PDA

View Full Version : Нещо от което ми се напълниха очите..



desert_eagle
07-19-2008, 13:56
Извинявам се за офтопика, но всъщност отново става дума за "любов". Аз съм момче, и се определям като твърд характер, но тази сутрин разглеждах един форум, и случайно мярнах една снимка .. която ме накара за пореден път да се замисля, как рушим един съвршен свят.. и един ден за този свят ще останат само легенди.. виждал съм хиляди размазани по пътя животно.. но това което сега видях е по лошо..

http://bp2.blogger.com/_EUPoKk6zpWY/RcKLvdWxaKI/AAAAAAAAAAk/_6lxN4U4GZ8/s1600-h/I%2Bwill%2Bsurvive_resize.jpg

"Любовта" към животните[/img]

Снимката се казваше "Ще оцелея"

cherinka
07-19-2008, 13:59
Е, тва е гадно, майна!
Щеше да ми пука много по-малко ако не беше котка.
Обаче котките.....
Абе, съдба!
Някой котки си живеят тихо, мирно и спокойно и ги обгрижват добре, а други си живеят в мизерия и страдания.
И ние човеците така.
Съдба, както казах.

pandelka
07-19-2008, 14:02
Ужас..горкото..

schhhhhhh
07-19-2008, 14:04
Ужасно... :-# много обичам малки котенца , това е така гадно оставено...

slun4ice_90
07-19-2008, 14:05
:-x :booooomb: :shock: Кой загубен човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb:

desert_eagle
07-19-2008, 14:06
не става въпрос за това.. дори един към друг се отнасяме така.

а в конкретния случай най-тъжното е, че агресията си изкарваме върху създания, които не могат да говорят за болката си, които не могат да се предпазят от нас.. а само мълчаливо приемат болката. Такива сме ние :)

pandelka
07-19-2008, 14:06
:-x :booooomb: :shock: Кой загубн човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb:

Ееехе то тогава да бием целия свят..има и такива хора дано обаче да стават по малко и по малко ;););)

slun4ice_90
07-19-2008, 14:07
не става въпрос за това.. дори един към друг се отнасяме така.

а в конкретния случай най-тъжното е, че агресията си изкарваме върху създания, които не могат да говорят за болката си, които не могат да се предпазят от нас.. а само мълчаливо приемат болката. Такива сме ние :)Да това е още по-лошо..... :booooomb: :o

pandelka
07-19-2008, 14:08
не става въпрос за това.. дори един към друг се отнасяме така.

а в конкретния случай най-тъжното е, че агресията си изкарваме върху създания, които не могат да говорят за болката си, които не могат да се предпазят от нас.. а само мълчаливо приемат болката. Такива сме ние :)

Много точно..тва сме ние хората егоисти..

slun4ice_90
07-19-2008, 14:08
:-x :booooomb: :shock: Кой загубн човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb:

Ееехе то тогава да бием целия свят..има и такива хора дано обаче да стават по малко и по малко ;););)Да, "перфектен свят" е това...Довършваме се..... :? И лошото е,че не го осъзнаваме.....На никой не му пука....

pandelka
07-19-2008, 14:09
:-x :booooomb: :shock: Кой загубн човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb:

Ееехе то тогава да бием целия свят..има и такива хора дано обаче да стават по малко и по малко ;););)Подобни "хора",не заслужават да живеят.... :o

И техният час ше дойде ;)

cherinka
07-19-2008, 14:09
не става въпрос за това.. дори един към друг се отнасяме така.

а в конкретния случай най-тъжното е, че агресията си изкарваме върху създания, които не могат да говорят за болката си, които не могат да се предпазят от нас.. а само мълчаливо приемат болката. Такива сме ние :)
Съдба!

ss
07-19-2008, 14:10
Офф много тъпо...ами как котката яде мишките,и полумъртви си играят с тях-дали е яко?Дали си виждал?Аз съм виждал нали имам котка...ами как ние убиваме животни дали е честно?Ами дали е честно като пък ние умираме от някои животни?
Нали знаеш,че или ставаш убиец или умираш...то тва си е живота...
Всичко има обяснение с 1 дума-Кръговрат...

aaaaaaaa
07-19-2008, 14:14
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KAK MOJE WE MAINA?
TOVA STAVA ZA6TOTO VSEKI V TOZI JIVOT BURZA ZA NQKADE I NE POGLEJDA PRED SEBE SI!!!
KAJETE MI MISLITE LI KATO MEN?
:shock: :-x :shock: :-x :-o

:o -> TOVA E ZA TOZI KOITO GO E NAPRAVIL

desert_eagle
07-19-2008, 14:15
Офф много тъпо...ами как котката яде мишките,и полумъртви си играят с тях-дали е яко?Дали си виждал?Аз съм виждал нали имам котка...ами как ние убиваме животни дали е честно?Ами дали е честно като пък ние умираме от някои животни?
Нали знаеш,че или ставаш убиец или умираш...то тва си е живота...
Всичко има обяснение с 1 дума-Кръговрат...

не ставай глупав, това е в природата им.. те са хищници и убиват за да оцеляват, а не тъпчат, опропастяват и мачкат себеподобни и други

slun4ice_90
07-19-2008, 14:17
Офф много тъпо...ами как котката яде мишките,и полумъртви си играят с тях-дали е яко?Дали си виждал?Аз съм виждал нали имам котка...ами как ние убиваме животни дали е честно?Ами дали е честно като пък ние умираме от някои животни?
Нали знаеш,че или ставаш убиец или умираш...то тва си е живота...
Всичко има обяснение с 1 дума-Кръговрат...

не ставай глупав, това е в природата им.. те са хищници и обиват за да оцеляват, а не тъпчат, опропастяват и мачкат себеподобни и другиИ аз така мисля. :-P

ss
07-19-2008, 14:22
Офф много тъпо...ами как котката яде мишките,и полумъртви си играят с тях-дали е яко?Дали си виждал?Аз съм виждал нали имам котка...ами как ние убиваме животни дали е честно?Ами дали е честно като пък ние умираме от някои животни?
Нали знаеш,че или ставаш убиец или умираш...то тва си е живота...
Всичко има обяснение с 1 дума-Кръговрат...

не ставай глупав, това е в природата им.. те са хищници и убиват за да оцеляват, а не тъпчат, опропастяват и мачкат себеподобни и другимного относително не мислиш ли?-не тъпчат ли,и не убиват просто ей така?Хм еми ти го гледаш от твойта гледна точка,защото котката е малка до теб,но примерно за мравките и другите насекоми котката изглежда голяма и като нищо ги стъпква и убива...да не говорим за дръги животни...то тва си е съвсем по реда на нещата нищо странно не виждам...

Jоnny
07-19-2008, 14:28
Кофти.. Но.. C'est la vie..

desert_eagle
07-19-2008, 14:28
ОПИТАЙ СЕ ДА МИСЛИШ ТРЕЗВО БЕ ПРИЯТЕЛ. за какви гледни точки говориш??? НАЛИ НИЕ СМЕ СЪЩЕСТВАТА С РАЗУМ ??? НИЕ ПРАВИМ РАЗУМНИТЕ ДЕЙСТВИЯ и можем да контролираме част от инстинктите си. Едно е ако убия животно за да ям, друго е да се отнасяме с тях по подобен начин.

Знаеш ли че индианците преди и след като убият елен или друг дивеч се молят за душата му? Това се нарича уважение макар и от древен народ.

Котките и мравките - това е ход на природата.. кръговрат. А това което правим ние - няма логична обоснована умисъл. Кучетата нападат хора по улиците, защото градът се е превърнал в ужасно място - човешките нерви доста често не издържат на напрежението.. а какво да говорим за животните.

Веднъж видях нещо което ме покърти.. куче пресичаше пътя на кръстопът , а преди това се огледа в 2те посоки.. няма майтап

Madness
07-19-2008, 14:29
ама чакайте малко...гадно е обаче що само от малки сладки и пухкави животинки се впечатлявате..

Смисъл,ако беше гадна свиня или нещо там едто не ви кефи нямаше да ги разправяте такива,а? :)

Pliok0019
07-19-2008, 14:40
Докато има хора, който умират от глад, няма къде да живеят, самотни са...малките котенца ще са най-малкия проблем. Колкото сладко и беззащитно да е то, по света има изоставени бебета...

ss
07-19-2008, 14:43
ОПИТАЙ СЕ ДА МИСЛИШ ТРЕЗВО БЕ ПРИЯТЕЛ. за какви гледни точки говориш??? НАЛИ НИЕ СМЕ СЪЩЕСТВАТА С РАЗУМ ??? НИЕ ПРАВИМ РАЗУМНИТЕ ДЕЙСТВИЯ и можем да контролираме част от инстинктите си. Едно е ако убия животно за да ям, друго е да се отнасяме с тях по подобен начин.

Знаеш ли че индианците преди и след като убият елен или друг дивеч се молят за душата му? Това се нарича уважение макар и от древен народ.

Котките и мравките - това е ход на природата.. кръговрат. А това което правим ние - няма логична обоснована умисъл. Кучетата нападат хора по улиците, защото градът се е превърнал в ужасно място - човешките нерви доста често не издържат на напрежението.. а какво да говорим за животните.

Веднъж видях нещо което ме покърти.. куче пресичаше пътя на кръстопът , а преди това се огледа в 2те посоки.. няма майтапДа данеповярваш ама знам за индианците...
За кучето не виждам нищо необичайно...защо да не се огледа?Моята котка си отваря вратите спокойно...
Това с котките и мравките(като пример) е обсолютно същото защо ли?
Ами ти ли оставяш котките по улицата и казваш КОООТКА и всичките почват да я газят с удоволствие....аз щи кажа ами НЕ!Никой не не гази ей така котките ами просто хората бързат особено в по пренаселените градове и тъй като котките са по малки стават и неприятни неща...
И ок нека се съгласим с теб и какво трябва да правим да се молим за душите им?или да ги ядем?Или да си гледаме в краката за котки?(е ако това ме прави по-добър не съм убивал котка...)Каквото и да кажеш ние нищо не променяме...живота е жесток...

MiMcHeToOo
07-19-2008, 15:10
Еми и при нас хората е така. Едни имат много пари, други са средни, трети си нямат нищичко и така до безкрай. При животните също е така. Едни ще са изхвърлени, други ще са си вкъщи на топло и глезени. Наистина и на мен не ми стана приятно като видях котето, кофти е, но тва е живота. Едни страдат, други са прекалено добре...

Scouse
07-19-2008, 16:02
:( :(

Erica
07-19-2008, 16:05
Наистина е жалко...

suantito
07-19-2008, 16:39
:-x :booooomb: :shock: Кой загубен човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb:
Можеби майка му.

zaraaa
07-19-2008, 16:43
Милото котенце :(:(:(

trayana
07-19-2008, 16:45
Ужасно... :-# много обичам малки котенца , това е така гадно оставено...
съгласна съм!тцтцтц някой хора са отвратително зле бе!Ебаси...

slun4ice_90
07-19-2008, 16:48
:-x :booooomb: :shock: Кой загубен човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb:
Можеби майка му.Дам.... 8) :? :o

PsychoPatt
07-19-2008, 16:56
Това ме накара да се сетя за една тема в даскало, където се казваше че Бог създава света пак хората го рушат... :booooomb: :booooomb: :booooomb:

babity
07-19-2008, 17:03
живота е жесток...

Това е факт, но факт е също, че ние понякога го правим още по - жесток.

suantito
07-19-2008, 18:42
Това ме накара да се сетя за една тема в даскало, където се казваше че Бог създава света пак хората го рушат... :booooomb: :booooomb: :booooomb:
Айде "бог" пак обра заслугите.. А къде е "бог" да му помогне?

alehole
07-19-2008, 19:06
Снимката наистина е ужасна!Но това се случва и в живота.Като помислим само колко са бездомните животни и как хората се отнасят към тях...Всеки посетил темата общо взето пише "Оо горкото котенце .. милото .. какви хора има ... " А някой изобщо дали влага смисъл в това което пише?Дали сте такива жалостиви и в реалния живот?Сигурна съм,че от 20 човека 2-3 ще ги е грижа наистина,но само един ще се осмели примерно да се наведе да го вдигне да го занесе на ветеринар или да го прибере някъде докато му се даде помощ ... но какво да говорим за горките животни,те не могат да говорят,немогат и да сторят нищо.И как се очаква някой да се загрижи за животно като народа се интересува единствено от собствените си облаги,да е добре,ако всеки мислеше и за другите...но май няма място за животните след като по улиците скитат и хора в същия вид...Хората себе си не обичат,че да се грижат за някой!

AnzaRe
07-19-2008, 19:08
Вие садисти ли сте ве?

keep_smiling
07-19-2008, 19:16
Не ми се карайте, не харесвам котки :( (лично мнение: това е глезено животно, което трудно се справя само в живота). Като гледам снимката ми става по- мъчно за самите нас отколкото за котето :(

alehole
07-19-2008, 19:22
Не ми се карайте, не харесвам котки :( (лично мнение: това е глезено животно, което трудно се справя само в живота). Като гледам снимката ми става по- мъчно за самите нас отколкото за котето :(
Хубаво е,че го каза направо .. иначе е вярно че котките са доста самолюбиви все едно са господари..но са наистина много красиви и умни животни :) и никое живо същество не заслужава да изпитва жестока болка (както например това от снимката) .Животните те са дар,който трябва да пазим някак.Има и хора зависими от животните.

258
07-19-2008, 19:26
Оня ден брачед ми хвърли едно малко котенце,от доста високо. :(
Направо имах чувството,че е хвърлил мен. :-#
Котето се размяука,аз отидох и го погалих и то се успокои. :)
Казах на брачед ми само: "Абе идиот,ти наред ли си ле?'' :shock:
Незнам какво удоволствие доставя на някой хора да гледат как страдат невинни създания :?

alehole
07-19-2008, 19:37
]Оня ден брачед ми хвърли едно малко котенце,от доста високо. :(
Направо имах чувството,че е хвърлил мен. :-#
Котето се размяука,аз отидох и го погалих и то се успокои. :)
Казах на брачед ми само: "Абе идиот,ти наред ли си ле?'' :shock:
Незнам какво удоволствие доставя на някой хора да гледат как страдат невинни създания :?
:x Много е гадно така,а като се сетя че децата като са малки имам предвид 2-3-4год. може и повече като хванат животнка и я въртят за опашката или я скубят,или я настъпват,скубът и мустачките :x Леле заради такива постъпки с колко комшийки съм се скарала ейй :x Така ме дразнят..не виждат ли че децата им причиняват болка на животните и после "Ама то го ухапа..То е болно..То е бясно.."И викат от приюта да ги приспят :-x :-x :-x :-x :-x :-x

AnzaRe
07-19-2008, 19:52
Садисти :-x много са.

alehole
07-19-2008, 19:56
http://teen-best-game-pic.hit.bg/klip_fun.JPG Кажете какъв трябва да си за да му причиниш болка на това създание? :-#
http://yoocards.com/data/media/94/dog16.jpg Или на тези??? :shock: :shock:

keep_smiling
07-19-2008, 20:01
А!? Кученца!? Супер са! А по въпросът ти, светът е пълен с всякакви хора, за това сме различни... жалко, но факт...

alehole
07-19-2008, 20:08
А!? Кученца!? Супер са! А по въпросът ти, светът е пълен с всякакви хора, за това сме различни... жалко, но факт...
Дам..но не толко,че сме различни,разбира се че сме различни ако бяхме еднакви представям си навсякъде хора еднакви като някакви роботи разнасят животинки нагоре надолу :lol: Шегувам се .. Това с животните не е до различия,а до възпитание и култура.Щом имаш душа да ритнеш,удариш,убиеш нещо живо,мило,което няма какво да ти стори значи си егоист и страхливец..страхливец,защ то примерно си имаш проблем и си го изкарваш на някой който знаеш,че няма кво да каже и да възрази ако го набиеш,защото ако се сбиеш с себеподобен може да го отнесеш и ти,по-лесно е да нариташ "тоя пес" задето е виновен,че се мярка покрай тебе!Пък най-лесно е да се наведеш да вдигнеш камъка от земята и да хвърлиш и да се провикнеш като неандерталец,че животинката е много виновна,че се е родила!
Кофти свят :?

keep_smiling
07-19-2008, 20:15
Да, съгласна, най- чудноватата порода- човека е способна на всичко. И понкога съжелявам, че някои хора не притежават повече животнски усет за нещатата от живота, защото е много лесно дас е докажеш пред самия себе си колко си велик като караш да страдат беззащитни същества... :( в крайна сметка всеки си пати за това което е!

alehole
07-19-2008, 20:17
Да..надявам се да е вярна фразата 'На тоя свят всичко се връща"

SunShinePearl
07-19-2008, 20:21
мисля че вече всичко е казано за съжаление не само към животните се отнасяме така(90% от хората) :(

didi_baby
07-19-2008, 20:25
милото...бахти свинете са тия олигофрени майна

`'Sweety`'
07-19-2008, 21:06
:lol: :lol
горкото животно

alehole
07-20-2008, 08:57
:lol: :lol
горкото животно
Толко смешно !!!!

NaNa_SladuRana
07-20-2008, 09:00
мразя котки

desert_eagle
07-20-2008, 12:54
Всичко се връща..

babity
07-20-2008, 13:56
Не мисля!

vampire_queen
07-20-2008, 14:05
:-# :-# :-# :-# :-#

Liar
07-20-2008, 14:55
Оле милото :cry: :cry: :cry:

desert_eagle
07-20-2008, 15:17
идеята ми беше да ви концентрирам не върху самото коте, защото то е само едно от милионите.. а да коментираме човешкото отношение

sLaDkA_GrEsHkA
07-20-2008, 15:24
moga da kaja samo che se razplakah... :-# tolkova malko i nevinno, nqkoi hora naistina nqmat surca !!! mnogo mi haresa mnenieto na alehole

w0sh
07-20-2008, 15:26
Big Deal
Nqmam kirilica i trebe da se ograni4avam s originalni repliki na angliiski ezik.

Btw 21-vi ve4erta. sin city. Nqkoi nadyhan?

MoHuTo
07-20-2008, 16:08
:( Ужасно е...

kokom
07-20-2008, 16:28
Loshoto e che v dneshno vreme seki gleda za sebe si i taka premazva drugite i kogato stane neshto i ima nujda ot nqkogo -- nqma nikogo zashtoto e otblusnal purvo tqh .. Zatova cenete horata okolo vas :) :)

zloto
07-20-2008, 16:46
Като видях снимката в главата ми веднага изникна сценката, когато бях на около 10 години и вкарах едно куче в двора, понеже ми дожаля за него, а то непрекъснато ме следваше. Веднага щом влезе се насочи от другата страна на къщата, където разкъса мъничките ми котенца на парчета пред очите ми буквално за 2 минути, а аз гледах ето така :shock: и нищо не можех да направя...
Както и да е... това се случва всеки ден и ние нищо не можем да направим... с родителите ми много пъти сме прибирали болни животни от улицата, не само котки, ами всякакви и сме им помагали...
Това не се случва само с животните, замислете се... наскоро четох за някакви, които пребили до смърт бебето си на незнам колко месеца :О Пък дори и циганче, не е заслужило такова ужасно нещо ;(
Светът е жесток...
Едит: гледайте филма Baraka, хубав е...

gPa3HuTeJl
07-20-2008, 17:01
Big Deal
Nqmam kirilica i trebe da se ograni4avam s originalni repliki na angliiski ezik.

Btw 21-vi ve4erta. sin city. Nqkoi nadyhan?

Нямам документи... нема влезна.. :D

SpOrTs_GiRl
07-20-2008, 17:04
:cry:

sodomicdream
07-20-2008, 18:28
Мамка му, разплака ме!
Обожавам котките като цяло и винаги гледката на малко котенце е пълнела душата ми. Но... видя ли такова нещо сякаш в мен нещо се пречупва... =(

sword
07-20-2008, 19:06
Животът е едно мега огромно лайно - в това спор няма.
Но защо постоянно обвинявате другите за своите нещастия ? Вие сами сте си виновни.
Всяко следващо действие е породено от предишното.Без значение какво е то.
Злоба,завист ? Съвсем нищо няма да загубите, ако се държите по - добре с околните.Напротив.Извършва те едно добро дело с доброто си отношение.
Проблемът е, че не всеки го разбира.НИЕ сме си устроили живота по ТОЗИ начин.НИЕ сме си виновни.НИЕ си носим последствията.Не мислите ли, че ако бяхме по - разумни, нямаше да водим такъв живот ? Преценете сами.
Неслучайно смятам човека за най - отвратителното живо същество на Земята.

Колкото до котенцето - да,гледката е меко казано грозна.
Много жалко и тъжно е,зная.

kalinapet
07-20-2008, 19:26
Като го видях това котенце за част от секундата си представих, че това може и да е моето коте. Както изглежда има хора, които си изкарват яда жърху малките и беззащитните
Съгласна съм със sword

punkrock
07-20-2008, 19:43
Еми незнам какво толкова му е ужасното ? Има безброй такива котки и сякаш ми е все едно, така или иначе то едва ли осъзнава така както ние, че се намира в такова положение.

Я стига се излагахте, тва е просто котка. Тя мисли само как да се нахрани и тва е......... ;/

Все тая

babity
07-20-2008, 20:12
Еми незнам какво толкова му е ужасното ? Има безброй такива котки и сякаш ми е все едно, така или иначе то едва ли осъзнава така както ние, че се намира в такова положение.

Я стига се излагахте, тва е просто котка. Тя мисли само как да се нахрани и тва е......... ;/

Все тая

Именно! Как да очакваме да се промени нещо? Откъде да дойде надеждата? Всеки си казва "все тая, проблемът не е мой" и отминава, но всъщност е твой и на другия и третия и петия... на всички! 80, да не кажа 90% от тийнейджърите са изруди и не само убиват, а и правят далеч по - лоши неща с животните. Спомням си наскоро имаше коте, което се бяха опитали да го запалят живо, поляли го с врящ найлон или... клипчето, на което в един "приют" деряха живо куче на един ченгел... И не мислете, че животните не усещат! Спомням си за друг случай. Захвърлено кученце започва да живее пред дворната врата на захвърлилите го стопани. Не се отделяло от мястото. Съседи го хранели. Един ден го намерили с огромна рана на гърба. Червеи разяждали плътта му, но то не помръдвало от мястото си... ама да знаеш, то не е заради това, че то усеща. То обича да си лежи и да пренебрегва инстинкта си за самосъхранение. Мога да цитирам още много подобни примери останали в историята, защото съм добре запозната! НЕ СИ КАЗВАЙТЕ: ВСЕ ТАЯ! Кастрирайте домашните си любимци, не позволявайте нежелани скачки и не чакайте бебетата да се родят за да бъдат изхвърлени. КАСТРАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! За това, което виждаме всеки ден сме виновни ние, за освирепелите глутници, сме виновни ние. Ние си създаваме проблемите сами и дори сме в състояние да ги решим, но си казваме: "все тая". Защо? Докога?

ivana0895
07-20-2008, 20:40
gorkoto kotence ... nii pred bloka si imame mn koteta i sq ima i novorodeni i lapi6tacite tak1v tormoz im okazvat i te kotetata napravo za pomo6t mqukaha 8-[ i kato im se razkrqkah zna tez kato d1rta babi4ka 2 deca si podmqtkvaha 1 kote na 1-2 sedmici kato topka ;(

alehole
07-21-2008, 20:25
Еми незнам какво толкова му е ужасното ? Има безброй такива котки и сякаш ми е все едно, така или иначе то едва ли осъзнава така както ние, че се намира в такова положение.

Я стига се излагахте, тва е просто котка. Тя мисли само как да се нахрани и тва е......... ;/

Все тая

Именно! Как да очакваме да се промени нещо? Откъде да дойде надеждата? Всеки си казва "все тая, проблемът не е мой" и отминава, но всъщност е твой и на другия и третия и петия... на всички! 80, да не кажа 90% от тийнейджърите са изруди и не само убиват, а и правят далеч по - лоши неща с животните. Спомням си наскоро имаше коте, което се бяха опитали да го запалят живо, поляли го с врящ найлон или... клипчето, на което в един "приют" деряха живо куче на един ченгел... И не мислете, че животните не усещат! Спомням си за друг случай. Захвърлено кученце започва да живее пред дворната врата на захвърлилите го стопани. Не се отделяло от мястото. Съседи го хранели. Един ден го намерили с огромна рана на гърба. Червеи разяждали плътта му, но то не помръдвало от мястото си... ама да знаеш, то не е заради това, че то усеща. То обича да си лежи и да пренебрегва инстинкта си за самосъхранение. Мога да цитирам още много подобни примери останали в историята, защото съм добре запозната! НЕ СИ КАЗВАЙТЕ: ВСЕ ТАЯ! Кастрирайте домашните си любимци, не позволявайте нежелани скачки и не чакайте бебетата да се родят за да бъдат изхвърлени. КАСТРАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! За това, което виждаме всеки ден сме виновни ние, за освирепелите глутници, сме виновни ние. Ние си създаваме проблемите сами и дори сме в състояние да ги решим, но си казваме: "все тая". Защо? Докога?
Леле punkrock , изказа се супер зле!Сигурно мразиш животните,но чак да кажеш че то сигурно не усеща и не осъзнава в какво положение се намираа :-o Уникално тъпо !
А иначе наистина Кастрациите са едно решение за много животни..не само за да се намали популацията на бездомни и домни (но после изхвърлени с малки кученца),ами и за да се предотвратят всичките маточни болести,най-важна и разпространена Пиометрата,която изисква също премахване на матката(двата рога и бифуркацията)+яйчниците .. и е по-скъпа от една обикновенна кастрация!А за мъжките животни пък процедурата е уникално бърза и лесна.
Малко са хората,които биха тръгнали да кастрират за своя сметка улични животни,но поне домашните е възможно да бъдат.
Пък... и с кастрации , и без , хората си оставаме изроди,егоисти ,единствени по рода си на тази Планета ..

IDEPENDENT
07-21-2008, 20:34
ужассссссс :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: горкотооо котенцеееееееее :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

gPa3HuTeJl
07-21-2008, 21:03
ревни и ш'е ти дам 5 ле'а

IDEPENDENT
07-21-2008, 21:14
ревни и ш'е ти дам 5 ле'а

пффф ми аз ревнаххх :cry: :cry: не знаеш ли колко обичам котки :cry:

gPa3HuTeJl
07-21-2008, 21:15
Знам бе знам бе... спокойно... :-)

gerinceto
07-21-2008, 22:37
gorkoto ...

HePeAJIeH
07-22-2008, 13:03
Както на котките им е заложено да убиват мишки и да ловуват за да оцеляват така явно и на нас ни е заложено да сме егоисти и да опропастяваме природата и нейните обитатели

vesinka91
07-22-2008, 19:19
не става въпрос за това.. дори един към друг се отнасяме така.

а в конкретния случай най-тъжното е, че агресията си изкарваме върху създания, които не могат да говорят за болката си, които не могат да се предпазят от нас.. а само мълчаливо приемат болката. Такива сме ние :)

Много точно..тва сме ние хората егоисти..
napylno s1m saglasna s tova

PerfectStrang3r
07-23-2008, 19:33
Не е само котенцето.. Има такива хора - бездомни, изоставени, самотни. Дори, ние, живеещите в забързания свят на градовете от желанието си да нарпавим повече и повече пари забравихме всичко - приятели, ценности. Аз съм ан 17, а около мен се говори се кой каква блуза имал, какви дънки от кой мол били, за колко кинти. В интереса на мангизите губим водата, природните ресурси - губим и душите си. Сигурно и с тях ще започнем да търгуване някой ден.

Когато се замислямe за тези неща, ни става гадно. Затова никой не се замисля, прави си парите, тъпче всичко и без да му пука.

P.S. извинявам се, ако нещо съм в инатоварил с мнението си.

sladkish_14
07-23-2008, 19:36
а в конкретния случай най-тъжното е, че агресията си изкарваме върху създания, които не могат да говорят за болката си, които не могат да се предпазят от нас.. а само мълчаливо приемат болката.

:cry: Така си е :(

Malka_4arovnica
07-23-2008, 19:37
Миличкото котенце :smt089 направо ми иде да ревна колко е малко и беззащитно :smt089 Направо незнам докъде може да стигне човешкото безраличие .... и егоизъм

MoOnLiGhT_ShAdOw
07-23-2008, 19:57
Божичко, това е страшно! :shock:
Преди 4 години с брат ми се грижехме за едни малки, току-що родени котенца, захвърлени зад блока, хранехме ги с капкомери на 4 часа ( и през нощта), бяхме им постлали кашон с парчета дрехи, всеки път подсушавахме, чистихме, сменяхме, перяхме. И смятах, че беше повече от нормално чувство да пожелаеш да се грижиш за по-слабите от теб, които ги грози сигурна смърт. Но явно в този свят красиво няма...

pepita87
07-23-2008, 21:10
:-x :booooomb: :shock: Кой загубен човек може да причини подобно нещо??? :o За як тупаник е.... :booooomb: Haha,dosta hora shte trqbva da ponatupash!Za sujalenie s dumi nqma da promenim neshtata!A po temata-pak shte si pozvolq da uprekna gospodata ministri,zashtoto za shtastie v ostanalite durjavi(ne vsichki,no povecheto)bezdomni jivotincheta-nqma i tova se dulji na politikata im...Domashnite liubimci v ostanalite strani,naprimer Ispaniq vurvqt sredno okolo 400-500 evro,4ast ot sumata se darqva v klon na asocialciq za zakrila na jivotnite,na imenno tezi bezdomnite!

Silvi21
07-23-2008, 21:24
otvrattt egati gadnyto porpincip 4estny kazanu neobi4am kotkite no nikoq gadinka ne zaslujava takova jestoko otno6enie;{peace [-(

st1ka
07-23-2008, 21:53
Горкото животинче... Не сме ние тези, които ги даряваме с живот, че да им го отнемаме...

tedety
07-23-2008, 23:23
:-# :smt022 :smt056 :smt085 :smt089 :smt088 :smt087 :( tolkova mi stana mychno che edvam si sdyrjam sylzite gorkoto kotence az predi nqkolko dni si vzeh edno ot ulicata i se nadqvam da sym go spasila ot takiva neshta neznam kak moje da ima takva hora v takiva momenti sym tolkova razocherovana ot sveta :x :(

любомир
07-23-2008, 23:32
кажи му 4овек и не го убиждаи пове4е.... N/C

Beau
07-24-2008, 00:38
хахахахах вий сте зле бе,по принцип обичам животните,ама кфо сте тръгнали да ревете за тфа...В Африка всеки ден умират хора щот нямат с кфо да се хранят,изобщо по целия свят денонощно измират стотици.... тфа си е реалността и ний ш'си отидем(рано или късно) колкото и гадно да звучи :-o :-o :-o

Andreev
07-24-2008, 00:47
:razz: циврите за ено коте :razz: не виждам къв е смисълът и да циврите и да не циврите всичко ще си остане така :!:

morgana69
07-24-2008, 11:29
ЛеЛеее... Милото котенце.........Как може да ги изоставят да се мъчат така по улиците горките създания... Ей такива котенца прибирам,у дома или в двора,където ги видя,колкото и неприятно да и е на майка ми.Ако са по-малки изчакам да порастат малко и ги раздавам на хора които биха се грижили за тях,защото аз нямам тази възможност.... Много ме е яд че има хора които нараняват животните,бият ги,убиват ги...изтезават ги.. А те... какво?Немогат да кажат и направят нищо.. само издават тъжни звуци...или предсмъртни стонове... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

pepita87
07-24-2008, 14:00
:razz: циврите за ено коте :razz: не виждам къв е смисълът и да циврите и да не циврите всичко ще си остане така :!:

A ti surce nqma6 li?Sustradatelnost su6testvuva li kato ponqtie v bedniq ti re4nik???

Andreev
07-24-2008, 14:20
:razz: циврите за ено коте :razz: не виждам къв е смисълът и да циврите и да не циврите всичко ще си остане така :!:

A ti surce nqma6 li?Sustradatelnost su6testvuva li kato ponqtie v bedniq ti re4nik???
имам,ама да рева за ено коте :-D повече би ме разтроило ако националите по волейбой не направят нищо на олимпиадата или пък тези по футбол да не се класират за световното 2010 :(

PerfectStrang3r
07-24-2008, 18:00
:razz: циврите за ено коте :razz: не виждам къв е смисълът и да циврите и да не циврите всичко ще си остане така :!:

A ti surce nqma6 li?Sustradatelnost su6testvuva li kato ponqtie v bedniq ti re4nik???
имам,ама да рева за ено коте :-D повече би ме разтроило ако националите по волейбой не направят нищо на олимпиадата или пък тези по футбол да не се класират за световното 2010 :(

Простете му - футболист е! :D

Andreev
07-24-2008, 20:39
:razz: циврите за ено коте :razz: не виждам къв е смисълът и да циврите и да не циврите всичко ще си остане така :!:

A ti surce nqma6 li?Sustradatelnost su6testvuva li kato ponqtie v bedniq ti re4nik???
имам,ама да рева за ено коте :-D повече би ме разтроило ако националите по волейбой не направят нищо на олимпиадата или пък тези по футбол да не се класират за световното 2010 :(

Простете му - футболист е! :D
=D> сама ли се сети или някой ти помогна :?:

sharmen
07-24-2008, 21:22
Оф повечето от вас казват ''ужас ... горкото'' и колко от същите тези хора който ''страдат'' за животните за изхвърлили своето куче защото не е от породата за която са го мислили,защото пишка много,защото ви е ухапало,защото ви е умръзнало.. ? Колко то вас бият своето куче вързано на верига на двора.. хранят го със кокали и хляб (нещо което не задоволява хранителните нужди на животинката) и колко са тези от вас който искат куче/коте и започват да търсят ''марково'' ''породисто'' ''клубно'' '' от развъдник'' ... бездомни кучета и котки в нашата страна има много, и много от вас който сега тъжите ги подминавате с погнуса по улиците....

Извинявам се за оффтопика,но ако си мислите че това е единичен случай просто се лъжете МНОГО ЖЕСТОКО... отидете в някой кучкарник и вижте в какви условия живеят животните там.. как намират края си (най-често ги убиват с лопати) За това недейте да тъжите по сними а помогнете с каквото можете!
www.bezdom.info ... влезте и ще разберете за какво говоря и каква е тъжната действителност

и още веднъж се извинявам на модовете с молба да не трият поста ми и да не махат линка на бездом,защото този линк може да спаси живота на един четирилапко

smal_girl
07-24-2008, 21:38
da naistina v dne6no vreme nqkoi xora se otnasqt dosta lo6o s malkite i sladki jivotinki napravo sam vazmutena ot takiva hora koito zamervat s kamani ili udrqt ili ritat bezza6titnite jivotinki napravo e ne6ty ujasno :shock: :shock: :-o :-o

punkrock
07-24-2008, 22:37
Еми незнам какво толкова му е ужасното ? Има безброй такива котки и сякаш ми е все едно, така или иначе то едва ли осъзнава така както ние, че се намира в такова положение.

Я стига се излагахте, тва е просто котка. Тя мисли само как да се нахрани и тва е......... ;/

Все тая

Именно! Как да очакваме да се промени нещо? Откъде да дойде надеждата? Всеки си казва "все тая, проблемът не е мой" и отминава, но всъщност е твой и на другия и третия и петия... на всички! 80, да не кажа 90% от тийнейджърите са изруди и не само убиват, а и правят далеч по - лоши неща с животните. Спомням си наскоро имаше коте, което се бяха опитали да го запалят живо, поляли го с врящ найлон или... клипчето, на което в един "приют" деряха живо куче на един ченгел... И не мислете, че животните не усещат! Спомням си за друг случай. Захвърлено кученце започва да живее пред дворната врата на захвърлилите го стопани. Не се отделяло от мястото. Съседи го хранели. Един ден го намерили с огромна рана на гърба. Червеи разяждали плътта му, но то не помръдвало от мястото си... ама да знаеш, то не е заради това, че то усеща. То обича да си лежи и да пренебрегва инстинкта си за самосъхранение. Мога да цитирам още много подобни примери останали в историята, защото съм добре запозната! НЕ СИ КАЗВАЙТЕ: ВСЕ ТАЯ! Кастрирайте домашните си любимци, не позволявайте нежелани скачки и не чакайте бебетата да се родят за да бъдат изхвърлени. КАСТРАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! За това, което виждаме всеки ден сме виновни ние, за освирепелите глутници, сме виновни ние. Ние си създаваме проблемите сами и дори сме в състояние да ги решим, но си казваме: "все тая". Защо? Докога?
Леле punkrock , изказа се супер зле!Сигурно мразиш животните,но чак да кажеш че то сигурно не усеща и не осъзнава в какво положение се намираа :-o Уникално тъпо !


хаха, какво му е тъпото? Да не си била котка, че знаеш какво чувстват??

Не може на всички да им е добре, какво ми се възмущавате тука и вече "оооф боже горкото, оо милото"
Оф я стига, такива животни половината от вас ги ритат из улиците, че да не хванат някоя болест случайно! Толкова сте загрижени, че просто няма накъде!

Има толкова далеч по-важни неща, и толкова животни които са застрашени от изчезване, а вие ми циврите като малки лапетий за някакви тъпи котки!

:? :shock: :-o :x :x :x

TellMeYourName
07-24-2008, 22:50
Ауууу, горкото... :-# :-# :-# :-# :-#

Оооо, я стига глупости... :razz:

Rebirthing
07-24-2008, 23:28
Оф повечето от вас казват ''ужас ... горкото'' и колко от същите тези хора който ''страдат'' за животните за изхвърлили своето куче защото не е от породата за която са го мислили,защото пишка много,защото ви е ухапало,защото ви е умръзнало.. ? Колко то вас бият своето куче вързано на верига на двора.. хранят го със кокали и хляб (нещо което не задоволява хранителните нужди на животинката) и колко са тези от вас който искат куче/коте и започват да търсят ''марково'' ''породисто'' ''клубно'' '' от развъдник'' ... бездомни кучета и котки в нашата страна има много, и много от вас който сега тъжите ги подминавате с погнуса по улиците....

Извинявам се за оффтопика,но ако си мислите че това е единичен случай просто се лъжете МНОГО ЖЕСТОКО... отидете в някой кучкарник и вижте в какви условия живеят животните там.. как намират края си (най-често ги убиват с лопати) За това недейте да тъжите по сними а помогнете с каквото можете!
www.bezdom.info ... влезте и ще разберете за какво говоря и каква е тъжната действителност

и още веднъж се извинявам на модовете с молба да не трият поста ми и да не махат линка на бездом,защото този линк може да спаси живота на един четирилапко

Уау от този сайт си намерих страхотно коте,полупородисто, жената от която си го осинових подаряваше още две котета които бяха подарени още на следващия ден след пускането на обявата, каза че интереса е голям и вече вярва в силата на интернета :) така че който обича животните да спре да се възмущава, а най-добре да си осинови домашен любимец, защото на думи е лесно, но трябва и действия.Също така може и да посетите http://www.kotkite.com/ или http://www.dalavera.net/index.php?14.

babity
07-25-2008, 16:14
Да обичаш определена порода не е порок! Аз обичам Нюфаундленд и не ме е срам от това! Има огромна разлика между това да купиш куче от развъдник и това да осиновиш безпородно куче. Аз, както и повечето хора имам безпородно куче. Ясно е, че жертви ще има! Молбата ми към всички, тръгнали да купят "породисто" куче от съседния зоомагазин е да седнат и да премислят защо точно искат куче. Ако искаш куче, което е породно ще отделиш 1000Е. Ако ти се струват прекалено много, то явно не си дорасъл да го имаш. А ако просто искаш компаньон... излез навън, хвани си някое неагресивно, разгледай обявите, отиди в "приюта" в твоя град, кастрирай животното си! Това е начина!

akinom
07-25-2008, 16:47
:cry:

gPa3HuTeJl
07-25-2008, 16:52
:cry:

Благодарим ти, че сподели твоето изчерпателно мнение :!:

sharmen
07-25-2008, 18:49
babity не казвам че любовта към определена порода е порок ! Аз например обожавам кавказките овчарки,и имаж щастието да се грижа 8 прекрасни години за куче от тази порода (не от зоо магазин а с доказан произход) и се грижих за него със огромна обич,до самия му край,НО със същия плам се грижа и за 7 годишната ми Джеси,която си няма порода.
Това което исках да кажа е че много хора искат куче от определана порода защото е скъпо и могат да се гъзарят с него,защото могат да не го вазпитат като хората и да стане несоциално и агресивно,просто много хора искат определана порода само за да бъде кучето ''марково''
Защото много хора ги е срам да изведат едно безпородно куче .. въпрос на Марка .. марката Българи

П.П. Умишленозаменям порода с марка,зада подчертая склонноста на някой хора да принизяват животните до бездушевни парчета месо.

Spider4eto
07-25-2008, 18:55
Евалата за темата, наистина хората се отнасят с жестокост, както със себеподобните си, така и с останалите животински видове. Попринцип агресията към животните е нормална за деца на възраст 3-6г. Аз съм горда със себе си защото спасих едно мъничко улично котенце. Шефката на майката на една фр искаше черно котенце, и точно в едно от мазетата на блока, до който се събирахме имаше малки котенца, и много пъти сме се опитвали да хванем черното, но така и не успяхме. Е накрая го хванах и в момента си живее в супер богатия апартамент кат царица :grin:

Forest_girl
07-25-2008, 18:58
Ужас! Как може да има такива хора... :cry:
Много е лесно да нараниш някое малко коте, което не може да ти направи нищо, нали!!! Тъпанари гадни!
Как може да има хора дето да не харесват тва мъничко коте?
То само като го видиш и искаш да го гушнеш, а пък кой кретен би го ударил. И то миличкото какво може да напрови?! Нищо - затва са толкова смели! Тъпи, гадни копелета!:cry: :cry: :cry:

sweeetmaniche
07-25-2008, 21:38
Горкото котенце :(

gPa3HuTeJl
07-25-2008, 21:44
Горкото котенце :(

Живот1т е сурав и курав.. Неска изнасяш 40, утре на тебе ти изнасят 40... така е...

и запомнете от мене :

САМО ЕДНА ЧЕРНА НИНЖА МОЖЕ ДА УБИЕ ДРУГА ЧЕРНА НИНДЖА !!!

Romeo_is_dead
07-26-2008, 00:56
Какво прави хората които само гледат отстрани и съжеляват без да правят нищо по различни от тези които злодействат.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Тва са хората, какво да се прави, на човек трябва да му се отвори ума и да замисли и да осъзнае някои неща за да живее истински живот.

Иначе всеки човек е като затворен в клетка с отворена вратичка, може да излезе навън но предпочита да запази материалното и прекалено късно осъзнава че има и друго освен това да си богат и да имаш всичко материално, или общо взето да си над всички.

Защото когато човек умре, оставя всичко материално но духовното продължава, дали в мислите на хората, дали при по-визши същества, или каквото и да е друго.

Когато видите такова нещо около вас се замислете, дали може да помогнете някакси, независимо дали ще е някакво омърлушено болно коте или страдащ човек.

alehole
07-26-2008, 05:46
Еми незнам какво толкова му е ужасното ? Има безброй такива котки и сякаш ми е все едно, така или иначе то едва ли осъзнава така както ние, че се намира в такова положение.

Я стига се излагахте, тва е просто котка. Тя мисли само как да се нахрани и тва е......... ;/

Все тая

Именно! Как да очакваме да се промени нещо? Откъде да дойде надеждата? Всеки си казва "все тая, проблемът не е мой" и отминава, но всъщност е твой и на другия и третия и петия... на всички! 80, да не кажа 90% от тийнейджърите са изруди и не само убиват, а и правят далеч по - лоши неща с животните. Спомням си наскоро имаше коте, което се бяха опитали да го запалят живо, поляли го с врящ найлон или... клипчето, на което в един "приют" деряха живо куче на един ченгел... И не мислете, че животните не усещат! Спомням си за друг случай. Захвърлено кученце започва да живее пред дворната врата на захвърлилите го стопани. Не се отделяло от мястото. Съседи го хранели. Един ден го намерили с огромна рана на гърба. Червеи разяждали плътта му, но то не помръдвало от мястото си... ама да знаеш, то не е заради това, че то усеща. То обича да си лежи и да пренебрегва инстинкта си за самосъхранение. Мога да цитирам още много подобни примери останали в историята, защото съм добре запозната! НЕ СИ КАЗВАЙТЕ: ВСЕ ТАЯ! Кастрирайте домашните си любимци, не позволявайте нежелани скачки и не чакайте бебетата да се родят за да бъдат изхвърлени. КАСТРАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! За това, което виждаме всеки ден сме виновни ние, за освирепелите глутници, сме виновни ние. Ние си създаваме проблемите сами и дори сме в състояние да ги решим, но си казваме: "все тая". Защо? Докога?
Леле punkrock , изказа се супер зле!Сигурно мразиш животните,но чак да кажеш че то сигурно не усеща и не осъзнава в какво положение се намираа :-o Уникално тъпо !


хаха, какво му е тъпото? Да не си била котка, че знаеш какво чувстват??

Ми незнам..може да съм била в предишен живот :x Не е нужно да си бил котка,че да разбереш какво чувства животното като е така ранено..и хората и животните чувстват Болка

partychild
07-26-2008, 07:16
ima mnogo loshi hora na taq zemq..i hich ne gi interesuva za jivotinkite..kak i te izpitvat bolka.. "mi da kfo kato umre,to e prosto edno jivotno" ?!?!?!?!?! mrazq nasilieto na jivotnite ...mnogo sa mi mili .... :( :( :( trqbva da se napravi ne6to po vaprosa...no qvno nikoi ne si pomradva prasta :(

babity
07-26-2008, 07:41
Какво прави хората които само гледат отстрани и съжеляват без да правят нищо по различни от тези които злодействат.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Тва са хората, какво да се прави, на човек трябва да му се отвори ума и да замисли и да осъзнае някои неща за да живее истински живот.

Иначе всеки човек е като затворен в клетка с отворена вратичка, може да излезе навън но предпочита да запази материалното и прекалено късно осъзнава че има и друго освен това да си богат и да имаш всичко материално, или общо взето да си над всички.

Защото когато човек умре, оставя всичко материално но духовното продължава, дали в мислите на хората, дали при по-визши същества, или каквото и да е друго.

Когато видите такова нещо около вас се замислете, дали може да помогнете някакси, независимо дали ще е някакво омърлушено болно коте или страдащ човек.

Не се съмнявай, че хората, които могат да помогнат са го направили! Проблем са останалите, тези, които подминават с безразличие. Проблем са хората, които отиват и търсят "марково" куче за да отидат на следващият ден да се похвалят: "вижте моето куче, то е еди - каква - си порода, а аз съм велик". Обаче утре, то пораства, не става точно това, което е очаквал, че ще бъде и му отваря вратата и го натирва. Между другото точно комплексарщината е основната причина, поради която всяка година десетки хиляди питбули биват евтанизирани всяка година (говорим само за пределите на Америка!).

maharbal
07-26-2008, 08:47
Извинявам се за офтопика, но всъщност отново става дума за "любов". Аз съм момче, и се определям като твърд характер, но тази сутрин разглеждах един форум, и случайно мярнах една снимка .. която ме накара за пореден път да се замисля, как рушим един съвршен свят.. и един ден за този свят ще останат само легенди.. виждал съм хиляди размазани по пътя животно.. но това което сега видях е по лошо..

http://bp2.blogger.com/_EUPoKk6zpWY/RcKLvdWxaKI/AAAAAAAAAAk/_6lxN4U4GZ8/s1600-h/I%2Bwill%2Bsurvive_resize.jpg

"Любовта" към животните[/img]

Снимката се казваше "Ще оцелея"

pva e mnogo gadno :( poprincip mraza kotkite, obicham golemite kucheta... ama tva e brotalno :( gorkoto kote

candy_girl4e
07-26-2008, 12:47
Офф много тъпо...ами как котката яде мишките,и полумъртви си играят с тях-дали е яко?Дали си виждал?Аз съм виждал нали имам котка...ами как ние убиваме животни дали е честно?Ами дали е честно като пък ние умираме от някои животни?
Нали знаеш,че или ставаш убиец или умираш...то тва си е живота...
Всичко има обяснение с 1 дума-Кръговрат...

не ставай глупав, това е в природата им.. те са хищници и убиват за да оцеляват, а не тъпчат, опропастяват и мачкат себеподобни и други

+1 ии по темата :-# :-# :-# :-# :-k :-k :-k :smt022 :smt022 горки4кото0о00о0