PDA

View Full Version : Момичета вие сте!Дайте ми съветче :)



samo7na7a
07-21-2008, 11:57
Здравейте!Покрай скуката около мен,реших да си направя сама малки плитки,на цялата коса.Обаче искам да попитам,дали някое момиче от форума си е правило,или поне знае как се правят.Не мога да ида на фризьор,тъй като живея в малък град и фризьорката ни,не е квалифицирана да ги прави.Искам сама да си направя...Така че фризьора отпада...Просто искам да помоля,подробно да ми опишете как се прави.А и скоро ще ходя на море,и ще е перфектно.Няма да ми е топло,нито ще се мъча да си правя прическа.Косата ми е черна и идеално права...Малко под раменете ми е...Като бретона ми е с малко по къс,от самата коса.Благодаря ви предварително момичета!И най-важното искам сама да си направя-т.с. за малко поне да си запълня времето,пък може и да стане добре.Обещавам да дам снимка как се е получило.Нямам пик,за да видите горе долу каква е,за съжаление.Четох,че тези пликти са ужасно вредни за косата,но не ми пречи поне да опитам...Косата ми няма никакъв обем,иска ми се да изглевда обемна с плитките...Моля ви момичета,дайте съветчета и по възможност снимчица :) :-) :-) :-)

foreverr
07-21-2008, 12:04
Ами мисля, че щом като косата ти е дълга и искаш да си правиш малки плитки доста ще се занимаваш, но ти си решаваш.Иначе като си я правиш гледай плитките да са равни по дебелина и не хващай кичур ей така, а с гребенче си го оформяй като квадратче.Ако ме разбра де.За обем-нз дали ще стане обемно, защото скоро не съм си правила плитки.Иначе ако не стане обемно не мисля, че има начин да го направиш обемно!Иначе щом като бритона ти е почти колкото косата ще стои много хубаво.Иначе плитките са наистина мнооого вредни!!Е ако седиш с тях малко време не чак толкова, но стоиш ли повече време хич не е добре.По-добре слагай на косата си всеки път маски и кристали и така плитките няма да навредят много на косата ти!За други съвети не се сещам.

samo7na7a
07-21-2008, 12:08
Благодаря ти много :) Не съм сигурна за едно нещо.Виждала съм плитки дето са заплетени назад...ако изобщо мe рaзбрахте...та се питам,на зад ли да сплитам или?Ако има и снимчица,ще съм много благодарна!Благодаря ти PEPITO SLADKATA :-)

plamka
07-21-2008, 12:15
Ами назад се нарича рибена кост, но на мен лично не ми харесва. На всеки стои различно де, пък и зависи колко ще си направиш и до къде и т.н. Иначе ако са повечко и само до някъде става като диадемка и е сладко. А за другите плитки как ще си направиш сама от зад на главата? :-o Защо не помолиш майка си или някоя твоя приятелка да ти помогне... Примерно ако сплитате заедно ще стане хем по - бързо, хем по -забавно. :)

samo7na7a
07-21-2008, 12:24
Майка ми е по цял ден на работа,а приятелките ми или са на море или на работа...Иска ми се сама да се справя...Как точно се получава,на диадемка?Ще съм много благодарна ако ми покажете и снимчица :-)

fenkatakrisi952
07-21-2008, 12:28
Тва е доста занимавка....не съм пробвала,но моя съвет е да прехвърляш кичурчетата(докато плетеш плитката)отдолу-така е по-ефектно 8)

samo7na7a
07-21-2008, 12:30
В смисъл?Как отдолу?Съjалявам,но изобщо не вдянах.Ако можеш да ми обясниш ...:0

plamka
07-21-2008, 12:42
Майка ми е по цял ден на работа,а приятелките ми или са на море или на работа...Иска ми се сама да се справя...Как точно се получава,на диадемка?Ще съм много благодарна ако ми покажете и снимчица :-)
http://natamno.com/allimages/ace10up9iga1qdvznwi4viei7jiyyje9.jpg
ами ето така само че само до някъде не цялата коса ( примерно да са само около 6-7 санта плитките ) и става като диадема ама ти искаш цялата коса

samo7na7a
07-21-2008, 12:45
Много готино стои,определено.Но аз исках да направя много,и то на цялата коса :) Ms все пак

AliceSw
07-21-2008, 12:53
не е за сам човек, правила съм на приятелка преди доста време...няма как да се направиш сам...та най-добре на професионалист...и без друго скоро заминаваш на море...що не се направиш там...такива неща там има на всеки ъгъл

mishaaaaa
07-21-2008, 13:01
На мен една приятелка ми е правила такива плитки. Като ги преброихме бяха 180 на брой, но се занимава 8 часа :D

fiama
07-21-2008, 13:21
Наистина трудно ще се справиш сама. Между другото това, което ти обясниха вече, че е под формата на диадемка е много красива и вфектна прическа, но не знам до колко ще успееш да разделиш косата си правилно сама. Макар че ако си по-сръчна и ако плеттеш хубави рибени кости ще се справиш, тъй като не се сплита цялата коса.

sexy_glezla
07-24-2008, 12:22
gotina ideika ima6 ama sama da si gi pravi6 6te ti e malko trudni4ko :)az li4no sam si pravila plit4ici,no pri frizior .Izlqzoha 230 plitki,no me praviha 7 4asa i pove4e (moqta kosa oba4e e blizo metar dalga) pri tova 3 friziorki ednovremenno :) Vse pak ti pojelavam uspeh :)dano da se spravi6 :)

Xelliex*
07-24-2008, 12:28
Ако ти се занимава (особено ако имаш дълга коса ) . Иначе може да си ги направиш сама , само хвани 2-3 приятелки за помощ че ше има да плетеш сама доста време , иначе ги плетеш както ти иска душа.Може и на зад може и нормални .

П.С:Ще потърся снимка за да ти дам . :)