PDA

View Full Version : Трябва ми помощ за новата ми лан карта!



babity
07-23-2008, 10:06
Сега... миналия ден носих компа за преинсталиране и почистване и между другото му сложих нова лан карта, защото старата била вързана за дъното и ако станело нещо всички щяло да се разпърди... бла бла бла... не разбирам! Някой може ли да ми обясни какви настройки от къде и как да ги направя, че онзи минждирас, дето оправя интернета не му се ставало да дойде да ми го оправи, а пък на мен не ми се седи без нет още няколко дни. Та... идеята е да мога да си ползвам новата лан карта... Мерси - благодаря предварително! :-)

them0wer
07-23-2008, 10:22
Ами имаш ли инсталирани драйвъри за лан картата?

LizZz
07-23-2008, 10:25
НЯМА ''не му се ставало''!!
От фирмата могат да го уволнят, ако разберат, че така казва!
Така, че му кажи, да не отказва, защото ще стане лошо за него. Затова работи там и му се плаща - да върши услуги и да помага на потребители!
Скачаш му на врата и изобщо няма да му се връзваш!

babity
07-23-2008, 10:31
Ами имаш ли инсталирани драйвъри за лан картата?

Ъм... ми сигурно. Те... хората разбират за разлика от мен...


НЯМА ''не му се ставало''!!
От фирмата могат да го уволнят, ако разберат, че така казва!
Така, че му кажи, да не отказва, защото ще стане лошо за него. Затова работи там и му се плаща - да върши услуги и да помага на потребители!
Скачаш му на врата и изобщо няма да му се връзваш!

Аз съм извън града и до колкото знам сме някакво нелегално продължение на Евроком-а (или там каквото му е името). Двама пичове се занимават. Единия седи да взема парички, а другия обикаля да поддържа кабелите когато не го мързи. Няма на кого да се обадя. :(

them0wer
07-23-2008, 10:41
Ами в My network place-> view network connections , има ли някакви връзки :-o

LizZz
07-23-2008, 10:41
И коолко пари ви взимат тея пъпеши?
Кажи му, че ако не му се идва ще трябва да ти обяснява по телефона.
Питай го дали са инсталирали драйвери за лан картата, след като са я сложили.

babity
07-23-2008, 10:43
Ами в My network place-> view network connections , има ли някакви връзки :-o

Ъм... аз, такова... от много акъл.... снощи изтрих My network place от десктопа. Сега немога да си го намеря. :oops: :razz:

them0wer
07-23-2008, 10:49
хахаха, влез в My computer и отдясно има един панел(ако не си го скрил) и там имаше връзка към My network places :) или напиши във Run "ncpa.cpl " без кавичките ;)

Andreev
07-23-2008, 10:58
не става така.... трябва да му се обадиш и да му кажеш адреса (където живееш),той да го намери в базата данни,след това цъкаш на Локъл Ареа Конекшън даваш на Съпорт , Детайли и му диктуваш Physical Address той го заменя със стария рестартираш си компютъра и имаш нет

them0wer
07-23-2008, 11:02
не става така.... трябва да му се обадиш и да му кажеш адреса (където живееш),той да го намери в базата данни,след това цъкаш на Локъл Ареа Конекшън даваш на Съпорт , Детайли и му диктуваш Physical Address той го заменя със стария рестартираш си компютъра и имаш нет

ами в момента и написах това да провери дали има драйръви за дъното :) а вече след това идва врема за настройка на IP адреса :-P

babity
07-23-2008, 11:16
Ами ако е трябвало да се прави нещо специално онзи шибаняк нямаше да ми каже снощи по телефона да си намеря някой от селото да ми го направи... мамка му! :-x

LizZz
07-23-2008, 11:20
Има драйвъри..
Абе поне може да прави скрийншотове.. 8-)
Ся трябва да му звъннеш на оня кестен и да му кажеш да ти продиктува IP adress;Subnet Mask;Defalut Gateway;Preferred DNS и Alternate DNS.
Това са цифри. Приготви се да ги запишеш някъде.

babity
07-23-2008, 11:46
:P Пък на мен ми помогнаха и си го оправииих! :-P :-P :-P :razz: :razz:

LizZz
07-23-2008, 11:47
Еми браво.

them0wer
07-23-2008, 11:51
:P Пък на мен ми помогнаха и си го оправииих! :-P :-P :-P :razz: :razz:
какъв беше проблема ?

BLaCKBLooD
07-23-2008, 12:07
Живеем в 21 век, не сме в 90-те години с 54K модеми, Windows 3.1 и т.н
Всяка една съвременна lan карта има възможност за смяна на MAC адреса. В случая babity го смени с този на вграденета и естествено нета тръгна.
Относно съпорта, имал съм случаи за 1 switch да ме държат цяла седмица без нет. Накрая се принудих сам да го оправя...

them0wer
07-23-2008, 12:29
аз забрвих за МАК адреса :D

babity
07-23-2008, 15:03
преди около десет минути дойде някакъв и прави едни неща по компа... тря'аше ли да му платя, че забравих да питам? :lol:

them0wer
07-23-2008, 19:17
ами ако е от интернет доставчиците ти, мисля че не :) това си им е работата 'І

BLaCKBLooD
07-23-2008, 19:49
Айдеее, мандалото хлопна.