PDA

View Full Version : Кожата ми се лющи



nadincety
07-18-2008, 11:22
Кожата на лицето ми започна адски много да се лющи :( Стана една такава суха,грапава,гадна :( Мазах я с един крем на Garnier ама няма никакъв ефект :-k Някой ако знае някакъв начин това лющене да спре било то с кремчета и всякакви други работи нека да каже,че вече не издържам така :cry:

pandelka
07-18-2008, 11:23
Предполагам ако не я пипаш ..може да мине по-бързо или си я мажи с крем може да е от сл1нцето ..
;)

Spider4eto
07-18-2008, 11:25
По-добре отиди на дерматолог, или може просто да е много изсушена, пробвай с някъв много мазен крем, ако не мине, отиди на дерматолог

fenkatakrisi952
07-18-2008, 11:30
Вечер си слагай нощен крем за лице,а през деня когато слънцето е силно-слънцезащитен крем :-)
ще се оправиш споко 8-)

Karin_Vall_Gabbriel
07-18-2008, 11:52
i az bqh taka predi sedmica.be6e mn gadno.mazah se s nai-obiknoven krem na nivea i sled 3-4 dni mi mina :) spoko ;)

nadincety
07-18-2008, 11:57
Мерсиии на всички :-) :-) :-)

fiama
07-18-2008, 12:10
В резултат на какво се лющи? Да не си изгоряла от слънцето? Ако е от това, може да опиташ вечер преди къпане да намажеш много обилно лицето с овлажняващ крем, но наистина обилно, чак кожата да не може да го поеме. След това в банята търкай лицето си по-упорито, но внимавай да не направиш някоя рана, де... Замисли се дали това белене на кожата не се дължи на липса на витамини. Лято е, на пазара има богатство от пресни плодове и зеленчуци - хапвай ги в изобилие. Пий и повечко течности. При всички положения, ако си слагаш подходящ лек дневен крем, при необходимост и нощен такъв, кожата ти ще се пооправи.

o0ps
07-18-2008, 12:20
Моята кожа по принцип е мноооого суха. От 1-2 години постоянно сменям кремовете, с цел да намеря такъв който да ми хидратира добре, но все още не съм го намерила. Твоето предполагам че е моментно състояние, може да си се обезводнила, приемай много течности и един обикновен крем на Нивеа сигурно ще ти свърши работа. :)