаждай се. :D

ElinoOor
07-18-2008, 10:24
здрасти бях заспала значи майка ми даде аналгини сега като се събудих тоест сега ми е по добре но още усещам болката иначе нямам хрема но малко трудно преглъщам устните ми чак и зъбите ми са подути десния ми глезен е боли но това сигурно е защото снощи не можах да спя и ритах ту масата или нещо друго (спах на пода защото ми е много топло) така де ясно че от аналгин ми минава но нещо да спадне отока ........ едвам вървя не мога да стана защото ми се вие свят :( :cry: :-k

Hayashi
07-18-2008, 10:28
Защо не се обадиш на личния за домашна визита?

ElinoOor
07-18-2008, 10:33
защото личната ми лекарка не е на работа до 19 август пък и тя не ходи по домовете наистина е много тъпа..... :? никога не ми е помагала като хвана грип отивам и тя ми дава едно жълто хапче и ми казва да спя цял ден да не ям да пия само вода... изобщо няма ефект и за това не ходя при нея добре че е мама да ми помогне и двете сме при нея ..........

ElinoOor
07-18-2008, 10:33
защото личната ми лекарка не е на работа до 19 август пък и тя не ходи по домовете наистина е много тъпа..... :? никога не ми е помагала като хвана грип отивам и тя ми дава едно жълто хапче и ми казва да спя цял ден да не ям да пия само вода... изобщо няма ефект и за това не ходя при нея добре че е мама да ми помогне и двете сме при нея ..........

Hayashi
07-18-2008, 10:37
Като не я харесваш нищо не пречи да я смениш :)
А иначе както сигурно знаеш за грипа няма лекарство така,че ще стоиш и ще чакаш да ти мине.Всеки е минал през това поне веднъж.
А за крака потопи го в студена вода или му сложи лед.

hottie
07-18-2008, 10:45
според мен пий 1/2 парацетамола и силна доза витамин Ц :)

ElinoOor
07-18-2008, 10:46
ъъъ витамините не може ли да ги заменя с много моркови ?

fiama
07-18-2008, 12:29
Мила, доста хора се оплакват от този летен грип. Освен по един аналгин на ден ( повечко по възможност недей, щото много загрява, а в тая жега само това ти липсва) да изпиваш, може малко синтетични витамини - вит. Ц, B complex , Multitabs, Censtrum или нещо друго. Яж плодове, прави си салатки, пий много течности - сокове и вода, и си почивай повечко. Не знам какво друго да ти кажа - дано се оправиш скоро :)

ElinoOor
07-18-2008, 12:42
ами мерси много и аз искам да се оправя :-)

foreverr
07-18-2008, 19:25
Еми щом като ти е толкова лошо и не можеш да излезнеш/ма кар че седиш на компа аааааа!!!!/ помоли баща си да те закара с колата до лекаря и така ще идеш без да ходиш много.

nOTpeCeH
07-18-2008, 21:53
Антибиотик+течен аналгин на мене това ми помогна :-D

fenkatakrisi952
07-19-2008, 05:06
Главате те боли,защото имаш температура.Моя съвет е да дишаш чист въздух.Щом не можеш да излизаш навън,отваряй си прозорец(все пак ще се одошиш :-D ).А и поспивай повечко :P

Бързо уздравяване 8-)

ElinoOor
07-19-2008, 17:31
пак съм аз значи главата и всички други неща се оправиха но сега пък адски ме боли когато преглъщам говоря или като дишам някакъв компрес ако правя плийз хелп :(

fiama
07-19-2008, 19:57
Компрес на гърлото се прави, като залееш парче плат с ракия, увиваш около гърлото, слагаш и пласт вестник и така спиш цяла нощ. Действа!