PDA

View Full Version : Какви грижи полагате за...? (лицето си х) )



Harum_Scarum
07-22-2008, 08:18
Какви грижи полагате за лицето си (за кожата)..Просто ми е интерестно :lol:

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 08:19
Мажа се със салицилов спирт и крем Бочко и от време на време си правя маска с хума. :)

Harum_Scarum
07-22-2008, 08:24
Мажа се със салицилов спирт и крем Бочко и от време на време си правя маска с хума. :)
А тогава да те питам от сициловия спирт кожата ми става много една такава лъжяща и суха...По-принцип нямам мазна кожа но я чистих с спирт и някакси ми я изшуши..Така ли е и при теб ??

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 08:34
Да, и при мен става по-суха, за това си слагам Бочко. :)

Harum_Scarum
07-22-2008, 08:38
Аз почти винаги си определям един "козметичен ден" (които е веднаж в седмицата ) когат съм сама и след тфа се чуствам много добре (:

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 08:40
И аз така. 8-) Но ти не сподели какви грижи полагаш. :P

Irrepresible
07-22-2008, 08:42
почиствам си лицето с почистващ гел или подобно и после се мажа с някакъв лосион на amrita или нещо от сорта... маски правя мн рядко щото полудявам по 15 минс да ходя с някаква гадория по лицето 8-)

Harum_Scarum
07-22-2008, 08:43
Ми всеки ден(освен когат ме марзи :D ) си почиствам лицето с един почистваш гел дет ако питаш мен си е кат течен сапун ама няа значение и един път в седмицата си праа пилинг маса и преди тфа си почиствам лицето с един друг гел дет е малко по-ефикасен и скъп и след тфа с кремче дет мириши супер :D :D :D Или череша и индииско орехче или праскова и бадем напрао са супер :D :D

BlackWings
07-22-2008, 08:47
Аз си го почиствам с ексфолиант и тоник за лице - случва се да забравя обаче някой ден или да ме домързи :( И 1-2 пъти в седмицата си правя маска с хума - дам некомфортно е с тая гадория по лицето 20 мин , ама резултата е фантастичен :)

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 08:47
А каква е тази пилинг маска? Готова ли я купуваш или вкъщи я "забъркваш"? :D И ако я купуваш кажи на каква цена е.

Малко на чат го обърнахме. 8-)

Harum_Scarum
07-22-2008, 08:50
Да бе има нещо такоа ама то е здравословно да с'ъ флууди...А иначе от Oriflame сам си я зимала отдавна некфа с домат или нещо такоа :D :D

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 08:53
Ооо не ги уважавам много продуктите на Орифлейм. Някой да предложи друга пилинг маска? 8-)

Harum_Scarum
07-22-2008, 08:56
Регенерираща пилинг маска Regal Beauty - 3.14лв
Само тфа намерих ... :D Ам те българските са гадни... ддз : )

Harum_Scarum
07-22-2008, 08:59
Е т'ва е цитат от др форум
Аз рядко си слагам маски за лице, но като си правя тя е от бабешките...Зехтин, мед и жълтък
Мисла да я пробвам 8)

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 09:01
Ама нямам зехтин. С олио ще стане ли? :D Иначе и аз предпочитам бабините хитрини. :D

BoRe
07-22-2008, 09:04
Е т'ва е цитат от др форум
Аз рядко си слагам маски за лице, но като си правя тя е от бабешките...Зехтин, мед и жълтък
Мисла да я пробвам 8)
xaxa ъпсурд да си сложа тая лепкавата каша за втори път
Грижя се за лицето си със серият men eXpert na Loreal

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:06
И още :
на филия стар хляб кисело мляко и като се отцеди го смесвам с мед
Друга:
Аз си правя- жълтък с мед и мляко. Може само мед с малко прясно мляко- после кожата става разкошна.
Преди правех с хума, но за сезона не подходяща- тя изсушава.
и според сезона слагам: зехтин, сок от даден плод, стрита таблета Вит С или от ампула няколко капки...или докато беля краставица обтривам лицето с кората- но само лятото - сега на тези краставици освен да се обрина друго не знам какво ще стане
Още:
От бабешките - правя си с белтък за стягане, с лед против бръчки и напролет си търкам лицето с ягоди за освежаване - последната има много добър ефект, а на очите си слагам пакетчета с липов чай.
Пак:
И аз си правя бабешки и то рядко, но когато се сетя забърквам хума с мед и прясно мляко, или ако нямам мляко слагам минерална вода
Още:
Лично аз си правя често домашната маска с изцедено кисело мляко върху хляб(страхотно действа),досега не съм слагала мед но по-горе прочетох за това така ,че ще пробвам.Слагам си и хума с мед и жълтък действа супер,
И пак:
viki_1974 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз също ползвам домашни маски, но всяка неделя
> задължително от може би 15 години. Слагам на филия
> стар хляб кисело мляко и като се отцеди го смесвам
> с мед. Кожата ми е суха и съм много доволна.
и аз си правя същата само че си слагм лимон витамин С стрит или сода, може и витамин А, всичко това за черни точки и свиване на порите, маската е супер лицето става много свежо


Ееее ся има да четешш :D

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:08
Ету ти и още мисля че това ще ти е наи-полезно :
Тонизираща маска с мед и краставица за суха кожа

1. 1 средноголяма краставица – обелена, изчистена от семките и нарязана на малки парчета
2. 2 супени лъжици мед

Приготовление:

1. С помощта на пасатор намачкайте кубчетата краставица до получаването на пюре.
2. Изцедете пюрето с цедка, като събирате стичащите се капки в бурканче или друг подобен съд с капак.
3. Добавете меда.
4. Затворете съда и съхранявайте в хладилника до една седмица.

Употреба:

1. С напоено памуче от нея масажирайте нежно кожата на лицето и шията сутрин и вечер.
2. Оставете да подейства 3-4 минути.
3. Измийте с хладка вода.

Маска с мед и канела за проблемна кожа

1. 1 супена лъжица мед
2. Половин чаена лъжица канела (от пакетче)

Приготовление:

Смесете добре канелата и пчелния мед и разбъркайте добре.

Употреба:

1. Нанесете сместа върху добре измита кожа
2. Оставете да подейства 3-4 минути (маската щипе леко).
3. Измийте с хладка вода.
4. Нанесете овлажняваш крем или лосион.

Маска за придаване на свеж тен със сок от лимон

1. 1 супена лъжица мед
2. Сок от половин лимон

Приготовление:

Смесете добре сока на лимона и пчелния мед и разбъркайте добре.

Употреба:

1. Нанесете сместа върху добре измита кожа
2. Оставете да подейства 10-15 минути)
3. Измийте с хладка вода.
4. Нанесете овлажняваш крем или лосион.

Маска за подхранване с хума и зехтин

1. 1 супена лъжица мед
2. 1 супена лъжица хума
3. 1 супена лъжица зехтин

Приготовление:

1. Разтворете хумата в малко минерална вода
2. Смесете така приготвената хума с меда и зехтина.

Употреба:

1. Нанесете сместа върху добре измита кожа
2. Оставете да подейства 10-15 минути)
3. Измийте с хладка вода.
4. Нанесете овлажняващ лосион.

Irrepresible
07-22-2008, 09:10
тази на регал е много хубава аз я използвам и съм много доволна :grin:

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 09:11
Ааа, мацка, мерси! :-)
Ще пробвам маска с мед и канела за проблемна кожа и маска за подхранване с хума и зехтин. :)

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:15
Аз също мислех тея да прбвам ама няа мед ...:? ся ще импровизирам лимон с канела да виим дали ше ми стане нещо :D :D :D

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 09:17
Да кажеш резултата после. :D Аз също обичам да си експериментирам. :D

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:22
Хах еи ся се намазах...Пари което е хубаво :D ...И сеедно съм се мазала с кал и мириши гадно :D :D Ако стана червена на тренирофките ше ме спукат от базици.....Охххх как пари :D :D

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 09:24
Айде, бе, нали знаеш - трай бабо за хубост! :razz:

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:27
ох.....ти напраи ли твоите :D :D

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 09:31
Утре... ако ти оживееш. :D
Стига сме флудили, че ще ни бият. 8-)

Inlofee
07-22-2008, 09:36
Аз почти винаги си определям един "козметичен ден" (които е веднаж в седмицата ) когат съм сама и след тфа се чуствам много добре (:

оо и аз така много си е яко да си си сам и да си правиш нааай-разли4ни процедурки.. ;-)

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:40
Направих си я ,,,Кожата ми стана по мека и гладка (: ...Забравих да кажа че по принципза проблеми с акне и т.н. препорацхвам маска с тоя крем за бръъснене българския "Карро" :)

ludata_666
07-22-2008, 09:51
А каква е тая маска с хума?Против какво се използва?Я обеснете,че ми стана инт спец. за нея :) :-o ??

Harum_Scarum
07-22-2008, 09:55
А каква е тая маска с хума?Против какво се използва?Я обеснете,че ми стана инт спец. за нея :) :-o ??
За хумата и аз нз.... :?

ludata_666
07-22-2008, 10:01
Ами ще се надяваме sexa_na_kompleksa да ни отговори :)

Harum_Scarum
07-22-2008, 10:02
дамз ма тя маи изчезна на някаде :D

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 10:39
Тук съм вече. 8-)
Значи хумата може да се ползва за косата и лицето. Косата я прави по-мека, гладка, придава повече обем и не се омазнява толкова. Лицето също го прави по-меко и гладко и предотвратява появата на пъпки и спомага за по-бързото премахване на настоящите. 8-) Хума може да се купи от всяка аптека и от повечето козметични магазини. Не е скъпа, зависи от марката и количеството. Аз обикновено използвам една, което е за 25 ст. 8-) Ако се прави за лицето се смесва с вода, а ако е за косата има много вариянти - с оцет, със зехтин, с яйце, с кисело мляко... абе каквото имаш под ръка. 8-)
Ако имате друг въпроси - казвайте. :)

Inlofee
07-22-2008, 10:48
а можете ли да препоръ4ате някоя марка :neutral:

Harum_Scarum
07-22-2008, 10:53
Омг еи ся си напраих маската с мед и канела :D :D :D мНого лепи ше ме идат мухите :D

ludata_666
07-22-2008, 10:56
Благодаря ти мн sexa_na_kompleksa :) .И последно да ми препоръчаш някоя марка хума :) :D ..

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 11:02
Не използвам някаква определена марка. Просто отивам в някоя аптека или магазин за козметика и си купувам, каквато има. Най-често ми дават една в синя опаковка с една грозница отпред. :razz: Но не мога да ви кажа как точно се зове тази марка. В момента съм с една друга - в бяла опаковка и пише "Galen pharma". Ама тая е по-скъпа. 8-)

ludata_666
07-22-2008, 11:18
Ахамз 10х а колко скъпа е тая дето си с нея сега ? :-D

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 11:25
Тази баща ми ми я купи. :D Мисля, че е 1 лв. :D

GbSy
07-22-2008, 11:35
Oх, сега и аз си направих маската с канела и мед...
Еми, да стана ми гладичка и мекичка кожата, чувствам си я прекрасна, ама не изглежда така много много... :( Нещо са ми наизлязли пъпки и се дразня. :D

ludata_666
07-22-2008, 12:44
ААа ми те са супер ефтинии ...хихихи пфу дано само да има супер ефект :grin: :D :P

fiama
07-22-2008, 13:00
Ежедневните грижи за лицето ми включват измиване с Garnier Pure 3 in 1 и хидратиращ крем. От време на време позлвам крем Здраве. Веднъж седмично си правя парна баня и почиствам черните точки. Рядко правя маски с хума и кисело мляко. Май е това :)

sladur4etyYy
07-22-2008, 13:19
ми и аз ползвам хума от вр. на вр. и наистина става някакси по гладка и мека кожата ама не забелязвам да помага за пъпките :D ина4е също гарниер 3 в 1 и лосион за по4истване на clean & clear...и май е това. оба4е аз при себе си забелязвам 4е съм на периоди- в смисъл понякога кожата ми е хубава, без пъпки, а на следващия ден се събуждам и те са ми излезли :D и така е с квото и да се мажа :? сега съм в 1 от гадните периоди :booooomb: :D

GbSy
07-22-2008, 14:29
ми и аз ползвам хума от вр. на вр. и наистина става някакси по гладка и мека кожата ама не забелязвам да помага за пъпките :D ина4е също гарниер 3 в 1 и лосион за по4истване на clean & clear...и май е това. оба4е аз при себе си забелязвам 4е съм на периоди- в смисъл понякога кожата ми е хубава, без пъпки, а на следващия ден се събуждам и те са ми излезли :D и така е с квото и да се мажа :? сега съм в 1 от гадните периоди :booooomb: :D

И аз съм така... Не може ли само в добрия период :D :D :D ...?

Wrathchild
07-22-2008, 14:30
Почистващ гел, маска и крем за лице.

donkihot
07-22-2008, 17:14
про4етох,4е някой попита за марка на хума...и някой каза (извинявам се за обръщението) в синя опаковка..това е на клеопатра,но аз не ви препоръ4вам нея,защото мястото където правят продуктите на клеопатра е ужасно мръсно...и нехигиени4но..мен ли4но ме е гнус..предпоръ4вам хумата на джанкар.има и с лайка и обикновенна..по-добри са

t!nchety
07-22-2008, 18:42
Вечер се мия с почистващ гел и след това се намазвам с някакъв крем.
От време на време си правя и маски.

strawberry_girl
07-23-2008, 12:07
За лицето използвам екфолиант клийн & клиар, мисля да си взема и розова вода да с минавам лицето. А за тялото на AVON екфолиант един зеленичак, мн готино мирише :grin: . А и се мажа с тоалетни мляко :) .

sexy_glezla
07-27-2008, 08:49
polzvam Clinique Anti Blumish 3 step system (120-130 leva e) i sam super dovolna.

besnicataa
07-27-2008, 08:52
ами бия си шамари

future_butterfly
07-30-2008, 17:14
Хм...а на мене някой би ли ми препоръчал нещо за лице, имам впредвид цялостна грижа. И да спомене кога /сутрин;вечер/, колко често трябва да се използва дадения продукт и каква е цената му, че съм малко назад на тема "грижа за себе си" :oops:

Marge
07-30-2008, 19:42
Всяка вечер си почиствам лицето със скраб за лице или едно измиващо на Avene, след това се мажа със салицилов спирт. Няма спасение.

mhmhmhmhm
07-30-2008, 20:11
Мия си го с вода.. и сапун
нищо повече :D

elena_k
07-30-2008, 20:19
Първо си почиствам грима с тоалетно мляко,след това измивам лицето с бебешки сапун,правя си маска,мажа се с нощен крем,околоочен гел и един стик,който е против бръчиците по устните.

Nail
07-30-2008, 21:57
Ами наскоро ми се появиха черни точки и спрях мацането с пудри и фондю-тен (нз дали така се пише).
Мия си лицето със студена вода и използвам някои просукти от серията Клеарскин (Clearskin).
Всяка седмица си правя парна баня на лицето със сода и лайка в нея - доста добре ми действа.

MaNiToOo
07-31-2008, 06:40
хора в никакъв случей не си мийте лицето с сапун :booooomb:
тфа ви омазнва кожата :( аз съм на 14 и ползвам продукти на orflame 3 стъпки и съм много доволна .. аи почистват мн силен грим .. мн са добри ако някой го интересува да казва :)

___mimity___
07-31-2008, 07:07
az si pochistvam liceto s produkt ot oriflame to e kato toaletno mlqko merishe mn hubavo pochistva porite sashto a i za kosata polzvah predi de hinononva voda a sega pak edno ot oriflame za slyncezashtiten faktor neshto takova beshe pryska se sled kato se iskypesh na suha kosa... kupih si go zashtoto kato bqhme na prezentaciqta na oriflame kazaha che slynceto iztushtava kosata i az za tva si go kupih naistina deistva... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

BrokenInnocence
07-31-2008, 07:45
Garnier 3 в 1, тоник за лице на Neutrogena със силицилов спирт в него и крем "Здраве", мн съм си доволна.