PDA

View Full Version : Простичка "диета" за акне



romantikat2
07-21-2008, 13:56
Може ли да споделите какво конкретно не трябва да се яде или пие, за да се намали активността на акнето. Знам че има някои храни като шоколад и фъстъци, които дразнят пъпките и не са препоръчителни за консумация. Бихте ли ми казали още конкретни храни или питиета?
Мерси предварително.

plamka
07-21-2008, 13:57
kafeto ;)

suitable
07-21-2008, 14:01
Както ти вече спонема - шоколада - мисля, че той дразни най-много от всичко.. за друго не се сещам.. мисля, че по принцип сладките неща, но не съм напълно сигурен, а за ядките не бях чувал, че дразнят.. но като за начало можеш да спреш шоколада - нито пъпчици нито излишни килограмчета ;}

romantikat2
07-21-2008, 14:07
Аз за ятките чух случайно, така че може и да не е вярно, ама знам ли...

Давайте давайте още :)

sexa_na_kompleksa
07-21-2008, 14:17
По принцип знам, че от сладките неща се появяват, но не вярвам много в това. Аз по принцип колкото по-малко се мажа с разни глупости, толко по-малко пъпки ми излизат.

Canis_Dirus
07-21-2008, 14:19
Изключи всички преработени храни. Където има захар, брашно, соя и тн. боклуци.

Ядки могат да се ядат. Добър източник на витамин Е са.

Фъстъците, леблебията и кашуто не са ядки, а бобови растения ;)

suitable
07-21-2008, 14:25
Ами по принцип зависи от много неща, за които дори и аз не съм сигурен.. преди имах ужасно много и пробвах какво ли не.. хващаше ме срам дори, но по едно време ги забравих и те вземаха, че изчезнаха.. :} .. мога да дам малко полезни съветчета, но не знам до каква степен могат да бъдат полезни, защото всеки си е различен и т.н. - примерно всеки път, когато си взимаш душ си миеш лицето със сапунче (то това си е нормално да се прави, но повечето хора го забравят).. забравяш изцяло, че имаш пъпки - виждаш ги само тогава, когато се мажеш с кремче и не трябва въобще да ги пипаш.. много хора си мислят, че като ги стискат и ще ги накарат да изчезнат, но жестоко грешат..

romantikat2
07-21-2008, 14:29
Захарта и брашното са неизбежни. Захарта е навсякъде, а брашното е в хляба, а без хляб не може... а освен това го има и в куп други работи, така че избягването на тея двете е невъзможно :(

YaNcHeToOo
07-21-2008, 14:30
Аз за ядките чух случайно, така че може и да не е вярно, ама знам ли...

Давайте давайте още :)

Не е вярно дори! 8)

Canis_Dirus
07-21-2008, 14:35
Захарта и брашното са неизбежни. Захарта е навсякъде, а брашното е в хляба, а без хляб не може... а освен това го има и в куп други работи, така че избягването на тея двете е невъзможно :(
В месото, яйцата, зеленчуците и ядките няма захар. И може без хляб - в него няма нищо незаменимо.
Аз си живея без да ям от тия двете.

donkihot
07-21-2008, 15:11
нз...на мен ли4но пъпки ми излизат само от про4утите кремвирши...колкото и да са ми вкусни ги спрях и се из4истих горе долу..

sHaDy_sOuL
07-21-2008, 15:22
Спри да ядеш мазни храни, наблегни на плодове и зеленчуци :)

Canis_Dirus
07-21-2008, 15:40
Спри да ядеш мазни храни, наблегни на плодове и зеленчуци :)
глупости

sHaDy_sOuL
07-21-2008, 16:20
Спри да ядеш мазни храни, наблегни на плодове и зеленчуци :)
глупости

Не е хубаво да се ядат мазни и пикантни храни, както и шоколад, както вече казаха..

romantikat2
07-21-2008, 16:21
Пикантни, като например... чили?

Canis_Dirus
07-21-2008, 16:22
Спри да ядеш мазни храни, наблегни на плодове и зеленчуци :)
глупости

Не е хубаво да се ядат мазни и пикантни храни, както и шоколад, както вече казаха..
Яденето на мазнини е задължително. Точно мазнините са отговорни за хормоналния баланс.
Хормонален дисбаланс = лоша кожа.

Swinkenhoffer
07-21-2008, 16:25
Мойта козметичка ми каза да не ям сладко и мазно. Спрях за известно време, ама после пак почнах, но не й казах. :D Ям си аз, а тя ми вика: Аууу, много ти се е подобрила кожата, добре че спря да ядеш боклуци. :D
Идеята ми е, че не е задължително да се появяват пъпки от тези неща. Винаги съм яла промишлени количества гадост, а е имало периоди, в които лицето ми е съвсем чисто и такива, в които съм пъпчасала. Не знам от кво е, но не е от храна. :?

sHaDy_sOuL
07-21-2008, 16:32
Аз гледам да ям по-малко шоколад, както и пържено..

romantikat2
07-21-2008, 16:34
То че пъпките не са заради храненето - вярно е. Но със сугурност яденето на някои работи ги "стимулира".

GbSy
07-21-2008, 17:33
Идеята ми е, че не е задължително да се появяват пъпки от тези неща. Винаги съм яла промишлени количества гадост, а е имало периоди, в които лицето ми е съвсем чисто и такива, в които съм пъпчасала. Не знам от кво е, но не е от храна. :?

Много си права, точно това си мислех и аз. Винаги съм си яла шоколади и чипсове и съм си на моменти. Миналата седмица лицето ми беше супер, днес сутринта се събудих с пъпки. УЖАС!!! Просто ми писна вече...

По темата - храната не влияе на кожата ти толкова, колкото си мислиш - просто кожата произвежда много себум в пубертета и това си е... Какво да правим - всички сме така!

:-|

kalpazanka
07-22-2008, 10:01
Ами по принцип зависи от много неща, за които дори и аз не съм сигурен.. преди имах ужасно много и пробвах какво ли не.. хващаше ме срам дори, но по едно време ги забравих и те вземаха, че изчезнаха.. :} .. мога да дам малко полезни съветчета, но не знам до каква степен могат да бъдат полезни, защото всеки си е различен и т.н. - примерно всеки път, когато си взимаш душ си миеш лицето със сапунче (то това си е нормално да се прави, но повечето хора го забравят).. забравяш изцяло, че имаш пъпки - виждаш ги само тогава, когато се мажеш с кремче и не трябва въобще да ги пипаш.. много хора си мислят, че като ги стискат и ще ги накарат да изчезнат, но жестоко грешат..
Лицето не се мие със сапун- така изсушаваш кожата и стимулираш мастните жлези към още по-обилна секреция, следователно задълбочаваш проблема! Консултирай се с дерматолог каква козметика да ползваш.

scanadal
07-22-2008, 17:15
Аз се тъпча с всякакви такива боклуци-ям шоколад,ядки,чипс,разни мазнички храни,абе...всичко.Но не ми излизат пъпки.Това с акнето е по-скоро на хормонална основа.Много рядко и то преди цикъл да ми се появи някоя и друга.Така че определено е свързано с хормоните.

chocolatka
07-22-2008, 18:12
на мен ми се появяват ако много често ям месо иначе не ми правят особени проблеми :)