PDA

View Full Version : Запитване.



Pliok0019
07-20-2008, 12:22
Защо няма правила относно писането на кирилица? Смятам, че във всеки български форум, това е АБСОЛЮТНО задължително!

Защо модераторите заключват теми, в който някой от потребителите казва, че е с гаджето си от година и половина, а остават адски безсмислените теми, като това, че някой искал да готви (става дума за раздел "Любов) или някой от потребителите харесвал друг...

Защо всяка реакция на модераторите е след поне 10 часа?

Защо във всяка тема може да срещнем линкове?

Защо много провинителите се потребители не получават банн?

И изобщо...защо никой не си върши работата?

machoka
07-20-2008, 12:36
Бановете се бавят сефте от много време насам, защото Алекс е възпрепятстван в момента да влезе във форума,

Има много флудери, които наистина пускат линкове към сайтове с игри /ако за тях говориш/, повечето ги трия, но ако някои остават - то е защото като се изтрият потребителите, всичко ще изчезне наведнъж.

Кирилицата неведнъж сме я обсъждали - като му дойде времето, ще се въведе това правило. Форумът се посещава от МНОГО потребители извън България, които НЯМАТ бг клавиатура!

Pliok0019
07-20-2008, 12:41
Бановете се бавят сефте от много време насам, защото Алекс е възпрепятстван в момента да влезе във форума,

Има много флудери, които наистина пускат линкове към сайтове с игри /ако за тях говориш/, повечето ги трия, но ако някои остават - то е защото като се изтрият потребителите, всичко ще изчезне наведнъж.

Кирилицата неведнъж сме я обсъждали - като му дойде времето, ще се въведе това правило. Форумът се посещава от МНОГО потребители извън България, които НЯМАТ бг клавиатура!
А защо спам темите / темите, който се повтарят многократно биват изтривани адски рядко?

Защо има толкова много неактивни модератови в екипа?

DjBaloon
07-20-2008, 12:48
Aide stiga se oplakvahte be bratche
I mene me draznqt stotici neshta ama ne im obrushtam vnimanie,ako vseki reveshe za edno i sushto...

krem4et0
07-20-2008, 12:55
И аз да питам нещо, може ли? Защо не посочиш повтарящите се теми в темата за модератоска помощ? Защо не ни влезеш в положение, че ние сме норммални хора, които наред с форума имат приятели, роднини, работна, задължения? Защо си мислиш, че не си вършим работата съвестно? Аз лично се старая кгато имам време да съм тук и да оправя някоя и друга бакия, но не мога да съм във форума по 10 часа на ден, нали? и още нещо, защо само модераторите трябва да се стараем? Защо никой не си взема поука и пак пуска спам и повтарящи се теми? Защо не се постарае всеки 1 от вас да води личните си спорове извън дадена тема? Защо всеки от вас не спре да псува? Ако всеки от 60000 потребителя направи минимално усилие в тази насока, нещата ще а значително по-добре. Да, наша работа е форумът да е чист, преглреден и да е приятно място за посещаване. но усилията в тази насока трябва да са взаимни. Защо не го разберат всички?

Pliok0019
07-20-2008, 13:11
И аз да питам нещо, може ли? Защо не посочиш повтарящите се теми в темата за модератоска помощ? Защо не ни влезеш в положение, че ние сме норммални хора, които наред с форума имат приятели, роднини, работна, задължения? Защо си мислиш, че не си вършим работата съвестно? Аз лично се старая кгато имам време да съм тук и да оправя някоя и друга бакия, но не мога да съм във форума по 10 часа на ден, нали? и още нещо, защо само модераторите трябва да се стараем? Защо никой не си взема поука и пак пуска спам и повтарящи се теми? Защо не се постарае всеки 1 от вас да води личните си спорове извън дадена тема? Защо всеки от вас не спре да псува? Ако всеки от 60000 потребителя направи минимално усилие в тази насока, нещата ще а значително по-добре. Да, наша работа е форумът да е чист, преглреден и да е приятно място за посещаване. но усилията в тази насока трябва да са взаимни. Защо не го разберат всички?
Не казвам, че активните модератори не си вършат работата. Нито това, че ние не сме виновни - сами правим така, че във форума да цари хаос.

Имам в предвид, че модератори са прекалено малко, за да се справят.

machoka
07-20-2008, 13:23
Свързах се с Алекс и плявата я отсяхме за сега.. ще видим какво ще покълне упорито отново )

Модераторите са неактивни, щото са на почивка примерно, това устройва ли те )

babity
07-20-2008, 14:11
Кирилицата неведнъж сме я обсъждали - като му дойде времето, ще се въведе това правило. Форумът се посещава от МНОГО потребители извън България, които НЯМАТ бг клавиатура!

Нищо не разбирам от форуми, ама защо не сложите кирилизатор? Ако пък това е прекалено сложно можете да направите важна тема в началото на всеки раздел, която да съдържа линк към такъв. Шльокавицата съкс!

babity
07-20-2008, 14:23
Пиша в няколко форума, където има вграден кирилизатор и никога не ми е пречел!

DarkmasteR_TB
07-20-2008, 16:39
И аз да питам нещо, може ли? Защо не посочиш повтарящите се теми в темата за модератоска помощ? Защо не ни влезеш в положение, че ние сме норммални хора, които наред с форума имат приятели, роднини, работна, задължения? Защо си мислиш, че не си вършим работата съвестно? Аз лично се старая кгато имам време да съм тук и да оправя някоя и друга бакия, но не мога да съм във форума по 10 часа на ден, нали? и още нещо, защо само модераторите трябва да се стараем? Защо никой не си взема поука и пак пуска спам и повтарящи се теми? Защо не се постарае всеки 1 от вас да води личните си спорове извън дадена тема? Защо всеки от вас не спре да псува? Ако всеки от 60000 потребителя направи минимално усилие в тази насока, нещата ще а значително по-добре. Да, наша работа е форумът да е чист, преглреден и да е приятно място за посещаване. но усилията в тази насока трябва да са взаимни. Защо не го разберат всички?Като не можете да се справяте сами защо не увеличите броя на модераторите ?

didivid
07-20-2008, 17:09
Аз лично одобрявам предложеието за линковете към кирилизаторите, щом стария пречи на някои потребители!

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

http://www.metodii.com/bg_Prevedi.html

Със сигурност има още много, но това е коетъо намерих в момента! Надявам се тази идея да се превърне в реалност!
И ако се въведе такъв принцип и щом има различни линкове към кирилизатори, ще може да се трият (НЕ заключват, а направо ТРИЯТ) темите, които са написани на латиница!

Lucho
07-20-2008, 18:04
Май никой тука не чете,а ?!?
ПЪРВО: АЛЕКС ОТДАВНА КАЗА ЧЕ ЩЕ ИМА ПРОМЕНИ,И ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА ЩЕ БЪДЕ ВЪВЕДЕНО ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА..КАПИШИ ?
ВТОРО: АЛЕКС КАЗА ПО-РАНО,ЧЕ БРОЯ НО МОДЕРАТОРИТЕ ЩЕ БЪДЕ УВЕЛИЧЕН В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ...капиши ?
Надявам се да сме се изяснили ! :x

SeXyL[!]Nk@
07-20-2008, 18:45
Май никой тука не чете,а ?!?
ПЪРВО: АЛЕКС ОТДАВНА КАЗА ЧЕ ЩЕ ИМА ПРОМЕНИ,И ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА ЩЕ БЪДЕ ВЪВЕДЕНО ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА..КАПИШИ ?
ВТОРО: АЛЕКС КАЗА ПО-РАНО,ЧЕ БРОЯ НО МОДЕРАТОРИТЕ ЩЕ БЪДЕ УВЕЛИЧЕН В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ...капиши ?
Надявам се да сме се изяснили ! :x

^^ 8-) Един път да съм на твойто мнение. 8-)

DjBaloon
07-20-2008, 19:04
Те на Алекс малко му куцат обещанията,преди повече от месец беше обещал че до седмица почвало добавяне на нови екстри,след грандьозния провал на Версия 3

machoka
07-20-2008, 19:07
Те на Алекс малко му куцат обещанията,преди повече от месец беше обещал че до седмица почвало добавяне на нови екстри,след грандьозния провал на Версия 3

По екстрите е започнато да се работи от програмисти, които ще ги имплантират и в нова услуга на сайта, която ще пуснем. Няма да е много скоро, но се работи по въпроса.

babity
07-20-2008, 19:34
Искам да се кандидатирам за модератор! 8-)

machoka
07-20-2008, 19:35
Напоследък нещо стана модерно и целия форум се кандидатира за модератори.. пфф, няма да останат потребители бе хора )

babity
07-20-2008, 19:43
Ъм... добре де, не знаех, извинявам се. Имам друг въпрос? В правилата на форума пише, че може да се качват аватари с големина 200x200 пиксела. Защо когато вчера се опитах да си кача аватар 150x150 страницата се разтягаше? И има ли някакви санкции за потребители, чиито подпис и/или аватар разтягат страницата?

п.п. не мисля, че много от потребителите се зачитат в правилата, ама ако може да ги попрегледате, да ги пооправите малко...

machoka
07-20-2008, 19:46
Много правилно си забелязала това за аватарите. Колкото е в правилата - толкова трябва да бъдат.. Всичко останало ще започна да го премахвам малко по малко, а тези които не са съгласни да си сложат по-малки аватари - ще загубят правото да ползват такъв.

indecent
07-21-2008, 06:50
Искам да се кандидатирам за модератор! 8-)

и аз така :)

а по какви критерии ще се изберат новите модератори?

iPurple
07-21-2008, 06:52
Искам да се кандидатирам за модератор! 8-)

и аз така :)

а по какви критерии ще се изберат новите модератори?

И аз искам :)

babity
07-21-2008, 07:06
Не четете ли бе? Ние може и да искаме, ама няма да ни бъде!!! 8-)

pandelka
07-21-2008, 08:09
От вас тримата само на babity според мен трябва да се об1рне внимание :?

krem4et0
07-21-2008, 08:55
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така.

iPurple
07-21-2008, 09:17
От вас тримата само на babity според мен трябва да се об1рне внимание :?
само щото я познаваш или ти е приятелка така говориш..

iPurple
07-21-2008, 09:19
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така. И от къде знаеш че сме некъдърни? Аз само мога да ти кажа че всичките модератори 1 път не съм ги видяла и абсолютно нищо не правят. Мачока е единственият който всеки ден е тук.. И теб съм те виждала няколко пъти. +тва аз поне всеки ден по доста време седя на компа..

babity
07-21-2008, 09:26
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така. И от къде знаеш че сме некъдърни? Аз само мога да ти кажа че всичките модератори 1 път не съм ги видяла и абсолютно нищо не правят. Мачока е единственият който всеки ден е тук.. И теб съм те виждала няколко пъти. +тва аз поне всеки ден по доста време седя на компа..

Е с'а, след т'ва изказване... чакай да те направят модератор!

iPurple
07-21-2008, 09:27
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така. И от къде знаеш че сме некъдърни? Аз само мога да ти кажа че всичките модератори 1 път не съм ги видяла и абсолютно нищо не правят. Мачока е единственият който всеки ден е тук.. И теб съм те виждала няколко пъти. +тва аз поне всеки ден по доста време седя на компа..

Е с'а, след т'ва изказване... чакай да те направят модератор!

Да си намерят добри модератори.. пожелавам им го.. :) п.п. аз бих била модератор само на кофата..

iPurple
07-21-2008, 09:33
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така. И от къде знаеш че сме некъдърни? Аз само мога да ти кажа че всичките модератори 1 път не съм ги видяла и абсолютно нищо не правят. Мачока е единственият който всеки ден е тук.. И теб съм те виждала няколко пъти. +тва аз поне всеки ден по доста време седя на компа..

Е с'а, след т'ва изказване... чакай да те направят модератор! Добре е С'А Т'ВА няма значение.. Научи се първо да пишеш а след това ми говори каква искаш да бъдеш.. :)

krem4et0
07-21-2008, 09:34
Не, че нещо, но откакто съм модератор (а това е от около година и месец-2), почти не е имало ден, в който да не вляза поне за малко. Ще ме прощаваш. Не, не съм тук постоянно, но по обед в повечето случаи-да, а понякога и сутрин. Все пак и аз съм зает човек. И защо трябва всички да влизат всеки ден? Всеки го прави когато може.

babity
07-21-2008, 09:48
Добре е С'А Т'ВА няма значение.. Научи се първо да пишеш а след това ми говори каква искаш да бъдеш.. :)

Всъщност аз съм се научила да пиша и това, че си правя труда да слагам апостроф трябва да е показателно! Пиша го по същият начин както щях да ти го кажа ако беше дошла лично да ми се надъхаш! ;)

Едит: Кремче, съгласна съм с теб. В началото е голяма зарибявка, а после си става едно задължение. Пък и вие не сте длъжни да си зарязвате личния живот за да чистите на разни пубери помиите!

iPurple
07-21-2008, 09:49
Добре е С'А Т'ВА няма значение.. Научи се първо да пишеш а след това ми говори каква искаш да бъдеш.. :)

Всъщност аз съм се научила да пиша и това, че си правя труда да слагам апостроф трябва да е показателно! Пиша го по същият начин както щях да ти го кажа ако беше дошла лично да ми се надъхаш! ;) Добре добре..

Lucho
07-21-2008, 09:50
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така.
Това ли ви е грижата ? :-D
Аха...казал съм: Хорското мнение,след моето...погребение ! 8)
Вие ме направете мод,пък знаеш ли колко ще ми пука за такива изказвания.. 8)

iPurple
07-21-2008, 09:52
За какво ви е? да ви люят и да мърморят колко сте некъдърни ли? Стойте си така.
Това ли ви е грижата ? :-D
Аха...казал съм: Хорското мнение,след моето...погребение ! 8)
Вие ме направете мод,пък знаеш ли колко ще ми пука за такива изказвания.. 8) Прав си..

DjBaloon
07-21-2008, 09:56
Karate se za neshto,koeto nikoq ot vas nqma da poluchi nikoga 8-)

Lucho
07-21-2008, 09:59
Karate se za neshto,koeto nikoq ot vas nqma da poluchi nikoga 8-)
Ти така си мислиш... ;)

DjBaloon
07-21-2008, 10:00
Ubeden sum 8)

iPurple
07-21-2008, 10:03
Никой с никой не се кара.. аз мисля, че те сами могат да преценят кой е достатъчно добър за модератор. :)

DjBaloon
07-21-2008, 10:10
Dosega nito 1 nategach ne e staval moderator i to e normalno tova(vreme e da si instaliram flex.. a tolkova me murzida vlezna v saita)

iPurple
07-21-2008, 10:11
Dosega nito 1 nategach ne e staval moderator i to e normalno tova(vreme e da si instaliram flex.. a tolkova me murzida vlezna v saita) Как реши че съм натегачка?

machoka
07-21-2008, 10:15
Аз съм преценил отдавна кой 'става' за модератор, но още не е дошло времето в което са нужни нови попълнения.

babity
07-21-2008, 10:16
Сега предлагам да заключиш темата, защото ще има още много дискусии по вече решени въпроси.

machoka
07-21-2008, 10:26
Ще се вслушам в съвета ти, мисля че изчерпахме темата.