PDA

View Full Version : Подкожни косъмчета ТАМ...



The_69
07-21-2008, 10:35
Значи от 9-10 месеца насам се оформям отдолу с епилатор (е, не цялата-малко по-навътре от бикини линията) и започнаха да ми стават пъпчици с подкожни косъмчета в тях- едни такива гадни и синкави... даже по някога и гной може да се появи леко...та какво да направя- майка ми ми каза да спра да се епилирам, щото така било още по-грозно, ама аз рунтясала не мисля да ставам. На кола маска не ми се ходи, че са ми разказвали, че били заляли някакво момиче и после страшна работа- та help 8-[


Грешен раздел! (от Ruthless)

blackfate
07-21-2008, 10:37
Ми направи си коламаската у вас ... не е чак толкова сложно, аз така правя... по на оферта е от козметика

Komshiikata
07-21-2008, 10:39
Здравей!Лека забележка,че темата не е за тук.
Относно проблема ти...Аз бих те посъветвала да спреш да се епилираш за извесно време за да се оправи кожата ти.Междувременно се мажи с някакво кремче.Ходи на кола маска,не е страшно.А и никой няма да те залее с нищо,спокойно :) Хайде успех !

jghgh
07-21-2008, 10:39
Единичен случай е да те залеят. Отивай на козметик, аз отскоро почнах да ходя. Махат и на дупето косъмчетата и е много чиста работа. Епилатора наистина обръща космите. Като за начало мацни тия пъпки с крем Здраве. Ще намалеят (като размер).
Иначе аз като се бръснах имах също такива косми... И :shock: си беше проблем с тях да се разправям... Трябваше да ги чопля, с пинсета да ги махам, гнойта да изчиствам... Грозна работа.
Погрижи се за пъпките, чопли, после дезинфектирай (спирт, кислородна вода, одеколон), махай косъма.. и така..
И като ти минат, отивай на козметичка... лягай под кола маската. Няма да съжаляваш :D

stefity
07-21-2008, 10:41
И аз с епилатор се оправям долу, ама нямам такъв проблем... :( Пробвай, да си вземеш горещ душ, и с някаква по-грапава гъба да търкаш мястото за да могат подкожните косъмчета да излязат....или и аз не знам :-o Някой друг може да ти помогне повече. :)

hottie
07-21-2008, 10:48
купи си някакво олио от аптеката(бебешко например) и се мажи да ти се омекоти кожата

DevilWish
07-21-2008, 11:01
Що не го правиш с бръсначка?Едно бигче и си готова.Първите няколко пъти може да ти излезнат пъпки ,ама след това няма ,може да се налага да го правиш на 2 дни примерно ,ама няма да имаш нито 1 косъмче ,а и е безболезнено ;)

GreenFairy
07-21-2008, 11:13
Що не го правиш с бръсначка?Едно бигче и си готова.Първите няколко пъти може да ти излезнат пъпки ,ама след това няма ,може да се налага да го правиш на 2 дни примерно ,ама няма да имаш нито 1 косъмче ,а и е безболезнено ;)
То и аз съм така, с бикчето, ама гадното е че стават по-твърди и черни косъмчетата...

FeelMe
07-21-2008, 11:19
не на всички се появяват подкожни косъмчета от епилатора,но и такива хора се срещат.мога единствено да ти препоръчам да си вземеш епилатор с специална глава за да не ти се получават подкожни ...аз имам 2 епилатора и единият е такъв http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013681 доволна съм защото поне ми помага за подкожните косъмчета.ексфолиращата глава служи за това .след като се минеш с нея вси4ки подкожни излизат ,а и самата ти кожа става супер мека.(маха мъртвите клетки)

DevilWish
07-21-2008, 11:19
Що не го правиш с бръсначка?Едно бигче и си готова.Първите няколко пъти може да ти излезнат пъпки ,ама след това няма ,може да се налага да го правиш на 2 дни примерно ,ама няма да имаш нито 1 косъмче ,а и е безболезнено ;)
То и аз съм така, с бикчето, ама гадното е че стават по-твърди и черни косъмчетата...
Да ,наистина стават и ,стават повече ,обаче като ги махаш редовно няма проблем ;)

saltbaby
07-21-2008, 11:22
купи си някакво олио от аптеката(бебешко например) и се мажи да ти се омекоти кожата
saglasna sam ,za6toto dolu sa super tvardi kosmite i ne mogat da izbiqt i zatova se zabivat ... nai dobre nastina gi omekotqvai...

TomHanks
07-21-2008, 12:12
А така бръснете се момичета че като някой иска да ви лиже да не остане неприятно изненадан от буйното окосмяване долу :D :razz:
Така е! Друго си е да лижеш някоя минала кола маската. :grin:

pandelka
07-21-2008, 12:16
С епилатор е гадно.. :? Недей :oops:

dan dan dan
07-21-2008, 12:19
Момичета, ама за колата не трябва ли да чакате да порастат космите, за да ги хване :-o

gPa3HuTeJl
07-21-2008, 12:34
С епилатор само краката ги махам... таа авторката е луда :!:

love_shu
07-21-2008, 12:49
И аз се правя с епилатор... за подкожните косъмчета.. преди да почнеш да се епилираш си всеми душ и с някоя по-твърда гъба или едни малки гъбки има (обикновено ги има в комплект с епилатора) почисти кожата там, за да се отстранят мъртвите клетки и да се разкрият подкожните косъмчета.. и след като се епилираш дезинфекцирай мястото..
Смятам, че с епилатор е по-добре, защото със самобръсначката косъмчетата стават по-тъмни и твърди, а стават и повече, освен това трябва да се почистват по-често.. а другия + на епилатора е, че кожата става по-мека, отколкото като се почиства със самобръсначка..

Inlofee
07-21-2008, 20:08
С епилатор само краката ги махам... таа авторката е луда :!:

+1 ..аз краката едвам издържам,а пък някъде другаде ...... :? :? :?

Swinkenhoffer
07-21-2008, 20:24
Ех, много боли с тоя епилатор... усещаш всеки косъм как се изтръгва. :-s
По-добре отиди на кола маска при козметичка... за десетина минути маха всичко, маже те, а ако се появят подкожни, ще ти ги махне. Пък и кола маската отстранява няква кожа там (как страшно звучи) и остава меко и гладко. =P~
За мен това е най-доброто решение след лазерната епилация, де...

Inlofee
07-21-2008, 20:33
мисля да пробвам с кола маска ,ама вкъщи :P само малко ме притесняват 4ервените косъм4ета след това :neutral:

Miss_Fenty
08-23-2008, 16:34
ЛЕле аз ако отида на козметичка..с тоя срам! :shock:

И аз мисля да пробвам с кола маска в нас :D

Ros
08-23-2008, 18:40
с лентички и си готова :)

g1rl4eto_
08-23-2008, 18:58
vinagi sum bila "za" kolata maska posle shte si meka i gladka kato bebe,lenti4kite su6to sa variant