PDA

View Full Version : Тъжно



bubenceee
07-22-2008, 11:01
Здравейте!не знам дали темата е за тук,но и се стори най-удачно.От доста време съм се затъила в себе си и не се чувствам дори добре в тябото си.Мисля се за по-пълничка от другите и сигурно съм.просто е ужасни да излезеш например с приятелите си и сякаш всичко ти натяква,че си само ти дебела,а всички други са някакви слаби,красиви манекенки.Дори приятелките ми са много по добре изглеждащи от мен.Срамувам се от себе си! :( :smt022 Чувствам се ужасно!Пробвала съм много диети и упражнения,но или ме домързява,или ми омръзва,или няма никакъв ефект.Мисля,че за да си красива,трябва да се чувстваш добре и да имаш самочувствие! Е немога да кажа ,че нямам самочувствие,но е минимално.Не знам какво да направя,зада се почувствам по-добре,при положение,че всички около мен са много по-красиви и слаби и изглеждат добре.Имам чувството ,че само аз съм най-дебела и най-грозна :(

GbSy
07-22-2008, 11:05
Мила, недей да се чувстваш така.
Вчера и аз бях в черна дупка :D ... Направо не се понасях
То всеки си има такива дни, ама какво да правиш - това е положението, особено в пубертета.
Ако искаш нещо да се промени, ти трябва да го направиш, никой друг не може да ти помогне.
Затова, стягай се (не искам да звучи грубо), и отивай да правиш коремни преси. Ще видиш, че ще се почувстваш по-добре!!! 8)

sexa_na_kompleksa
07-22-2008, 11:06
Престани да гледаш другите като за начало. Обърни внимание на себе си. Какво значи "домързява ме"? Искаш да влезнеш във форма или не? Ако е "Да" - започвай да тренираш усилено и спазвай някакъв лек хранителен режим. Ако правиш всичко както трябва, не може да няма ефект!

И тва, че си склещен, съвсем не означава, че си хубав!

surrender_
07-22-2008, 11:06
Това, че те е 'домързяло' да си спазваш диетите или пък да се движиш повече, говори, че нямаш воля :( А за да отслабнеш се иска такава :)
Предлагам ти да се мотивираш повече и да започнеш да се движиш, ако не фитнес, то поне ходи или тичай някаде повече..сигурна съм че след първия килограм ще се чувстваш много по-добре а и това ще те мотивира за останалото а и ще се чувстваш много по-добре в тялото си :-)
Успех :-)

GbSy
07-22-2008, 11:06
А да, пусни една снимка! :)

bubenceee
07-22-2008, 11:16
да,знам,че трябва воля за това,но просто например днес имам много голяма мотивация,но утре тя изчезва,забравям дори за какво съм почнала и пак нагъвам :(
Пак ще се опитам да видим какво ще стане и дано този път да подейства "мотивацията".Благодаря ви много :) :-)

little_elf
07-22-2008, 11:30
Най-важното според мен е да се запиташ наистина защо искаш да отслабнеш,дали за да се харесаш на другите или заради самата себе,за да се чувстваш добре в собствената си кожа и да имаш нужното самочувствие.А относно спорта пробвай различни неща като бягане,каране на колело,скачане не въже,танцуване и т.н. и разбери,кое ти доставя най-голямо удоволствие.Мн важно е да си избереш спорт,който да ти харесва,защото ако не е така,става досадно и след известно време човек се отказва.
И никога не се комплексирай по отношение на килограмите,те не трябва да оказват влияние на самочувствието ти :).
Успех :-) .

cooool
07-22-2008, 11:38
Ако имаш възможност отиди на психотерапевт. Не си мисли, че те мисля залуда, и аз съм ходила.. полезно е в тази възраст да се отиде.. иначе щом приятелите ти натякват, че не те харесват с такова тяло или незнам си какво, значи не са ти приятели.. поогледай се наоколо, сигурно има и по-свястни хора, с които да дружиш. А за килограмите - психиката ти, или по-точно това че не се чувстваш добре в когата ти навярно ти пречи да ги свалиш.

fiama
07-22-2008, 12:55
Докато ти самата не започнеш да се харесваш, да си дадеш малко самочувствие и да се цениш високо, няма да се намери сила не земята, която да е способна да ти помогне! Казваш - пълна съм. ОК - не си единствена, но щом това е комплекс за теб, как няма да имаш достатъчно воля да промениш нещо, което е поправимо. Не казвам да започнеш да гладуваш, но ... сега е лято, има изобилие от пресни плодове и зеленчуци, ваканция си, спокойно можеш да отделяш 1 час на ден за тичане в парка, за плуване, каране на колело, фитнес и други. Ако има нещо друго, което те подтиска във външния ти вид - промени го, ако е възможно. Направи си нова прическа, подстрижи косата си, ако е дълга, направи си кичури. Има толкова много неща, които можеш да направиш самата ти за себе си, че ... думи нямам просто! Но пак казвам - докато не се погледнеш в огледалото и не си кажеш: я, какво сладко момиченце съм, докато не си лепнеш една усмивка на лицето и не излезеш с гордо вдигната глава, няма кой да те забележи и оцени положително, и което е най-лошото - ти самата няма да се чувстваш добре в кожата си! И престани да плащаш данък обществено мнение! Приятелите ти ти казвали, че си дебела??? Еми - майната им на такива ти приятели! Каквото и да правиш, за себе си го прави! Късмет в себеутвърждаването!

sodomicdream
07-22-2008, 14:44
Дебела пък и грозна! Да бе да! Абе момиче, погледни се в огледалото и се усмихни на себе си. Подчертай красивите очи с малко молив и спирала, облечи една поличка малко над коляното, удобни и стилни чехлички и блузка, която да подчертава бюста ти. След това излезни с приятели и не преставай да се усмихваш! Забавлявай се!
И ЕДИН ЗАКОН ВАЖАЩ ПРИ МЕН - НЯМА ДЕБЕЛИ И ГРОЗНИ МОМИЧЕТА! ИМА ПУХКАВИ И СЛАДКИ ДЕВОЙКИ =)

Wrathchild
07-22-2008, 15:00
Ако само се сравняваш с другите и да отслабнеш няма да има файда. Спортувай повече, не яж мазно, храни се често по малко. И гледай да подчертаеш красивото в себе си, така и да си по-дебела от приятелките си далеч не значи, че изглеждаш по-зле.

elle_123
07-22-2008, 16:05
Ако имаш възможност отиди на психотерапевт. Не си мисли, че те мисля залуда, и аз съм ходила.. полезно е в тази възраст да се отиде.. иначе щом приятелите ти натякват, че не те харесват с такова тяло или незнам си какво, значи не са ти приятели.. поогледай се наоколо, сигурно има и по-свястни хора, с които да дружиш. А за килограмите - психиката ти, или по-точно това че не се чувстваш добре в когата ти навярно ти пречи да ги свалиш.
1.Подкрепям мнението на cooool - може би имаш комплекси и затова не се чувстваш достатъчно привлекателна, а отстрани нещата да изглеждат по различен начин.Вubenceee, трябва да бъдеш по-уверена в себе си!!!
2.Дори и да спазваш диета,според няма полза щом не практикуваш някакъв СПОРТ.Написала си,че нямаш много свободно време- опитай се да отделиш все пак малко време 3пъти седмично (дори u по 30мин) и съм убедена, че ще получиш някакъв резултат.Вярно е (както написаха преди мен), че важна роля играе и мотивацията.

Надявам се, скоро да добиеш по-голямо съмочувствие у себе си.Успех,

bubenceee
07-22-2008, 18:21
още веднъж ВИ блъгодаря многоооооо! :-) :-) :-) :-)
имах нужда от съветите ви :) :-)