PDA

View Full Version : По гръб



DYNAMIC
07-20-2008, 23:57
Искам да ви попитам понеже най-добре мога да плувам по гръб,това достатъчно ли е да заякна в ръцете и краката..момиче съм и съм слабичка,но искам малко да съм по-стегната..И като плувам най-често по гръб,това за какво е полезно..раздвижва ли гръбнака добре и тн

pdd
07-21-2008, 00:04
ami nz az si pochivam katy pluvam po grub am spored men shte napravish hubavo tqlo ako pluvash redovno i po povechko am smao che ne po grub :)

machine
07-21-2008, 12:00
плуване по гръб-натоварва рамо,широк гръбен мускул и перкикрака-не толкова бедра колкото прасци.ПЛувай редовно,приемай повечко калории от храна ,изразходяай по-малко,забави си лекичко метаболизма и ще успееш.Успехи.-питай още

Dorky
07-23-2008, 11:11
То хубаво заякваш,но внимавай да не ти стане мн голям гръдния кош и гърба,зашото не е приятно да видиш младо момиче с широк гръб и яки рамене някак си не върви :-o

VIP_SIMONA
07-23-2008, 23:23
Аз тренирам плуване!Добре е за ръцете,ако замахваш с 2те ръце едновремено ще имаш по-добър резултат!Към правилния спорт си се насочила!

bulgarche
07-23-2008, 23:30
Всякакъв вид тренировка и особено плуването развиват мускулите, но точно по-гръб се натоварват може би най-малко.

MUFC
07-26-2008, 16:54
Почваи да караш редовно колело и след 1 год прасеца ти е гарантиран !!! А за раце вземи си 2 гирички по 1 кг и почваи повторения и си ти ;)

Ама слабичките момичета сега са на мода особенно ако са и високички към 170 !!! Ако я имаш таз височина направо не прави никвии кирии !!!

SiegHeil
07-27-2008, 03:04
По гръб няма да направиш много...но от нормално плуване ще направиш гръб, при това доста..а и плюс това плуването е най - полезния спорт, оформя цялото тяло, не само гърба ;)

DYNAMIC
08-01-2008, 18:43
Почваи да караш редовно колело и след 1 год прасеца ти е гарантиран !!! А за раце вземи си 2 гирички по 1 кг и почваи повторения и си ти ;)

Ама слабичките момичета сега са на мода особенно ако са и високички към 170 !!! Ако я имаш таз височина направо не прави никвии кирии !!!
ами 1.71 съм
и като плувам по гръб замахвам с две ръце
понеже съм 50 кг,то е ясно,не искам да отслабна,така съм си екстра,ма искам да заякна в бедрата,прасците и коремчето( да има леко релеф,да е стегното)..щото верно,че съм слабичка,но съм отпусната..искам като ходя и малкото месо по бедрата да не се тресе 8-) ... ако карам колело всеки ден по 2 часа и плувам два пъти в седмицата по 2 часа ще има ли някъф ефект + упражнения като клякане,коремни преси..та приемам съвети и идеи :)

machine
08-01-2008, 19:43
ходи в някоя фитнес зала или на тренера по плуване и им кажи кво искаш и те като те видт ще ти кажат това което е най-добре за теб.Колкото и да искаме да ти помогнем няма да го направим такак качествено както тях

DYNAMIC
08-01-2008, 22:22
ходи в някоя фитнес зала или на тренера по плуване и им кажи кво искаш и те като те видт ще ти кажат това което е най-добре за теб.Колкото и да искаме да ти помогнем няма да го направим такак качествено както тях
не мога да ходя на фитнес..имам проблем с гръбнака и ми препоръчаха до пролетта на 2009 да не го правя,а и аз не ща да ставам машина,просто некфи упражнения за заякване,то малко ми трябва :)

4eere6ka_kiss
08-02-2008, 15:04
Някоъ трябва да ти обесни как се плува за да заякнеш ,а не да шляпаш само Така няма да стане

machine
08-02-2008, 19:17
проблем сгръбнака и заякване-ходи на физиотерапевт или има кондиционни треньори или инструктора по плуване-тва са ти вариантите.Успехи и се оправяй ако имаш въпроси свързани упражнения в домашни условия или каквито и да е от всякакво естество пиши-готов съм да помагам

MUFC
08-04-2008, 14:39
ходи в някоя фитнес зала или на тренера по плуване и им кажи кво искаш и те като те видт ще ти кажат това което е най-добре за теб.Колкото и да искаме да ти помогнем няма да го направим такак качествено както тях
не мога да ходя на фитнес..имам проблем с гръбнака и ми препоръчаха до пролетта на 2009 да не го правя,а и аз не ща да ставам машина,просто некфи упражнения за заякване,то малко ми трябва :)


Ахам..... и аз имам проблем с грабнака много леко..... трябваше да спра фитнеса преди 1 год. и половина и от тогава съм само плуване и спасител ;) ПАК КАЗВАМ ДОБРЕ СИ СИ !!! СЕ ПАК МИСЛИ ЗА ВБЪДЕЩЕ ОЩЕ СИ МЛАДА радваи са на метаболизма си :) познавам едно момиче тя вече са омъжи беше така 170 см и 50 кила ама много слабичка ще са счупи направо... е роди си дете и от тогава е 57 кила и вече е ПЕРФЕКТНА!!! а btw на колко си год ?

Giva
08-05-2008, 12:18
Защо плуваш само гръб?Плувай всичко за да има по-голям ефект от тренировката :wink: До колкото знам плуването на гръб е за укрепване на мускулите около гръбначния стълб