PDA

View Full Version : Проблеми у дома ..Развод?



killa
07-23-2008, 10:47
Здр.Аз съм момиче на 16 години. Баща ми никога не ме е милвал или по някакъв начин показвал, че ме обича или някакви чувства. Само безразличие. Разминаваме се из къщи без да си казваме нищо. Той се прибира вечер от работа сутрин заминава рано. Майка ми се грижи за мен и брат ми който е на 6. Нещата между татко и майка също не вървят. Когато баща ми се напие и говори ужасни неща. Снощи и е казал, че я мрази, че е с нея само заради мен и брат ми. Че не я иска. Че тя е виновна че той си е порпилял живота. Че аз съм била грешка.Че тя виновна, че баща му е починал (дядо)(защото когато са се оженили дядо е бил против брака им и те са заминали и за това той се разболял и починал).
Много ми е тежко хора, майка ми днес цял ден лежи в леглото и плаче и се тъпчи с успокоителни. Каза ми че иска да се измести да се махне от нас . Много ми е болно защото другия ми дядо,бащата на мама почина преди месец и тя много трудно го преживя. Много и се насъбра. не искам да я гледам така.. да се поболява. но и не знам какво да направя. Дори и след като е казал бащаи тези неща аз го обичам, все пак ... той ми е татко и аз толкова много приличам на него... не знам не мога да стоя безучастна но и нз какво да напрая

dark_shadow_f
07-23-2008, 11:19
Ти не можеш да направиш нищо освен да посъветваш майка си, да се разведе с баща ти

Pliok0019
07-23-2008, 11:39
Понякога има трудни моменти - хората си отиват, някои се разделят... Майка ти ще се справи, но и нужна подкрепа. Кажи й, че може да разчита на теб в грижата за братчето ти, кажи й, че ще си винаги до нея, независимо какъв избор ще вземе. Колкото до баща ти - ако ти тръгне, може да е по-щастлив. Щом според него е направил грешка, никога не е късно да я поправи.

Успех. Всичко ще се оправи. Може просто да е казал неща в момент, в който не се е владеел.

mgs_92
07-23-2008, 12:08
A we da se maha we! Toi ne te obi4a ne se interesuva kakvo pravi6 ot kakvo se interesuva6 ot planovete ti za jivota da ne govorim za 4uvstvata ti mainata mu da se maha. 6tom se razbira6 s maikati trqbva da se podkrepqte dvete, brat ti e o6te maluk toi sigorno razbira kakvo stava. Zatova trqbva da obru6ta6 vnimanie i na nego. Toi e maluk i koi znae kvo moje da si pomisli. Moje v momenta da si misli 4e toi e vinoven, de da znam. Trqbva da govori6 s nego, a ako slu6a6 men hi4 da ne ti puka za ba6ta ti. 6tom e takuv neka se maha, ot men da znae6 edin den na nego 6te mu e po gadno otkolkoto na teb sega, za6toto ti 6te porasne6 toi 6te ostaree , ti 6te si ustroi6 jivota, a na nego nqma koi da mu pomaga za6toto vi e othvurlil i togava ti 6te si zabravila a negovite starini 6te sa istinki AD!!! :?

killa
07-23-2008, 15:30
ot men da znae6 edin den na nego 6te mu e po gadno otkolkoto na teb sega, za6toto ti 6te porasne6 toi 6te ostaree , ti 6te si ustroi6 jivota, a na nego nqma koi da mu pomaga za6toto vi e othvurlil i togava ti 6te si zabravila a negovite starini 6te sa istinki AD!!! :?
Точно от това се страхувам, какъвто и да е аз го обичам:/

mgs_92
07-23-2008, 19:04
ot men da znae6 edin den na nego 6te mu e po gadno otkolkoto na teb sega, za6toto ti 6te porasne6 toi 6te ostaree , ti 6te si ustroi6 jivota, a na nego nqma koi da mu pomaga za6toto vi e othvurlil i togava ti 6te si zabravila a negovite starini 6te sa istinki AD!!! :?
Точно от това се страхувам, какъвто и да е аз го обичам:/

Emi nz. Az imam mn problemi s na6te i 4akam s neturpenie da navur6a 18 za da moga da se premestq da jiveq nqkude drugade SAM, 6toto mi pisna. I moite roditeli sa razvedeni i na men mi e bilo mn tejko 6toto maika mi e bolna, a ba6ta mi vuob6te ne e kato men i ne me razbira. Ti pone si ima6 nqkoi koito da te razbira i uvajava i nai-vajto e 4e ne te biqt :( . Za tova ne mu q misli mn, a se griji za maika ti i brat ti i gledai napred, za6toto ako sega se izmu4va6 zaradi slu4iloto se moje da propusne6 mn ne6ta i da si propilee6 bude6teto zaradi 4ovek, koito ne go zaslujava :x

sasha_90
07-23-2008, 20:03
Нищо не можеш да направиш,освен да подкрепяш и успокояваш майка си.Тези проблеми трябва да ги оправят вашите.

PerfectStrang3r
07-23-2008, 20:08
Ти не можеш да направиш нищо освен да посъветваш майка си, да се разведе с баща ти

Извинявам се за грубия тон, но ти добре ли си ? Кое дете иска постоянно да се мести напред назад при мама, при тати, при тос и ония ? Кое дете иска да гледа майка си с други или баща си с други ? Пък и братчето й е на 6. Това тя да го иска е абсурдно.

По темата: не би могла да направиш нищо освен да се надяваш да е просто труден период. Аз, когато бях 7 клас, нашите много се караха. Майка ми подозираше баща ми нещо, крещяха, викаха. Ходих смязан няколко месеца - бях наистина разбит. Но явно беше тежък период, сега са добре и не се карат, щастливи са, всичко е нормално.

PerfectStrang3r
07-23-2008, 20:09
Ти не можеш да направиш нищо освен да посъветваш майка си, да се разведе с баща ти

Извинявам се за грубия тон, но ти добре ли си ? Кое дете иска постоянно да се мести напред назад при мама, при тати, при тос и ония ? Кое дете иска да гледа майка си с други или баща си с други ? Пък и братчето й е на 6. Това тя да го иска е абсурдно.

По темата: не би могла да направиш нищо освен да се надяваш да е просто труден период. Аз, когато бях 7 клас, нашите много се караха. Майка ми подозираше баща ми нещо, крещяха, викаха. Ходих смязан няколко месеца - бях наистина разбит. Но явно беше тежък период, сега са добре и не се карат, щастливи са, всичко е нормално.

dark_shadow_f
07-23-2008, 21:00
Ти не можеш да направиш нищо освен да посъветваш майка си, да се разведе с баща ти

Извинявам се за грубия тон, но ти добре ли си ? Кое дете иска постоянно да се мести напред назад при мама, при тати, при тос и ония ? Кое дете иска да гледа майка си с други или баща си с други ? Пък и братчето й е на 6. Това тя да го иска е абсурдно.

По темата: не би могла да направиш нищо освен да се надяваш да е просто труден период. Аз, когато бях 7 клас, нашите много се караха. Майка ми подозираше баща ми нещо, крещяха, викаха. Ходих смязан няколко месеца - бях наистина разбит. Но явно беше тежък период, сега са добре и не се карат, щастливи са, всичко е нормално.
Една моя приятелка имаше същия проблем с баща си и го разреши като говори с майка си.Майката на моята приятелка поиска развод от съпруга си.Сега те са разделени и са много по-щастливи така , отколкото преди.Преди когато родителите на мойта приятелка бяха заедно на нея й беше мн по-тежко да търпи скандали и лошото държание на баща й.Никое дете не иска родителите му да се развеждат но понякога това е по-добрият вариант.

PerfectStrang3r
07-24-2008, 12:34
dark_shadow_f, права си, но никое дете само не желае развод - това си е реалността.

GabisiTa
07-24-2008, 12:40
Остави ги да разрешат проблема помежду си, възрастни хора са и могат да се оправят сами. Каквото и да решат ги подкрепяй...

asi_basi
07-24-2008, 13:04
Остави ги да разрешат проблема помежду си, възрастни хора са и могат да се оправят сами. Каквото и да решат ги подкрепяй...

To4no go kaza, tova e tehen problem no kakto vijda6te taka pravqt 4e tezi im problemi i vliqqt mnogo. Koe dete 6te mu e priqtno da tarpi takav ba6ta i da gleda maika si sasipana? Spored men pogovori s maika si, gledai da q uspokoi6...kakto kazaha po-gor e obra6tai vnimanie i na malkoto ti brat4e, za6toto moje da e malak, no neznae6 gorkoto dete kakvo si misli i kak mu vliqe vsi4ko tovaa. Az sa6to bqh malka kogato na6ite imaha problemi i vsi4ko tova mnogo mi lo6o mi se otrazqva6e. Podkrepqi maika ti kakvoto i da re6i samo i samo da e 6tastlivaa daje i tova da zna4i da se razvede s ba6ta ti. Uspeh.

mel4ety
07-24-2008, 13:25
и наще бяха в такъв период,караха се,караха се и накрая всичко се влоши...майка ми го биеше...викаше...той стоеше,но си го връщаше с държанието-хойкаше,и ето вече са пред развод...така че може би ще е по-добре да се разведат,вместо да търпите с брат си караниците им...това влияе зле на психиката на едно малко дете като брат ти :( успех :-)

xpucuto
07-24-2008, 14:49
dark_shadow_f, права си, но никое дете само не желае развод - това си е реалността.
Дам никой не иска родителите му да се развеждат, но в някой случаи се налага.Като продължава да е с тях той им налага психически тормоз като ги овиква и упреква по този начин , това трябва да престане защото може да се увреди сериозно психиката на някой от семейството особено след като има малко братче както каза някой може да помисли, че то е виновно.Знам какво е да си в такава среда преживяла съм и по лоши неща.
Махнете се от него след като въобще не го е грижа за вас не ви трябва мойете да се оправите и сами.

GbSy
07-24-2008, 15:09
Ти не можеш да направиш нищо освен да посъветваш майка си, да се разведе с баща ти

Извинявам се за грубия тон, но ти добре ли си ? Кое дете иска постоянно да се мести напред назад при мама, при тати, при тос и ония ? Кое дете иска да гледа майка си с други или баща си с други ? Пък и братчето й е на 6. Това тя да го иска е абсурдно.

По темата: не би могла да направиш нищо освен да се надяваш да е просто труден период. Аз, когато бях 7 клас, нашите много се караха. Майка ми подозираше баща ми нещо, крещяха, викаха. Ходих смязан няколко месеца - бях наистина разбит. Но явно беше тежък период, сега са добре и не се карат, щастливи са, всичко е нормално.

Не е баш така...
Аз бях на шест, когато нашите се разделиха и оттогава не виждам баща си... За последно го видях на погребението на дядо си миналата година. И тая година го осъдихме на пробация, та затова сеа дава пари. Иначе пукната стотинка не е дал за мен... При някои хора е много по-добре да се разделят, отколкото да са заедно и да страдат!

mgs_92
07-24-2008, 17:17
dark_shadow_f, права си, но никое дете само не желае развод - това си е реалността.
Дам никой не иска родителите му да се развеждат, но в някой случаи се налага.Като продължава да е с тях той им налага психически тормоз като ги овиква и упреква по този начин , това трябва да престане защото може да се увреди сериозно психиката на някой от семейството особено след като има малко братче както каза някой може да помисли, че то е виновно.Знам какво е да си в такава среда преживяла съм и по лоши неща.
Махнете се от него след като въобще не го е грижа за вас не ви трябва мойете да се оправите и сами.


I az tova kazvam :-o

nevito0
07-24-2008, 18:16
когато хората са пияни говорят истината..явно вече всичко между тях е приключило и развода е решението..
наистина поговори с майка си за това..хубаво е да вижда,че има твоята подкрепа във всичко..
а не смятам,че караниците влияят толкова лошо на брат ти,защото той е още малък,за да ги разбере..по-лошо е за теб като виждаш майка ти да страда така.. :(
надявам се нещата да се оправят ..Успех :-)

Wrathchild
07-24-2008, 20:06
Ти не можеш да направиш нищо освен да посъветваш майка си, да се разведе с баща ти

Извинявам се за грубия тон, но ти добре ли си ? Кое дете иска постоянно да се мести напред назад при мама, при тати, при тос и ония ? Кое дете иска да гледа майка си с други или баща си с други ? Пък и братчето й е на 6. Това тя да го иска е абсурдно.
Изинявам се, че ще го кажа толкова мило, но ти тъп ли си? Кое дете иска да живее в скандали? Кое дете иска да става свидетел на пиянските истории на баща си? Кое нормално дете, колкото и да обича баща си, ще иска да гледа как майка му си съсипва нервната система заради него, постоянно плаче и се тъпче с успокоителни? Аз съм дете на разведени родители и ако майка ми беше останала с баща ми щеше положението при мен да е същото - обиди, заплахи, побоища и пиянства. И всичко това да се развива пред очите ми, сега поне не си го спомням толкова добре. Да, гадно е родителите ти да са разведени, но това е далеч по-добър вариант от гореописания. Иначе какво, тя до къде ще стигне? Изключваме мисленето за майката, за нея самата (авторката) става дума. Искаш ли да ти кажа до къде води една такава семейна среда? До разбитите нерви на сина/дъщерята още в детството или пубертета, до трайни психологически проблеми и в повечето случаи до това в зряла възраст една свястна връзка с човек от противоположния пол да не може да завърже. Сам каза, че си бил като смазан, когато вашите са имали проблеми. А ако беше продължило? Ако беше така до ден днешен? Дай да са заедно, пък и тримата да се мъчим колкото си щем.

На момичето ще кажа наистина да посъветва майка си да се разведат с баща й и да бъде до нея, защото никак не й е лесно. Знам, че ще ти е трудно и ужасно гадно, но става дума за здравето на собствената ти майка, което е пред съсипване, както и за твоите нерви. Майките в повечето случаи правят всичко, че децата им да са щастливи, но в такива моменти децата трябва да помислят за щастието на майките си и че то може би би се постигнало чрез раздяла със съпруга, респективно техния баща. И не трябва да се забравя, че майката също освен майка е и човек и има правото да бъде щастлива, а щом не е такава в сегашния си брак, по-добре да си намери друг мъж, с който да е щастлива. Пък и така ще е спокойна, няма да е непрестанно нервна и ще бъде по-добър родител спрямо теб.

Monina
07-24-2008, 23:03
Разводът не е края, даже е е ново начало. Няма нищо страшно. Нашите са разведени, всеки си намери своя път в живота, може би просто са сбъркали, че са един за друг, не трябва да им се отнема възможността да бъдат щастливи. А ти, кажи на майка ти как се чувстваш и какво мислиш, кажи и да не се притеснява да се разведе с баща ти, защото може да го търпи само заради вас, понеже си мисли, че вие така ще сте по - добре, а и тя заслужава щастие, вие също ще сте по - добре така, сигурна съм.А относно баща ти, може би има нужда да види какво е да си сам и да няма кой да обвиняваш за всичко случващо се, за да оцени хората които са били до него, които са го обичали и го обичат, и които е загубил.... :(

AnChItOoOo
07-25-2008, 08:08
И аз така изкарах първите 10години от живота си....е помня някъде 6 де ама не е работа да се живее така...сега си живея с майка и брат ми и ми е много добре без баща ми.Отначало ми беше адски кофти ,но сега разбирам че е по добре така...

hot_chocolate_f
07-27-2008, 19:17
ZDr. Moje li i az da spodelq neshto po vyprosa za razvodite. Kogato maika mi i bashta mi zapo4naha da se razvejdat az bqh na 13. sega sym na 14 i razvoda oshte ne e priklu4il. Vsi4ko se razvi mnogo gadno. Vinagi sym znaela4e bashta mi ne e dobyr bashta. No ne prepolagah 4e e tolkova losh, kolkoto se pokaza. Kato na4alo toi nikoga ne e pokazval s neshto 4e obicha men sestra mi ili maika mi. Znaeh 4e e udrql maika mi i sestra mi. na 14 septemvri se vyrna v kyshti mnogo qdosan za neshto. az gledah byrzo da se mahna ot staqta, zashtoto ne go haresvam v takova systoqnie.ostanah da si vzema nqkakvi neshta, a toi zapo4na da mi kreshtri zashto bilo tolkova razhverlqno, sled malko me udari. nqkolko pyti. Sled slu4kata se 4uvstvah gadno cql mesec. bqh mnogo tyjna. nqmah entusiazym za nishto...
sled 1na sedmica, maika mi podade dokumenti za razvod i delo s/u domashno nasilie. ne sym go vijdala ot noemvri, kogato se iznese ot kyshti. Ne go 4uvstvam kato bashta. A i toi ne se interesuva ot nas. Vypreki 4e tova sa minali raboti. reshih da spodelq.
Sega, sled kato vsi4ko e minalo, se 4uvstvam strahotno. Iskam da znaete, 4e takiva neshta se slu4vat v mnogo semeistva. Ne se natyjavaite. I tova shte mine... :-) :-) :-) :-) :-) :-)

mgs_92
07-27-2008, 20:58
ZDr. Moje li i az da spodelq neshto po vyprosa za razvodite. Kogato maika mi i bashta mi zapo4naha da se razvejdat az bqh na 13. sega sym na 14 i razvoda oshte ne e priklu4il. Vsi4ko se razvi mnogo gadno. Vinagi sym znaela4e bashta mi ne e dobyr bashta. No ne prepolagah 4e e tolkova losh, kolkoto se pokaza. Kato na4alo toi nikoga ne e pokazval s neshto 4e obicha men sestra mi ili maika mi. Znaeh 4e e udrql maika mi i sestra mi. na 14 septemvri se vyrna v kyshti mnogo qdosan za neshto. az gledah byrzo da se mahna ot staqta, zashtoto ne go haresvam v takova systoqnie.ostanah da si vzema nqkakvi neshta, a toi zapo4na da mi kreshtri zashto bilo tolkova razhverlqno, sled malko me udari. nqkolko pyti. Sled slu4kata se 4uvstvah gadno cql mesec. bqh mnogo tyjna. nqmah entusiazym za nishto...
sled 1na sedmica, maika mi podade dokumenti za razvod i delo s/u domashno nasilie. ne sym go vijdala ot noemvri, kogato se iznese ot kyshti. Ne go 4uvstvam kato bashta. A i toi ne se interesuva ot nas. Vypreki 4e tova sa minali raboti. reshih da spodelq.
Sega, sled kato vsi4ko e minalo, se 4uvstvam strahotno. Iskam da znaete, 4e takiva neshta se slu4vat v mnogo semeistva. Ne se natyjavaite. I tova shte mine... :-) :-) :-) :-) :-) :-)

S vremeto vsi4ko minava... :)

timeshift
07-28-2008, 22:37
Здравейте. Видях темата случайно. Нашите тази вечер обявиха, че на пролет се развеждат и вкъщи се изпокарахме за имуществото. Не искам да навлизам в детайли, но наистина не пожелавам на никого да му се налага да спори за пари със собствения си твърдоглав баща. Добре че с брат ми сме вече стари (аз на 17, той на 22) и не приемаме нещата толкова навътре.

Good luck and be strong за всички чиито родители ще се развеждат.

Vikitooo
07-29-2008, 00:59
Извинявай, но ти не можеш да направиш нищо. Знам какво ти е , защото и аз преживявам някакъв такъв момент, но това са тяхните грешки и не аз съм тази, която може да ги поправи. :?

KadifWerewolf
07-29-2008, 01:44
Случва се, наще са се развели като съм бил на 4-5, но така е, щом баща ми е нууб..

miss_asi
07-29-2008, 08:48
Нищо не можеш да направиш,освен да подкрепяш и успокояваш майка си.Тези проблеми трябва да ги оправят вашите.