PDA

View Full Version : Семейния бюджет



didivid
07-23-2008, 11:36
Здравейте! Имам един въпрос към вас.. Значи... как родителите ви разпределят парите си? Всички пари общи ли са или всеки харчи само своята заплата? Един определен родител ли плаща сметките или се редуват (напр. този месец-мама, следващия-тати?) А има ли хора сред вас чийто родители правят така: мама трябва да плати нещо, но в момента няма пари и взима от тати, за да го плати. По-късно тати си иска парите обратно. Т.е. единият (или и двамата ви родители) да се стиснати един към друг? Кажете как разпределяте парите си във вашето семейство!

П.П. Не намерих друга такава тема, но се надявам да няма! ;)

Pliok0019
07-23-2008, 11:42
Живея с майка ми и нейния приятел.

Той плаща сметките и купува храната. Ако ходим на ресторант - той плаща. Отделно дава пари на мен и на майка ми.

Със заплатата си майка ми си пазарува неща за къщата, дрехи, дава ми джобни...

xXxScreamxXx
07-23-2008, 12:20
Парите са общи ,никои на никои не връща .... :)

GbSy
07-23-2008, 12:38
Живея с майка ми и дядо ми.

Делят си разходите, но не знам как точно.
Не виждам нищо лошо, все пак, не може един да плаща за всичко.

MisS__
07-23-2008, 12:39
Парите са общи ,никои на никои не връща .... :)

и унас е така :) нали сме семейство-няма да си делим и крием парите :)

Karin_Vall_Gabbriel
07-23-2008, 12:41
Парите са общи ,никои на никои не връща .... :)

и унас е така :) нали сме семейство-няма да си делим и крием парите :)
i u doma e taka

EritYy
07-23-2008, 12:45
парите са общи,но бащата плаща сметките на телефоните на цялото семейство,както и тока,и другите там раоти :P

MoNiIiTo
07-23-2008, 13:07
Парите са си общи! Тати повече заплатата му заминава в разните му сметки там , пък мама пазарува с нейната. А иначе и двамата са донори на джобни 8-)

krem4et0
07-23-2008, 14:16
Парите са си общи (но само на мама и тате). когато кака живееше тук не даваше нищо( поне не по план). Купуваше нещо за хапване, плащаше интернета, а зимата даваше и малко пари за ток. А моите ари от заплата или стипендия не се бутат от никой (то не, че са много де :D ). След като са 1 семейство, редно е да са на 1 място. баща ми да речем има 2 пъти по-висока заплата от майка ми. Но пък тя работи и допълнително.......Как така няма да ми стигат пари, той ще ми даде, а после ще връщам?

cherinka
07-23-2008, 15:09
Като живеех с мама и тати, тати плащаше битовите разходи, всеки ден купуваше хляб. Редовно вземаше храна, а на мама парите отиваха за още храна. 8-)
И така.
С две думи - тати ни издържаше. :)
И аз много им се карах, щото мн храна взимаха и станах големо свинче от тия паржоли, мръвки и кви ли не още прустутиИииЙ.
И само пастички тортички.. ужас! :-o

st1ka
07-23-2008, 15:59
Пари те са общи - няма нейната и неговата заплата... Плащат сметките без значение от чий джоб идват...

mirelS
07-23-2008, 16:12
Maika mi raboti v chujbina i kato si doide .. parite i otivat glavno za men i za baba i dqdo .. :S Itogava i kogato q nqma bashta mi plashta smetkite za tok voda telefon .. toi pazaruva .. i kogato q nqma za vsichko dava pari toi :)

TheGirlNextDoor
07-23-2008, 16:18
парите са общи..няма мое няма твое :)

Slun4evko
07-23-2008, 16:40
И при нас всичко е общо,единия плаща една част от сметките,другия друга,а с брат ми си имаме определена сума джобни за месеца,която получаваме на две части. Ако имаме нужда от допълнително пари,за училището нещо например/разни там такси или като се сабират пари/ ни дават без проблеми. Ако обаче ни трябват за някоя глезотийка,дрешка и др., а пък са ни свършили джобните понякога правим уговорка 'дай ми сега,а пък аз после ще ти ги възстановя'. Това важи дори и аз или брат ми да поискаме,но се е случвало и на майка например да й свършат парите преди следващата заплата. Все пак всичко поскъпва...... :?

RaI4etO
07-23-2008, 16:58
Парите са общи ,никои на никои не връща .... :) +1

nefchi_bs
07-24-2008, 12:46
и ние не ги делим нали сме семейство ако ги деляхме щяхме да сме просто хора живеещи в един апартамент...

j_adore2
07-24-2008, 12:59
Заплата на мама отива за дрехи,за нейния телефон,за ядене и някви др по - дребни работи (глезотийки) .Тати плаща за всичко друго -сметки по къщата,интернет,сот,кабелн ,моя и неговия телефон,пак за ядене :D и за какво ли още не .. Абе тежко е много :D :lol:

NightGuardian
07-24-2008, 14:25
Баща ми има бизнес , а мама ,не работи т.е всичко татко плаща... 8-)

Xrisenceto
07-24-2008, 16:56
Парите са общи ,никои на никои не връща .... :)

и унас е така :) нали сме семейство-няма да си делим и крием парите :)
i u doma e taka

dam i vkashti e tka :-)

LiLGrizzly
07-24-2008, 19:46
парите са общи,но бащата плаща сметките на телефоните на цялото семейство,както и тока,и другите там раоти :P
+1

Monina
07-24-2008, 23:13
"Тате" дава пари за сичко, мама плаща. А с парите на мама се ходи на пазар. :-D :grin: