PDA

View Full Version : Взаимоотношенията с майка ми



valentinka_1990
07-23-2008, 14:53
пиша това с надеждата,че тук все има някой който може да ме успокои или да ми даде надежда ,че нещата могат да се оправят.
преди 6 години родителите ми се разведоха,но аз все още имам чувството,че всичко се е случило вчера.Баща ми превъзмогна всичко и си живее живота,за което мога да го обвинявам,но колкото и да ми е трудно да го кажа си е прав,че не се самосъжалява а продължава напред.Но майка ми през тези 6 години не спря да го обвинява,на всичкото отгоре обвинява и мен.Че не съм била по строга към него,че не го мразя,че не я обичан,но Боже мой заклевам се във собствения си живот,че няма човек,който да обичам повече от нея.Само,че тя това не иска да го разбере.Каза,че я мразя и във всяко мое действие търси скрита умисъл.Знам,че е наранена.Но също така знам,че аз нямам вина за това.Каквото и да и казвам просто не иска да ме чуе.Имам доказателства,че нещата не са така както тя си мисли,точно поради една тема, която бях пуснала тук.Темата показва как няколко месеца преди баща ми да ми предложи да уча в чужбина,аз молех някой да ми даде инфо за ВУзовете извън България.Това направо ще и избоде очите,но тя казва че не е така.Вече наистина нямам сили да и обяснявам и доказвам,че я обичам,но тя неиска да ме чуе.Просто вече нямам сили за нищо.Целия ми живот се опропасти имам страх от обвързване заради тези ми проблеми.Много позитивен човек съм и търся щастието и в малките неща,но тук вече незна какво щастие има.Майка ми да си мисли,че я мразя.
Благодаря за тези,които стигнаха до тук.Извинявам се ,че е малко объркано.незнам как вие бихте могли да ми помогнете,но ще се радвам ако има някой който има идея какво би било решението.Благодаря още веднъж!

sexa_na_kompleksa
07-23-2008, 15:12
Моите родители също са разведени, но никога не е имало такива неща - някой да обвинява другия. Не, напротив. И двамата винаги са ни повтаряли на мен и на брат ми, че това, което се е случило си е между тях и че ние двамата нямаме никаква вина. Кофти е, че майка ти така се държи с теб. :( Едва ли ги мисли всички тия неща. С какво може ти да си виновна за провала на техния брак? Явно си опитвала да говориш с нея, но не е имало ефект. :( Опитай пак и пак, и пак... Докато постигнеш нещо... или докато се откажеш. Като гледам ти остава още една година съжителство с нея, така че обърни внимани на ученето и гледай да отидеш в някой добър университет, по възможност не в твоя град. Друг вариянт е да поговориш с баща си. Да му обясниш как седят нещата, ако той не знае, де. Може и той да поговори с нея. Евала му на човека, че е продължил живота си - така трябва. Ако седеше и се самосъжаляваше или обвиняваше майка ти или теб за раздялата им, какво щеше да постигне? - Нищо...

VerryBerry
07-23-2008, 15:12
Опитай се пак да поговориш с нея и да я разубедиш в отношението към теб..може и на психолог да отидете,защото изглежда че само той може да я оттърве от внушенията й,а тя просто си е внушила че едва ли не никой не я обича и ако ти не я разубедиш-нека поне психологът да се опита.

valentinka_1990
07-23-2008, 15:20
всъщност в цялата история баща ми наистина има вина и то голяма,но аз искам просто да си живеем двете.Тя ме обича,доказва го,но в такива моменти когато се караме не зная какво да си мисля.И да и говоря и да не го правя ефект няма.Аз не искам да съм далеч от нея.Без нея не мога да живея,но искам просто всичко да е по-лесно.Благодаря ви за съветите.

GabisiTa
07-24-2008, 12:38
Може би ще е добре заедно да отидете на психолог, ако поговорите с него, може да си оправите отношенията. Не преставай да казваш на майка си колко я обичаш и се постарай да не правиш неща, които я "нараняват". Стискам палци всичко да се оправи. Успех! :-)

Presley
07-24-2008, 15:37
Эарежи темите,които си писала тук.Эарежи докаэателства и тем подобни.Просто и кажи,че искаш да седнете и да си поговорите сериоэно.Кажи и ,че искаш да те иэслуша и да энае,че всичко,което ще кажеш е искрено и така го чувстваш.Предполагам тя ще се съгласи.Кажи и спокойно и ясно всичко,което чувстваш-че държиш на нея много,цениш я ,обичаш я ,энаеш,че и тя те обича,че е най-важният човек в живота ти.Кажи и го в прав текст,но беэ драми.Би трябвало да те раэбере.А и според мен е глупаво тя да иска ти да эасвидетелстваш любовта си към нея,мраэейки баща си.Но вероятно наистина не може да преживее случилото се,напанена е и приема нещата по доста странен начин.100% иска да чуе онова,коет оти каэа тук и да усети,че я подкрепяш и раэбираш,че е наранена.Но това не може да продължава вечно.Трябва да си стъпи на краката.Кажи и го.
Някой каэа нещо эа психолог-според мен идеята не е добра.И двете можете да се справите.Според мен ще е много хубаво,ако имате въэможност,да эаминете някъде само двете-дори да е само эа 2-3 дни.Просто някъде,където ще сте далеч,само двете.Предполагам,че ще ви се отраэи добре.

valentinka_1990
07-24-2008, 18:56
Много ви благодаря за мнението.Истината е,че с нея си живеем прекрасно,разбираме се много добре и през по-голямата част от времето сме щастливи.Просто когато се скараме,тя винаги си мисли,че е заради баща ми.Мисли си,че след като говоря с него или излезем и вече съм настроена против нея,но не е така.Знам че ме обича,аз нея също.Просто наистина май имаме нужда да отидем някъде само двете.

Monina
07-24-2008, 23:16
Каи на баща ти да говори с нея. Според мен тя е голям егоист. Не разбиран не вижда ли, че те наранява ............ :? :? :?

it_ends_tonight_
07-25-2008, 07:48
Защо просто не й покажеш това, което си написала тук ?

valentinka_1990
07-25-2008, 19:36
it_ends_tonight_ Пуснато на: Пет Юли 25, 2008 10:48 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Защо просто не й покажеш това, което си написала тук ?

Тя просто не иска да го види.