PDA

View Full Version : Гел или Вакса???



HoUsSeR
07-20-2008, 07:06
Искам да ви попитам според вас кое по малко вредно за косата гела или ваксата???
Аз близо от 1 2 години почти всеки ден си слагам гел и после лак за коса и сега започвам да усещам , че косата ми е по суха чоплива и дори пада по някой друг косъм ....

Just_say_no
07-20-2008, 07:11
До колкото знам гела не изсушава косата колкото ваксата.

indecent
07-20-2008, 07:17
и двете изтощават косата ... спри за кратко време да я третираш толкова много купи маска за коса....за да се възтанови поне малко косъмът.......подстрижи се късичко за да може да се възтанови по бързо косата.... с тези вакси и гелове може и пърхут да хванеш

indecent
07-20-2008, 07:36
и какво като е момче ... какво нередно има ако се погрижи за косата си ?

nejnaDROGA
07-20-2008, 07:53
и двете изтощават косата ... спри за кратко време да я третираш толкова много купи маска за коса....за да се възтанови поне малко косъмът.......подстрижи се късичко за да може да се възтанови по бързо косата.... с тези вакси и гелове може и пърхут да хванешЕ...автора май е момче....маски.... :?
Ако си момче се подстрижи късо и готово :)
Е да, трагедия е, че ще загубиш женствените си руси кичури и огромния фешън бритон, ама :-#
1.Няма нищо лошо,в това да се грижи за косата си :) А и къде пише,че маските са само за момичета/жени?! :?
2.И от къде стигна до извода,че е с "фешън прическа"?!Може да се прави на иглички,да е метал и да има гребен :D ,да си вдига косата на пирамида (пак като гребен ама ... абеее дано си ме разбрал :D ) и т.н. ,и т.н. ,и т.н. :P

А до автова - По принцип и 2-та продукта са вредни,но гела е повече от ваксата (но естествено зависи много от факторите им :P )
А иначе използвай маска за изтощена коса (на Ейвън е много хубава),смени си шампоана и балсама :) ,отиди на фризьор да ти скъси косата и до месец-два ще се оправи :) (през тези месец-два гледай възможно най-рядко да използваш гела,лака и ваксата :))

Liar
07-20-2008, 08:30
и какво като е момче ... какво нередно има ако се погрижи за косата си ?Според мен е достатъчно да е чиста ;) .Според на един мъж/момче не му се гледа косата или гладките крачета, а характера. :-o
Ааа,на момчетата да им се гледат най-вече характерите,а момичетата трябва да са изрядни от горе до долу?Да ги нямаме такива :?
Иначе мисля,че гелът е по-малко вреден,все пак васката е доста по-силна и изсушава повече.Но всъщност ако автора иска да продължава да използва гела и да има коса в здрав вид трябва да си прави маски,колкото и да е гейско...

HoUsSeR
07-20-2008, 08:44
Момче съм да . Някой имаше коментар че съм бил с бритон и еди кво си там ... Така определено не съм от емотата ако това имаш на предвит.. Определено всеки месец ходя поне 1 2 пъти на фризиор и на козметик , за мен е важно едно момче да се подържа но да не преминава границата !

nefchi_bs
07-20-2008, 08:55
според мен ваксата вреди по-малко,но нахстина е добре да спреш да ползваш и гел и вакса за малко,за да си почине косата и после пак се прави там както се правиш...

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-20-2008, 10:38
Аз предпочитам ваксата :)

fiama
07-20-2008, 16:20
И двата продукта увреждат малко или много косата, не мога да ти кажа кой е по-безвреден. Но според мен прическите с вакса са по-естетични.

BoRe
07-20-2008, 16:25
Аз ползвам вакса на Alcina която подхранва и защитава косата, не вреди. Иначе продуктите на Taft и Schwarzkopf незнам дали вредят, но съдържат доста алкохол което не е много nice
т.е няма значение дали е гил вакса пяна а какви химикали са набутали ф нея

TheNewReligion
07-20-2008, 16:27
И двете са еднакво вредни ... май ... Защо ти трябва да си разваляш косата , само за да приличаш на новороден таралеж ? :-o

Madness
07-20-2008, 20:14
гела я прави гадна и твърда,от всички стилизиращи мазотии винаги най съм го мразела...
Ваксата омазнява бая здраво,аз малко като прекаля става баси лепкавото и гнусното,ама определено е по добре..

nejnaDROGA
07-20-2008, 21:06
гела я прави гадна и твърда,от всички стилизиращи мазотии винаги най съм го мразела...
Ваксата омазнява бая здраво,аз малко като прекаля става баси лепкавото и гнусното,ама определено е по добре..
Ми използвай течна вакса :P Например тази на Ейвън :) С нея до сега не съм имала проблеми (говоря за бързо омазняване,спластяване и т.н.) :-)

xkk
07-20-2008, 23:16
пробвай вода и захар, много силна комбинация - ако стоиш на слънце, се карамелизираш

Madness
07-21-2008, 06:35
гела я прави гадна и твърда,от всички стилизиращи мазотии винаги най съм го мразела...
Ваксата омазнява бая здраво,аз малко като прекаля става баси лепкавото и гнусното,ама определено е по добре..
Ми използвай течна вакса :P Например тази на Ейвън :) С нея до сега не съм имала проблеми (говоря за бързо омазняване,спластяване и т.н.) :-)
я ми обясни :-D
не,мамка му, не бях чувала ебати злето съм :lol:

То вече не ми е трябва особено,прасна ми косата няма бодлички и фърчащи кичурчета ама да си знам 8-)

suitable
07-21-2008, 09:00
Аз пък знам, че от гела и пяната, косата се изтощава и след години започва да пада - естествено зависи от това как и колко често си използвал изброените продукти.. лично аз използвам вакса за коса - мисля, че не вреди по никакъв начин - дори отзад на кутийката пише, че не изсушава косата, а дори я подхранва, а и мирише страхотно :}

xXxScreamxXx
07-21-2008, 09:20
Момче съм да . Някой имаше коментар че съм бил с бритон и еди кво си там ... Така определено не съм от емотата ако това имаш на предвит.. Определено всеки месец ходя поне 1 2 пъти на фризиор и на козметик , за мен е важно едно момче да се подържа но да не преминава границата !

Олее :mrgreen:
Ти си мом4ето ме4та ... :shock:
Слушаш хаус (съдя по ника) имаш яка коса ... какво пове4ееее :smt007 :D :D


А по темата : гелът до колкото знам е по вреден .. и както казаха смени шампоана , вземи си маска или балсам :)

BoRe
07-21-2008, 09:32
Момче съм да . Някой имаше коментар че съм бил с бритон и еди кво си там ... Така определено не съм от емотата ако това имаш на предвит.. Определено всеки месец ходя поне 1 2 пъти на фризиор и на козметик , за мен е важно едно момче да се подържа но да не преминава границата !

Олее :mrgreen:
Ти си мом4ето ме4та ... :shock:
Слушаш хаус
хахах те всичките пубери се пишат хаус маниаци само щото чували че било модерно :D:D:D

xXxScreamxXx
07-21-2008, 09:37
Момче съм да . Някой имаше коментар че съм бил с бритон и еди кво си там ... Така определено не съм от емотата ако това имаш на предвит.. Определено всеки месец ходя поне 1 2 пъти на фризиор и на козметик , за мен е важно едно момче да се подържа но да не преминава границата !

Олее :mrgreen:
Ти си мом4ето ме4та ... :shock:
Слушаш хаус
хахах те всичките пубери се пишат хаус маниаци само щото чували че било модерно :D:D:D


А аз се чудех защо ве4е няма емотаа :-# :-# :-# :-# :lol:

sladkish_14
07-21-2008, 11:16
Момче съм да . Някой имаше коментар че съм бил с бритон и еди кво си там ... Така определено не съм от емотата ако това имаш на предвит.. Определено всеки месец ходя поне 1 2 пъти на фризиор и на козметик , за мен е важно едно момче да се подържа но да не преминава границата !

:shock: :shock: Важно е да не преминаваш границата,а ходиш по 2 пъти на фризьор :shock: Е,извинявай ти колко коса имаш,че по 2 пъти :shock: и козметик ...Оххх,както и да е ..По-добре е гела :wink: Така или иначе и двете увреждат косата,пък и щом ходиш толко често на фризьор,защо не попиташ него :?

suitable
07-21-2008, 13:10
.. абе какво сте се заяли с момчето - и три бритончета да има - задал е въпрос, който далеч не е свързан с това дали удобряваме какво прави - всеки си е различен и това, че някой прави дадено нещо, което не удобряваме не означава, че е грешно и така нататък.. дори и грешно да изглежда - какво ви интересува - да не грешите вие ?

nicolesch
07-22-2008, 10:57
m spored men .. i gela i vaksata sa mn vredni za kosata :s .. Az predi vseki put kato se kupeh si e machkah s gel (i dopulnitelno s difuzer).. i kosata trudno mi se resheshe .. kapeshe strashno mn (beshe nekuf ujas) .. i ya ostavih 2 meseca na svoboda i sprya da mi kape puk i porasna dosta :) Ne ti preporuchvam chesto da gi izpolzvash
I sujelyavam za latinicata obache v momenta nemam kirilica shoto ne sum v BG :-s