PDA

View Full Version : Хубаво тяло...



besten
07-18-2008, 22:49
Не съм дебел, нито пълен. Имам съвсем малко коремче, което съвсем леко като го глътна си минавам за човек в нормален ръст. Нямам релеф обаче. Забелязвам по съблекални разни момчета с хубави гърди и леки плочици, докато при мен няма такова нещо. Повечето от тях не тренират. На 16 съм и съм висок около 1.85/1.90. ВЪпросът ми е малко комплексен. Как мога за кратко време да направя и аз някакъв релеф, защото ми писна? Накрая ще взема да се комплексирам и ми е неприятно така. Чух от един приятел, че правенето на лицеви опори постоянно ще направи желаният ефект и в действителност от известно време като се сетя правя по 7-8 по няколко пъти на ден, тъй като не мога повече. Та в крайна сметка ми се иска разумен и нормален съвет как мога до началото на учебната година да вляза във форма. Ако се налага по-здрав спорт ще го правя. И все пак ми се иска да е нещо в норми. Не всеки ден по 5 часа да седя във фитнес залата. Чух също, че в малки количества за кратко време стероидите могат доста да помогнат, а в предвид малките количества не вредят. Какво мислите като цяло?

Благодаря ви предварително за вниманието :)

besten
07-18-2008, 22:59
85

БТВ: Чак години? :(

thefreak
07-18-2008, 23:14
Години, да. Това, което можеш да постигнеш сега без добавки е релеф. Ти си избираш дали във фитнес или не, но само с лицеви опори няма да стане. Просто използвай търсачката и ще намериш поне 5 теми идентични с твоята. Знам, защото 5 пъти поне съм писал едно и също и ми писна вече.

Myrth
07-19-2008, 06:18
www.bb-team.com

иначе накратко не си жали тялото, ами го подложи на интензивни тренировки, научи се да се набираш, опитай да правиш скоростни спринтове, а лежанката трябва да ти е 1ва приятелка ;)
хард тренировката му е майката :)

DJACK
07-19-2008, 07:49
Малко хапче вземи голяма щанга вдигни ххаха тва е просто лаф :grin:

besten
07-19-2008, 07:51
Единственото, което е проблем в случая е, че няма наблизо фитнес зали. Но мисля, че това не е проблем. Значи в крайна сметка с усилени тренировки и редовно тичане ще вляза във форма до края на Септември, а релеф ще направя до края на годината с това темпо. Поне аз с такова впечатление останах.

besten
07-19-2008, 08:44
Сега не мога да се набирам. Как мога да се науча на това ?

DJACK
07-19-2008, 10:33
Можеш да стегнеш за в-3 месеца бе това е доста време не очаквай кой знбае какво но ще си доволен ако тринираш добре,фитнес ако няма нищо.

Корема можеш да го стегнеш перфектно за него не се изискват фитнес зали прави коремни преси с някаква тжест ако имаш .Има и хиляди опражнения който не изискват никакви уреди например влес в датата и потърси beach body slim pack 6 той е за корем.


Гърди -за гърди можеш да правиш лицеви опори с широк хват
Ако има някакво училище до теб и има успореди се набирай,прави кофички и такивао пражнения .
Можеш да си купиш и 2 гирички от метро - 10 килограмова =45 лева с нея можеш да правиш ацки много опражнения като гарди бицепс трицепс можеш да си ги тринираш идеално.естествено неможеш да заместиш залата но пак е варянт.

Аз също не ходя в залата но съм си направил домашно фитнесче .заварил съм си една лежанка купих лост и тежести 2 дъмбела и един гладиатор и съм си направил програма и си тринирам чудесно не е задължително фитнес .

Traceur-Emil
07-19-2008, 12:22
За корем:тичане, коремни преси, парашутни почивки.Абсолютно ефикасно е.Аз от това се оформих. :grin:

besten
07-19-2008, 15:08
Благодаря ви много за съветите. Определено ми помогнахте много :) . Само искам още няколко въпросчета да задам.

1) За тичането. Идеята е да е бързо или по-умерено, но продължително? И също така какви горе-долу разстояния да изминавам?

2) Тъй като съм и запален колоездач може ли всичко това да се комбинира с колелото?

3) Как трябва да се храня, за да е всичко ок и бързо да постигна резултати?

4) Ето една кратка програма, която си съставих на базата на всички мнения, които прегледах тук.

Три пъти седмично плуване около един час.
3-4 пъти в седмицата тичане в парка около час.
Всеки ден 5 серии по 60 коремни преси с вдигнати крака и 5 серии по 12 лицеви опори. По 12, тъй като повече не мога, но предполагам, че като започна интензивно да правя тези неща бързо ще си вдигна бройката.
Опити за набирания. В началото няма да се получават, но сигурно опитвайки по-често и тренирайки всеки ден би трябвало да успея да направя няколко.

Засега това достатъчно ли е? Тъй като ако правя всичко това, надали ще успея да ходя и на фитнес, защото имам само половин ден свободен за това.

5) И в крайна сметка с тази програма ще има ли някакъв ефект до месец? Знам, че искам много без да се натоварвам толкова много, но искам да вляза във форма бързо.

Благодаря ви много за помощта :)

Jоnny
07-19-2008, 15:18
Муай дюнерчета..

1n5ub0rd1na73
07-19-2008, 15:37
Каза, че не можеж да се набираш, а това е много важно.

http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=1502

Тази статия е много добра, дори за начинаещи.

Успехи

besten
07-19-2008, 15:46
Муай дюнерчета..

Знаеш ли какво ще ти кажа... Такива хора като теб напълно си заслужават бан и ако това беше в един от форумите, които администрирам досега да си аут. Офф мнения, които нямат нищо общо с това, което питам...


Каза, че не можеж да се набираш, а това е много важно.

........................

Тази статия е много добра, дори за начинаещи.

Успехи

Много ти благодаря. Бях пробвал разни неща, но никога не се бях сещал първо само да се спускам бавно и да видя какъв ще е ефекта. Като се прибера ще го изпробвам. Благодаря ти много :)

besten
07-19-2008, 16:42
napravi si rejim na hranata i vsi4ko 6te se opravi s minimalni natovarvaniq i trenirovki osven ako ne iska6 da stane6 tejko atlet

Някакви по-конкретни препоръки? Не искам да ставам някакъв ПРО спортист, атлет или нещо подобно. Просто по-стегнато и в добра форма тяло с лек релеф.

Сладко, мазни храни и подобни ясно, че трябва да ги премахна от менюто. Но протеините?

DJACK
07-19-2008, 18:20
3 пъти според мен са достатъчни в седмицата но това е твое решение и малко по малко около 40 минути
Незнам какво точно означава с вдигнати крака но 5 серии по 60 са ацки много и бързо ако им свикнеш трябва да правиш по 70-80 тва значи 400-500 серии на ден :grin: .Мой савет-сложи си някаква тежест на гардите и прави отначало 4 серии по 30 и след това овеличаваш повторенията и като стигнеш до 40-45 и овеличаваш тежеста и почваш пак от малко 25-30 аз така правя но това си е мое мнение.
За лицевите мисля че са много 5 във фитнеса се правят по 3-4 някой и по 2 серии ти си знаеш но ако бях аз щях да ги намаля на 4 пък бройката зависи т теб колкото можеш толкова не се отчайвай.

И аз си мислех че големите бройки ще дадат бърз резултат а се оказа че просто преоморявам мускулите и не растат :grin:

А забравих да ти кажа че Е МНОГО ГРЕШНО да правиш всеки ден лицевите и коремните преси това няма да даде по бърз резултат а просто ще скапваш мускулите и няма да имат време да отпочиват (възтановят) .Трябва да ги правиш прес ден защото трябва да имат 48 часа за отпочиване.Не съм 100% сигоренче бяха точно 48 но всички който се занимават с фитнес тринират през ден.НЕ забравяй че мускулите растът докато си отпочиват 8-)

АЙДЕ СТИГА СЪМ ПИСАЛ ЧЕ КЮФТЕТАТА МИ ИСТИНАХА ЛЕКА ВЧЕР :grin:

besten
07-19-2008, 19:49
Вдигнати крака, т.е. да ги кача примерно на леглото и така да ги правя. Някой тук спомена, че това е много ефективно. Принципно казах 60, защото 80 ги правя с лекота, но ще се вслушам в съвета ти да започна с по-малко.

Лицевите опори по принцип каквото и да си говорим си дават ефект, защото товарят гръб, рамена, бицепси и гърди. Правил съм по повече от 5 серии, така че мисля, че е ок това.

Прав си, като се замисля, че не е редно да е всеки ден. Ще видя кое как да го комбинирам, защото имам три дни тичане, три дни плуване и тренировки :)


Благодаря за помощта ти. На теб също, TheNh3 за храните. Ще ги имам в предвид :)

DJACK
07-20-2008, 06:55
Сетих се за какво говориш и аз ги правех преди но незнаех как се казват, но така неможеш да се свиеш а само ги напрягаш и незнам колко са ефективни защото не ги свиваш нали достатъчно коремните мускули.Защо не си правиш обикновенни?

besten
07-20-2008, 09:19
Сетих се за какво говориш и аз ги правех преди но незнаех как се казват, но така неможеш да се свиеш а само ги напрягаш и незнам колко са ефективни защото не ги свиваш нали достатъчно коремните мускули.Защо не си правиш обикновенни?

Ами можеш ли само да ми опишеш как се правят обикновените, защото примерно тези, които ни карат в даскало да ги правим се водят стандартни, а чух, че били изключително вредни за гръбнака... Или аз нещо бъркам?

DJACK
07-20-2008, 09:58
http://www.bb-team.org/exercise/1177/

Myrth
07-20-2008, 17:48
Само да изкажа личното си мнение за лицевите...
Ами освен ако не си си поставил за цел да станеш push-up machine, от лицеви файда няма много. Лицеви + фитнес отделно е безсмислица и най-много да ти забави възстановяването.

В една друга тема писах какво ще стане с тебе, ако си поставиш за цел да се специализираш в лицевите, тоест да правиш изродии като 180 наведнъж, лицеви на 1 ръка, с тежест и пляскания и всякакви хватове...еми ще станеш машина и адски годен физически.
Но това е трудният начин и малко имат волята да постигнат такова съвършенство.

За това ако нямаш високи цели си хвани the average program по която тренират повечето начинаещи, блъскай си редовно и с разбиране за това което правиш (което е много важно), хапвай правилно и резултатите ще си дойдат сами ;)

besten
07-21-2008, 10:32
http://www.bb-team.org/exercise/1177/

Тези коремни преси не са ли за столче? Аз такива правех, когато ходих на фитнес, но ми трябва леко описание на обикновените и ефективни коремни преси като за вкъщи :)

-Myrth- не искам да ставам звезда, спортист или нещо такова в тази област. Просто леко да се орелефя и да се стегна колкото се може за по-кратко време. Не ми е за бързането, а че сега ми текат най-хубавите години и ми отиват ей така... Ако ме разбираш.

DJACK
07-21-2008, 11:46
Слагаш краката под кревата рацете зад тила и почваш

Myrth
07-21-2008, 16:17
Дае пичове, ама едно аверче пак така с нормално тяло, леко мазничък си каза аз ще прая лицеви и коремни през ден, действително прави, но не постигна абсолютно нищо като външен ефект. Друг е въпросът, че като тръгна на фитнес пак не направи тяло. Според мен защото го нямаше животното в него, нямаше ги тези безценни устрем, злоба и дисциплина, които носят успехите.
Така че мой, ако имаш лош ген, ще ти трябват олимпийски усилия да направиш тяло. Но има и друг момент...и най-голямата хилка, и най-отпуснатият шишко могат да станат абсолютни терминатори ако имат душата и сърцето за това :)

П.П. Накратко казано, ако не си облагодетелстван, една тренировка 'просто за малко релеф и стягане' е възможно да не ти даде почти нищо. Но нищо не пречи да опиташ. Лично мнение - shortcut към хубаво тяло няма :)

DJACK
07-21-2008, 16:23
Естествено че няма да направи защото не е най важното самата тренировка .Има много други показатели който да прави 1во трябва да помисли какво иска релеф маса.Ако иска релеф тичане на колелото кардио и тренировки с повече повторения с по малка тежест доброто ядене е неизбежно.Ако иска маса по малко повторение с по голяма тежест и така бес кардио и много много храна да следи калориите и т.н.
Някой може да си блъска цял живот и да си остане същият защото не подхожда правилно

besten
07-22-2008, 12:23
И аз съм чувал тези неща за лошие гени... Аз се надявам, че поне не съм от тази страна. Досега не съм тренирал никога с тичане и може би е заради това, защото от много хора знам, че тичането е една от най-добрите тренировки за орелефяне.

machine
07-22-2008, 16:22
тичането изгаря мазнини.
други фактори за релеф са;диета,тренировка-повече повторения,възстановяване и тук идва най-важният фактор-генетиката на човек-колкото и да се потиш и да хвърлчш сили нямаш ли ген нищо не става,особенно за коремните мускули-те са най-трудният,най-красивият и най-генетично заложеният мускул в човешката природа.

besten
07-22-2008, 23:06
В краен случай, дори да не успея да направя някакви плочици, поне да се надявам ли, че с един месец усилени тренировки и тичане ще успея малко да си посваля мазнините?

Andreev
07-22-2008, 23:22
повече действай , по-малко питай :)

DJACK
07-23-2008, 07:43
Разбира се един приятел тича около месец всеки ден по 30тина минути и е свалил над 10 кг

besten
07-23-2008, 10:06
Аз това се чудя, дали да е всеки ден по 30 мин или през ден по 45-50 минути...

machine
07-23-2008, 17:12
4 пъти в седмицата както искаш си подреди дните до 40 мин,даже 35 -след това се горят протеините в тялото.Дали ще изкараш плочки зависи и от диетата и от генетиката ти

besten
07-25-2008, 10:38
4 пъти в седмицата както искаш си подреди дните до 40 мин,даже 35 -след това се горят протеините в тялото.Дали ще изкараш плочки зависи и от диетата и от генетиката ти

За мен е важно да се стегна, т.е. да нямам коремче. А вече един път като отслабна ще се мъча с тренировки за плочици.

Между другото майка ми ходи много на фитнес и съм виждал, че има леко заформено релефче на корема, а баща ми също има леки плочки. Това значи ли, че щом те имат добър ген за това и аз ще го имам?

Alco
07-25-2008, 10:52
4 пъти в седмицата както искаш си подреди дните до 40 мин,даже 35 -след това се горят протеините в тялото.Дали ще изкараш плочки зависи и от диетата и от генетиката ти

Между другото майка ми ходи много на фитнес и съм виждал, че има леко заформено релефче на корема, а баща ми също има леки плочки. Това значи ли, че щом те имат добър ген за това и аз ще го имам?

да, тва е плюс. всеки може да изкара плочки, разликата е само в тва, че на някой им трябват доста усилия, на други - не.

MUFC
07-25-2008, 17:36
Като за начало, режимно хранене,коремни преси задалжително като за тебе 2х20 през ден лицеви опори 3х10 като за начало почивка маХ 1/2 мин. малко фитнес 3 пъти в седмицата ще ти доиде доста добре по 40-50 мин като за начало !! А ако та марзи за фитнес и не ти са дават кинти намери даскало с лостови и релефа до 3-4 месеца ще е гарантиран !! Говоря от опит досега съчетавах Фитнеса с лостове и всички всевазможни упражнения !!!!

cvetenceto1991
07-26-2008, 17:12
ами според мен не яж по много ама хапваи често аз така правя

besten
08-01-2008, 19:33
Да ви се похваля... Вчера ми беше първото тичане. Забелязах нещо интересно. Тъй като преди не съм тичал така за тренировка, а инцидентно при първата дължина по средата започна да ме боли отстрани мисля че далакът. Втората дължина - накрая. И оттам насетне останалите 4 дължини въобще не ме болеше. Утре пак ще отида и много се надявам да усетя някаква разлика вече в издръжливостта ми. :)

Andreev
08-01-2008, 19:40
нормално е ... получил си криза (получава се от натоварване и с натоварване отшумява)