PDA

View Full Version : Колко време минават белезите от едра шарка ?



neznaq
07-22-2008, 19:07
Здр,карах не дребна,а там средна или както се води шарчица преди 2 месеца (на 18 год съм) и все още ми стоят белезите от пъпките където са били макар,че ги мажа с мас смесено с мед (по предписание на лекаря) вече не са надути нито нищо но все още стоят като петна по кожата ми :?

LipSoFAnAnGel
07-22-2008, 19:25
Незнам точно за какво говориш, но ако са дупки не се махат никога

medy
07-22-2008, 19:38
..mi Az nE SUm KAraLA 6ArkA,nO edNA frd q KAra I 10 Dni SLed kaTO i mINA vE4E nqMA6e I slEDa..DokOLkYty ZnaM pOPrINcIP pRi pIOvE4EtY E RAzLi4nY :) nO aKO KogatO SI Q kArAla SI 4e6aLA pUPkItE zAjAloSt 6tE tI osTAnaT BeLeZi zA vINaGi :(

ThePowerOfLove
07-22-2008, 20:01
Мисля,че средната е варицела,аз съм я карала... като почнат да заздравявват се образува нещо като...как да го обясня като по-мека кожа в дупките където са били пъпките и аз на 2-3 махнах тва лигавото и си останаха като дупки :? Та ако са така,наистина няма да се махнат :( :neutral:

*SwEeTy_KiTtY*
07-22-2008, 20:01
]Незнам точно за какво говориш, но ако са дупки не се махат никога

Да,съгласна съм.Аз карах шарка преди години,но още имам белези и май никога няма да се махнат :( По аптеките продават едно,което се казва Контратубекс или нещо подобно,струва към 12-13 лева,но доколкото знам помага.Можеш да пробваш,ако това,с което се мажеш не помогне! :)

AliceSw
07-22-2008, 20:20
няма да се махнат, сорка :?


имам си двечки такива споменчета...на лицето и двете...карала съм я преди 3-4 години...нито една пъпка на лицето си не бях чесала, а тези по тялото ме влудяваха...така и не разбрах от къде ми останаха двете дупчици на лицето :?

neznaq
07-22-2008, 20:56
ами те не са дупки а са едни петънца просто които са гладки и не съ хлътнали но все пак дали ще се заличат :?

Boyd
07-23-2008, 09:11
Зависи от човека. Една приятелка кара по-миналата година Варицела. Имаше много големи белези месец-два след това, но сега я гледам няма никъде, само по гърба на 1-2 места. Като цяло са изчезнали, но за доста време.

Имам и един друг познат - китаец. Кара я гадната Варицела и 1 седмица след това не можеше да се каже, че въобще я е имало..

Зависи от кожата ти.

malkata_kukli4ka
07-23-2008, 10:07
Някои се махат ,други не.На мен на лицето ми остана малка дупка,и по корема имам няколко белега. :x

marilyn
07-23-2008, 16:55
Аз съм карала варицела, имах доста пъпки и ми останаха белези но не много. Попринцип не се махат никога, а и ти си доста "възрастен" за тая болест...

batkodoki
07-23-2008, 22:25
Здр,карах не дребна,а там средна или както се води шарчица преди 2 месеца (на 18 год съм) и все още ми стоят белезите от пъпките където са били макар,че ги мажа с мас смесено с мед (по предписание на лекаря) вече не са надути нито нищо но все още стоят като петна по кожата ми :?

"кратерчетата" ще се заличават постепенно с годините, трябват обикновено 7, 2х7, 3х7 и т.н години

scanadal
07-26-2008, 11:50
Леля ми е карала като дете Варицела и все още има едни дълбоки "кратерчета" на една бузка на лицето :? Все пак наистина зависи дали си ги чесъл тези пъпчици,но не мисля че ще се махнат.