PDA

View Full Version : ЧупЛиви Нокти



bubenceee
07-21-2008, 12:17
напоследък почнаха много да ми начупваат ноктите направо е ужасно!само да ги пипна и се чупят слагам си от тези по-светлите лакове.казаха ми ,че заздравявали ноктите.попринцип моите нокти не са чупливи,но не знам какво им прищукна :( :-D
моля ви помогнете ми! :-) :)

Пей с Мен
07-21-2008, 12:22
Поэнато ми е.В последно време и моите доста се чупят.Вэех си някакъв эаэдравяващ лак против чупене на нокти и съм доволна,эащото наистина станаха по-эдрави и откакто си го слагам не се чупят.На Perfect e.Един оранжев е и пише Nail Bond Complex. :) На тая фирма от същата серия имам и эа бърэо иэсъхване на лака и и от него съм доволна. :) И май са само по 3 лв.

fenkatakrisi952
07-21-2008, 12:53
най-добре си вземи заздравител.аз си къпих един мн хубав с брокат 8-)

sladku_bebzi
07-21-2008, 12:55
На мен ми се оправиха от тва с кактоса на Ейвън :)

TheGirlNextDoor
07-21-2008, 12:55
най-добре си вземи заздравител.аз си къпих един мн хубав с брокат 8-)

да и ся чакай да ти се оправят от бруката :?

по темата-предлагам ти да си ги мажеш с йод...аз тъка правя и действа :)
има го в аптеките :)

Wrathchild
07-21-2008, 13:23
На мен се оправиха от кремчето Maxi...

fiama
07-21-2008, 13:23
От личен опит ти казвам - йодът заздравява адски много ноктите. Можеш да им слагаш също така бадемово масло, витамин А, витамин Е. Яж повечко млечни продукти. Ако искаш синтетични витамини, една опаковка Калмацин ще ти се отрази много добре.

S_L_A_D_U_R_K_A
07-21-2008, 13:26
Ползвай заздравител и след всяко лакиране топ лак! Не оставяй ноктите без лак, както и избягвай ярките тонове!

indecent
07-21-2008, 13:34
цитати от интернет,надявам се да са ти полезни


вземи си витамин А на ампули и мажи всяка вечер. Има страхотен ефект.


Случва ми се на показалците само. Това което правя е просто да не пускам дълги нокти, и без това не ги търпя. Иначе единствената ми грижа за ръцете е крем за тях, а като разтривам с крема и пръстите, масажирам леко ноктите и около тях.


Когато усетя,че ноктите ми започват да се предават поне 3 дневно си ги мажа с лимон, както и самите ръце, при мен опрефелено има добър ефект, ако искаш опитай...


Има масло за нокти на Икаров, много добре ми се отразява и на ноктите, и на кожичките, иначи преди и моите се цепеха - ужас...


Опитаи със зехтин!Изпитана рецепта!Мажи винаги когато се сетиш!Успех

donkihot
07-21-2008, 15:19
абе търсих го тва крем4е макси...вси4ки ме изгледаха като теле в зеле.. :D ина4е аз си взех заздравител на перфект за меки нокти

little_elf
07-21-2008, 15:30
Мн съм доволна от маслото на Икаров,откакто го ползвам ноктите ми почти не се чупят :grin: ,а преди беше направо ужасно: пораснат с 2мм и почват да се чупят от крайщата.

barbie_94
07-21-2008, 15:48
Мн съм доволна от маслото на Икаров,откакто го ползвам ноктите ми почти не се чупят :grin: ,а преди беше направо ужасно: пораснат с 2мм и почват да се чупят от крайщата. Колко струва и от къде го купуваш ?

h0t_lipS~anD_kisSes
07-21-2008, 16:08
Мм аз преди време имах същия проблем. Майка ми поръча гел стимулиращ растежа на ноктите от Oriflame. Помогна ми. Не само почнаха да ми растат бързо ноктите, а и кожичките се махнаха ии ноктите ми станаха по-здрави. Пробвай, може да ти помогне и на теб!

little_elf
07-21-2008, 16:08
не помня колко точно струваше,мисля че беше около 2лв. и нещо,от аптеката си го взех :)

h0t_lipS~anD_kisSes
07-21-2008, 16:08
Мм аз преди време имах същия проблем. Майка ми поръча гел стимулиращ растежа на ноктите от Oriflame. Помогна ми. Не само почнаха да ми растат бързо ноктите, а и кожичките се махнаха ии ноктите ми станаха по-здрави. Пробвай, може да ти помогне и на теб!

h0t_lipS~anD_kisSes
07-21-2008, 16:08
Мм аз преди време имах същия проблем. Майка ми поръча гел стимулиращ растежа на ноктите от Oriflame. Помогна ми. Не само почнаха да ми растат бързо ноктите, а и кожичките се махнаха ии ноктите ми станаха по-здрави. Пробвай, може да ти помогне и на теб!

mil4eto_
07-22-2008, 10:54
Според мен трябва да обърнеш внимание на храненето и да приемаш повече витамини.Иначе заздравителите на OPI са много добри.

SunShinePearl
07-22-2008, 11:04
az nemoga da si pusna manikur mn e gadno i 6te se vuzpolzvam da pi6a tuk a ne v dr tema nali se se6tate gorniq plast na nokuta blqsuka ta malko kato mi porasnat i se otdelq tva luskavoto :x i nemoga da si pusna manikur ot4aqh se a mi trqbva ne mn prosto e nujno za kitarata :-x :-x :-x :-x

mil4eto_
07-22-2008, 11:14
Вземи си някакви витамини и заздравител,но трябва да почакаш малко,за да видиш ефекта,ако ти е много спешно-ноктопластика. :)

rich_girl_usa
07-23-2008, 20:31
И моите нокти бяха преди чупливи , ама ужасно чупливи!На мен най-много ми помогна течният витамин А-продава се във всяка аптека и е някъде 2 и нещо - не е скъп.То е едно като олио . всяка вечер преди да си легнеш ги мажи с памуче напоено с витамин А и ще видиш как ще ти се оправят! :)

Monina
07-24-2008, 19:20
На мен се оправиха от кремчето Maxi...

Мда. И аз ползвам това кремче на MAXI, то се води балсам за нокти.Втрива се два пъти дневно. Струва към 5 лева мисля аз от скоро го ползвам и ми помага определено, но трябва 1 месец да си много постоянна.УСПЕХ :)

mil4eto_
07-24-2008, 22:54
В София Maxi го има в аптеки Ремедиум на Шишман.

Monina
07-25-2008, 09:35
Да, няма го в много аптеки. А ако кажеш някаде "Имате ли крем за заздравяване на ноктите?" те гледат като кон без опашка. :?

kalpazanka
07-25-2008, 09:51
Други здравословни проблеми да имаш? Да си изследвала хормоните на щитовидната жлеза?

Аз си взех заздравител на Регон с формалдехид- единствено той се оказа ефикасен!

sladko_teenche_v
07-25-2008, 09:56
На мен ми казаха че като ги намажеш веднъж,двапъти със йод ти се заздравяват за извесно време,но проблема е че йод боядисва гадно! :?

hrisi2008
07-25-2008, 15:02
МAXI na BioTrade :-P :grin:

BeBsItO
07-25-2008, 16:04
АVON!!!!!!!! Много е добър !!!!!!!!!! Аз никога не съм имала хубави нокти....... ползвам заздравителя от 15 тина дни...и ноктите ми са доста пораснали и заздравени !

adizitk1
07-25-2008, 16:15
Изследвай се и виж дали имаш проблеми с щитовидната жлеза,проблемът може да е по-сериозен от обикновено :!: Иначе-витамин А и заздравител(има един на Ейвън,мн е добър).

mumiikataa
08-13-2008, 22:07
Имам въпросче,хорица.Ноктите ми винаги са били мега чупливи.Пусна ги малко, порадвам им се 1-2 дена и един по един заминават.От близо седмица карам с йод.Понеже много се цапах го обезцветих с течен Аналгин. Има ли вероятност за някакви странични ефекти? А пречи ли това,че освен йода си втривам и зехтин вечер на ноктите? И още нещо колко пъти на ден ? Само веднъж или може и два пъти? И последен...Горе-долу колко време тряба да правя процедурите с йод? В смисъл след колко време започват да заякват ноктите? Благодаря предварително.

bubenceee
08-14-2008, 09:27
Благодаря за отговорите :-) значи аз почнах да се лакирвам с един лак тъмно черешон цвят :) вътр с някакъв заздравител бил и да ви кажа малк оми се поправиха ноктите,но ще си купя витамин А за всеки случай.Ами мисля ,че нямам проблеми с щетовидната жлеза.но майка ми има доста проблеми може да е наследствено :-o :(

strawberry_girl
08-14-2008, 10:29
Витамин Е и А както и пшеничен зародиш.

krisiiiiito
08-14-2008, 10:36
Витамин Е и А както и пшеничен зародиш.

:grin:

kalpazanka
08-14-2008, 11:48
Витамин Е и А както и пшеничен зародиш.
Даааааааавайте, предписвайте си кво ли не! Само че се натрупват в черния дроб и са хепатотоксични! Гълтайте ги с шепите,ако искате по-бърз "ефект"!

Liar
08-14-2008, 14:27
Витамин Е и А както и пшеничен зародиш.
Даааааааавайте, предписвайте си кво ли не! Само че се натрупват в черния дроб и са хепатотоксични! Гълтайте ги с шепите,ако искате по-бърз "ефект"!
Да,натрупват се,но ако се пият през месец няма проблем.

kalpazanka
08-14-2008, 14:59
Витамин Е и А както и пшеничен зародиш.
Даааааааавайте, предписвайте си кво ли не! Само че се натрупват в черния дроб и са хепатотоксични! Гълтайте ги с шепите,ако искате по-бърз "ефект"!
Да,натрупват се,но ако се пият през месец няма проблем.
Абе, правете каквото искате! Все пак и трябва да имат работа :D

TheNewReligion
08-14-2008, 15:04
За стотен път пиша:топи си пръстите в солена вода. 8)

kalpazanka
08-14-2008, 15:08
Аз съм чувала за бабина рецепта с топене на ноктите в утайка от кафе за 5 мин. Не знам доколко е ефикасна, обаче...