PDA

View Full Version : Европейска здравноосигурителна карта?



Blo0dyBitch
07-18-2008, 12:25
Искам да попитам тези от вас,които са излизали извън България с автобус:въпросната карта(Европейска здравноосигурителна карта)...за какво служи? Много ли е важна,проверяват ли я на границата,ако има малък проблем със снимката възможно ли е да ме върнат?
днес вечерта заминавам,а забелязах,че нещо снимчицата ми се е скапала-през нея минава минава една сравнително тънка бяла линия(1мм някъде),лицето ми си личи,но все пак-такава рекламация ми направиха на митничарите,че въобще не ми се ще да минавам през тях...

Water_lili
07-18-2008, 14:57
споко ако сърбите не са на кеф и шофиорите не им бутнат ,това ще ти е най– малкия проблем и се радвай ако минете по бързо от 4-5 часа :D . Приятен път...
П.П идея си нямам за кво става на въпрос с тия карти ,но те определеят изискванията си според това с какава цел си трагнал да патуваш...

Dreammy
07-18-2008, 18:49
спокойно, нямаш никакви проблеми с това, даже перфектно, че имаш такава карта...
Служи за извънредни случаи, когато ти се наложи да ползваш спешна или неотложна медицинска помощ, за да не те одерат с някоя солена сума в евро, защото след като сме част от ЕС и си здравноосигурена в целия съюз.

ПП. за това със сърбите- доста филмираш детето и не се правят на интересни, а ако се случи нещо- не забравяй, че си гражданка на страна-членка в ЕС и можеш да поискаш помощ от всяко посолство на държава-членка, а не да се обръщаш към българските мухльовци.

+1