PDA

View Full Version : Акне ... побърква ме. Пробвах какво ли не ... не помага



kohboo
07-19-2008, 22:27
Здравейте. Имам нужда от съвети хора!!!

Имам ужасно упорито акне. Смея да твърдя, че съм симпатичен, но просто тея пъпки ми създават огромни комплекси. Чуствам се като изверг.

Ето какви мерки взимам, за да ги отстраня (пъпките):
1. Пия по три пъти на ден бирена мая ... по три хапчета всеки път [а е нормално по 2 хапчета и по 3 пъти на ден ... ]

2. Чистя си ПОСТОЯННО лицето със силициев спирт. Топвам памуче в спирта и си чистя лицето ... постоянно по памучето остава чернилка или леко кафяво ... абе демек мръсотията я премахвам. Това го правя на всеки час ако не и по - на често ... веднага щом усетя, че ми става малко по - мазна кожата и го правя.



3. Не ям НИКАКЪВ ШОКОЛАД! Ама абсолютно никакъв. Преди по 1 шоколад на ден не ми мърдаше ... сега освен че съм го спрял не ям нищо с шоколад в него. Не ям сладолед, само защото има шоколадова обвивка или малко шоколад в него. Кафе също не пия дори много да ми се спи.



Така ... след като правя всички тези неща, защо по дяволите, пъпките продължават да ми излизат :( . Е вярно ... намалели са, но още ги има :cry:


Не знам какво да правя хора ... правя всичко по силите си ... кажете ми какво още да правя, че да спра досадния дразнител.


Не мога да живея пълноценно просто ... не смея да заговоря момиче, нито да излизам на публични места ... седя като някъв изверг в нас по цял ден ... а пак казвам не съм грозен попринцип и нямам липса на самочуствие.

:shock:


ПП Извинявайте за дългия пост ... исках да съм максимално подробен, за да ми влезнете в положението. Вие сте ми последната надежда, иначе сигурно докато стана на 18-19 и не ми спре акнето ще бъда като някакъв франкенщайн затворен в нас и не смеещ да общува с хора от противоположния пол ... :cry:

ПП2 Не ми давайте съвети да "не се притеснявам" от това или "да не му обръщам внимание" и т.н. ... просто не мога ... трябва да изкореня проблема.

kohboo
07-19-2008, 22:30
Не знам дали е важно, но съм на 16 години и както най - вероятно сте се досетили от главния ми пост - момче съм.

kohboo
07-19-2008, 22:40
Ето и малко по - конкретен въпрос (дано ви улесня в отговорите):

Какво освен шоколада и кафето трябва да отбягвам като храна?

И ако можете да ми препоръчате някой ефективен "анти акне" лосион или нещо такова ... Лептен бих си взел, но той премахва пъпките, а аз искам да ги спра да не се показват ...

Nen0RmalniK
07-19-2008, 22:41
s vremeto vsi4ko 6te se opravi.. ti da si vidql nqkoi vazrasten s papki ?? ne,nali mi togava spokoino ;)

kohboo
07-19-2008, 22:44
s vremeto vsi4ko 6te se opravi.. ti da si vidql nqkoi vazrasten s papki ?? ne,nali mi togava spokoino ;)

Пич, явно не си прочел темата внимателно (разбирам те все пак е почти 2 през нощта :D ).


Вие сте ми последната надежда, иначе сигурно докато стана на 18-19 и не ми спре акнето ще бъда като някакъв франкенщайн затворен в нас и не смеещ да общува с хора от противоположния пол ...

Това адски много ми пречи на контактите с момичетата и въобще с хората ...

Занапред знам, че ще се оправи, но не мога да чакам с години ... :?

Chacho
07-20-2008, 00:18
Стреса трябва да се намали, трябва да пречистваш тялото от токсини, да не покачваш рязко кръвната захар (затова явно не се яде шоколад). Защо трябва да си пазим кръвната захар. При рязко покачване се получават следните ефекти, като резултат от отделянето на хормон за стабилизиране на ситуацията:

Увеличена продукция на себум
Повече мъртви клетки.
Буци мъртви клетки.

С две думи, задръстване на порите.

Също така яж по-малко мазнини и повече фибри (знам, че боба имаше, а и не безизвестната активия върви с фибри).

Антиоксидантите доста добре борят акнето. Витамин А,C,Е са добър антиоксидант. Взимай най-добре Центрум груп сутрин след ядене.

Омега-3 мастни киселини. Би трябвало да ги има във яйцата. Има ги на хранителна добавка, но думата "естествено" е най-добрият ти приятел.

А казах ли да спиш и да не ядеш мазнини?

ЗДРАВОСЛОВЕН СЪН и по-малко мазнини, хигиена, витамини, вода, периодично чистене на кожата, сладко с мяра, упражнения, позитивна нагласа. Мисля, че това е, което може да направиш. Може и да отидеш да си купиш някой препарат, но той няма да ти разкара пъпките. Нищо няма да ти ги разкара трайно.

В същност, в пубертета няма да ги махнеш напълно. След една слънчева баня, с лупа трябва да си преглеждам кожата, че да си намеря пъпка.

Още нещо: 78% от тийнейджърите имат акне. 2% от възрастните имат акне. Спадат със 76% !?!? Да не би да е нещо съвсем нормално за възрастта акнето?

Много, ама много на нашата възраст имат акне и за пореден път, нормално е. Момичето срещу теб сигурно го знае. Това е само част от външният вид. Ако се печеш на слънце и спазваш хигиена няма да е толкова зле, че ще се компенсира от други черти (атлетична фигура, чаровна усмивка, други мъжки черти, които радват жените.)

Външният вид е 1/7 от атрактивността на идеалния мъж, за една здрава средностатистическа жена. Отгоре на всичкото, от тази 1/7, ти трябва да надхвърлиш само 20% от сексапилен външен вид, че да имаш шансове с момичетата. И Бай Ганьо като се наконти ще е готин.

Повече самочувствие и ще мине, не го мисли ама изобщо. Само ще си помогнеш с решението на проблема.. проблемите си.. така. Айде жив и здрав.

Част от материала е взет от тук: http://www.natural-acne-solution.com/sleep-and-acne.html Може да влезете за повече и мнооооого по подробно инфо за лекуване на акне. Гарантирам 100% ефикасност на написаното вътре лечение. Сайта е на английски.

fiama
07-20-2008, 06:09
Не че съм кой знаеколко навътре с проблемната кожа, но все пак... Хубаво е, че държиш на хигиената на лицето, но почистването със спирт повече от 2 пъти на ден е напълно излишно. По такъв начин ти изсушаваш кожата си, а тя за да поддържа някакъв баланс произвежда още повече себум и ти излизат пъпки. Спирт - само сутрин и вечер. В една друга тема бях споделила - направи парна баня на лицето си. Стой над тенджера вряла вода 15-тина минути, след което изстискай пъпки, черни точки и т.н. Проблемните зони, т.е. с пъпки ги намажи обилно с Гарниер Пюр 3 в 1. Стой така цяла нощ, или ако го направиш през деня, поне няколко часа стой така. След измиване намажи с хидратиращ крем (не омазняващ!). Това лосионче на Гарниер много добре ми изсушава пъпките, и някак си петната от тях просто се обелват и не остават да личат. За храненето - избягвай пържено, сладко. Яж пресни зеленчуци и плодове. Пий много течности! За друго сега не се сещам! Късмет :)

kohboo
07-20-2008, 07:17
Благодаря Ви хора. :-)


Само едно обобщение да направя (което да улесни мен).

Да не ям мазнини (чипс, пържено и т.н.).
Да не ям бял хляб и ориз (това го пишеше в сайта на teenproblem, след като пуснах темата проверих).
Да ям яйца, боб и активия (по възможност).
Да се пека на слънце от време на време.
Да си почиствам лицето със спирт само сутрин и вечер.
Да правя всеки ден парна баня на лицето.
Да си намеря хидратиращ крем.
Да пия повече вода.
Да ям зеленчуци и плодове.
Да спя повече (това ще е най - трудното).
Да пия центрум груп сутрин.

Доста "труд" ще падне, но съм готов да опитам и това :) . Благодаря Ви за съветите.

А относно втората част от поста на Chacho - ами просто не мога ... знам че нищо не зависи от мен (още повече, че съм направил всичко по силите си, за да се отърва от проблема, но ме гложди от вътре ... а това, че другите трябва да го знаят ... еми сигурно го знаят, но не ми помага това.



-=-

Един въпрос - яйцата може ли да ги ям сурови? Защото обичам понякога просто да го пробия от 2-те страни и да го изпия?

И ако не ги ям сурови значи варени ли трябва да са? И по колко на ден да ям горе долу?

Van4y
07-20-2008, 10:00
еее и аз иам абсолютно същия проблем :o :? Комплексирам се от пъпките е някси немоа заговора момиче :-x иначе да се пофалаа :) тука с един почистващ гел на авон и един тоник нещо гледам лицето ми се оправя :D даже от 1та страна нямам нито 1 8) ама от другата дето сам си ги стискал и са образували коричка на раните и скоро ще се махнат :grin: сутрин и вечер го прая това почистване.Иначе как се праят тези сланчеви бани с лупа? :-o

unfaithful1234
07-20-2008, 10:09
Вземи си Зинерит!Помага,на мен ми махна всички пъпки,а имах доста по едно време :wink:

slivaka
07-20-2008, 12:17
Ами само ще ти кажа да се консултираш с дерматолог и да не си човъркаш пъпките ,щот ако ги инфектираш стават на киста и стават още по гнусни !

kohboo
07-20-2008, 13:44
еее и аз иам абсолютно същия проблем :o :? Комплексирам се от пъпките е някси немоа заговора момиче :-x иначе да се пофалаа :) тука с един почистващ гел на авон и един тоник нещо гледам лицето ми се оправя :D даже от 1та страна нямам нито 1 8) ама от другата дето сам си ги стискал и са образували коричка на раните и скоро ще се махнат :grin: сутрин и вечер го прая това почистване.Иначе как се праят тези сланчеви бани с лупа? :-o
Моля те братле, кажи ми на ЛС (или в темата) името на гела и този тоник.


:)


Вземи си Зинерит!Помага,на мен ми махна всички пъпки,а имах доста по едно време :wink:

Мерси. Ще взема и това :P .


Ами само ще ти кажа да се консултираш с дерматолог и да не си човъркаш пъпките ,щот ако ги инфектираш стават на киста и стават още по гнусни !

Е само изстисквам гнойта ... не ги човъркам иначе. Все пак с гадните бели връхчета мисля, че е по - гнусно отколкото да седи само червено като раничка.

KiKi07
07-20-2008, 15:56
Друго освен да отидеш на дерматолог да ти предпише някакви хормонални хапчета не мога да ти кажа, но шоколада не причинява пъпки...от хормоните ти е ....трябва също да ходиш и на козметик :)

zaiobaio
07-20-2008, 17:01
иди на дерматолог най-добре ! това е най-безопасно и правилно решение. той ще ти даде най-подходящото за теб лекарство и ще се оправиш. сигурна съм :)
утешавай се че все някога тези гадини минават, до 18-20 години и край 8-)

scanadal
07-20-2008, 18:32
Трябва да се лекуваш и външно,а също така и вътрешно самият организъм.Тук ти препоръчаха някои нещица които наистина действат,но само за отстраняване на проблема козметически.Аз съм момиче,отдавна минах тийн възрастта,но пак ми излиза по някоя и друга пъпчица.Не че ми пука де,то да се случи веднъж на пет месеца примерно.И се намазвам със салицилов спирт и тя изгаря.Отиди наистина на дерматолог,нека той да ти каже как да се излекуваш,а не просто да си "решиш" проблема за известно време.
А дааа,и не ти прече шоколада ама никак даже!Аз всеки ден изядам по един цял шоколад и още разни други сладки работи и не пъпчасвам.Това са си хормони. :wink:

pepitaaa
07-20-2008, 19:04
Върви на дерматолог. :)

Van4y
07-20-2008, 21:29
Почиствашия гел е : ''Avon solutions completely clean'' а тоника е ''Avon solutions Pure-Pore Fection .Не ги рекламирам ,но бих ти препоръчал да си вземеш някакав почистващ гел и тоник и всяка сутрин и вечер да измиваш лицето и после да го намажеш с тоника каквато ще марка да са 8)

kohboo
07-20-2008, 21:30
Относно това с шоколада - е то самия шоколад сам по себе си едва ли причинява пъпките, но явно им "помага" да излезнат на бял свят :-D .

А и предпочитам да не рискувам.


Значи да ъпдейтна списъка с нещата, които трябва да правя:
Да не ям мазнини (чипс, пържено и т.н.).
Да не ям бял хляб и ориз (това го пишеше в сайта на teenproblem, след като пуснах темата проверих).
Да ям яйца, боб и активия (по възможност).
Да се пека на слънце от време на време.
Да си почиствам лицето със спирт само сутрин и вечер.
Да правя всеки ден парна баня на лицето.
Да си намеря хидратиращ крем.
Да пия повече вода.
Да ям зеленчуци и плодове.
Да спя повече (това ще е най - трудното).
Да пия центрум груп сутрин.
Да ида на дерматолог.
Да взема Зинерит.


А за мазнините (май всъщност това ще е най - трудното, а не спането) - абсолютно никакви ли не трябва да ям? Че то май вкъщи само мазно има хаха :D . Пържени картофи, палачинки и такива ... не трябва ли да ям?

kohboo
07-20-2008, 21:43
Почиствашия гел е : ''Avon solutions completely clean'' а тоника е ''Avon solutions Pure-Pore Fection .Не ги рекламирам ,но бих ти препоръчал да си вземеш някакав почистващ гел и тоник и всяка сутрин и вечер да измиваш лицето и после да го намажеш с тоника каквато ще марка да са 8)

Мерси брат. Ще го потърся през седмицата.


И let the force be with us 8) ... че съм си харесал 1 момиче, а май и тя ме хареса ама си седя като затворник в нас вместо да съм с нея :-o .

cooool
07-21-2008, 07:57
Здравей, като цяло, нямах време да прочета всичките мнения, но ще ти кажа, че преди 6-7 месеца и аз бях така. Пиши ми на лична, мога да ти кажа много неща.
Но като цяло, по-нагоре прочетох, някой неща, които не са верни, не трябва да си правиш парна баня всеки ден, защото от много почистване и стискате се стимулира отделянето на мазнина и ще се появяват пъпки. Иначе много е важно да си намериш добър козметик, които ще ти помогне да се справиш с проблема. Трябва да ядеш всякакви храни, не слушай че не трябва да се яде шоколад, и аз го бях отказала, но сега пак си ям без проблем и без да се лишавам, пък и не е доказано, че захарта влияе на акнето, на някой да на други не влияе. И нещо много важно, от личен опит ти казвам, не си вземай никакви почистващи препарати и кремове от AVON, аз не ползвам тази козметика от години, защото прави големи бели на много хора (това ми го каза козметичка). Пиши ми на лична, да та дам скайпа си и ще ти кажа подходяща козметика.

Van4y
07-21-2008, 08:51
На всеки човек деиства различно :-D И на мене предишни серии на Авон не ми деистваха ,но незнам тази ми подеиства ,аз затова казах независимо какъв тоник и гел да си вземе 8)

fiama
07-21-2008, 13:35
Направи още един малък update, като не правиш парна баня всеки ден, защото рискуваш лицето ти да е вечно зачервено, а веднъж седмично ;)

jotitu
07-21-2008, 13:40
Ето и малко по - конкретен въпрос (дано ви улесня в отговорите):

Какво освен шоколада и кафето трябва да отбягвам като храна?

И ако можете да ми препоръчате някой ефективен "анти акне" лосион или нещо такова ... Лептен бих си взел, но той премахва пъпките, а аз искам да ги спра да не се показват ...

qica i mazni hrani. Nablegni na po zdravoslovnoto hranene s plodove i zelen4uci. Kupi si vitamini na hap4eta.

kohboo
07-21-2008, 16:49
Ето новото ъпдейтче (така като гледам колко подробно ще стане, се надявам и на други да помогне :) ).

Да не ям мазнини (чипс, пържено и т.н.).
Да не ям бял хляб и ориз (това го пишеше в сайта на teenproblem, след като пуснах темата проверих).
Да ям боб и активия (по възможност).
Да се пека на слънце от време на време.
Да си почиствам лицето със силициев спирт само сутрин и вечер.
Да правя всяка седмица по веднъж парна баня на лицето.
Да си намеря хидратиращ крем.
Да пия повече вода.
Да ям зеленчуци и плодове.
Да спя повече.
Да пия центрум груп сутрин.
Да взема Зинерит (каквото и да значи това :) ).

MidnightCreep
07-21-2008, 20:20
Никакъв спирт,много изсушава и накрая се постига обратният ефект.
Що не отидеш на дерматолог,акнето е болест,не само козметичен дефект.Не е хубаво да пиеш лекарства без консултация с лекар.


нагли адвокати на спирта,спрете преди да сте започнали

sobieski_
07-21-2008, 23:03
кво да ви кажа не ям сладко (вафли, бомбони, шоколади, и т.н.) от 9 месеца поне. като се има в надпредвид, че преди това се тъпчех много, поне по 4-5 вафли троя на ден и още сладки. В дома колкото и сладко да има не истрайва повече от 1-2 дена, много сладко ядах и аз като тоя пич се бях адосал адски много и казах няма да близна сладко повече, с много рядки изклучения съм опитвал, и вярно намаляха уж малко ама пак си имам, и всеки ден си почиствам лицето с гел по няколко пъти, гледам да не го държа мазно, и това го правя от години. Ползвал съм и сенерит и други медикаменти, и мая съм пил, и коприва съм пил, сега съм се спрял да се мажа с разтвор от прополюс, и той помага до някаква степен ама не напълно. Имало е моменти, когато съм нямал и една пъпка таман се поизчистя, и наново започват да излизат. Кожата ми е мазна просто и от това било и т.н. Нз ако можете да помогнете на него дали някой ще може да помогне и на мен. щото аз съм по-голям 18-19 годишен и това вече наистина започва да ме изнервя адски много :-x

а забравих да ви кажа, че дори ядях стебълцата на глухарчетата... защото и те помагали за много неща ама все там..

Kassu
07-22-2008, 01:43
Хубаво е да се ограничаваш с миенето на лицето до 2 пъти на ден.. прекалено голямата 'хигиена' е причина за появата на повече пъпки.
Също така изобщо не си пипай лицето, особено с мръсни ръце, и не се чопли.

kohboo
07-22-2008, 09:11
Хубаво е да се ограничаваш с миенето на лицето до 2 пъти на ден.. прекалено голямата 'хигиена' е причина за появата на повече пъпки.
Също така изобщо не си пипай лицето, особено с мръсни ръце, и не се чопли.

Ами когато усещам, че е мазно, тогава к'во ? Да седя са мазно лице? Няма ли да се запушат пори така?

Сега го мия с някакъв хидратиращ сапун веднага щом усетя, че се омазнява, а със спирт го почиствам само вечер ... със спирта мисля да спра след негативните коментари, но с хидратиращ сапун не виждам защо не?

cooool
07-22-2008, 09:39
Веднъж седнично да си правиш парна баня е много, още по-нарядко, защото както казах активира се отделянето на мазнина от кожата. Много е важно и да отидете на лекар, защото е много вероятно, за лош късмет да имате някакво заболяване, което да предизвиква акнето, поне при мен е така.

Jessika_MG
07-22-2008, 10:46
говори с професионална козметичка, тя ще ти помогне

cooool
07-22-2008, 14:17
Бюро справки, който има проблеми в областта да се обади на патилото :D :D :D

Kassu
07-22-2008, 15:23
Като усетиш, че е мазно просто се подсуши с кърпичка :П

Presley
07-22-2008, 17:41
Отиди на дерматолог.
Щото на паэара има много продукти,но не се энае кой как ще повлияе на твоята кожа.Може даже да стане по-лошо.Така че недей да ги менкаш като ностни кърпички продуктите.Посети дерматолог,эа да получиш малко по-компетентно мнение.
И другото-отиди да ти направят иэследвания на хормоните.Споре мен,щом е толкова упорито,эначи проблемът идва от хормоните ти-эавишен тестостерон примерно.Или някой друг хормониален компонент.Ако е така,ще ти предпишат някаквихапчета.99% съм сигурна,че имаш проблем с хормоните ,така че послушай ме и отиди да ти ги иэследват.

*SwEeTy_KiTtY*
07-22-2008, 20:10
Виж сега,разбирам,че този "проблем" те притеснява,пречи ти и т.н.,но повярвай ми,на околните не им прави толкова голямо впечатление,колкото на теб! :?
Друго,което искам да ти кажа е,че пъпките няма да изчезнат на 100% докато не излезеш от пубертета.
И въпреки всичко те разбирам и знам колко е кофти да се чувстваш непривлекателен заради проклетите пъпки...
Преди няколко месеца отидох на кожен лекар заради акнето.Предписа ми Тетрациклин (някакъв антибиотик) и да се мажа с Акне аут актив-лосион.На мен ми помогна.Е,пъпките пак се появяват чат-пат,но е много по-добре от преди.Най-добре ще е да направиш консултация с дерматолог.Някои ще кажат,че няма смисъл....но според мен така е най-добре! :)
Айде успех иииии недей толкова да се вглеждаш! 8)

japixloops
07-23-2008, 08:19
братле имам същия проблем абсолютно !!!

Chacho мисля че спаси положението :razz: сега ще знам какво да правя !! тая сутрин си мислех , за този проблем и който търси намира :) :D

kohboo
07-23-2008, 12:23
Ясно ... ще се ходи на дерматолог няма как :) .

Мерси на всички.

LiLGrizzly
07-23-2008, 18:00
kupi si lepten :grin:

batkodoki
07-23-2008, 22:16
Здравейте. Имам нужда от съвети хора!!!

Имам ужасно упорито акне. Смея да твърдя, че съм симпатичен, но просто тея пъпки ми създават огромни комплекси. Чуствам се като изверг.

Ето какви мерки взимам, за да ги отстраня (пъпките):
1. Пия по три пъти на ден бирена мая ... по три хапчета всеки път [а е нормално по 2 хапчета и по 3 пъти на ден ... ]

2. Чистя си ПОСТОЯННО лицето със силициев спирт. Топвам памуче в спирта и си чистя лицето ... постоянно по памучето остава чернилка или леко кафяво ... абе демек мръсотията я премахвам. Това го правя на всеки час ако не и по - на често ... веднага щом усетя, че ми става малко по - мазна кожата и го правя.



3. Не ям НИКАКЪВ ШОКОЛАД! Ама абсолютно никакъв. Преди по 1 шоколад на ден не ми мърдаше ... сега освен че съм го спрял не ям нищо с шоколад в него. Не ям сладолед, само защото има шоколадова обвивка или малко шоколад в него. Кафе също не пия дори много да ми се спи.



Така ... след като правя всички тези неща, защо по дяволите, пъпките продължават да ми излизат :( . Е вярно ... намалели са, но още ги има :cry:


Не знам какво да правя хора ... правя всичко по силите си ... кажете ми какво още да правя, че да спра досадния дразнител.


Не мога да живея пълноценно просто ... не смея да заговоря момиче, нито да излизам на публични места ... седя като някъв изверг в нас по цял ден ... а пак казвам не съм грозен попринцип и нямам липса на самочуствие.

:shock:


ПП Извинявайте за дългия пост ... исках да съм максимално подробен, за да ми влезнете в положението. Вие сте ми последната надежда, иначе сигурно докато стана на 18-19 и не ми спре акнето ще бъда като някакъв франкенщайн затворен в нас и не смеещ да общува с хора от противоположния пол ... :cry:

ПП2 Не ми давайте съвети да "не се притеснявам" от това или "да не му обръщам внимание" и т.н. ... просто не мога ... трябва да изкореня проблема.


с това фиксиране ти си се вманиачил и си за психиатър бе момко!

я да отидеш да те види грамотен дерматолог!
ще ти предпише две мазилца или мазилце+хапове. сравнително не евтини, но след 30-40 дни ще си друг човек

Aladdin
10-02-2008, 18:25
Оф пускам този пост само защото пусналия темата имаше късмет, че попаднах два пъти на темата му в гугъла докато търсех нещо.

Първо непитай старило питай патило.

Има много мъдрост събрана но накратко.

Първо храненето:

Задължително и основно Плодовете се ядът 30 минути преди хранене или 2 часа след, защото приемани заедно с храната те ферментират покачват нивото на инсулина от там на тестостерона и акнето е на лице.

Една ябълка на ден е хубаво да се яде 30 мин преди хранене заради фибрите.

Белия хляб се замества с Пълнозърнест.

Газираните напидки сам ги спрял заместени са с натурални сокове.

Сладките неща и шоколада се оганичават и се ядът след хранене те се наричат бързи въглехидрати защото организма бързо ги разгражда от там качва инсулина качва се тестостерона и пъпките са на лице.

Мазнината е една от най-важните неща които трябва да се ограничи говорим за животинската мазнина. Тя смъква глоболина в кръвта и от там тестостерона се покачва и следва пъпки. Тотално ограничаване яжте печено месо там кадето мазнината я няма това мас бялата мазнина е превесник на силно АКНЕ.

Стига за храната сега за слънцето то и помага и вреди. Слънцето причинява акне. Вярно е, че слънцето и намалява акнето но това е само когато постоянно сте изложени на слънчева светлина и ако спрете може да получите силно акне само, защото кожата ви е спряла да се излага на слънце. Вничамайте със слънцето. Мажете се с фактор 20 когато се излагате на слънце фактор 20 най-малко.

Пиите вода около 2 литра на ден това е хубаво.

Сега за мазилата офф през какво ли не съм минал начи с две думи лептени боклуци зинерити верно помага но е боклук за мен и още и още боклуци боклуци боклуци.

Само едно нещо съм признал за външна употреба. Първо забраня ва се употребата на сапун.

На мен ми помага а и не само на мен SEBA MED миещо блокче против акне. В формата на сапун е а нее сапун недразни кожата. Велик продукт заздравява кожата премахва зачервяванията намалява пъпките.

Лечението на акне май е само два вида едното е билково другото е фармацевтично.

Билковото е да си варите комбинация от няколко билки а фармацевтичното е някакви лекарства вероятно за намаляване на хормоните предимно тестостерона.

Аз лично страдах от много гадни пъпки подкожни зачервени болящи но намерих лека за себе си вероятно и за човечеството но това богатство незнам дали ще го споделя с хората.

Намерих отговора в билките варя си една комбинация от билки която предотвратява акнето явно е велика щото се тъпча със сладко секи ден.

Билки като коприва бял равнец и още много са боклуци въпреки, че ги дават за акне Глухарче и какво ли още не боклуци.

Само ще кажа за какви билки става дума.
Едната регулира мастните жлези.
Другата свива каналчетата на мастните жлези.
Третата увеличава глоболина в кръвта. Глоболина пренася хормоните колкото е повече толкова по малко е свободния тестостерон а от там ви е ясно. Свободния тестостерон е виновника а не тестостерона като цяло.
Четвърта билка силата и е да успокоява пъпките пиеш ли я пъпките не те болят дори да излезне такава.
И така няколко години ми отне да открия точната формула благодаря на бога доволен съм от резултата.

С две думи за лечение или билкова формула или някакви лекарства това е успех. 8)

Van4y
10-03-2008, 06:11
аве ти луууд ли си бе мен :-D :o :shock: да Пие хапове за намаляне на тестостерона,ти да не искаш да стане геи или недоразвит?!?!?

Aladdin
10-03-2008, 08:42
аве ти луууд ли си бе мен :-D :o :shock: да Пие хапове за намаляне на тестостерона,ти да не искаш да стане геи или недоразвит?!?!?

На тинейджърите лекомислеността, прибързаността и плякането им е простена щото бързат с наличните си знания да дават заключения и диагнози. Уви и възрастни го правят :D

Само хора с огромни познания по дадено нещо или с доказателства и то стабилни могат да ми кажат каквото и да било другото си е плиакане но го разбирам :D

Подчертаното в червено е умно казано но уви без достатъчно познания по конкретния въпрост. Тестостерон е мъжкия хормон в тяло и е в определено съотношене с женския хормон Естроген при мъжа това съотношение е 10 към 1 за тестостерона.

Доколкото знам на мъжете около 30 съотношението тестостерон/естроген пада с 10% в полза на естрогена затова хората към тая възраст имат по-малко или хич нямат пъпки.

Тестостерона е супер важен за развитието всичко е въпрос на количество :P

Ко си мислите, че ви изписват дерматолозите като хапове. Или хапове за регулиране на мастните жлези или за регулиране на хормоните това е и вероятно нещо противовъзпалително за бактерията дето причинява зачервяванията на пъпките.

Тези за регулиране на жлезите са опасни повечето блокират мастните жлези а това е лошо и вредно.

Тези за хормоните намаляват съотношението.

Ето ви нещо от мен но за него негарантирам ерекцията е свързана с тестостерона аз лично смятам, че хората с пъпки имат добра ерекция :grin:
И второ пак от мен прочетох някъде, че на болните от Спин дръстично им пада нивото на тестостерона :-) В тази връзка лично от мен ще кажа логическия извод е имаш ли пъпки не си болен от Спин.

И обратното ако се разболееш от Спин май нема да имаш пъпки :razz:

:-)

FiRe_LaDy
10-03-2008, 18:24
НЕ съм чела другите какви съвети са ти давали тъи като ме домързя.
Значи и аз имах проблем преди.Е нямала съм кой знае колко голям проблем.При мен са повече черните точки,а не пъпките.Но и пъпки имам понякога.Та и аз като теб се ограничавах туй и онуй да не ям.Купувах си всякакви почивстващи лосиони дори и Лептен.Абе много пари давах и се бях комплексирала,макар да не беше толкова сериозно.И един ден братовчедка ми ме записа на козметик.И почнах от тогава да си ходя редовно и лицето м исе изчисти много добре.Понякога имам 1 - 2 пъпки,но понеже ми изписа и хубави кремове и лосиони се махат бързо и не остава белег.Така,че моя съвет е и ти да почнеш да ходиш,но преди това се посъветвай коя козметичка във вашия град е най - добра.Има и такива,които те правят по - зле и от това,кеото си бил.Е дано съм помогнала поне малко :)