PDA

View Full Version : Синдромът "Мис Свят"



GbSy
07-21-2008, 17:48
Здравейте! :)
Напоследък все по-често срещам синдрома "Мис Свят". Какво ще рече това? Мания за красиво тяло, не, грешка - ПЕРФЕКТНО тяло, лице, коса, нокти и каквото още се сетиш. Все по-често се срещат теми от рода на "Имам пъпки - какво да правя, не мога да изляза от нас!!!"... или пък "Слабо или дебело", и в темата постнати снимки на нечии крака... Ясна ли ви стана картинката? Мисля, че да. Вие, разбира се, добре знаете всичко това, защото се сблъсквате с него всеки ден.
Всъщност, всеки от нас, в някаква степен страда от този синдром. Включвам и себе си в това число. Самата аз бях пуснала тема за Нивеа-та за изправяне, защото искам права коса. Както и перфектна кожа. И тяло. Оп-па... Тук прекалихме вече. За това става въпрос - защо се опитваме да сме перфектни? Нали перфектни хора няма? Все не сме доволни от нещо - ту от косата, ту от кожата, ту от тялото си... Но защо? Защо се комплексираме за неща, които са част от самите нас? Защо се опитваме да постигнем съвършенството, след като с него всичко става скучно и еднообразно?
Честно да си кажа - не знам... Всеки има периоди на не-харесване, но защо си мислим, че ще бъдем по-хубави след пресата за коса, шишенцето с фон дьо тен и безполезните и мъчителни диети? Та нали под всичко това пак ще сме ние? Под цялата тази лъскава фасада ще стоим ние, нали?
И след като знаем какви сме всъщност, защо си мислим, че ще сме по-красиви, след като "замажем" нещата, защото именно това правим?
Днес осъзнах, че аз съм си аз, дори да не съм перфектна - с не дотам перфектната кожа, с чупливата си коса и с някой и друг недостатък в мен, аз си оставам аз, дори да знам, че не съм "Мис Свят".
Затова, колкото и трудно да ми е, след като пусна темата ще отида и ще се усмихна на образа в огледалото. Нали това съм аз?

ReBeL
07-21-2008, 17:53
харесва ми как мислиш =D> :smt041 :smt038

ELiTyYy
07-21-2008, 17:55
Страхотна тема...Браво...
Всеки се стреми към по-добро...
Грима скрива несършенството..за това е измислен..
всяко момиче гледа да изглежда колкото се може по-добре..
Но не всичко е външен вид...

DisciplineAndOrder
07-21-2008, 18:01
нормално е всеки да иска да е красив и да се стреми към съвършенство :о

Swinkenhoffer
07-21-2008, 18:14
Външният вид отваря много врати. На колко хора им пука, че грозната и пъпчива Пенка, е всъщност забавна и умна? Ако си уродлив и не правиш усилия да промениш това, чисто и просто духаш. Затова аз не виждам нищо лошо в стремежите за по-добър външен вид, а който иска да се утешава, че неприятната му визия е част от него, да го прави, но после да не мрънка защо му се смеят в училище и защо не го харесват.
Кофти вид се компенсира с много ярки други качества... а колко души притежават такива?

www
07-21-2008, 18:40
zna4i ako jivee6 v sofia ela v 1 u4ili6te npmg v lozenec i 6e se obedi6 4e e pulno s mn hora koito kakto stavat sutrin taka i izlizat

CuRly_Doll
07-21-2008, 18:52
Всички хора се стремят към съвършенството,макар че знаят,че перфектни хора няма.Ако някой каже,че не иска да го достигне значи лъже.Аз самата не искам да съм чак съвършена,защото знам,че е невъзможно,но правя всички тези неща,които изброи,за да мога поне да извлека максимума от фигурата си,от природната красота.Харесвам естетическата красота,харесвам това,което природата е дала на всеки човек.Не обичам да се мацам с тонове грим и да спазвам строги диети,НО въпреки това слагам спирала и спазвам режим на хранене.Не всички искат да стигнат до съвършенството,но всеки иска да извлече максимума от природните си дадености. :)

sladku_bebzi
07-21-2008, 18:55
Всеки се стреми да е перфектен за да се харесва самия той, след което и околните да го харесат - поне така мисля аз.

suitable
07-21-2008, 18:57
Проблема е в това, че се сравняваме с другите - излизаме някъде със страхотно самочувствие и изведнъж виждаме някой по улицата с нещо, което ни прави огромно впечатление и се комплексираме ужасно много - край на доброто ни настроение. От тук на татък ставаме мълчаливи, мислейки само и единствено за това, което не сме, загърбвайки всичко добро и красиво, което притежаваме. След време се сдобиваме с това, което ни е комплексирало и един вид застрашило толкова много онзи ден. След време излизаме с още по-голямо самочувствие и три пъти по-добро настроение и както си вървим забелязваме отново нещо, което като че ли с нож дълбае в корема ни.. случва се отново същото.. може и да звучи преувеличено, но не вярвам някой от нас да не е минал през това - аз самият минах през нещо такова, но в доста "умалена" версия. Сега, когато най-накрая разбрах, че съм уникален, заради това, че съм самият себе си във всяка една ситуация се чувствам като "излекуван" един вид от всичко, което ме е мъчило преди..

mysterious93
07-21-2008, 19:06
Страхотна тема...Браво...
Всеки се стреми към по-добро...
Грима скрива несършенството..за това е измислен..
всяко момиче гледа да изглежда колкото се може по-добре..
Но не всичко е външен вид...

+1 грима е за да..подчертаеш красивото в теб за да се чувстваш по уверен..защото това е най важното,за да не става так акато излезеш и видиш някой с по хубава дрънкулка да ти се разваля настроението :P

dolce_lady94
07-21-2008, 19:15
kfo kfo za npmg-to v lozenec ?? :D bqh tam ama za nekolko dena puk dobre 4e ne sum gi vidqla :D:D:D:D

dolce_lady94
07-21-2008, 19:18
vseki iska okolnite da go haresvat , zashtoto nqkoi i to pove4eto hora gledat vunshnia vid imashe edin serial kak se kazvashe.. :-o a da.. groznata beti ili neshty takova .. az li4no mn se gledam no nikoga ne moga da buda suvurshena prosto nikoi ne moje . Moje da si mislim 4e nqkoi e no prosto spored men nqma takyf ekzemplqr .. :)

fiama
07-21-2008, 19:24
Мила, би било много добре, ако всеки се харесваше такъв, какъвто е - малко по-пълен, малко по-нисък, с малко акне, или не дотам права коса... Всеки си има някакъв косур! Та нали това ни прави уникални и неповторими. :) Но животът е такъв, че външният вид продава. Всеки се стреми да поправи това, което природата му е отнела. И не мисля, че има нещо лошо в това, когато е в определи граници. Но когато вземе да добива форма я на анорексияот диета, я на косопад от непрестанното ползване на преса - е това вече е пагубно. Затова - всичко с мярка!

pinki
07-21-2008, 19:27
Проблема е в това, че се сравняваме с другите - излизаме някъде със страхотно самочувствие и изведнъж виждаме някой по улицата с нещо, което ни прави огромно впечатление и се комплексираме ужасно много - край на доброто ни настроение. От тук на татък ставаме мълчаливи, мислейки само и единствено за това, което не сме, загърбвайки всичко добро и красиво, което притежаваме. След време се сдобиваме с това, което ни е комплексирало и един вид застрашило толкова много онзи ден. След време излизаме с още по-голямо самочувствие и три пъти по-добро настроение и както си вървим забелязваме отново нещо, което като че ли с нож дълбае в корема ни.. случва се отново същото.. може и да звучи преувеличено, но не вярвам някой от нас да не е минал през това - аз самият минах през нещо такова, но в доста "умалена" версия. Сега, когато най-накрая разбрах, че съм уникален, заради това, че съм самият себе си във всяка една ситуация се чувствам като "излекуван" един вид от всичко, което ме е мъчило преди..

като се замисля си мн.прав :) това ни е грешката :?

AliceSw
07-21-2008, 19:28
проблемът не е, че хората се грижат за външния си вид, а че са способни да си причинят всичко, за да харесат нещо в себе си, което са мразили...а иначе основно стремежът към перфектен външен вид е резултат от факта, че ни се показват 'перфектни" същества - модели, манекенки, актриси певици, които упорито ни убеждават, че от конкретното нещо ще заприличаме на тях...пазарна икономика още май се казваше

всеки иска да изглежда добре...няма по-нормално нещо...защо да съм грозна, когато мога да съм хубава...защо да съм пъпчива, когато на пазара има хиляди продукти и един от тях ще ми помогне и тн, и тн

miloto_girl_4e
07-21-2008, 20:27
Не смятам, че страдам от такъв синдром, най-малкото, защото предпочитам да си ям, каквото ми душа иска, а не да спазвам поредната диета...
Но какво лошо има в това човек да иска да е доволен от вида си ?
Сега ще кажеш, че като имаш пъпки и трябва да чакаш да минат от само себе си ? Или да се приемеш с тях, въпреки, че може да си помогнеш ?
Ще ми кажеш, че като човек е дебел, трябва да продължава да се тъпче?
Факт е, че в днешно време всичко опира до визия искаме или не, и за да не бъдем отхвърлени, въпреки прекрасните си качества, които притежаваме, трябва да изглеждаме що годе добре...
Не като от корица, но поне да се вижда, че се грижим за външния си вид ...

preichetoy
07-21-2008, 20:31
От медиите ни се внушава, че трябва да бъдем еди какви си. Малко по-дебелите хора не се харесват на никого, защото в клиповете има сам ознойни красавици с перфектни тела, дори в рекламите на МакДоналдс и други вредни и мазни храни има хора с хубави тела, и по-пълните вече смятат, че нещо у тях не е наред. Защо онези ядат МакДоналдс и са слаби а аз постоянно съм на диета и не мога да отслабна. От такива неща идват и комплексите на хората, те си ги избиват на други, те на следващи и така се получава един порочен кръг. Хубаво е да се грижиш за себе си, да не се занемаряваш, когато станеш сутрин да си сложиш спирала, за да подчертаеш очите си, да си направиш красива прическа, която бъде ''рамка'' на лицето ти, да си сложиш малко кремче на лицето, за да бъде кожата ти по-мека... след като можеш да се ПОГРИЖИШ за себе си, защо да не го направиш? Но ако искаш просто да си като стереотипните красиви хора, а просто си с по голям нос или несъразмерно тяло, няма как да го промениш, това не те прави по-малко красив. Трябва първо сами да се харесваме, за да ни харесат околните.

nejnaDROGA
07-21-2008, 21:11
:lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz:
СОРИ,че се смея,но със сигурност половината отговорили положително на темата са писали и в "Модата да си слаб" (и са писали,че предпочитат да са анорексички)
По темата - ЕВАЛА на авторката :-) Радвам се,че още има момичета,които не мислят само за мнението на околните!!!
П.П. Предполагам,че все някой ще каже "Вие сте дебели и за това подкрепяте авторката" ... Е в отговор ще му кажа "НЕ!Не съм дебела!!!Харесвам си тялото,но като всяко момиче все мисля,че има нещо за смъкване!!!НО...Въпреки това,се имам за човек с нормално телосложение и с готин външен вид!!!!"

GaBiIi__
07-21-2008, 22:35
qsno e perfektni hora nqma... ako ima6e jivota bi bil stra6no sku4en za tozi 4ovek sled kato e po umen ot vsi4ki po krasiv po dobar vav vsi4ko ima li za6to da jivee ? dori na prav pogled da sme perfektni za nqkogo nie znaem 4e ne e taka... vinagi ima ne6to koeto da ni deli ot perfektnoto ! moq princip e 4e stremeja kam savar6enstvo te pravi savar6en... dori i da ne go dostigne6 tova savar6enstvo napalno pone znam 4e izvli4am kolkoto se moje pove4e nai doborto ot sebe si !

pinki
07-22-2008, 08:42
не не проблемът ни е, че сме готови да си причиним всичко, за да се харесаме на другите ... :? в природата ни е :neutral:

GbSy
07-22-2008, 08:44
Не смятам, че страдам от такъв синдром, най-малкото, защото предпочитам да си ям, каквото ми душа иска, а не да спазвам поредната диета...
Но какво лошо има в това човек да иска да е доволен от вида си ?
Сега ще кажеш, че като имаш пъпки и трябва да чакаш да минат от само себе си ? Или да се приемеш с тях, въпреки, че може да си помогнеш ?
Ще ми кажеш, че като човек е дебел, трябва да продължава да се тъпче?
Факт е, че в днешно време всичко опира до визия искаме или не, и за да не бъдем отхвърлени, въпреки прекрасните си качества, които притежаваме, трябва да изглеждаме що годе добре...
Не като от корица, но поне да се вижда, че се грижим за външния си вид ...


Не разбира се... Аз не казвам, че трябва да престанеш да се грижиш за външния си вид, а че не трябва той да ти е фикс идея!

Не казвам, както повечето сте ме разбрали, че трябва да се занемарим, а просто, че външния ни вид не е най-важното. Има толкова хора, които всеки ден полагат грижи за външния си вид и това им се превръща в цел номер едно... А има и други важни неща...

sladkъ_mackъ
07-22-2008, 09:13
Проблема е в това, че се сравняваме с другите - излизаме някъде със страхотно самочувствие и изведнъж виждаме някой по улицата с нещо, което ни прави огромно впечатление и се комплексираме ужасно много - край на доброто ни настроение. От тук на татък ставаме мълчаливи, мислейки само и единствено за това, което не сме, загърбвайки всичко добро и красиво, което притежаваме. След време се сдобиваме с това, което ни е комплексирало и един вид застрашило толкова много онзи ден. След време излизаме с още по-голямо самочувствие и три пъти по-добро настроение и както си вървим забелязваме отново нещо, което като че ли с нож дълбае в корема ни.. случва се отново същото.. може и да звучи преувеличено, но не вярвам някой от нас да не е минал през това - аз самият минах през нещо такова, но в доста "умалена" версия. Сега, когато най-накрая разбрах, че съм уникален, заради това, че съм самият себе си във всяка една ситуация се чувствам като "излекуван" един вид от всичко, което ме е мъчило преди.. ;-) +1

BlackWings
07-22-2008, 11:07
Външният вид отваря много врати. На колко хора им пука, че грозната и пъпчива Пенка, е всъщност забавна и умна? Ако си уродлив и не правиш усилия да промениш това, чисто и просто духаш. Затова аз не виждам нищо лошо в стремежите за по-добър външен вид, а който иска да се утешава, че неприятната му визия е част от него, да го прави, но после да не мрънка защо му се смеят в училище и защо не го харесват.
Кофти вид се компенсира с много ярки други качества... а колко души притежават такива?
Дааа , кофти , но е самата истина.
Може и да си каже човек "Да , грозен съм , пъпчив съм , дебел съм - но това съм си аз , не ми пука , ще си ходя така защото външния вид не е най-важното" , но може и да каже "Не съм от най - красивите , но мога да направя нещо за да го променя и да се харесвам повече" :) Много ясно че отличният външен вид не трябва да се превръща във главна цел и фикс идея ...и да , визията не е най - важда , но отваря много врати :) Такъв е живота просто - всеки се стреми да се усъвършенства , да задмине другия и да победи ,няма нищо по естествено. Разбира се ако не се прибягва до крайности:)

Bettsy
07-22-2008, 11:33
zna4i ako jivee6 v sofia ela v 1 u4ili6te npmg v lozenec i 6e se obedi6 4e e pulno s mn hora koito kakto stavat sutrin taka i izlizat


Нещо не разбрах к'во лошо откриваш в нпмг... Абсолютно навсякъде можеш да видиш момичета,които дори не се поглеждат в огледало...и такива,които не спират да се гледат в него....
Всеки има право да си избира дали ще се "намацоти" така,че от километри да го забелязват или ще си подчертае естествената красота....
днес може да искам да се гримирам да се облека,като пълната "кифла" или да не желая никой да ме забелязва и да остана неутрална....Важното е че на мен така ми харесва и дори и да ми цъкат бабките в трамваите ...има да взимат само т'ва мога да им кажа :grin:
И сега някой ще спомене "не ми казвай,че хич не ти пука..."---КОлкото да се отрича малко или много всеки се интересува от чуждото мнение ,но има огромна разлика....повечето са вманиачени от факта "какво ще кажат другите"....няма лошо да питаш....лошото е ако променяш самоличността си заради някой...бъди себе си и се "носи" както искаш... :grin:

и не давай мнения за кой как ставал и отивал някъде си...

GaBiIi__
07-22-2008, 11:46
zna4i ako jivee6 v sofia ela v 1 u4ili6te npmg v lozenec i 6e se obedi6 4e e pulno s mn hora koito kakto stavat sutrin taka i izlizat


Нещо не разбрах к'во лошо откриваш в нпмг... Абсолютно навсякъде можеш да видиш момичета,които дори не се поглеждат в огледало...и такива,които не спират да се гледат в него....
Всеки има право да си избира дали ще се "намацоти" така,че от километри да го забелязват или ще си подчертае естествената красота....
днес може да искам да се гримирам да се облека,като пълната "кифла" или да не желая никой да ме забелязва и да остана неутрална....Важното е че на мен така ми харесва и дори и да ми цъкат бабките в трамваите ...има да взимат само т'ва мога да им кажа :grin:
И сега някой ще спомене "не ми казвай,че хич не ти пука..."---КОлкото да се отрича малко или много всеки се интересува от чуждото мнение ,но има огромна разлика....повечето са вманиачени от факта "какво ще кажат другите"....няма лошо да питаш....лошото е ако променяш самоличността си заради някой...бъди себе си и се "носи" както искаш... :grin:

и не давай мнения за кой как ставал и отивал някъде си...
za6to kato vidqt hubavo momi4e koeto se zabelqzva ot kilometri za vas e ili "kifla" ili hode6ta cisterna s fdt ?

Blab
07-22-2008, 11:57
^Душе, привижда ли ми се розов надпис в долния десен ъгъл на снимката ти?В името ти редуват ли се главни и малки букви? Учудила ли си веждите?(Т'ва са риторични въпроси, недей отговаря)

Ако някоя лъщи от километър, позволи ми да й викам "кифла".
Ако некой мек(иначе хетеро, разбираш ли) носи сандали с дълъг панталон - ще му се хиля, сочейки го с пръст.
Гот ит?

TheNewReligion
07-22-2008, 12:24
Съгласна с теб . Аз отдавна се научих да се приемам такава каквато съм . Даже вече много се харесвам , макар да не съм перфектна . 8-)

Boot
07-22-2008, 12:48
Няма нищо нищо НИЩО лошо в това да се стремиш към съвършенство. Стига да не става въпрос само за външния ти вид. И да имаш едно на ум, че съвършенството е непостижимо.
Както е важно да сме умни, така е важно да сме хубави. А тази тема е просто тъпо извинение за мързел :)

cherinka
07-22-2008, 13:24
Не ми влияете добре тука в този раздел. :?

Аз, пък, съм грозна и дебела и не ми пука другите кво ще кажат.
Пък и си се аресфам 8-)
Баба винаги казваше "като пораснеш ще се източиш". Още си чакам 'порастването'. 8-)
А и това, което казваш, за синдрома мис свят и, че повечето хора не си харесват недостатъците и мечтаят за еди си кво като на някой друг - еми така е. Винаги искаме чуждото. 8-)
Бе, да сме живи и здрави, бе!

GbSy
07-22-2008, 14:13
Няма нищо нищо НИЩО лошо в това да се стремиш към съвършенство. Стига да не става въпрос само за външния ти вид. И да имаш едно на ум, че съвършенството е непостижимо.
Както е важно да сме умни, така е важно да сме хубави. А тази тема е просто тъпо извинение за мързел :)

И кое по-точно е тъпото извинение за мързел?!
Да съм казала, че съм не съм полагала усилия?!
Или че ме мързи?

Писна ми вече, в тоя форум все се намира кой да се заяде!!! :?

Wrathchild
07-22-2008, 14:28
Защото НЯМА ЧОВЕК, който да не иска да изглежда добре. В което няма нищо лошо.

GbSy
07-22-2008, 14:33
Естествено, че няма нищо лошо, казвам единствено и само, че перфектни хора няма, и стремежът към това, да си перфектен е излишен и затормозяващ! :)

DejaVu31
07-22-2008, 14:38
Не самото съвършенство,а стремежа към него движи света.Естествено е човек да желае нещо повече от това ,което е.Да се задоволиш със себе си е да спреш да се развиваш и усъвършенстваш.Точно в това е красотата,никога не може да си идеален,винаги може да си по-добър. :-o

_FaShIoN_
07-22-2008, 14:50
Темата наистина е много хубава и си права....наистина това че на външен вид примерно ще сме ''Мис Свят'' не значи,че и като хора ще се харесваме на хората...но някой го правят,за да си приповдигнат самочувствието....други,защ то наистина имат нужда,а не знаят какво да направят и търсят помощ...може би всеки се стреми да бъде по съвършен от това което е .... :)

Wrathchild
07-22-2008, 14:57
Естествено, че няма нищо лошо, казвам единствено и само, че перфектни хора няма, и стремежът към това, да си перфектен е излишен и затормозяващ! :) В стремежа няма лошо. Лошо е ако вече е фикс идея.

GaBiIi__
07-22-2008, 15:03
Естествено, че няма нищо лошо, казвам единствено и само, че перфектни хора няма, и стремежът към това, да си перфектен е излишен и затормозяващ! :) za6to da se zadovoli6 s tova koeto ima6 kato moje6 da ima6 ne6to po dobro ili pove4e tuk ne stava vapros samo za van6en vid

little_elf
07-22-2008, 15:27
Напоследък все по-често срещан е този синдром :( .От всякъде ни се внушава,че трябва да сме перфектни,за да се харесаме на околните.По възможност да приличаме на моделите от лъскавите списания.Но замислете се,че и те са хора,а перфектни хора няма.И те имат някой и друг недостатък,който обаче умело е прикрит с помоща на компютърна програма.
Естествено,че няма нищо лошо човек да се стреми да изглежда добре,но това не трябва да се превръща във фикс идея.И все пак да не забравяме,че не само външната красота е важна :) .

Boot
07-22-2008, 15:44
Няма нищо нищо НИЩО лошо в това да се стремиш към съвършенство. Стига да не става въпрос само за външния ти вид. И да имаш едно на ум, че съвършенството е непостижимо.
Както е важно да сме умни, така е важно да сме хубави. А тази тема е просто тъпо извинение за мързел :)

И кое по-точно е тъпото извинение за мързел?!
Да съм казала, че съм не съм полагала усилия?!
Или че ме мързи?

Писна ми вече, в тоя форум все се намира кой да се заяде!!! :?
Ами мързи те да се стараеш да си идеална. Не се заяждам, мило момиче. Но според мен човек трябва да се стреми към съвършенство във всеки един аспект

GbSy
07-22-2008, 15:53
Няма нищо нищо НИЩО лошо в това да се стремиш към съвършенство. Стига да не става въпрос само за външния ти вид. И да имаш едно на ум, че съвършенството е непостижимо.
Както е важно да сме умни, така е важно да сме хубави. А тази тема е просто тъпо извинение за мързел :)

И кое по-точно е тъпото извинение за мързел?!
Да съм казала, че съм не съм полагала усилия?!
Или че ме мързи?

Писна ми вече, в тоя форум все се намира кой да се заяде!!! :?
Ами мързи те да се стараеш да си идеална. Не се заяждам, мило момиче. Но според мен човек трябва да се стреми към съвършенство във всеки един аспект

Окей, явно сме на различни мнения.
За мен стремежът към съвършенство чисто и просто не е реален. Както и самото съвършенство.

Wrathchild
07-22-2008, 16:20
Съвършенството не е реално, но пък за сметка на това е реален мотив за да сме по-добри.

GbSy
07-22-2008, 16:22
Съвършенството не е реално, но пък за сметка на това е реален мотив за да сме по-добри.

За това съм съгласна, стига да е в умерени количества, а за съжаление то често не е.

nejnaDROGA
07-22-2008, 16:29
Няма нищо нищо НИЩО лошо в това да се стремиш към съвършенство. Стига да не става въпрос само за външния ти вид. И да имаш едно на ум, че съвършенството е непостижимо.
Както е важно да сме умни, така е важно да сме хубави. А тази тема е просто тъпо извинение за мързел :)

И кое по-точно е тъпото извинение за мързел?!
Да съм казала, че съм не съм полагала усилия?!
Или че ме мързи?

Писна ми вече, в тоя форум все се намира кой да се заяде!!! :?
Ами мързи те да се стараеш да си идеална. Не се заяждам, мило момиче. Но според мен човек трябва да се стреми към съвършенство във всеки един аспект
А представял ли си си какво ще е ако всички са идеални?! :shock: Навсякъде ще гледаш момичета тип "барби" и момчета с мускули и плочки :? Не мислиш ли,че ще е ДОООСТА скучно :-o А и няма съвършенни хора :? НИКОЙ НЕ Е СЪВЪРШЕН И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА Е!!!Това,че повечето момичета си провалят живота като се лишават от газирани напитки,шоколад,сладолед и др. подобни не означава,че са (или ще станат) съвършенни!!!Е наистина те ще са като манекенки,но пак няма да са съвършенни (несъвършенството им ще се изразява в това,че не могат да ядът и пият каквото искат и да запазят перфектните си тела).При момчетата е почти същото...Всички (или поне повечето) искат релефни тела - бицепси,трицепси,широки гърбове,плочки,стегнати задни части и т.н.,но за да постигнат идеалната фигура отново се лишават от храни,гълтат хапчета и стоят по цял ден във фитнеса...след което са изтощени и почти не излизат да се забавляват...И кое е хубавото на това?!Дааа имат прекрасни тела,но губят най-красивите си (тинейдръски) години...
Наистина е хубаво да се грижим за външния си вид,но това НЕ ТРЯБВА да ни е фикс идея!!!Аз самата също всяка сутрин и вечер правя 3х35 (най-малко) коремни преси,после 30 мин. скачам на въже и още 30 въртя обръч (ако имам сили правя още 3х35 преси),но го правя защото ми е приятно,а не защото искам да приличам на супер модел или да се харесам на околните!!!
Освен това има пълни (пухкави) момичета,които са адски сладки и чаровни...А знаете ли тези момичета ако отслабнат и станат с тела на модели на какво ще приличат?!Всичкият им чар и цялото им положително излъчване ще изчезне...

П.П. Айде сега нареждайте ме и ме изкарайте супер дебела комплексарка щом съм на това мнение :D Не ми пука :P Нали знам,че не съм такава :P ,а и хич не ми пука за мнението на някакви непознати,които нападат всеки с различно от тяхното мнение!!!

Wrathchild
07-22-2008, 16:47
^ Ако за теб идеала е кукла Барби и мъж с плочки, не значи, че всички са така.

Axel_f
07-22-2008, 16:56
Външният вид отваря много врати. На колко хора им пука, че грозната и пъпчива Пенка, е всъщност забавна и умна? Ако си уродлив и не правиш усилия да промениш това, чисто и просто духаш. Затова аз не виждам нищо лошо в стремежите за по-добър външен вид, а който иска да се утешава, че неприятната му визия е част от него, да го прави, но после да не мрънка защо му се смеят в училище и защо не го харесват.
Кофти вид се компенсира с много ярки други качества... а колко души притежават такива?

Самата истина... :? И най-гадното е, че ако си "природно грозен" или със семпла външност, каквото и да правиш няма да заприличаш на Адриана Лима...Може да спортуваш 7 дни в седмицата, да ядеш колкото котка, но такова тяло няма да имаш! Или ако имаш гадна кожа, каквото и да правиш, няма да имаш кожа като красавиците от списанията (не че те я имат)...

Но понеже сме заляти от всякъде от идеални образи и ни се втъплява, че можем и трябва и ние да сме такива, искаме, но не можем... :( А в същото време изискаваме от околните да отговарят на високите критерии и дискриминираме хората, повече или по-малко ощетени от природата...или от гените на родителите си...

preichetoy
07-22-2008, 17:26
Външният вид отваря много врати. На колко хора им пука, че грозната и пъпчива Пенка, е всъщност забавна и умна? Ако си уродлив и не правиш усилия да промениш това, чисто и просто духаш. Затова аз не виждам нищо лошо в стремежите за по-добър външен вид, а който иска да се утешава, че неприятната му визия е част от него, да го прави, но после да не мрънка защо му се смеят в училище и защо не го харесват.
Кофти вид се компенсира с много ярки други качества... а колко души притежават такива?

Самата истина... :? И най-гадното е, че ако си "природно грозен" или със семпла външност, каквото и да правиш няма да заприличаш на Адриана Лима...Може да спортуваш 7 дни в седмицата, да ядеш колкото котка, но такова тяло няма да имаш! Или ако имаш гадна кожа, каквото и да правиш, няма да имаш кожа като красавиците от списанията (не че те я имат)...

Но понеже сме заляти от всякъде от идеални образи и ни се втъплява, че можем и трябва и ние да сме такива, искаме, но не можем... :( А в същото време изискаваме от околните да отговарят на високите критерии и дискриминираме хората, повече или по-малко ощетени от природата...или от гените на родителите си...

Мнооого правилно!

Boot
07-22-2008, 18:02
А представял ли си си какво ще е ако всички са идеални?! :shock: Навсякъде ще гледаш момичета тип "барби" и момчета с мускули и плочки :? Не мислиш ли,че ще е ДОООСТА скучно :-o А и няма съвършенни хора :? НИКОЙ НЕ Е СЪВЪРШЕН И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА Е!!!

Не ме разбрахте. Още в първия си пост казах, че ако си наясно, че съвършенството е невъзможно, едно старание към него не би навредило. Но май е прекалено абстрактно за главиците ви.