PDA

View Full Version : Българската музика е мъртва



Mooo6no
07-21-2008, 14:47
Мислите ли, че някога положението ще се промени? А не да излизат по 1-2 албума от стил на година... И какво трябва да се случи. Според мен фактор играят не само mp3-ките, но и концертите на големите групи в последните години. Много хора не виждат смисъл да ходят на български групи при положение, че прези 2-3 седмици (в София) гостува някоя известна (или не чак толкова известна) чужда група, в стила който те слушат. И никой не ходи на концерти на български групи, никой не купува албуми и накрая резултатът е... никакъв.

Тук може да показвате и нови български албуми (излезли последните 2-3 години), които имат някаква стойност, за да дадете няква надежда, че не сме загинали тотално в музикално отношение.

Jamalska
07-21-2008, 15:14
На 18 и 19юли до Лясковския манастир се проведе истинско доказателство,че българската музика се развива,а не умира. :D

Mooo6no
07-21-2008, 15:16
На 18 и 19юли до Лясковския манастир се проведе истинско доказателство,че българската музика се развива,а не умира. :D
И какво е то?

Liar
07-21-2008, 15:18
Бг музикантите сами са си виновни,че са в това положение,щом не могат да направят продукт,който да се хареса.

hiphopDancing
07-21-2008, 15:21
Amii tq bg muzikata nikoga ne e bila "jiva"...

Nefarian
07-21-2008, 15:25
Има 1 изключение - I killed the last

Jamalska
07-21-2008, 15:40
На 18 и 19юли до Лясковския манастир се проведе истинско доказателство,че българската музика се развива,а не умира. :D
И какво е то?
Нейчър-ол хип-хоп оупън еър. :)

Irrepresible
07-21-2008, 16:24
може би си прав... вече няма групи като сигнал изпълнителе като Васил НАйденов например вече почти не се раждат...понякога ако се заслушам в радиото пускат някакви песни със странен текс който се повтаря по 1000 пъти(не говоря за чалгата) както кава баба ми- тия забравиха да сменят плочата :D

lalaland
07-22-2008, 08:36
как ще е умряла бе човек...БГ музиката никога не е била мъртва,просто винаги и е липсвало може би малко повече късмет и самочувствие....вместо да казваш 4е е умряла съживи я :) давам ти пример HMSU коитоо почнаха от нищото иии сега пълнят залите с техния дръм...Ренесанс - хард-техно,Метрополис - те следват актуалното и напоследък хаус,минимал :) Магратеа - псайхъделик :) фестивали като Earth Dance,Mati Zemlya и други открити партита и концерти :Р има много алтърнатив,пънк,ска,метал,я ки хора :) Калиакра- града на рока и т.н. ахах някой по-компетентен плс това че повече от 80% от хората в България слушат чалга вече разваля цялата идея на хората които правят музика...Ние имаме хубава музика,но няма толкова много хора които да я слушат....подкрепяме чалгата и се кефим все повече на простотията(и то на тъпата,а не на яката простотия ако ме разбирате ахахах) и така докато има все повече ПОП - Фолк клубове и мазни чалгари Бг музиката няма как да прогресира...така че феновете да зарибяват,а музикантите да не се предават :)

Jamalska
07-22-2008, 10:15
пфф ще взема да замълча,че ще бъда натровена иначе

vampire_queen
07-22-2008, 10:26
не ми харесва българската музика....та то повечето е чалга...

vampire_queen
07-22-2008, 10:30
не ми харесва българската музика....та то повечето е чалга...

ти си чалга!
не съм 8-)

vampire_queen
07-22-2008, 10:34
не ми харесва българската музика....та то повечето е чалга...

ти си чалга!
не съм 8-)

баш чалгарка си, която слуша американската чалга булет фор май велънтайн и подобните и си мисли колко е "различна", "уникална" и "бунтарка"... ае марш, чалги
тцтц

vampire_queen
07-22-2008, 10:38
хайде стига си спамила интересната тема за музиката, ходи да си пуснеш Мтв и да се правиш на ъндърграунд...
добре :)

Jamalska
07-22-2008, 11:04
Айде тия техно,бейс-мейс простотии дет няат никъф вокал ше го преживея някакси,игнор...
ама не мога да разбера защо има доста български банди,дето си правят музиката на английски...айде разбирам някой-друг експеримент.Ама например скоро попаднах на едно метъл парти дето от единия час,който аз слушах имаше точно 1 песен на български,която изпяха.